Inkvizitor

Dolph Lundgren

Scénografie:

Carlos Silva Da Silva
  • Chrustyn

Když se mi do rukou dostalo DVD na kterém je Dolph Ludngren s brokovnicí a pod ním název Inkvizitor (nevím v které distributorské hlavě tento název vznikl) očekával jsem to nejhorší a puštění filmu jsem dlouho odkládal. Nakonec jsem však byl docela mile překvapen. Očekával jsem, že Dolph předvede něco podobného jako jeho akční kolegové v nynější době ale on to zvládl o dost lépe. Nemá cenu rozebírat příběh pomsty po vyvraždění hrdinovy rodiny jelikož je toto téma ohrané jak Karel Gott ale jde o jeho zpracování. To se Dolphovi, který se tentokrát na filmu podílel i jako režisér celkem povedlo. Film má syrovou kameru a ruské prostředí dodává filmu dobrou atmosféru. A jelikož to je akční film užije si divák dost přestřelek. I ty jsou natočené docela dobře. Nejsou v nich rychlé střihy, občas se v nich objeví nějaká ta zpomalovačka a rozhodně se v nich nešetří krví. Je na nich sice vidět, že film nestál moc peněz a mohly být klidně i delší ale i tak se na ně dobře kouká. Film jsem tedy přežil ve zdraví a nestalo se abych se u něj nudil. Pokud divák přistoupí na fakt, že se jedná o akční béčko ve stylu akčňáků 80. a 90. let bude ho film bavit. Pokud čeká inteligentní akční zábavu tak ať si radši dá poslední Bourneovské dobrodružství.(1.2.2008)

• jojinecko

Kto si podobne ako ja po vzhliadnutí režisérskeho debutu Lungrena povedal, že horšie to už ani nemôže byť tak sa veľmi mýlil. Ano vážení,frajer Dolph to dokázal a natočil ešte väčši shit!!! Hlúpučký tisíckrát obohraný príbeh o tom, ako "niekomu zabijú rodinu a on sa pomstí". Dolphove toporné herectvo v tomto snímku dosiahlo maximálny vrchol, jeho verbálny prejav sa ešte okresal a obmedzil na minimum, hoci čo veta to perla ako napr: "guns are good" a pod.:) Lungren ako režisér-to je kapitola sama o sebe! Ešte aj akčné scény sú také nudné a stupídne, že sa to nedá vydržať, zvlášť keď akčnú scenériu predstavuje nejaká bulharská dedina...Toto už nie je recesia, pozerať The Mechanik je utrpenie vo svojej najčistejšej podobe! Žalostný,neakčný, meganudný, hyperstupidný prepadák "C" kategórie, ktorý sa môže páčiť iba fanatickým fanúšikom Dolpha (je tu niekto taký?) alebo masochistom.(17.8.2006)

Tomuhle prostě musíte přijít na chut, aby jste si to mohli pustit. Mě to nějakou dobou trvalo, ale pak to přišlo EJHLE mám chut na rusáky.. tak si to pustim. Nebylo to zase tolik špatny, vypadalo to teda dost levně, ale Lundgren rasící rusáky to zachranoval. Zase se mstil protože mu jeden ruskej špekoun vystřílel rodinu a tak tu máme zase film o pomstě a o zachranování jedný holky, z který se stane děvka a její děvkařská kamarádka jí radí, že přitom až jí budou rusáci znasilnovat, tak má čumět do stropu a myslet na to jak ulítne z okna nebo co. No zajímavý dialogy občas no, ale jako ta akce byla dobrá. Sice ta závěreční přestřelka se odehrávala v nějakým zapadákově, ale vem to čert.(11.7.2016)

• Radek99

Dolph Lundgren je mistr pera, režie a mimického svalstva. Škoda, že se ještě nepostavil za kameru, sám si nezvučil a nehrál i všechny další role, jeho mistrovství by pak bylo dokonalé...(4.1.2015)

• Le_Chuck

Yes! Lundgrén v plnej paráde, ako ho poznáme v stupidnom filme, so stupiným príbehom, o stupidnej pomste. Úvodná scéna naznačila, že minimálne akcia by mohla za niečo stáť, a že vypnúť mozog a čučat na šialené guľky je občas celkom fajn. Lenže potom nastalo prázdno. Ťažko rozumne popísateľná epizóda filmu, pre ktorú ma nenapadá iné slovíčko než "nicota". Jednoducho, prostoduchá séria snímkov + sem tam nejaká ta facka, nadávka, výstrel. Navyše Dolph, ako prezieravý režisér spravil (zo svojho, aj z pohľadu diváka) geniálny ťah, že svojej postave naservíroval charekter inrovertného killera, ktorý "málo mluví (navyše ako rus má problém s angličtinou), ale hodně koná" a po svoj bok postavil presný opak, v podobe ukecaného šaška so silným anglickým akcentom, ktorý to zaňho prakticky celé odohral. A samozrejme, že finálnu ukájaciu ranu si nechal pre seba. No nieje to cool? :)(31.8.2006)

• - Natočené za 32 dní. Okrem Bulharska sa natáčalo aj v St. Petersburgu a Los Angeles. (m.a.t.o.)

• - Dolph Lundgren požiadal producenta Aviho Lernera, aby film mohol režírovať. Lerner súhlasil pod dvoma podmienkami: prvou bolo, že Lundgren stvárni hlavnú úlohu a druhou, že prepíše scenár tak, aby sa väčšia časť filmu mohla natáčať v Bulharsku. (m.a.t.o.)

• - Taxík, kterým jede hlavní hrdina Nick (Dolph Lundgren) po Rusku, nejen že během jízdy změní typ (z Volhy 3110 na novější Volhu 31105), ale dokonce i poznávací značku - z bulharské na ruskou. (Stejšn)