Koření života

Korenie lásky

Drama / Komedie / Romantický

USA / Austrálie, 2007, 104 min

• MrHlad

Nuda. Totální. Originál jsem neviděl, takže porovnávat nemůžu, ale někdo by měl tvůrcům říct, že hlavní postava romantické komedie nesmí být nesympatická a otravná ženská a že romantická linie musí začít dřív, než po hodině děje. Sympaťák Eckhart zachraňuje, co může, ale bohužel to nestačí.(7.9.2007)

• AngelAngie

Musím se přiznat, že tenhle film jsem si pustila z více důvodů. Třeba z toho, že jako mnozí jsem opravdu gurmánka, sama strašně ráda (a prej výborně!) vařím, vyžívám se v tom, strašně ráda koukám na všelijaké pořady o vaření a celkově o téhle činnosti se dokáži i v jakoukoli hodinu bavit, takže každý film tohodle tématu je film, který si dřív nebo později pustím. Dalším důvodem byla Catherine Zeta-Jones, se kterou jsem už delší dobu nějakej snímek neviděla, další důvod Abigail Breslin, se kterou jsem viděla snad vše a tahle slečna je vážně talent, i když .. pořád se mi zdá stejně malinká, těším se, až vyroste .. :) No a určitě nesmím zapomenout na Aarona Eckarta, který byl pro mě tím úplně největším lákadlem a taky jako jediný mě zcela uspokojil. Čekala jsem krásnou uvolněnou provoněnou podívanou, která mě vypudí z postele a pošle něco pořádného vychuchtit a místo toho se převaluju dál, je ve mě víc nudy jak energie a přemýšlím, čím si spravit chuť ..(18.6.2008)

Bez presného castingu by to bol snáď prepadák, ale vďaka hlavnej trojke to pekne drží pokope. A prekvapujúco funguje aj to citové vydieranie na začiatku. Ale postupne film akosi strácal šťavu a bolo tam akosi veľa tých scén typu – hraje hudba a ukazujú sa zábery šťastnej “rodinky”. Naviac je tam dosť málo humoru(väčšina vtipných scén už v traileri). Takže nakoniec len priemer.(26.8.2008)

Co jsem čekal, to jsem dostal. Koření života je klasická romantická komedie bez přidané hodnoty. Hrdinka Kate se nám hlásí přímo od sporáku, nemá soukromý život a práce šéfkuchařky v luxusní restauraci se stala jejím posláním. Jenže osud a scénárista tomu chtěl, aby při autonehodě zařvala její sestra a Kate se tak namísto truchlení musí vypořádat s péčí o dospívající neteř Zoe. Zbytek znáte.. život nabízí i pestřejší barvy a důležitější věci než jen správně naaranžovaná rybí pochoutka. K tomu všemu jí vytáčí nová kuchařská posila Nick, který je nejen těžkou konkurencí, ale stál by i za hřích.. Jenže osud a scénárista tomu asi chtěl, abych hlavní hrdince (Catherine Zeta-Jones) nedržel palce, protože se chová odtažitě a diváka si nezíská. A stejný osud a scénárista tomu zřejmě chtěl, že scénu rozjasňuje až energický Aaron Eckhart a neotravná Abigail Breslin. Režisér Scott Hicks, který si udělal jméno na těžkých psychologických dramatech (Záře, Sníh padá na cedry), ale předkládá scény, v nichž se věci dějí zcela očekávaně.. vypulírovaná jednohubka, která na pár desítek minut zachutná.. ale zasytit nedokáže.(22.5.2010)

Možná za to může moje zvýšená teplota, nebo ucpaný nos, ale Koření života bylo to jediné, co mi za celý štědrý den chutnalo. Sice celý děj lehce předvídatelný, ochucen kýčem a klišé a v poměru smutek vs. zábava, zábava zaostává, nemůžu si pomoc, celý film jsem zhltla jako malinu. Dostala jsem chuť k jídlu a díky pláči se mi uvolnil nos, takže vlastně děkuji :o) Bon Apetit!(26.12.2010)