Noční volání

The Night Listener

Thriller / Mysteriózní / Drama

USA, 2006, 91 min

• Rainey13

Ze všech filmů s Robinem Williemsem je tento opravdu nejslabší...pomalý začátek, nudný prostředek a ze všeho nejhorší žádný vrcholný konec..(11.12.2010)

Film hrající si na temný thriller se zajímavým nápadem, ale přeutahajícím dějem postavený jen na Robinovi a Toni. Být neznámé herecké obsazení jsem přesvědčen o tom, že by měl tento snímek tak třetinovou sledovanost a poloviční hodnocení... - 4. 3. 2012 - 50%(5.3.2012)

Paranoidné snímky, kedy do konca poriadne neviete na čom ste, ma vždy bavili. A tento film si vďaka tomu udržal zaujímavé napätie až do konca. A rozuzlenie bolo zaujímavé. Toni Collette hraje skvele, takisto Robinov "gay" bol pekne zahraný. Poctivé štyri hviezdy.(19.2.2007)

Natahující se myteriozní thriller ,režiséra Patrcka Stettnera , který vypráví o životě homosexuála Gabrila (Robin Williams) pracující v oblíbeném nočním rozhlasovém pořadu.Kvůli neschodám se rozejde se svým partnerem.Osamocený Gabriel jednoho dne uslyší jak mu zvoní telefon a volá mu Pete (Rory Culkin).Je to mladík který je těžce nemocný nevyléčitelnou chorobou AIDS.Už v devíti letech prodělal zákeřný Sifilis a dnes má pár dní před smrtí, a tak se ho snaží rozveselovat o co to jde.Po několika dnech mezi sebou stratí kontakt, čili noční volání.Gabriel se začal obávat ,a tak se ho vydal hledat do města odkud hoch pochází.Jeho matka tvdí že už zemřel a navíc předstírá že nedávno oslepla.Robin Wiliams se snaží hledat ve všech nemocnicích poblíž ,ale marně.Jeden den kdy matka Peta ,nechá Gabrielovi na jednom hotelovém pokoji na památku videokazetu a oblíbeného plyšáka,zazvoní telefon a ozve se nemocný mladík který je strašně rád, že se opět slyší se svým kamarádem.Film , jak jsem už psal je velmi natahující se thriller , ale jinak má výborný děj ,proto dávám v hodnocení za 4 ****.(26.1.2008)

Celkem prijemný thriller. Plyne sice pomalu a zvratů tam neni tolik. Robin Williams hraje opravdu slusne a v konfrontaci s Toni Collette je celý film pak nenudící. Snad jediná věc : byt se asi Dona snazila , tak stale neverim (zpusobeno dabingem) , ze hlas Petera delala ona. Originál by to asi utvrdil.(29.1.2008)

• - Natáčení probíhalo v New Yorku ve městě Montgomery a v New Jersey ve městě Newmark. (rafix)