Hollywoodland

Hollywoodland

Životopisný / Historický / Mysteriózní / Krimi / Romantický / Thriller / Drama

USA, 2006, 121 min

• mandes

rozpočet : ? otvárací víkend : $5,926,177 tržby celosvetovo : $16,803,753(20.12.2006)

• Slarque

Smutné a bezútěšné drama, které se dost dlouho tváří jako detektivka. Jen je na jeho konci vlastně úplně nepodstatné, kdo vlastně zastřelil slavného představitele televizního Supermana. Trochu mate, že něco z toho, co se tváří jako retrospektiva, jsou jen představy hlavního hrdiny. Pomalé tempo se k vyprávění hodí, ale chtělo by to výrazněji zkrátit. Příběh mne zase nezaujal tolik, abych s ním musel strávit dvě hodiny (50%).(12.5.2011)

Na moje obrovské prekvapenie som v tomto filme zistila, že Ben Aflleck vie aj zahrať, keď chce!!! Ako superman mi pekne potrápil bránicu:) Dlho mi trvalo, kým som si privykla, že rolu drsného detektíva stvárňuje práve Adrien Brody. Žuvačky mu dopomohli a nevinný kukuč tiež vymenil za šibalský a uverila som. Zápletka bola v podstate veľmi jednoduchá, prevedená však poctivo a pútavo. V rámci svojho žánru trošku netradičné spracovanie hodné pochvaly.(28.4.2007)

Spíš zajímavý než výrazně dobrý film je postavený především na hercích - Brody je tradičně dobrý, stejně jako Lane či Hoskins, překvapí především manýr zbavený Affleck. Bohužel filmu chybí větší sevřenost, vyostřenost, dramatičnost - kvůli dvěma velmi nenápaditě se prolínajícím časovým rovinám začíná místy nudit. Upřímně řečeno, Brodyho příběh bych klidně oželel a díval se na biják pouze o životě George Reevese.(31.3.2007)

Nebyla jsem ve stavu schopném sledovat film... Proto mi to připadalo jako nevýrazná a příliš pomalá retrodetektivka, avšak se zajímavými postřehy ze života filmové smetánky.(27.10.2007)