Koření života

Iba na objednávku

Drama / Komedie / Romantický

USA / Austrálie, 2007, 104 min

50%(4.12.2011)

velmi chutná kombinace šarmantního aarona eckharta a svůdné catherine zeta-jones, osolená slzičkami abigail breslin a brilantně zamíchaná šefkuchařem scottem hicksem, voila! k dokonalosti emotivního guláše chyběla opravdu jen špetka šalotky... no já vim, no, ale snad mi dal někdo do jídla nějaký estrogeny nebo co, tohle mi prostě fakt moc chutnalo! 90%(6.10.2008)

• AngelAngie

Musím se přiznat, že tenhle film jsem si pustila z více důvodů. Třeba z toho, že jako mnozí jsem opravdu gurmánka, sama strašně ráda (a prej výborně!) vařím, vyžívám se v tom, strašně ráda koukám na všelijaké pořady o vaření a celkově o téhle činnosti se dokáži i v jakoukoli hodinu bavit, takže každý film tohodle tématu je film, který si dřív nebo později pustím. Dalším důvodem byla Catherine Zeta-Jones, se kterou jsem už delší dobu nějakej snímek neviděla, další důvod Abigail Breslin, se kterou jsem viděla snad vše a tahle slečna je vážně talent, i když .. pořád se mi zdá stejně malinká, těším se, až vyroste .. :) No a určitě nesmím zapomenout na Aarona Eckarta, který byl pro mě tím úplně největším lákadlem a taky jako jediný mě zcela uspokojil. Čekala jsem krásnou uvolněnou provoněnou podívanou, která mě vypudí z postele a pošle něco pořádného vychuchtit a místo toho se převaluju dál, je ve mě víc nudy jak energie a přemýšlím, čím si spravit chuť ..(18.6.2008)

Zajímavý mix modelové romantické komedie a modelové tragédie vystavěné přesně dle Aristotelových zásad. Vhodné pro gurmány (nějaké to jídlo tam je), učitelky na gymnáziu (pro jednoduchý a srozumitelný výklad teorie dramatických druhů) a vlastně pro všechny (když má člověk vhodnou náladu).(12.2.2008)

Nenápadný nápad s nápaditým obsadením a veľmi vkusným, no občas až príliš sofistikovaným a nekonfliktným spracovaním. Film na rozhraní drámy a komédie s romantickou zápletkou určite nezaškodí a neurazí žiadneho diváka, mohol by sa však prikloniť aspoň k jednému žánru viac, než len nesmelým naklonením. Eckhart až hanlivo zatiaňoval Zetu-Jones prakticky počas celého filmy a on bol hlavným hereckým ťahúňom. Záver klišéovitý, no prijateľný. 70%.(3.2.2009)

• - Píseň, která hraje ve chvíli, kdy Kate mluví se Zoe u hrobu její matky, je ze soundtracku k filmu Okrsek 49 (2004). (becki_tu)

• - Během natáčení scény, ve které se krájí cibule, si Aaron Eckhart nešťastně uřízl nehet, aniž by si toho všiml. První si toho všimla Abigail Breslin, která začala ječet, jakmile uviděla krev. (Cheeker)

• - Nick říká Kate, že tiramisu znamená v italštině „jídlo pro bohy“. Ve skutečnosti však slovo tiramisu znamená „životabudič“. (becki_tu)