Tak já samozřejmě vím, že to byla hrozná slátanina, ale pro mě dost zábavná, s hromadou pěkných zvířátek v čele s kvantem mamutů a co mě hlavně dostalo, ta krásná výprava a kmeny domorodců - jestli to, co měli na sobě, lze nazvat kostýmy, tak byly dokonalé. Na Emmericha to šlo, čekala jsem něco daleko horšího.(22.3.2008)

• Djkoma

Emmerich stárne a s ním i jeho kvality. Stejně přímočarý snímek jako jeho předešlé, který nechává nejen logiku a školní vědomosti daleko za sebou, ale také jakékoliv snahy o invenci. To nezmění ani krásné oči Camilly Belle(mimochodem ty čočky jí opravdu sluší:))), kterou bych se také snažil zachránit, ale asi bych nebyl tak statečný jako hlavní hrdina s hlavou plnou dredů. Ani sebehezčí klenoty v očích unesené hrdinky nedokážou zakrýt všechnu vatu okolo. Do nebe vynášející názory režiséra o jeho nejlepší akční podívané jsou jen poslední pokus o malé zasmání diváka. Přímočaré, hloupé, digitální a ne tak efektní jako předešlé Emmerichovy práce. Přesto je v několika okamžicích film zábavný a ne zbytečný jako se zdá na svém úplném konci. Pokud za nic dalšího, tak alespoň za odvahu autora jít do této "pochybné" látky plné mamutů a dostat z ní alespoň špetku koukatelné podívané.(4.5.2008)

Soundtrack Harald Kloser a Thomas Wanker: 1. Opening [2:43] ,2. Mountain Of The Gods [1:56] ,3. Speech [3:01] ,4. Evolet [2:44] ,5. Mannak Hunt [2:08] ,6. Celebration [1:29] ,7. I Was Not Brave [1:48] ,8. Night Of The Tiger [1:37] ,9. Lead Them [2:28] ,10. Terror Birds [3:22] ,11. Wounded Hunter [1:51] ,12. Food [1:59] ,13. Goodbyes [1:13] ,14. Sea Of Sand [2:41] ,15. Wise Man [1:40] ,16. He Was My Father [1:05] ,17. Mark Of The Hunter [2:45] ,18. Free The Mannaks [1:47] ,19. Not A God [2:35] ,20. You Came For Me [2:06] ,21. The End [3:18] ,22. 10,000 BC/End Credits [2:55],(10.6.2011)

• imf

Primitivní film z primitivních časů. Emmerich definitivně neví coby a trpí chronickým nedostatkem tornád, explozí a hláškujících borců. To všechno bude chybět i vám, tedy pokud nejste učitel dějepisu. Pak se budete smát kolem dokola. Jen aby vás nakonec z toho sálu nevynesli nohama napřed.(12.3.2008)

• Psema

Paradoxní je, že největší devizou filmu je modelka, která se svým vzezřením do filmu vůbec nehodí, ale oku lahodí stokrát víc než všechny digitální blbiny, na kterých Emmerich staví svou onanistickou šou o prvním hrdinovi, pěti proroctvích, zmutovaných šplhajících krůtách, vděčných šavlozubých tygrech, klusajících mamutech (snažil jsem se ty jména zapamatovat, ale nešlo to) a zafačovaném imperátorovi, jehož pokrevní goauldský bratr nepochybně otravoval před pár lety ve Star Gate. Místy silně gay, místy úsměvné, ale ve výsledku spíš neškodné než nějak výjimečně urážlivé. Chybí mi hlášky (kdyby alespoň ti křováci občas zahlásili), postrádám základní logiku (dostat se do vězení a ven je tak jednoduché, až jsem myslel, že je to nějaká sofistikovaná parodie, toužím zabít Omara Sharifa za jeho nesnesitelně znuděný voiceover a se slzou na rohovce vzpomínám na Den nezávislosti.(15.3.2008)

• - Před samotným začátkem natáčení tvůrci požádali Ngāi Tahu (maorský kmen) o možnost zúčastnit se tradičního maorského obřadu, při kterém se udílí požehnání. Aby si herci uvědomil jak důležitá byla mystika pro kmeny žijicí v dávné minulosti. (Amplifier)

• - Přesunuté vydání: Emmerichův biják měl jít původně do české distribuce začátkem září 2008 (stejně jako školáci a studenti do škol), distributor pak ale svůj plán pozměnil a posunul ho o měsíc později na říjen. Naproti tomu v sousedním Německu byla Desetisícovka k mání již od července 2008 a to jak na klasickém dvd, tak i na disku BR. (Rodriguez)

• - Roland Emmerich sa rozhodol do filmu neobsadzovať príliš známych hercov, aby neodpútavali pozornosť od historického ponímania filmu. (Greenpeacak)