poster

Beowulf

 • USA

  Beowulf

 • Slovensko

  Beowulf

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2007, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Superpero
  *****

  Hrdinský epos se vším všudy.(12.3.2008)

 • Malarkey
  ***

  Není to takový zázrak, ale kdo by čekal zázrak, byl by asi pošuk, protože natočit legendu takovým způsobem jak natočili Beowulfa, těžko bude někdo čekat velké uznání za to jak je to dobré, když ne ale za to, tak za dobrý pokus určitě, což se autorům upřít určitě nedá. Nápad natočit film takto rozhodně nezní špatně. Natočit takový film normálně, asi je to kravina, takhle to mělo cosi do sebe, zvláštní atmosféru, která se tomu nedala upřít, ale na tři hvězdičky je to oprávněně. I koukám, že většina nešetřila a ty tři hvězdy taky dala. Je to zajímavé, co se severské mytologie týče, ale to je asi tak všechno. Koukat na kreslenou Angelinu Jolie asi není tak zábavné jak autoři očekávali.(9.8.2008)

 • Tuxedo
  ****

  Po dlouhé době navrát k opravdovým fantasy, ne napodobenin typu Eragon. Pomalejší tempo kupodivu vůbec není naškodu, trochu násilný přerod mezi dějovými liniemi už ano. Animace je poměrně zdařilá, jen občas se postavy pohybují hodně nereálně, působivé herecké výkony však přetrvaly a troufl bych si říct, že jim animace ještě pomáhá (zvlášť v případě Raye Winstonea).(29.11.2007)

 • DaViD´82
  ****

  "Sins of the fathers!" Hned na začátek zmíním hlavní výtku. Performance capture animace sice od Polárního expressu pokročila o nutný kus vpřed, ale stále trpí syndromem voskovosti á la Madame Tussaud. Navíc některé pohyby jsou přinejlepší vůli takové divné. Především na koně raději nevzpomínám. Tak a nyní to "ostatní". Prostředí, volně plující kamera, akční scény, Silvestriho soundtrack, hlasové výkony a skvěle převedená zbásněná sága do podoby heroického dramatu klasického střihu, tak že se předně ctí duch předlohy. Film, který mohl být výtečný, ale jistou sterilitou postav vám nedovolí naladit se na vlnou oněch velkých emocí, které zde jsou v množství větším než-li malém. To platí o části s Grendelem, nikoli o výtečné královské pasáži. Ta již funguje jak má ve všech svých složkách i jako celek. Zemeckis by nesporně udělal lépe natočit to jako klasický výpravný velkofilm. Ovšem v tom by neviděl žádnou technickou výzvu, žádný posun filmařiny čili je to přání liché. Přesto ve mě zanechal Beowulf silné dojmy, které jen tak nevymizí. Nepopírám, že za to může Imax verze. Konečně je tu solidní snímek pro dospělé, který plně využívá předností, která 3D zpracování nabízí. Navíc není dabovaný a poprvé v historii pražského Imaxu nemá úplně utlumený zvuk, takže takový závěrečný střet s drakem s vámi pěkně zamává. Zvuková složka vás přitlačí do sedadel a prolítávající "kde co" vás donutí podvědomě s sebou solidně cukat. Beowulf mohl, a ve své podstatě měl, být lepší. Je to příliš významná látka na to aby byl pouze průměrným snímkem. Z tohoto pohledu mi přijde lepší adaptací komorněji laděný, demýtizovaný Beowulf & Grendel. Ovšem stejně jde o natolik silnou látku, že má co nabídnout i v místy šťávu postrádající podobě. Počítejte však, že od vás bude vyžadovat jistou nemalou míru vstřícnosti. Průměr, který se stává demem technických možností Imaxu, potažmo kino zábavy budoucnosti vůbec.(29.11.2007)

 • M.a.t.t.
  ***

  Zemeckis v Beouwulfovi zašiel ešte ďalej ako v Polárnom exprese a animácia je chvíľami priam úchvatná. Spolu so Silvestriho hudbou by táto kombinácia za istých okolností mohla byť aj smrtiaca ale to by sa pán režisér musel poučiť zo svojho predošlého animáku a naservírovať zaujímavejší dej. Alebo aspoň nejaký príbeh, ktorý tieto pohyblivé obrázky postrádaju, o vyumelkovanosti ani nehovoriac. Aspoň vďaka za nečakané drsné vyznenie, ani to však častú nudu neodvráti stopercentne a divák tak cíti miernu pachuť z premrhaného potenciálu veľmi silného námetu. Aj kvôli Silvestriho skvelej hudbe je to škoda. 50%(12.2.2008)

 • - Celý film se natáčel na ploše 7,6m x 7,6m (Crackonosc)

 • - Draka hrál sám představitel Beowulfa, Ray Winstone (Crackonosc)

 • - Grendel mluví většinu času starou angličtinou, která se užívala v době, kdy se děj odehrává. (Karlos80)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace