Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hakha
  ****

  Želví rozjezd, pomalé vyprávění a gradační závěr. Prvně jsem neměl ponětí o co se jedná, jestli mě něco neuniklo, ale v zápětí jsem zjistil, že informace se postupně poodhalují a tak jsem se naladil na správnou notu a nechával se unášet dirigováním režiséra. Pomalé a příjemné vypravování, které nemusí všem vyhovovat, jelikož je založena na dialozích a gest herců, která nutí diváka být stále v pozoru, aby se v tom neztratil a nezabrouzdal myšlenkami jinam což u nezáživného začátku není takový problém. No, závěr je výborný a parádně načasovaný. Popravdě jsem se na tento film netěšil, čekal jsem zklamání typu Syriana, ale na závěr mohu říci, že tento film stojí za to a mohu doporučit.George Clooney byl opět úžasný a tak jsem zvědav, jak dopadnou letošní oskaři...(12.2.2008)

 • xxmartinxx
  *****

  Neustále jsem měl pocit, že mohl Gilroy zajít dál a hloub. Produkující Pollack by podle mě na režijním křesle dál a hloub zašel. Jenže na druhou stranu Clayton dokonale funguje a upřímně si s odstupem nejsem jistý, že kdyby plnil "mou zakázku", mohl by fungoval lépe.(10.8.2012)

 • Fr
  ****

  Nedělám zázraky, jsem domovník. Čím menší binec, tím snadněji to uklidím…. Příběh o muži, který nemá starosti jen sám se sebou, ale také v práci. Nečekejte strhující soudní jednání, právní bitvy. Je jen jedna kauza. Ve které ovšem mají na rukách krev i právníci. Vše má perfektní spád. Žádná akční jízda, ale DRAMA, které nemá šanci nudit. Perfektní Clooney, hudba, režie..(6.9.2008)

 • Hal_Moore
  *****

  Michael Clayton je téměř bezchybný právnický thriller. Přídavku právnický se vůbec nelekejte, do soudní síně se divák nepodívá ani jednou. Prvotina Tonyho Gilroye se totiž odehrává pěkně v zákulisí, kde není nouze o velkolepá spiknutí, výbuchy automobilů, napíchnuté telefony a v neposlední řadě o chladnokrevné vraždy. Do detailu vypilovaný scénář spolu s velmi chytrými dialogy pronášenými ústy brilantně hrajících herců a ukázkovou režisérskou prací Tonyho Gilroye aspiruje na mé Top za rok 2007. Žádný z herců se nemusí za svůj výkon stydět, já bych však vysoko nad ostatní vyzdvihl George Clooneyho, který v Michaelu Claytonovi dle mého našel svou životní roli. Tony "Bourne" Gilroy je pak základním stavebním kamenem, bez kterého by to nejspíše takhle nefungovalo. Tento scénárista/režisér dokáže i u pomalu plynoucí scény u diváka vyvolat nejrůznější rozporuplné pocity, ani vlastně nevím, co jsem zažival při scéně nejchladnokrevnější vraždy za poslední léta, zda-li to bylo znechucení, či jen prostý úžas. Závěrečná půlhodina je zase šíleně intenzivní i přesto, že jak to vlastně dopadne nám prozradil samotný začátek. Scénu "Do I look like I'm negotiating?!" pak řadím mezi nejlepší filmové závěry tohoto milénia. Zcela jistě nezůstane u jediné projekce.(25.3.2009)

 • RHK
  ***

  Tentokrát začnu citací trefného komentáře kolegy Superpero: "Film s nejdelším rozjezdem v historii." Na druhou stranu ta ocenění - 1 Oscar 1 + 6 nominací včetně na nejlepší film. Já bych to viděl tak mezi - začátek je opravdu dlouhý a nepřehledný (málem jsem odešel), pak je to dobře natočené drama s mým oblíbeným Georgem Clooneym v roli uklízeče problémů velké právnické firmy. Ale stejně jsem nepochopil nejasně definované vztahy mezi subjekty předmětného právního sporu postižení občané, Kenner, Bach a Ledeen a firma U/North, což mi dost kazí i celý film (a podle komentářů ostatních nejsem sám). Myslím si ale, že i v obsahu na ČSFD je chyba a že Claytonova firma Kenner, Bach a Ledeen nevede spor p r o t i U/North. To je to dost zásadní vada i jinak docela překomplikovaného scénáře. Potěšilo mne, že v klíčové scéně filmu se i těžce zkoušený Clooney taky držel úsloví: "Nechte to koňovi, má větší hlavu." Trailer: http://www.csfd.cz/film/223275-michael-clayton/videa/(1.7.2009)

 • - Michael Clayton (George Clooney) nosí hodinky značky Jaeger-LeCoultre Master Hometime. (dyfur)

 • - Tilda Swinton prohlásila o své sošce Oscara za vedlejší roli, že je to sice možná herecká pocta, ale doma jejím získáním nikomu žádnou zvláštní radost neudělala. Řekla doslova: „Žiji ve Skotsku v místech, kde lidé řeší daleko důležitější věci, než jsou novinky ze světa filmu, třeba přemnoženou mšici.“ (Olík)

 • - Natáčelo se i v reálných prostorách nadnárodních právnických firem, z nichž poté filmaři pro účely snímku udělali jednu budovu. Mimo jiné i v prostorách komplexu Dewey Ballantine, ve které sídlí jedna z vůbec nejstarších a nejuznávanějších společností v New Yorku. Tato budova pojme na třista právníků a z její obrovské konferenční místnosti ve 22. patře je výhled do tří světových stran. (DaViD´82)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace