Epizody(14)

Haruka a Takayuki spolu právě začali chodit. Vlastně jim k tomu dopomohla Haručina kamarádka Mizuki, která se přitom taktéž do Takayukiho poněkud nešťastně zamilovala. Než se ale tenhle milostný trojúhelník stačil naplno rozvinout, stala se Haruka obětí autonehody a upadla do komatu. Haruka sice spala, ale život běžel dál, a když Haruka po třech letech oči znovu otevřela, tak do světa, který byl úplně jiný než ten, na jaký byla zvyklá. (Beldaran)

Skejpr

Po seriálu jsem sáhnul na doporučení několika přátel (kteří jsou Otaku přeci jen o nějaký ten pátek déle, než já), že prý je to neuvěřitelná pecka. I ulehl jsem jednoho pozdního večera do pelechu, že si dám 14ti dílný anime maratonek přes noc. 1. EPIZODA mě bohužel absolutně nezaujala. Kdybych měl zalovit mezi všemi anime seriály, které jsem doposud viděl (ono jich teda zas až tak moc nebylo) a měl vybrat nejslabší první díl, byl by jím jednoznačně právě první díl Kimi Ga Nozomu Eien. Otravná středoškolská romantika plná absolutně nepravděpodobných polodialogů (je až neuvěřitelné, jak málo se tam toho řekne a jak mnoho profňuká a pro"huh"á), navíc oblečená v dost nehezkém vizuálním kabátu. V roce už 2003 přeci uměli mnohem lepší animaci... Seriál se bude muset setsakra snažit, bude-li si chtít alespoň trochu napravit reputaci. * 2. EPIZODA Tady už se aspoň začne vyvíjet nějaký náznak budoudích vztahů, které ale pošle do kopru finální zlom. Potěší relativně vtipné momenty s Harukinou sestrou, pobaví vyloženě nezvládnutá milostná scéna, zlomový moment má pak alespoň zajímavou emoční dohru v průběhu závěrečných titulků. Výrazně lepší, než otravný první díl, ale pořád hroznej kýč... *** 3. EPIZODA Je pozitivní, že tento díl je výrazně lepší. Rozdíl tří let je cítit, postavy už působí vyzráleji, řeší poněkud zajímavější problémy... A scény v restauraci, kde pracuje Takayuki jsou vyloženě zábavné :) Akorát balanc mezi vážnými a humornými momenty by měli ještě autoři trošku vychytat... **** 4. EPIZODA Zdá se, že se začíná odvíjet zajímavé psychologické drama. Haruka se probouzí, kdysi roztomilá sestřička začíná nehezky vystrkovat růžky... Tohle už není naivní pitomina, ale docela seriózní dospělé drama. Stále ale poněkud.. Roztahaná... **** 5. EPIZODA nabízí jakési resumé toho, co se událo v prvním roce od Haručiny nehody. Několik velmi silných momentů, a nějaké to fatální nedorozumění. Velmi zajímavý díl, snad poprvé budící skutečnou zvědavost, co se bude dít dál. Akorát ty milostné scény jsou furt tak nějak vtipně neohrabané.. :) Takže sice velmi opatrných, ale ***** 6. EPIZODA je oproti tomu o dost slabší. Výplňový díl, nepřinášející nic nového... *** 7. EPIZODA je v podstatě jako přes kopírák. S jedním malým rozdílem - všechny ty zamotanosti a konflikty začínají být příliš vykonstruované a nepřesvědčivé. Stačilo by říct tak málo, a bylo by po problému. Ale ne, postavy prostě drží kušnu a neřeknou nic. Na tohle jsem byl vždycky háklivý a je-li na tom postaveno psychologické drama, chytám osypky... *** 8. EPIZODA Jako přes kopírák. Nuda... Prsa bez bradavek nebrat!! ** 9. EPIZODA Jako přes kopírák, ale se zajímavým koncem (a výbornou potitulkovou pasáží). Hudba mi začíná lézt krkem. Panenky v dešti nebrat!! *** 10. EPIZODA a 11. EPIZODA V tomto bodě došlo k drobné komplikaci, omylem jsem si totiž pustil nejdříve díl jedenáctý, a posléze teprve díl desátý. Smutné je, že v tomto opačném pořadí oba díly fungovaly daleko lépe, než by fungovaly v pořadí normálním. Náhlá změna Atmosféry při přechodu z devátého na jedenáctý díl byla jednoznačně ku prospěchu věci, zároveň ale události, které nastaly, vyzněly logicky i bez znalosti předchozího dílu. Desátý díl poté doplnil informace o nový rozměr a dodal jim souvislosti, což ZPĚTNĚ funguje na výbornou, zatímco ve standardním pořadí působí otravně a polopaticky. Objektivně hodnotit tedy není možno. Jedeme dál... 12. EPIZODA Zdá se, že směřujeme do velkého finále. Všichni jsou momentálně na dně, naštvaný na všechny.. No uvidíme, no. Díl utekl relativně rychle a měl pár hodně zajímavých míst... **** 13. EPIZODA Zívačka.. Čekal bych nějakou gradaci, když už je to předposlední díl.. Ale alespoň je pozitivní, že nemám nejmenší páru, jak se to nakonec vyvrbí... *** POSLEDNÍ EPIZODA A... To je ono, jo? Naprosté vyšumění do prázdna a, alespoň z mého pohledu, vzhledem k předcházejícímu dramatu naprosto banální a kýčovitý happy end? Potěší snad jen odkaz na spisovatele Harukiho Murakamiho... ** Podtrženo, sečteno... "Věčnost, po které toužíš" mi byla prezentována jako velmi dojemný, zajímavý a skrz na skrz špičkový seriál. Ačkoliv se ale ani omylem nepovažuji za cynika (a u filmů taji velmi často), nedokázal mne zaujmout ani v jednom z bodů obžaloby. Za zmínku stojí opravdu jenom parodické skeče na konci některých dílů a relativně zábavné intimní momenty, jednak proto, že v nich funguje jakási atmosféra a druhak proto, že jsou prostě nechtěně srandovní. Což u milostného dramatu NENÍ V POŘÁDKU. Otravná je naopak hudba a několik naprosto zbytečných dílů. A jestliže nějaký seriál funguje nejlépe v momentě, kdy si omylem pustíte díly ve špatném pořadí.. Je něco zásadního špatně... () (méně) (více)

LordSnape

Ze začátku jsem tomu nevěřil, ale tento anime seriál si mě naprosto podmanil. Milostný trojúhelník je starý jako lidstvo samo, ale v "Kimi ga nozomu eien" jsou všechny pocity vykresleny tak detailně... Vše navíc v pozadí umocňuje nádherný klavírní doprovod. Žádný německý či americký romantický film se mu nemůže rovnat! Rozhodně se nejedná o žádnou praštěnou telenovelu, ale spíše o romantické drama, které vám vyrve srdce z těla. Kolikrát jsem si říkal jak bych se asi zachoval já sám na místě hlavního hrdiny. Nejspíš bych to udělal úplně stejně. Lidé aniž by si to uvědomovali stále někomu ubližují. Všech 14 dílů jsem shlédl za jediný den, což se mi ještě nikdy u žádného seriálu nestalo. Rozhodně doporučuji, ale připravte si pevné nervy a spoustu kapesníků. (A takhle skončil fanoušek hororů) 9/10 ()

Hitman_47

Naprostý souhlas s Cassandrou....ono asi tak - první 3 díly jsou fajn (dávají tušit o čem příběh bude atd), pak následuje 7 dílů, které jsou si naprosto totožné (jedna postava nemluví...druhá taky ne, nebo se snaží navázat konverzaci) a tempo to nabere až od desátého dílu...a to není dobře. Čekal jsem od toho holt něco víc, seriál mě zklamal....ani kresba a animace není perfektní a myslím si, že z tohoto tématu šlo vyždímat o dost víc. Na seriál ještě navazuje 3dílná OVA Akane Maniax, která se nese převážně v komediálním duchu....ta už se mi líbila - ono jde prakticky o něco úplně jiného než KGNE, ale je to záživné a vtipné....dále ještě na to navazuje ONA Ayumayu Theater....kde jsou nově udělané skeče dvou "vedlejších" postav (docela dobré parodie na různé pořady, anime, hry..Silent Hill potěšil :), které byly k vidění na konci skoro každého dílu KGNE. ()

zelvopyr

Rozdíl proti Koi kaze je v tom, že tady mají jako měřítko číslo jedna VLASTNÍ city k někomu a furt je okázale deklamují a hystericky obviňují sebe i druhé... Což se dá řešit čistě mezi nimi. Ale těžko srovnávat s nesrovnatelným... SPOILER //// Nakonec řešení bylo poctivé a dospělé, byť poněkud čekané... Jen se bojím, že proti reálnému životu je rozdíl, že i jednodušší situace, než tato osudově vyhrocená, mají tendenci končit doživotními křivdami... protože lidi si prostě tyhle kapitoly nevyříkávají a uzavřou se. //// Já bych si možná ze dvou vybral třetí, hádejte kterou (nene, nemyslím ty baka z restaurace) :-) //// P.S. ale kdo by si myslel, že je Takayuki hlavní hrdina, tak to asi nepochopil. ()

Cracker

Ďalšia romantická a tragická citová vydieračka ktorej som opäť dobrovoľne podľahol. Atmosféra je veľmi, ale veľmi depresívna, melancholická a nejedného diváka určite dojme k slzám(ore mo). Zápletka postupne graduje, možno pred koncom troška kríva, ale napríklad taký posledný ending je veľmi dojemný. Čo sa týka príbehu, máme k dispozícii opäť 2 alternatívne konce, lepšie som prijal prvý, čiže originálny. Mitsuko mi bola od začiatku sympatickejšia aj napriek tomu že sa ...veď uvidíte. Určite si ''Kimi ga nozomu eien'' pozriem ešte aspoň jedenkrát, pretože som to všetko zhltol za pár hodín a o 4 ráno som asi už celkom jasne nepremýšľal. ***SPOILER*** Toto je asi vôbec prvý krát, kedy som v anime videl dievčinu s oranžovými vlasmi prehrať love-fight ;) ()