poster

Pracka v láhvi (TV film)

Krimi

Československo, 1978, 82 min

 • Adam Bernau
  **

  Jedna mrcha za druhou, všichni popořadě. Takže námět dobrý, herecky taky dobrý, zpracování ujde, scéna dámského pokoje s trezorovou komorou parádní, závěr... závěr velmi podařený, abych nespojleroval. Ale stejně se nezbavím pocitu, že tři hvězdy dávám podstatně lepším kouskům. Takže pěkné dvě.(24.1.2016)

 • Tosim
  ****

  Atmosféra, která by se dala krájet, herci správně dramatičtí (jen na tu Reginu Rázlovou mám pořád problém si zvyknout) a nádherně stylová hudba (bohužel si už nepamatuju od koho.)(23.8.2006)

 • sud
  *****

  Čekal jsem všechno, jen ne vynikající krimithriller s přesvědčivou atmosférou, napínavým dějem a mrazivou pointou. A vůbec nevadí, že je to jen TV inscenace a děj téměř neopustí interiér jednoho domu. Přidanou hodnotou budiž vynikající herecké výkony Mileny Steinmasslové, Petra Čepka a Jana Kanyzy. Malý televizní klenot. 90%.(25.11.2012)

 • rikitiki
  **

  Dneska je důležitá rychlost a dramatičnost, takže herci v současných jalových tv inscenacích hrají v převážně naštvané póze, aby vše dostatečně zdůraznili. Dřív byla důležitá hlubokomyslnost, tudíž ve starších příšerných tv hrách se ansámbl uchyloval ke tklivým pohledům do kamery a pomalé, přepjaté artikulaci.____ No, a tohle je storka z pozdních sedmdesátých, a tak je jasné, jak to bude: tupohlavá režie bez nápadu a dramaticky přehrávající herci (hlavě Steinmasslová, kterou tady všichni mlátí a zneužívají, ale za ty ubrečenecké a později i pionýrsky odhodlané pózy si to jen zaslouží). Je to až směšně patetické a přepísknuté. /22. 9. 13./(22.9.2013)

 • Snorlax
  ****

  Děj je sice průhledný, ale inscenace má naprosto báječnou atmosféru a může se pochlubit výbornými hereckými výkony. Rázlová mi tentokrát výjimečně nevadila, byla sama za sebe, představovala afektovanou a zpovykanou psychopatku. Což bylo pro Rázlovou ideální, nemusela se pokoušet nic hrát, zkrátka se chovala přirozeně a nevynikla tak její totální herecká impotence.(18.1.2013)

 • - Film je natočen na motivy stejnojmenné knihy Jamese Hadley Chase. (davi.k)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace