Hollywoodland

Hollywoodland

Životopisný / Historický / Mysteriózní / Krimi / Romantický / Thriller / Drama

USA, 2006, 121 min

Země cesmínových lesů a pozlátkových krás uvádí vraždu? v retrospektivě. Autenticky dojemný Ben Aflleck jako televizní Superman a Adrien Brody jako detektiv vyšetřující jeho záhadnou smrt. Rekonstrukce života a smrti rytíře smutné postavy v červenomodrém dresu očima soukromého očka, s jehož životní pozicí to vypadá podobně bezútěšně. Hollywoodland zanechá jen matnou vzpomínku na vcelku povedené žánrové pseudonoir dílko, u kterého jsem na Febiofestu ani kolem půl třetí ráno neusnula. Průměrná podívaná, kterou nelze s čistým svědomím doporučit jinak než jako snímek, kde Ben Affleck svou roli slušně UHRÁL. 5/10(7.5.2007)

Už kvůli Benu Affleckovi v roli Supermana to prostě stojí za vidění. Škoda toho Daredevila, mohl urvat jinou komiksovou roli. Hollywoodland je jinak lehce nadprůměrným dramatem/detektivkou zasazenou do "starého" Hollywoodu. Feelingem evokuje Dahlii, takové to staré v novém kabátku. Sledujeme dvě linie, v první se Brody jako soukromý detektiv šťourá v údajné sebevraždě Reevese (Affleck) a řeší u toho problémy s vlastní rodinou a ve vlastním životě. V té druhé jsme svědky Reevesovi cestičky od neznámého herce po televizní ikonu - Supermana, což znamená hodně měnění partnerek a traumat ze škatulkování do jedné role. Mozaika naštěstí funguje a nikdy snad nemáte pocit, že jste vytaženi z jedné linie do druhé násilně. Rozhodně důstojný přírůstek do žánru.(22.3.2007)

Tématem zajímavá ale zpracováním bohužel průměrná retro kriminálka, kde nechybí všechny populární aspekty daného žánru (soukromé očko, temná zákoutí filmového prostředí) ale tvůrci si s tím nedokáží poradit natolik aby vznikl skvělý film. Takhle vznikl jen průměrný film s nadprůměrným tématem.(26.2.2013)

od tohto filmu sm dostal viac ako som ocakaval. brody je perfektny a predstavte si, da sa pozerat aj na v poslednej dobe podpriemerneho afflecka...ostatok hra nadstandardne..diane laneova je stale velmi okuzlujuca a nieco do seba ma aj hoskins..pribeh je dobre napisany a celkom prijemne zamotany...na jedno pozretie urcite neuskodi..ja si o par rokov neodpustim veru tento film este raz. 80%(8.2.2007)

O hollywoodskych svinstvách sa tunajší divák dozvedá len prostredníctvom takýchto filmov. Keďže doteraz (pokiaľ som film videl), nebola na ČSFD ani zmienka o Georgovi Reevesovi, ktorý stvárnil prvého hraného Supermana, myslel som, že pôjde len o ďalší fiktívny krimi príbeh. Na mušku vzatý skutočný prípad je spracovaný trošku netradične v noirovom tempe. Na tento štýl vznikli v roku '06 okrem tohto ešte dva snímky ('Lonely Hearts' a 'The Black Dahlia'), no žiadny z nich neprerazil do červených čísel a aj tento vyčnieva z priemeru len výnimočne. Popri pomalom tempe sa však divák nenudí, za čo divák vďači hlavne pútavému prerozprávaniu a hercom. 75%.(10.7.2008)