Ils

Masky:

Dana Roseanu

Kostýmy:

Elisabeth Mehu

Intimní atmosféra jednoho domu se mění ve velkolepé atmosférické divadlo, které stojí na jednoduché zápletce a díky dvojce sympatických herců a přímému tahu na bránu se celá ta napínavá jednohubka sfoukne za ani ne 80 minut. Bez pointy pro debily a objímavých happyendů jasná pecka pro všechny, kteří se rádi bojí a nejenom pro ně.(25.4.2008)

Začátek filmu mi blízce připomínal horor Penny se bojí a Maria Roman zase Rachel Miner:) První část na mě působila lehce mysteriózně, s výskytem tradičních, avšak velmi účinných hororových prvků (tma, les, osamocený dům, děsivé zvuky), došlo ke stupňování děje, růstu napětí, a častých myšlenek na to, co jsou vlastně "oni" zač. Poté se jakoby tajemný nádech začne rozplývat a snímek se dostane do roviny "survival hororu." Začne probíhat skutečný a zběsilý boj o přežití. Ke konci se divákovi dostane vyjasnění o původu "těch", kteří byli po celou dobu zahaleni tajemstvím. Někteří možná budou zklamáni, jiné možná toto odhalení nechá celkem v klidu, jako mně. Což však neznamená, že bych byla zklamána. Možná právě ono jednoduché vysvětlení je o to mrazivější, že to "oni" zkrátka dokázali udělat, pro ně to byla nevinná hra. Závěr filmu je... depresivní? Šokující? Hrůzný? Vyberte si, co byste si mysleli Vy, když byste se ocitli tam, kde...(9.7.2011)

Kdyby zůstal bez pointy, byl by to totální drasťák .-) Bez váhání jednička za budování atmosféry.(31.7.2008)

Tísnivý, utlačovaný strach v útěku před něčím NEVIDITELNÝM a hlavně nevyhnutelným. V ILS jsme se seznámily s výbornou atmosférou zvuků. Trochu mi Paludovo řemeslo připomnělo prostředí Blair witch. Kamera se zvukem v hlavní roli. Pokud si ILS pustíte v noci máte se na co těšit. ***** Možným úpadkem hodnocení může ovlivnit závěr, který nemusí každému pasovat. Pro mě oba palce nahoru. *****(8.3.2012)

Samotný začátek mě dost navnadil, prostředek filmu spolu se dvěma lekanci mě držel v mírném napětí až v polostrachu a konec mě bohužel zklamal se zjištěním, kdože to jsou "ONI". Nějak tady na mě nezapůsobili. Možná kdyby je úkázali až v úplném závěru, přeci jen horror je někdy působivější, když celou dobu nevíte, kdože ta potvora je a co po nás kurňa chce:) Mám na jazyku jeden film o jistém jezeře, který mne s podobnou tématikou potěšil mnohem víc a před jistými "horrorovými" postavami jsem měla daleko větší respekt, i když nás s nimi seznámili daleko dřív a doslova ve mne budily hrůzu. V Ils se "JIM" to u mne prostě nepovedlo. Za napětí v první půlce si ale *** zaslouží.(1.6.2009)