Hodiny

The Hours

Hodiny

USA / Velká Británie, 2002, 114 min

Oscar 1 : Herečka HR - Nicole Kidman + 8 nominací: Nejlepší film, Režie, Herec VR - Ed Harris, Herečka VR - Julianne Moore, Kostýmy, Střih, Hudba, Scénář - A . . . . . . . . . . . Zlatý Medvěd - výběr(24.2.2004)

Neuvěřitelně silné putování ženským nitrem. // Mrs. Dalloway rulez. Jedna to píše, druhá to čte, třetí to žije. // Naprosto vydařená adaptace Cunnighamova románu, výborná hudba Philipa Glasse a vynikající obsazení. // Film, který při každém dalším zhlédnutí nabídne něco nového.(2.1.2008)

Rozpočet $25miliónovTržby USA $41,675,994Tržby Celosvetovo $108,846,072/60%/(5.1.2006)

• igi B.

Bohužel v kinech mi kdysi tenhle film unikl, soundtrack však jsem si jako sběratel všeho Glassovského koupil už dávno. Tak si ho - jak to tak vidím - rád co nejdřív zase pustím. A budu si snít o tom, jaký asi tenhle film byl... Protože dodívat se soustředěně na tohle dílo při uvedení v ČT jsem nedokázal. Krom d.m.s.n. nesnesitelného uměl(eck)ohmotného českého dabingu navíc v ořezu obrazu z původního 1,85:1 na formát 4:3... .-( . . . Zajímavé je, že úvodní titulky filmu proběhly na obrazovce v jakémsi podivném tvaru cca 1,5:1 s českými titulky(!), pak nám ovšem nějaký ten televizácký skřítek pičusek >zvětšil< obraz na 1,33:1 a pustil zvuk v českém znění. Děkuji - nechci! Nechci si kazit svůj léty vytříbený vybraný vkus. Proto tenhle film nyní nebudu hodnotit. I když - z nedohleděného a skvělé Glassovy hudby to (ne)vidím jednoznačně. Pět hvězd... - - - P.S. Těším se někdy na dvd...(15.10.2007)

No tak rozhodne se jedna o hodne kvalitni drama, ale svy chyby ma. Jednak pribeh, ackoliv se ve finale docela hezky proplete, je celkem jednoduchej a pusobi to dojmem, ze minimalne dejova linie Julianne Moore je tu celkem zbytecna. Dalsi problem je, ze ve filmu se v podstate nic moc nedeje a pritom vsechny hlavni hrdinky neustale vysilujou, clovek je ma asi litovat, jenze kdyz neni videt zadnej padnej duvod a navic nejsou ani dvakrat sympaticky, tak to jde tezko. Nicmene vsechny tri predvadej perfektni vykony, z ostatnich stoji jeste za zminku Ed Harris. No a navic ma film paradni hudbu, ktera to pomaly tempo paradne ozivi, takze film nenudi.(10.8.2005)