Pracka v láhvi (TV film)

Krimi

Československo, 1978, 82 min

Slibná hororovost příběhu k velké škodě v druhé půlce vyprchala. Ten začátek je špičkovej, konec neuvěřitelně tupej....(17.11.2009)

• rikitiki

Dneska je důležitá rychlost a dramatičnost, takže herci v současných jalových tv inscenacích hrají v převážně naštvané póze, aby vše dostatečně zdůraznili. Dřív byla důležitá hlubokomyslnost, tudíž ve starších příšerných tv hrách se ansámbl uchyloval ke tklivým pohledům do kamery a pomalé, přepjaté artikulaci.____ No, a tohle je storka z pozdních sedmdesátých, a tak je jasné, jak to bude: tupohlavá režie bez nápadu a dramaticky přehrávající herci (hlavě Steinmasslová, kterou tady všichni mlátí a zneužívají, ale za ty ubrečenecké a později i pionýrsky odhodlané pózy si to jen zaslouží). Je to až směšně patetické a přepísknuté. /22. 9. 13./(22.9.2013)

Děj je sice průhledný, ale inscenace má naprosto báječnou atmosféru a může se pochlubit výbornými hereckými výkony. Rázlová mi tentokrát výjimečně nevadila, byla sama za sebe, představovala afektovanou a zpovykanou psychopatku. Což bylo pro Rázlovou ideální, nemusela se pokoušet nic hrát, zkrátka se chovala přirozeně a nevynikla tak její totální herecká impotence.(18.1.2013)

Místy příliš ukřičené (od její první scény jsem vyloženě čekal, kdy a kdo Reginu Rázlovou zabije), na poměrně krátkou stopáž navíc (ke konci) až moc dlouhé... Ale atmosféra dobrá a především uhrančivý Petr Čepek byl vynikající! Líbilo se mi, že ani jedna postava nebyla kladná, škoda nedopovězení příběhu uvězněného Harryho.(21.9.2013)

Čekal jsem všechno, jen ne vynikající krimithriller s přesvědčivou atmosférou, napínavým dějem a mrazivou pointou. A vůbec nevadí, že je to jen TV inscenace a děj téměř neopustí interiér jednoho domu. Přidanou hodnotou budiž vynikající herecké výkony Mileny Steinmasslové, Petra Čepka a Jana Kanyzy. Malý televizní klenot. 90%.(25.11.2012)