Hodiny

The Hours

The Hours

Hodiny

USA / Velká Británie, 2002, 114 min

"I think I'll buy the flowers myself." Už si umím udělat ten účes, co nosí Virginie. Teď už se jenom naučit psát jako ona. A psát o ní jako Cunningham. A točit o tom jako Daldry.(27.11.2006)

Bezesporu působivý film s výtečnou režií a vynikajícími hereckými výkony (Julianne Moore!), ale vcítit jsem se do postav nedokázal. Předkládané ženské pohledy na svět jsou podány až tak dokonale, že mi bylo znemožněno pochopit je. Moje myšlení zkrátka s tímhle filmem nesouzní. Trvalo to asi necelý dva roky a pak mu řekla: Hele, já jsem asi lesba. Fixa asi jo.(12.2.2011)

Úchvatný film rozhodně nejen o ženách a pro ženy, který je prakticky dokonalý ve všech složkách. Nemá cenu plýtvat slovy, to se jednoduše musí vidět (a spoluprožívat).(19.9.2003)

Mistrovský film, herecký koncert strašné spousty nadaných herců a také ukázka skvělého adaptátorství.. S dabingem nekoukatelné!!!(14.12.2005)

Už napoprvé se mi tento film velice líbil, ale teprve teď, po druhém shlédnutí, vím, že je to jeden z nejzásadnějších filmů, které jsem kdy viděla. Ohromující je fyzická přeměna Nicole Kidman, které Oscar patří zcela právem, podobný herecký výkon se vidí jednou za pár let. Nejpřitažlivější z tří příběhů tří různých, přesto sobě navzájem velmi podobných žen, pro mne byl ten s Julianne Moore (paní Brownová), která žije zdánlivě šťastný život, ve kterém se ale dusí. Slovy Clarissy Dallowayové - její život je tak nesnesitelně triviální a ona sama, aniž by chtěla, je nucena řešit jen samé prkotiny, jako je narozeninový dort pro manžela. Na popud filmu jsem četla i knihu, srovnání je skutečně zajímavé, zejména proto, že film i kniha dokáží fungovat samostatně a obé jsou výjimečná umělecká díla. Ano! Dokonce i Amričané jsou s to natočit skutečně umělecký film. A na závěr musím říct, jak je pro mě zarážející, nakolik se mé pocity z vlastního života častokrát podobají postavám z knihy/filmu. Snad to je pravý důvod, proč nyní čtu "Jákobův pokoj" (mimochodom vynikající román Virginie Woolfové) a brzy se snad propracuji i k "Paní Dallowayové", pokud do té doby nezjistím, že někdo musí zemřít, aby ostatní mohli konečně šťastně žít...(4.2.2006)

• - Původní román Michaela Cunninghama byl oceněn Pulitzerovou cenou. (Nancy...)

• - Aby vypadala víc jako Virginie Woolfová, nosila Nicole Kidman falešný nos. Nechávala si ho na obličeji i mimo natáčení a pochvalovala si, že ji lidé na ulici nepoznávají. Právě totiž procházela rozvodem s Tomem Cruisem a tím pádem přitahovala hodně pozornosti novinářů a fotografů. (Morien)

• - Když Dan Brown vypráví Richiemu o tom, jak se zamiloval do jeho matky, tak při natáčení herec John C. Reilly říkal dětskému herci Jacku Rovellovi pohádku, aby chlapec vypadal zaujatě. Záběry na Reillyho se později přetočily. (Morien)