poster

Hollywoodland

 • USA

  Hollywoodland

Životopisný / Historický / Mysteriózní / Krimi / Romantický / Thriller / Drama

USA, 2006, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Nathalie
  ***

  Země cesmínových lesů a pozlátkových krás uvádí vraždu? v retrospektivě. Autenticky dojemný Ben Aflleck jako televizní Superman a Adrien Brody jako detektiv vyšetřující jeho záhadnou smrt. Rekonstrukce života a smrti rytíře smutné postavy v červenomodrém dresu očima soukromého očka, s jehož životní pozicí to vypadá podobně bezútěšně. Hollywoodland zanechá jen matnou vzpomínku na vcelku povedené žánrové pseudonoir dílko, u kterého jsem na Febiofestu ani kolem půl třetí ráno neusnula. Průměrná podívaná, kterou nelze s čistým svědomím doporučit jinak než jako snímek, kde Ben Affleck svou roli slušně UHRÁL. 5/10(7.5.2007)

 • KarelR
  ****

  Už kvůli Benu Affleckovi v roli Supermana to prostě stojí za vidění. Škoda toho Daredevila, mohl urvat jinou komiksovou roli. Hollywoodland je jinak lehce nadprůměrným dramatem/detektivkou zasazenou do "starého" Hollywoodu. Feelingem evokuje Dahlii, takové to staré v novém kabátku. Sledujeme dvě linie, v první se Brody jako soukromý detektiv šťourá v údajné sebevraždě Reevese (Affleck) a řeší u toho problémy s vlastní rodinou a ve vlastním životě. V té druhé jsme svědky Reevesovi cestičky od neznámého herce po televizní ikonu - Supermana, což znamená hodně měnění partnerek a traumat ze škatulkování do jedné role. Mozaika naštěstí funguje a nikdy snad nemáte pocit, že jste vytaženi z jedné linie do druhé násilně. Rozhodně důstojný přírůstek do žánru.(22.3.2007)

 • Chrustyn
  ***

  Tématem zajímavá ale zpracováním bohužel průměrná retro kriminálka, kde nechybí všechny populární aspekty daného žánru (soukromé očko, temná zákoutí filmového prostředí) ale tvůrci si s tím nedokáží poradit natolik aby vznikl skvělý film. Takhle vznikl jen průměrný film s nadprůměrným tématem.(26.2.2013)

 • Tomco
  ****

  od tohto filmu sm dostal viac ako som ocakaval. brody je perfektny a predstavte si, da sa pozerat aj na v poslednej dobe podpriemerneho afflecka...ostatok hra nadstandardne..diane laneova je stale velmi okuzlujuca a nieco do seba ma aj hoskins..pribeh je dobre napisany a celkom prijemne zamotany...na jedno pozretie urcite neuskodi..ja si o par rokov neodpustim veru tento film este raz. 80%(8.2.2007)

 • genetique
  ****

  O hollywoodskych svinstvách sa tunajší divák dozvedá len prostredníctvom takýchto filmov. Keďže doteraz (pokiaľ som film videl), nebola na ČSFD ani zmienka o Georgovi Reevesovi, ktorý stvárnil prvého hraného Supermana, myslel som, že pôjde len o ďalší fiktívny krimi príbeh. Na mušku vzatý skutočný prípad je spracovaný trošku netradične v noirovom tempe. Na tento štýl vznikli v roku '06 okrem tohto ešte dva snímky ('Lonely Hearts' a 'The Black Dahlia'), no žiadny z nich neprerazil do červených čísel a aj tento vyčnieva z priemeru len výnimočne. Popri pomalom tempe sa však divák nenudí, za čo divák vďači hlavne pútavému prerozprávaniu a hercom. 75%.(10.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace