poster

Ils

 • Slovensko

  Nevinné beštie

 • USA

  Them

Horor / Mysteriózní / Thriller

Francie / Rumunsko, 2006, 77 min

Kamera:

Axel Cosnefroy

Producenti:

Richard Grandpierre

Masky:

Dana Roseanu

Kostýmy:

Elisabeth Mehu
(další profese)
 • Isherwood
  *****

  Intimní atmosféra jednoho domu se mění ve velkolepé atmosférické divadlo, které stojí na jednoduché zápletce a díky dvojce sympatických herců a přímému tahu na bránu se celá ta napínavá jednohubka sfoukne za ani ne 80 minut. Bez pointy pro debily a objímavých happyendů jasná pecka pro všechny, kteří se rádi bojí a nejenom pro ně.(25.4.2008)

 • Aluska88
  ****

  Začátek filmu mi blízce připomínal horor Penny se bojí a Maria Roman zase Rachel Miner:) První část na mě působila lehce mysteriózně, s výskytem tradičních, avšak velmi účinných hororových prvků (tma, les, osamocený dům, děsivé zvuky), došlo ke stupňování děje, růstu napětí, a častých myšlenek na to, co jsou vlastně "oni" zač. Poté se jakoby tajemný nádech začne rozplývat a snímek se dostane do roviny "survival hororu." Začne probíhat skutečný a zběsilý boj o přežití. Ke konci se divákovi dostane vyjasnění o původu "těch", kteří byli po celou dobu zahaleni tajemstvím. Někteří možná budou zklamáni, jiné možná toto odhalení nechá celkem v klidu, jako mně. Což však neznamená, že bych byla zklamána. Možná právě ono jednoduché vysvětlení je o to mrazivější, že to "oni" zkrátka dokázali udělat, pro ně to byla nevinná hra. Závěr filmu je... depresivní? Šokující? Hrůzný? Vyberte si, co byste si mysleli Vy, když byste se ocitli tam, kde...(9.7.2011)

 • zelvopyr
  ****

  Kdyby zůstal bez pointy, byl by to totální drasťák .-) Bez váhání jednička za budování atmosféry.(31.7.2008)

 • pan Hnědý
  ****

  Tísnivý, utlačovaný strach v útěku před něčím NEVIDITELNÝM a hlavně nevyhnutelným. V ILS jsme se seznámily s výbornou atmosférou zvuků. Trochu mi Paludovo řemeslo připomnělo prostředí Blair witch. Kamera se zvukem v hlavní roli. Pokud si ILS pustíte v noci máte se na co těšit. ***** Možným úpadkem hodnocení může ovlivnit závěr, který nemusí každému pasovat. Pro mě oba palce nahoru. *****(8.3.2012)

 • HorrorVamp
  ***

  Samotný začátek mě dost navnadil, prostředek filmu spolu se dvěma lekanci mě držel v mírném napětí až v polostrachu a konec mě bohužel zklamal se zjištěním, kdože to jsou "ONI". Nějak tady na mě nezapůsobili. Možná kdyby je úkázali až v úplném závěru, přeci jen horror je někdy působivější, když celou dobu nevíte, kdože ta potvora je a co po nás kurňa chce:) Mám na jazyku jeden film o jistém jezeře, který mne s podobnou tématikou potěšil mnohem víc a před jistými "horrorovými" postavami jsem měla daleko větší respekt, i když nás s nimi seznámili daleko dřív a doslova ve mne budily hrůzu. V Ils se "JIM" to u mne prostě nepovedlo. Za napětí v první půlce si ale *** zaslouží.(1.6.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace