poster

Zlatý kompas

 • USA

  The Golden Compass

 • Slovensko

  Zlatý kompas

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA / Velká Británie, 2007, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EdaS
  ***

  Velice podivné a velice neosobní plýtvání finančními prostředky i herci.(17.4.2008)

 • Skejpr
  **

  Trailerová nablýskaná bublina, která splaskla. Kočkopes, který neví, zda být dospělým fantasy, nebo dětskou selankou (kam taky nakonec sklouzává), s enormním množstvím postav (popř. skupin postav), jejichž jedinou úlohou je zjevovat se se švýcarskou pravidelností na poslední chvíli na správném místě jako Deus ex Machina a zachraňovat hlavní hrdince krk (k čertu s logikou, samozřejmě). Zároveň je jich tak strašně moc, že fandit komukoliv není možné, protože se v nich prostě ztratíte. Nebýt souboje ledních medvědů, nebylo by na tomto filmu zajíavého zhola nic. To POMO: Co dělá Daniel Craig na dominantní pozici na plakátě? Vydělává, přece :) Znáš to, ne? Na xicht a na kecy.. Tak kecy dej pryč a co ti zbyde? ;)(6.12.2007)

 • Segrestor
  ***

  Pro ty trikové blbinky mám prostě slabost. Lední medvědy bych ale vyměnil za grizly, holčičku za robota, ostatní dle libovůle a nálady (už si ani nepamatuju, kdo koho hrál) a Kidmanku bych nechal. Osolil to nějakými plasmagranáty, útokem emzáků a trochou kyberpunkového porna a pak bych byl spokojenej.(19.3.2012)

 • xxmartinxx
  **

  Unylé fantasy, které má místy jasně zřetelný silný potenciál, který ale nikdy nepromění v opravdoví zážitek. Bohužel.(12.12.2009)

 • Lateef
  ***

  Vytáhnu z kapsy svojí buzolu, otevřu jí a koukám, jaké tři symboly mi ukazuje. Po chvíli je to jasný: 1/ všudepřítomná Nuda... 2/ dobré Efekty... 3/ praštěnej Scénář... fíííjůůů... kolečka se zatočí a v Prachu se zjeví nápis Zlatý kompas... Ano, tak přesně tyhle tři atributy film má. Plus hvězdné obsazení a nechutně ustřižený konec. Vizuální zpracování je pěkné, ale že by stálo výše než Optimus Prime a jeho banda mechanoidů, tak to ani náhodou. Je to jen takový slepený a uhlazený flusanec... pane jo, to jsou teda náklady na výrobu - 250 miliónů dolarů... a hle, ono to nebylo zase tak výdělečné - 370 miliónů dolarů celosvětově... a to má mít pokračování?? Hm, tak to bude trochu risk...(14.3.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace