poster

Inkvizitor

 • Německo

  The Mechanik

 • USA

  Russian Specialist, The

 • Slovensko

  Krvavé zúčtovanie

 • Slovensko

  Deň odplaty

Drama / Akční

Německo / USA, 2005, 94 min

Režie:

Dolph Lundgren

Scénografie:

Carlos Silva Da Silva
(další profese)
 • Le_Chuck
  *

  Yes! Lundgrén v plnej paráde, ako ho poznáme v stupidnom filme, so stupiným príbehom, o stupidnej pomste. Úvodná scéna naznačila, že minimálne akcia by mohla za niečo stáť, a že vypnúť mozog a čučat na šialené guľky je občas celkom fajn. Lenže potom nastalo prázdno. Ťažko rozumne popísateľná epizóda filmu, pre ktorú ma nenapadá iné slovíčko než "nicota". Jednoducho, prostoduchá séria snímkov + sem tam nejaká ta facka, nadávka, výstrel. Navyše Dolph, ako prezieravý režisér spravil (zo svojho, aj z pohľadu diváka) geniálny ťah, že svojej postave naservíroval charekter inrovertného killera, ktorý "málo mluví (navyše ako rus má problém s angličtinou), ale hodně koná" a po svoj bok postavil presný opak, v podobe ukecaného šaška so silným anglickým akcentom, ktorý to zaňho prakticky celé odohral. A samozrejme, že finálnu ukájaciu ranu si nechal pre seba. No nieje to cool? :)(31.8.2006)

 • Shakers
  *

  Dej o ničom,Akcie trápne a suché,Herci slabota,Prostredie filmu je doslova a do písmena ako v kravých stájach a cele to stoji za prd.Sam som sa divil,že som to dopozeral do konca.Dolpha Lungrena mam rad ale tu je až príliš nesmrteľný. 20% - 1*(9.4.2010)

 • mzss1
  **

  Celkem příjemné podívání. Ale přesto, co je na filmu zajímavé ? Lundgren nemá skoro žádný charakter. Hraje dobře, ale něco mi tu nesedí, málo mluví ? Spíš tu chybí nějaké vysvětlení k jeho postavě. Pár akčních scén tu je, konec trošku zvláštní ale přesto mi film trochu přišel zbytečnej. 44% = **(6.10.2012)

 • GeusX
  **

  1985-1993. 8 let kdy byl Dolph na výslunní a jeho jméno se vyslovovalo společně se jmény Schwarzenegger, Stallone, Van Damme a Norris. V té době videa to byla akční hvězda. Potom začal točit jeden mizerný film za druhým. Pokud nebyl ve filmu jen "hostem". Tady si zkusil i režii (pod scénářem je také podepsán) a ani vystudovaná vysoká škola mu k dobrému filmu nepomohla. Je to příliš přímočaré, primitivní, neosobní, o napětí ani nemluvě. Alespoň nějakou originální akci, kdyby vymyslel. Na druhou stranu, viděl jsem i o dost horší....(5.1.2015)

 • Radek99
  *

  Dolph Lundgren je mistr pera, režie a mimického svalstva. Škoda, že se ještě nepostavil za kameru, sám si nezvučil a nehrál i všechny další role, jeho mistrovství by pak bylo dokonalé...(4.1.2015)

 • - Dolph Lundgren požiadal producenta Aviho Lernera, aby film mohol režírovať. Lerner súhlasil pod dvoma podmienkami: prvou bolo, že Lundgren stvárni hlavnú úlohu a druhou, že prepíše scenár tak, aby sa väčšia časť filmu mohla natáčať v Bulharsku. (m.a.t.o.)

 • - Taxík, kterým jede hlavní hrdina Nick (Dolph Lundgren) po Rusku, nejen že během jízdy změní typ (z Volhy 3110 na novější Volhu 31105), ale dokonce i poznávací značku - z bulharské na ruskou. (Stejšn)

 • - Natočené za 32 dní. Okrem Bulharska sa natáčalo aj v St. Petersburgu a Los Angeles. (m.a.t.o.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace