Michael Clayton je snímek, ve kterém jsou právníci bezohlednými parchanty, lidský život neznamená nic proti zisku a dobro vítězí nad zlem. Takový mix životních zkušeností a pohádky většinou spolehlivě funguje, ale žádný zázrak to rozhodně není a to ani s ohledem na velmi slušné zpracování.(21.8.2011)

Pro mě westernovější než všechny westerny, co jsem v poslední době viděl a rozhodně mě to bavilo víc než Syriana...(26.1.2008)

OLDSCOOL(4.3.2008)

Debut jako řemen. Tony Gilroy natočil Michaela Claytona s takovou bravurou, kterou mu může závidět kdejaký ostřílený matador. Tony prostě vzal lopatu a bez jakýchkoliv okolků vyhrabal zakopaného psa právnické praxe. To vše, ač nesmírně efektně, prodchnul civilním tónem, kdy naši hrdinové musí řešit obyčejné problémy se svojí rodinou. Přesně ty nesnáze s kterými se potkáváme denodeně bez toho aniž bychom byli skutečnými hrdiny. Nikdy neuvidíte Jamese Bonda, jak se hádá se svým bráchou, který je nezodpovědný ochlasta. Za to Michael Clayton ano. Uvěřitelné, citlivé a přitom natolik dravé, že tak silný debut si pamatuji jen u Coenů, a to je co říct.(30.11.2009)

Důkaz, že ani sebelepší scénář a brilantní herci nezajistí dokonalý film bez pořádné režie. Na Gilroyovi je znát, že je za kamerou začátečník a jeho pomalé tempo je - alespoň pro mě - místy ubíjející a některé "vysvětlovačky" zbytečné. Kvalitní film? Ano. Zapomenutelný? Určitě.(19.1.2008)