"I am Beowulf!" zařve ve filmu třikrát hlavní hrdina, a i přesto že je celý z jedniček a nul, platí za maximálního drsňáka. Animace sice rozhodně není dokonalá (hlavně Robin Wright Penn se moc nepovedla), ale pokud se přes tenhle fakt přenesete, čeká vás jeden z největších nářezů sezóny. Sice bych byl radši, kdyby Zemeckis natočil i něco "normálního", ale za Beowulfa palec nahoru.(24.11.2007)

Nejvíce mě dostalo, jak Angelina vylejzá nahatá z vody, Beowulf tam stojí jak tvrdý nadržený Y, Angelina mu strčí do prdele svůj ocas, který vede z copu jejich vlasů a nakonec se jim narodí velkej drak. Tohle si zaslouží potlesk ve stoje. Brááávo, bravissimo !!!(27.7.2008)

Tak jako je hrdina Beowulf i přes svou statečnost v důsledcích jen hračkou v rukou nevyzpytatelného osudu, je převedení jeho příběhu na filmové plátno hračkou pro Zemeckise a jeho tým. Hračkou pro diváky lákavou, pro některé téměř neodolatelnou. Pro většinu z nich ale nedosažitelnou. Tvůrci si s ní totiž tak dlouho hráli, až se stala pro ostatní použitelná jen na jedno pohrání. Závod v moři, souboj s drakem nebo přelet kamery od královy síně až ke Grendelovi jsou scény, které které z hlavy nedostanu několik měsíců, jenže příběh se mi mezi nimi trestuhodně ztratil. Vždyť Beowulf je dávná legenda, ze které vychází nejedno slavné dílo žánru fantasy. Proč se tedy v první polovině téměř výhradně opírá o patetické promluvy nebo chlípné (rozuměj dobově drsné) výkřiky? Nevím, jestli bych chtěl odhodlaného válečníka vidět v hrané verzi, tam by totiž podobné přehmaty vynikly ještě výrazněji. Navíc herci jsou i přes animační "filtr" skutečně výborní, Winstone má charismatu na rozdávání a taková Alison Lohman i přes dost málo prostoru dokáže chýlící se závěr rozzářit svou tradiční něžnou krásou. Ale pořád Zemeckisovi věřím. Jednou už se technologie s příběhem skloubí tak, jak si to pan režisér přeje a pak konečně přijde ten milník, na který toužebně čekám.(21.12.2007)

Jak pozadí k balení dárků: velmi dobré. Jako hlavní chod: nudné. Slabší 3*. Btw. Já balila :-D(23.12.2010)

"Sins of the fathers!" Hned na začátek zmíním hlavní výtku. Performance capture animace sice od Polárního expressu pokročila o nutný kus vpřed, ale stále trpí syndromem voskovosti á la Madame Tussaud. Navíc některé pohyby jsou přinejlepší vůli takové divné. Především na koně raději nevzpomínám. Tak a nyní to "ostatní". Prostředí, volně plující kamera, akční scény, Silvestriho soundtrack, hlasové výkony a skvěle převedená zbásněná sága do podoby heroického dramatu klasického střihu, tak že se předně ctí duch předlohy. Film, který mohl být výtečný, ale jistou sterilitou postav vám nedovolí naladit se na vlnou oněch velkých emocí, které zde jsou v množství větším než-li malém. To platí o části s Grendelem, nikoli o výtečné královské pasáži. Ta již funguje jak má ve všech svých složkách i jako celek. Zemeckis by nesporně udělal lépe natočit to jako klasický výpravný velkofilm. Ovšem v tom by neviděl žádnou technickou výzvu, žádný posun filmařiny čili je to přání liché. Přesto ve mě zanechal Beowulf silné dojmy, které jen tak nevymizí. Nepopírám, že za to může Imax verze. Konečně je tu solidní snímek pro dospělé, který plně využívá předností, která 3D zpracování nabízí. Navíc není dabovaný a poprvé v historii pražského Imaxu nemá úplně utlumený zvuk, takže takový závěrečný střet s drakem s vámi pěkně zamává. Zvuková složka vás přitlačí do sedadel a prolítávající "kde co" vás donutí podvědomě s sebou solidně cukat. Beowulf mohl, a ve své podstatě měl, být lepší. Je to příliš významná látka na to aby byl pouze průměrným snímkem. Z tohoto pohledu mi přijde lepší adaptací komorněji laděný, demýtizovaný Beowulf & Grendel. Ovšem stejně jde o natolik silnou látku, že má co nabídnout i v místy šťávu postrádající podobě. Počítejte však, že od vás bude vyžadovat jistou nemalou míru vstřícnosti. Průměr, který se stává demem technických možností Imaxu, potažmo kino zábavy budoucnosti vůbec.(29.11.2007)