Inkvizitor

Drama / Akční

Německo / USA, 2005, 94 min

Dolph Lundgren
  • mzss1

Celkem příjemné podívání. Ale přesto, co je na filmu zajímavé ? Lundgren nemá skoro žádný charakter. Hraje dobře, ale něco mi tu nesedí, málo mluví ? Spíš tu chybí nějaké vysvětlení k jeho postavě. Pár akčních scén tu je, konec trošku zvláštní ale přesto mi film trochu přišel zbytečnej. 44% = **(6.10.2012)

• Wacoslav1

Já jsem taky pěknej odporník. Přiznám se bez mučení úplně původně jsem tenhle film viděl kdysi dávno, ale po tý úvodní sekvenci která se tedy Dolphovi těžce vymkla z rukou (debilní zpomalovačky, rozostřená kamera, na pěst střih) jsem to vypnul a napálil tomu odpad. To jsem kurva co? No nicméně konečně jsem se vyhecoval a viděl i zbytek filmu a sice to pořád není žádná hitparáda, ale zase uznávám, že úplně na odpad to není, takže měním na 1* asi za to, že jsem fanda Dolfíka kterej se tady podobně jako v Ochránci teprve režisérsky zaškoloval a čas lepších snímků měl teprve přijít. Jinak špatnej film to zase je to nepopírám. Debilní začátek kde Dolph střelí týpka do ksichtu a on nechcípne, pak tuctová akce, bitky skoro žádný. Nakonec sbal holku a vypadni k Finský hranici, nic neříkající kecy, písnička o Rusku který všichni milujem atd. Aspoň finále slušně brutální, ale záporák je tragéd. Na druhou stranu dal jsem 1* i takový sračce jako je Poslední hlídka, takže tedy budiž.20%(12.9.2012)

Průměrný béčko, který kazí šílený střih. Jinak to není vyloženě špatný na jedno shlédnutí. Ten náš název to je zas otřes, to se zas distribuce vytáhla :D 50% :)(5.6.2016)

• GeusX

1985-1993. 8 let kdy byl Dolph na výslunní a jeho jméno se vyslovovalo společně se jmény Schwarzenegger, Stallone, Van Damme a Norris. V té době videa to byla akční hvězda. Potom začal točit jeden mizerný film za druhým. Pokud nebyl ve filmu jen "hostem". Tady si zkusil i režii (pod scénářem je také podepsán) a ani vystudovaná vysoká škola mu k dobrému filmu nepomohla. Je to příliš přímočaré, primitivní, neosobní, o napětí ani nemluvě. Alespoň nějakou originální akci, kdyby vymyslel. Na druhou stranu, viděl jsem i o dost horší....(5.1.2015)

• B!shop

No tak samozrejme jsem cekal blbost, to se potvrdilo, ale ze by to zase bylo tak spatny, tak to urcite ne. Prvni vec, ktera je naprosto vymastena, je ceskej nazev filmu. Co se tyce pribehu, v podstate je to klasika typu ublizily ste moji rodine, ja se pomstim, jenze to neni naka primocara cesta za pomstou, ale pribeh od toho odbocuje, do toho je tam jeste druhy tema o unosu, proste pribeh je slusnej (v ramci zanru). Problem je, ze neni moc zabavnej a rozhodne by se tam veslo vic prestrelek. Behem uvodnich deseti minut je totiz rodinka po smrti a Dolph se i stihne pomstit, i kdyz je problem to poznat, protoze kameraman si asi slehnul krapet vic drog, takze to je jedna zpomalovacka za druhou, presviceny filtry a i kdyz to vypada celkem cool, je to dost otravny, nastesti se pak film uklidni. Porad je sice neustala snaha vypadat cool, ale krapet se to dari a je to v pohode. Co se tyce Lundgrena, vetsinou ma stejnej vyraz a moc toho nenamluvi, ale obcas neco docela dobre zahraje a vyjimecne padne i naka slusna hlaska, navic neni zadnej velkej slusnak, spis krapet magor, takze klidne kohokoliv sejme nebo sereze. Taky je fajn, ze prestrelky jsou celkem krvavy a hlavni zaporak je dostatecnej. A dalsi fajn vec je, ze Dolph v tom neni sam, ale ma neco jako tym v cele se slusnym Crossem. Jenze i pres to, ze vetsina jednotlivejch slozek je v pohode, jako celek to moc nefunguje a krome zacatku a konce jsem se docela nudil, zvlast, kdyz to je misty docela zmateny, akce neni dynamicka a napinava a vicemene cloveka nezajima, kdo prezije. Lepsi 2*.(6.2.2008)