• arachneuss

Ani bych se nedivil. kdyby se tam najednou z čista jasna objevili emzáci.(14.3.2008)

• Djkoma

Emmerich stárne a s ním i jeho kvality. Stejně přímočarý snímek jako jeho předešlé, který nechává nejen logiku a školní vědomosti daleko za sebou, ale také jakékoliv snahy o invenci. To nezmění ani krásné oči Camilly Belle(mimochodem ty čočky jí opravdu sluší:))), kterou bych se také snažil zachránit, ale asi bych nebyl tak statečný jako hlavní hrdina s hlavou plnou dredů. Ani sebehezčí klenoty v očích unesené hrdinky nedokážou zakrýt všechnu vatu okolo. Do nebe vynášející názory režiséra o jeho nejlepší akční podívané jsou jen poslední pokus o malé zasmání diváka. Přímočaré, hloupé, digitální a ne tak efektní jako předešlé Emmerichovy práce. Přesto je v několika okamžicích film zábavný a ne zbytečný jako se zdá na svém úplném konci. Pokud za nic dalšího, tak alespoň za odvahu autora jít do této "pochybné" látky plné mamutů a dostat z ní alespoň špetku koukatelné podívané.(4.5.2008)

rozhodně né tak špatný film, jak se ke mně původně doneslo.. ač neodbytný pocit, že už jsem tohle někde (resp. kde všude?) viděla, přetrvává...(27.4.2009)

• Shushika

Má to jen 90 minut, ale budu jich snad nadosmrti litovat. Velké NIC. Bez špetky vzrušení, humoru, překvapení. Snad jen pár záběrů z Egypta dokáže vzít dech. Jenže celá ta kavalérie efektů slouží tak pitomé story a ještě blbějšímu sdělení, že se divím, že na to Emmerichovi chodí lidi do kina, potažmo v Hollywoodu dávají prachy. A to proti letní průplachové akci nic nemám.(13.2.2011)

• POMO

Naivná CGI rozprávka, ktorá s výnimkou úvodného lovu na mamutov nemá absolútne čo ponúknuť a nie je zábavná dokonca ani predpokladanou emmerichovskou blbosťou. Dávno som nemal pocit tak zbytočne strávených dvoch hodín v kine. Prázdnota na tretiu – od uší až po členky – od scenáru až po hercov. Des.(17.3.2008)