Hollywoodland

Hollywoodland

Životopisný / Historický / Mysteriózní / Krimi / Romantický / Thriller / Drama

USA, 2006, 121 min

od tohto filmu sm dostal viac ako som ocakaval. brody je perfektny a predstavte si, da sa pozerat aj na v poslednej dobe podpriemerneho afflecka...ostatok hra nadstandardne..diane laneova je stale velmi okuzlujuca a nieco do seba ma aj hoskins..pribeh je dobre napisany a celkom prijemne zamotany...na jedno pozretie urcite neuskodi..ja si o par rokov neodpustim veru tento film este raz. 80%(8.2.2007)

Už kvůli Benu Affleckovi v roli Supermana to prostě stojí za vidění. Škoda toho Daredevila, mohl urvat jinou komiksovou roli. Hollywoodland je jinak lehce nadprůměrným dramatem/detektivkou zasazenou do "starého" Hollywoodu. Feelingem evokuje Dahlii, takové to staré v novém kabátku. Sledujeme dvě linie, v první se Brody jako soukromý detektiv šťourá v údajné sebevraždě Reevese (Affleck) a řeší u toho problémy s vlastní rodinou a ve vlastním životě. V té druhé jsme svědky Reevesovi cestičky od neznámého herce po televizní ikonu - Supermana, což znamená hodně měnění partnerek a traumat ze škatulkování do jedné role. Mozaika naštěstí funguje a nikdy snad nemáte pocit, že jste vytaženi z jedné linie do druhé násilně. Rozhodně důstojný přírůstek do žánru.(22.3.2007)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $14,426,251Tržby Celosvetovo $16,803,753Tržby za predaj DVD v USA $6,734,917 //počet predaných kusov 370,722║ poctivá a zaujímavá dráma, ktorej chýba nejaký svižnejší element čo by ju vytiahol na výslnie ako je ku príkladu L.A.Confidential /60%/(10.7.2009)

Nebyla jsem ve stavu schopném sledovat film... Proto mi to připadalo jako nevýrazná a příliš pomalá retrodetektivka, avšak se zajímavými postřehy ze života filmové smetánky.(27.10.2007)

• mandes

rozpočet : ? otvárací víkend : $5,926,177 tržby celosvetovo : $16,803,753(20.12.2006)

• - Původně měl roli George Reevese hrát Hugh Jackman, ale musel to odvolat kvůli jiným závazkům. Stejně tak Benicio Del Toro se ucházel o roli detektiva, ale nakonec musel z projektu vycouvat. (c.tucker)

• - Fľaša likéru, z ktorej popíja detektív Simo (Adrien Brody), je označená čiarovým kódom UPC, ktorý sa začal používať až na začiatku 70-tych rokov. (MikaelSVK)

• - Herec Joaquin Phoenix zkoušel získat roli Louise Sima, ale získal ji Adrien Brody. To je už po druhé, kdy se tito dva muži ucházeli o stejnou roli. Poprvé to bylo o postavu Luciuse Hunta ve filmu Vesnice, kterou získal Joaquin Phoenix. (c.tucker)