poster

Koření života

 • USA

  No Reservations

 • Slovensko

  Iba na objednávku

 • Slovensko

  Korenie lásky

Drama / Komedie / Romantický

USA / Austrálie, 2007, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MrHlad
  **

  Nuda. Totální. Originál jsem neviděl, takže porovnávat nemůžu, ale někdo by měl tvůrcům říct, že hlavní postava romantické komedie nesmí být nesympatická a otravná ženská a že romantická linie musí začít dřív, než po hodině děje. Sympaťák Eckhart zachraňuje, co může, ale bohužel to nestačí.(7.9.2007)

 • AngelAngie
  **

  Musím se přiznat, že tenhle film jsem si pustila z více důvodů. Třeba z toho, že jako mnozí jsem opravdu gurmánka, sama strašně ráda (a prej výborně!) vařím, vyžívám se v tom, strašně ráda koukám na všelijaké pořady o vaření a celkově o téhle činnosti se dokáži i v jakoukoli hodinu bavit, takže každý film tohodle tématu je film, který si dřív nebo později pustím. Dalším důvodem byla Catherine Zeta-Jones, se kterou jsem už delší dobu nějakej snímek neviděla, další důvod Abigail Breslin, se kterou jsem viděla snad vše a tahle slečna je vážně talent, i když .. pořád se mi zdá stejně malinká, těším se, až vyroste .. :) No a určitě nesmím zapomenout na Aarona Eckarta, který byl pro mě tím úplně největším lákadlem a taky jako jediný mě zcela uspokojil. Čekala jsem krásnou uvolněnou provoněnou podívanou, která mě vypudí z postele a pošle něco pořádného vychuchtit a místo toho se převaluju dál, je ve mě víc nudy jak energie a přemýšlím, čím si spravit chuť ..(18.6.2008)

 • ladko
  ***

  Bez presného castingu by to bol snáď prepadák, ale vďaka hlavnej trojke to pekne drží pokope. A prekvapujúco funguje aj to citové vydieranie na začiatku. Ale postupne film akosi strácal šťavu a bolo tam akosi veľa tých scén typu – hraje hudba a ukazujú sa zábery šťastnej “rodinky”. Naviac je tam dosť málo humoru(väčšina vtipných scén už v traileri). Takže nakoniec len priemer.(26.8.2008)

 • castor
  ***

  Co jsem čekal, to jsem dostal. Koření života je klasická romantická komedie bez přidané hodnoty. Hrdinka Kate se nám hlásí přímo od sporáku, nemá soukromý život a práce šéfkuchařky v luxusní restauraci se stala jejím posláním. Jenže osud a scénárista tomu chtěl, aby při autonehodě zařvala její sestra a Kate se tak namísto truchlení musí vypořádat s péčí o dospívající neteř Zoe. Zbytek znáte.. život nabízí i pestřejší barvy a důležitější věci než jen správně naaranžovaná rybí pochoutka. K tomu všemu jí vytáčí nová kuchařská posila Nick, který je nejen těžkou konkurencí, ale stál by i za hřích.. Jenže osud a scénárista tomu asi chtěl, abych hlavní hrdince (Catherine Zeta-Jones) nedržel palce, protože se chová odtažitě a diváka si nezíská. A stejný osud a scénárista tomu zřejmě chtěl, že scénu rozjasňuje až energický Aaron Eckhart a neotravná Abigail Breslin. Režisér Scott Hicks, který si udělal jméno na těžkých psychologických dramatech (Záře, Sníh padá na cedry), ale předkládá scény, v nichž se věci dějí zcela očekávaně.. vypulírovaná jednohubka, která na pár desítek minut zachutná.. ale zasytit nedokáže.(22.5.2010)

 • Viktooorka
  ****

  Možná za to může moje zvýšená teplota, nebo ucpaný nos, ale Koření života bylo to jediné, co mi za celý štědrý den chutnalo. Sice celý děj lehce předvídatelný, ochucen kýčem a klišé a v poměru smutek vs. zábava, zábava zaostává, nemůžu si pomoc, celý film jsem zhltla jako malinu. Dostala jsem chuť k jídlu a díky pláči se mi uvolnil nos, takže vlastně děkuji :o) Bon Apetit!(26.12.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace