• Hakha

Po slušném traileru, který mě příjemně navnadil jsem ani v nejmenším nečekal tak nudnou, splachovací a neefektivní akční stránku s nezáživným příběhem. Absence dobrých hlášek o to více zamrzí... přes všechnu šeď a zklamání musím vyzdvihnout aspoň pěkný herecký pár, mé hodnocení 1 hvězdička... čekal jsem od tebe více Emmerichu...(2.4.2008)

• Aluska88

Kam se poděl ten megalomanský Emmerichův styl? Jakoby to snad ani nebyl on. Rozvleklé a nezáživné. Asi po hodině sledování jsem začala být v obležení svých vlastních myšlenek, a ačkoliv jsem byla schopna upírat zrak na obrazovku, přestávala jsem děj chvílemi vnímat. Takové... nijaké. Ale ten obrovský digitální tygr byl opravdu úchvatný:)(27.2.2011)

• tron

„Niektorí ľudia si urobia kruh, dajú si do neho ženu a deti a o tých sa starajú. Iní si urobia väčší kruh, dajú si tam napríklad bratov a sestry. A niektorí... niektorí si urobia EŠTE väčší kruh.“ Strašná konina. Emmerich sa doteraz držal na uzde (oproti tomuto zverstvu je jeho DEŇ NEZÁVISLSTI OBČAN KANE). Ale toto už vážne pôsobí dojmom, že začal fetovať a že fetovali aj ľudia, ktorí mu na to dali peniaze. Fetovali aj trikári a herci, fetovali ÚPLNE všetci, počas nakrúcania aj počas post-produkcie, prestali až po premiére a po prvej polhodine z kina utekali zadným východom a dva týždne sa ukrývali v podzemí. Pyramídy, umelohmotné zbrane, mamuty, ponaučenia do života, oživenie mŕtvej postavy, nerealistické akčné scény, svojrázne počítačové triky, toto je proste jeden nehorázny bordel a väčšinu času, ak som práve nepozeral do zeme a nehanbil sa sám za seba, čo za hovadiny to zasa pozerám, som sa chechtal, lebo som mal pocit, že ak nebudem, zošaliem rovnako, ako Emmerich. Slová sú zbytočné.(27.5.2011)

• dobytek

Neni on ten Emmerich nějakej novodobej Ed Wood? Takhle nějak bych si představoval filmy od Eda Wooda, kdyby neměl rozpočet 100 dolarů, ale 100 mega dolarů. Ve chvíli, kdy dredaři uskutečnili lov na mamuty, mi bylo jasný, že tohle prostě střízlivej nezvládnu, takže jsem si zaskočil koupit ke svý oblíbený asiatce do večerky malou placatku vodky, přestože od srpna jsem se zařek, že už vodku chlastat nebudu (komentář píšu v prosinci). Pak tam naběhli ty záporný maníci a když si první sundal kulicha a já viděl, že má holou hlavu, tak jsem si hned řikal, že nějaká banda skinheadů přišla rozbít dredařům hubu. Pak to byla teda docela nuda, ale když se děj přesunul někam do džungle a objevil se na scéně přerostlej pštros, co umí šplhat po stromech a žere lidi, tak jsem začal mlátit hlavou do zdi, že jsem si nekoupil aspoň půl litrovou flašku. Co bylo dál, to snad ani nemá cenu tady popisovat. Jenom při závěrečný romantický scéně se západem Slunce někde u jezera, jsem už jenom čekal, že se z vody vynoří Godzila nebo americká ponorka. Potom bych dal klidně 5 hvězdiček. Takhle je to těsně odpad. Ale aspoň mi tento film doplnil mezery ve vzdělání. Teď už vim, že Egypťani při stavbě pyramid používali mamuty. Doufám, že jim tam nebylo moc horko. Původně jsem myslel, že scénář napsalo nějaký dítě z mateřský školky, ale při závěrečnejch titulkách jsem zjistil, že to napsal samotnej Emmerich. Tak tim se všechno vysvětluje. Už se těšim na další Emmerichův film 2012. Čekám, že před zničenim Země nás zachrání stádo ptakopysků vedený houmlesákem z hlavního nádraží nebo tak něco. A jako soundtrack bych doporučil třeba něco od skupiny Dschinghis Khan, ať je fakt prdel. Jinak trochu mi to připomínalo film One Million Years B.C. s Raquel Welch v hlavní roli a navíc jsem zjistil, že Emmerich bude točit remake filmu, ve kterym opět hrála Raquel Welch a to Fantastickou cestu. Možná je to nějaká pocta pro Raquel, kdy si Emmerich, coby mladej cucák, honil ptáka u jejího plakátu. Potom teda klobouk dolu.(7.12.2008)

• Hitman_47

Moc keců a málo mamutů.(22.3.2008)