Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Superpero
  ****

  Michael Clayton je film, který by Uwe Boll barvitě popsal jako fuckin' bullshit George Clooney social critic :) Já byl spokojen a zároveň tento film pasuju na titul "Film s nejdelším rozjezdem v historii." Opravdu, než se zde dozvíte jádro pudla, uplyne tak půlhodina, možná víc. Ještě bych rád vypíchl jednu vraždu, co se ve filmu odehraje. Perfektní profesionální práce alá Mark Wahlberg ve Skryté Identitě (návleky na hlavě proti padání vlasů atd.) Miluju tyhle návody na perfektní vraždu. A pak že se člověk sledováním filmů nic nepřiučí :)(3.5.2008)

 • Psema
  ****

  Důkaz, že ani sebelepší scénář a brilantní herci nezajistí dokonalý film bez pořádné režie. Na Gilroyovi je znát, že je za kamerou začátečník a jeho pomalé tempo je - alespoň pro mě - místy ubíjející a některé "vysvětlovačky" zbytečné. Kvalitní film? Ano. Zapomenutelný? Určitě.(19.1.2008)

 • arachneuss
  *****

  Pořádně silná káva o druhé straně právničiny. Kam se na něj hrabe Perry Mason a jeho soudní síň, Michael si všechno podá v reálném světe, s reálnými problémy a postavami. Krásná a jinak nerušívá hudba, jenž podkresluje lehce meditační momenty (setkání s koněm), depresivní situace (Tom Wilkinson a jeho "And the time is now Michael!") či napínavé sekvence (vražda na objednávku). Scénáristicky perfektní film, režijně pro někoho nudnější, pro mne velmi chytlavý a herecky bezchybný. Akademie se opět s udílením sekla. Gilroyova prvotina si zasloužila víc.(11.9.2008)

 • Hakha
  ****

  Želví rozjezd, pomalé vyprávění a gradační závěr. Prvně jsem neměl ponětí o co se jedná, jestli mě něco neuniklo, ale v zápětí jsem zjistil, že informace se postupně poodhalují a tak jsem se naladil na správnou notu a nechával se unášet dirigováním režiséra. Pomalé a příjemné vypravování, které nemusí všem vyhovovat, jelikož je založena na dialozích a gest herců, která nutí diváka být stále v pozoru, aby se v tom neztratil a nezabrouzdal myšlenkami jinam což u nezáživného začátku není takový problém. No, závěr je výborný a parádně načasovaný. Popravdě jsem se na tento film netěšil, čekal jsem zklamání typu Syriana, ale na závěr mohu říci, že tento film stojí za to a mohu doporučit.George Clooney byl opět úžasný a tak jsem zvědav, jak dopadnou letošní oskaři...(12.2.2008)

 • ORIN
  *****

  Michael Clayton, film bez jediné slabiny či chybičky. Přestože je vyprávění přímé, možná poněkud strohé a divák si musí většinu distribuovaných informací dále odvodit a domyslet, jedná se o natolik chytrou a promyšlenou podívanou, která si je své sofistikovanosti vědoma. Zpětné rekonstruování fabule dává jednotlivým scénám zcela nový význam, který je napoprvé takřka nemožné pochopit. Celkové chladné vyznění filmu je možné přenést i do psychického rozpoložení hlavního hrdiny, který se cítí být vnitřně rozervaným (podobný typ postavy-samotáře jako v Lítám v tom). Just drive(19.1.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace