poster

Pracka v láhvi (TV film)

Krimi

Československo, 1978, 82 min

 • Una111
  ****

  Dobrá inscenace. Dokonce tak dobrá, že se v ní dá vydržet i ta jinak dost nesnesitelná Regina. Ta mimochodem i tu hysterku hraje dost mizerně a nepřesvědčivě. Inu, komu není shůry dáno, ani na DAMU nekoupí.(29.12.2016)

 • gudaulin
  ***

  Ryze televizní záležitost se všemi neduhy, které tento druh produkce přináší, nicméně herecky silně obsazená a zejména v případě Čepka a Steinmasslové i velice slušně zahraná. Navíc detekivní námět, který si pohrává s fenoménem lidské chamtivosti je přitažlivý a tak nějak nadčasový... Celkový dojem 60 %.(26.4.2008)

 • honajz
  *****

  Na televizní poměry nadprůměrně povedené dílko, a to po všech stránkách. Solidně stavěná a vystavěná atmosféra i jednotlivé scény.(19.7.2011)

 • Snorlax
  ****

  Děj je sice průhledný, ale inscenace má naprosto báječnou atmosféru a může se pochlubit výbornými hereckými výkony. Rázlová mi tentokrát výjimečně nevadila, byla sama za sebe, představovala afektovanou a zpovykanou psychopatku. Což bylo pro Rázlovou ideální, nemusela se pokoušet nic hrát, zkrátka se chovala přirozeně a nevynikla tak její totální herecká impotence.(18.1.2013)

 • rikitiki
  **

  Dneska je důležitá rychlost a dramatičnost, takže herci v současných jalových tv inscenacích hrají v převážně naštvané póze, aby vše dostatečně zdůraznili. Dřív byla důležitá hlubokomyslnost, tudíž ve starších příšerných tv hrách se ansámbl uchyloval ke tklivým pohledům do kamery a pomalé, přepjaté artikulaci.____ No, a tohle je storka z pozdních sedmdesátých, a tak je jasné, jak to bude: tupohlavá režie bez nápadu a dramaticky přehrávající herci (hlavě Steinmasslová, kterou tady všichni mlátí a zneužívají, ale za ty ubrečenecké a později i pionýrsky odhodlané pózy si to jen zaslouží). Je to až směšně patetické a přepísknuté. /22. 9. 13./(22.9.2013)

 • - Film je natočen na motivy stejnojmenné knihy Jamese Hadley Chase. (davi.k)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace