poster

Hollywoodland

 • USA

  Hollywoodland

Životopisný / Historický / Mysteriózní / Krimi / Romantický / Thriller / Drama

USA, 2006, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ilicka
  ***

  Nebyla jsem ve stavu schopném sledovat film... Proto mi to připadalo jako nevýrazná a příliš pomalá retrodetektivka, avšak se zajímavými postřehy ze života filmové smetánky.(27.10.2007)

 • Chrustyn
  ***

  Tématem zajímavá ale zpracováním bohužel průměrná retro kriminálka, kde nechybí všechny populární aspekty daného žánru (soukromé očko, temná zákoutí filmového prostředí) ale tvůrci si s tím nedokáží poradit natolik aby vznikl skvělý film. Takhle vznikl jen průměrný film s nadprůměrným tématem.(26.2.2013)

 • Houdini

  Zlatý Lev - výběr(12.9.2006)

 • KarelR
  ****

  Už kvůli Benu Affleckovi v roli Supermana to prostě stojí za vidění. Škoda toho Daredevila, mohl urvat jinou komiksovou roli. Hollywoodland je jinak lehce nadprůměrným dramatem/detektivkou zasazenou do "starého" Hollywoodu. Feelingem evokuje Dahlii, takové to staré v novém kabátku. Sledujeme dvě linie, v první se Brody jako soukromý detektiv šťourá v údajné sebevraždě Reevese (Affleck) a řeší u toho problémy s vlastní rodinou a ve vlastním životě. V té druhé jsme svědky Reevesovi cestičky od neznámého herce po televizní ikonu - Supermana, což znamená hodně měnění partnerek a traumat ze škatulkování do jedné role. Mozaika naštěstí funguje a nikdy snad nemáte pocit, že jste vytaženi z jedné linie do druhé násilně. Rozhodně důstojný přírůstek do žánru.(22.3.2007)

 • Nathalie
  ***

  Země cesmínových lesů a pozlátkových krás uvádí vraždu? v retrospektivě. Autenticky dojemný Ben Aflleck jako televizní Superman a Adrien Brody jako detektiv vyšetřující jeho záhadnou smrt. Rekonstrukce života a smrti rytíře smutné postavy v červenomodrém dresu očima soukromého očka, s jehož životní pozicí to vypadá podobně bezútěšně. Hollywoodland zanechá jen matnou vzpomínku na vcelku povedené žánrové pseudonoir dílko, u kterého jsem na Febiofestu ani kolem půl třetí ráno neusnula. Průměrná podívaná, kterou nelze s čistým svědomím doporučit jinak než jako snímek, kde Ben Affleck svou roli slušně UHRÁL. 5/10(7.5.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace