Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  ***

  Režie kromaňonce, scénář neandrtálců a herci homo sapiens sap... Ne, pouze homo sapiens. Prostě kravina o rozměrech mamutího, pardon, lejna. Jsem si jist, že i ti šavlozubí tygři jsou schopní vést smysluplnější dialogy. A to jsou právě ty největší devizy. Těžko v poslední době hledat debilnější a hloupější film, který by však tak upřímně dětinsky a škodolibě bavil. Nejlepší je, že to evidentně všichni berou smrtelně vážně. V celém filmu není jediný úmyslný vtip či hláška. Osobně mě nejvíce rozesmíval "poetický" vypravěč Omara Sharifa a hraní si na promyšlenou mytologii. Od egyptské pasáže jsem už jen bál, že se z toho vyklube prolog ke Hvězdné bráně. Pokud čekáte druhý Boj o oheň jste na profilu špatného filmu, ale pokud chcete vidět jedno velké "cože?", tak to jste rozhodně správně.(5.7.2008)

 • Ainy
  **

  Guláš! I když vlastně né. V guláši jsou samé dobroty, tady to byl takový maglajs, kde tvůrci smíchali prostě vše, co jim přišlo pod pero. Vyspělé Egypťany, pralidi, šavlozubé tygry nebo mamuty, jenž pomáhali stavět pyramidy. Rovněž jsem nevycházela z údivu, že dredovci dokázali v tuhé zimě přejít velehory zasypané sněhem. Pak se jako mávnutím kouzelné hůlky pana Pottera, dostali do deštného pralesa, plného pětimetrových, bojových slepic odkud byl už jen co by kamenem do savany. Tam se k trestné výpravě připojili všichni křováci a zbytek přes Saharu došli pěšky. Jako i žánr fantasy má snad své hranice a takové nesmyslnosti, splácané dohromady by nedokázalo zachránit ani ... ani nic. Nicméně jsem byla zvědavá jestli Ten, co mluví se šavlozubým dokáže zachránit nejen svou vyvolenou, ale i všechen lid a nakonec ho vyvést z otroctví. Uff ... Divím se, že do toho ještě nepřimíchali zrod Olympijských her, jelikož ten hod oštěpem směrem k Všemocnému, byl excelentní! Kam se hrabe Železný ...(15.2.2015)

 • Shit
  ***

  No bohužel spíš zklamání, jelikož i když hodnocení je mizerný a komentáře ještě horší, tak já mam podobný velkolepý filmy rád a trailer vypadal výborně, jenže to by v těch dvou minutách nesmělo být všechno zajímavý z filmu. Je pravda, že některý scény jsou fakt parádní, hlavně Mamuti na začátku, jenže to je bohužel na dlouhou dobu všechno co tenhle film nabídne, protože Roland Emmerich se bohužel vydal špatnou cestou a příběh za prvé nezaložil tolik na akčních sekvencích, jak by to potřebovalo a za druhý ho rozved přesně tim ukecaným a nezajímavým směrem, kterým to hodně pohřbil, tim se z toho stává hrozně zdlouhavá záležitost. Celá ta legenda o Manaka se dala podle mě daleko víc rozvést a nedělat z toho druhýho Pathfindera. Dalším problémem filmu je ještě šíleně nevýraznej hlavní hrdina bez charisma a o stupiditách v příběhu se snad nemá ani cenu bavit, jinak sem to ani nečekal a ani mi to nevadí. No a teď ještě vymyslet klady. Tak určitě se dá hodně dobře mluvit o tricích, mamuti perfektní, ostatní trochu horší, ale celkově určitě nadprůměr a taky se mi hodně líbilo těch pár akčních a dobrodružných scén a taky samozřejmě Camilla Belle, ale o moc víc toho bohužel neni.(28.4.2008)

 • Malarkey
  ***

  Roland Emmerich je prostě zvláštní druh režiséra, který točí velkofilmy za jakoukoliv cenu, i za cenu nesmyslnosti. Takže se u tohoto filmu nesmí přemýšlet. Když se u něj totiž nepřemýšlí, tak potom se člověk u něj pobaví. Já jsem prostě vypnul a přestal vnímat to okolí, které každou chvíli bylo jiné a fakt, že procestovali celý svět za jediným cílem, /dost obyčejným cílem/ nedokázal film vytáhnout prakticky nikam. Jediné na čem on stojí jsou efekty a v tu ránu přichází Emmerichova chvíle, protože on efekty umí, ale rozhodně to není to jediné co umí. Po nějakou dobu vytváří sci-fi, o kterých každý ví, každý je zná a právě proto je tak známý. Není film, který by nebyl mediálně známý a právě proto můžu spokojeně říct, že jsem se u 10 000 př. n. l. relativně bavil. I když příběh byl vcelku obyčejný a hodně nesmyslný, já se bavil. Efekty za to stály a to byl nejdůležitější bod toho, proč jsem na to vůbec koukal. Jinak co mu rozhodně budu mít za zlé je to, že se v tomto filmu příšerně stotožňuje s Hvězdnou bránou. Prostě až okatě moc. Abych pravdu řekl, Emmerich prostě nezklamal. Natočil film, o kterém se mluví negativně, ale přesto se na něj kouká, takže svého cíle spokojeně docílil. --- He is not a god!(21.5.2008)

 • Shushika
  **

  Má to jen 90 minut, ale budu jich snad nadosmrti litovat. Velké NIC. Bez špetky vzrušení, humoru, překvapení. Snad jen pár záběrů z Egypta dokáže vzít dech. Jenže celá ta kavalérie efektů slouží tak pitomé story a ještě blbějšímu sdělení, že se divím, že na to Emmerichovi chodí lidi do kina, potažmo v Hollywoodu dávají prachy. A to proti letní průplachové akci nic nemám.(13.2.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace