Inkvizitor

Joe Plenys

Scénografie:

Carlos Silva Da Silva
  • mzss1

Celkem příjemné podívání. Ale přesto, co je na filmu zajímavé ? Lundgren nemá skoro žádný charakter. Hraje dobře, ale něco mi tu nesedí, málo mluví ? Spíš tu chybí nějaké vysvětlení k jeho postavě. Pár akčních scén tu je, konec trošku zvláštní ale přesto mi film trochu přišel zbytečnej. 44% = **(6.10.2012)

• Le_Chuck

Yes! Lundgrén v plnej paráde, ako ho poznáme v stupidnom filme, so stupiným príbehom, o stupidnej pomste. Úvodná scéna naznačila, že minimálne akcia by mohla za niečo stáť, a že vypnúť mozog a čučat na šialené guľky je občas celkom fajn. Lenže potom nastalo prázdno. Ťažko rozumne popísateľná epizóda filmu, pre ktorú ma nenapadá iné slovíčko než "nicota". Jednoducho, prostoduchá séria snímkov + sem tam nejaká ta facka, nadávka, výstrel. Navyše Dolph, ako prezieravý režisér spravil (zo svojho, aj z pohľadu diváka) geniálny ťah, že svojej postave naservíroval charekter inrovertného killera, ktorý "málo mluví (navyše ako rus má problém s angličtinou), ale hodně koná" a po svoj bok postavil presný opak, v podobe ukecaného šaška so silným anglickým akcentom, ktorý to zaňho prakticky celé odohral. A samozrejme, že finálnu ukájaciu ranu si nechal pre seba. No nieje to cool? :)(31.8.2006)

• kitano

Su dva pripady, kedy by ste si mohli pozriet tento film. Bud ste velmi tolerantny fanusik beckovej produkcie, alebo fanda Dolpha Lundgrena, ktory predsa len vzdy bol trochu lepsi herec ako jeho zanrovy kolegovia. Inak ruky prec. Ultralacne, bez atmosfery, bez naboja, s par peknymi zabermi. Nebyt Lundgrena, ani o tento film nezakopnem. Nie ze by tomu nejak moc pomohol, ale je to proste drsan zo starej skoly. Tot vsjo. (Ps. Uz dlho som sa tak dobre nezasmial, ako pri scene, kde v stajni prebiehala operacia postreleneho muza. OMG!). (3/10)(13.5.2008)

• Chrustyn

Když se mi do rukou dostalo DVD na kterém je Dolph Ludngren s brokovnicí a pod ním název Inkvizitor (nevím v které distributorské hlavě tento název vznikl) očekával jsem to nejhorší a puštění filmu jsem dlouho odkládal. Nakonec jsem však byl docela mile překvapen. Očekával jsem, že Dolph předvede něco podobného jako jeho akční kolegové v nynější době ale on to zvládl o dost lépe. Nemá cenu rozebírat příběh pomsty po vyvraždění hrdinovy rodiny jelikož je toto téma ohrané jak Karel Gott ale jde o jeho zpracování. To se Dolphovi, který se tentokrát na filmu podílel i jako režisér celkem povedlo. Film má syrovou kameru a ruské prostředí dodává filmu dobrou atmosféru. A jelikož to je akční film užije si divák dost přestřelek. I ty jsou natočené docela dobře. Nejsou v nich rychlé střihy, občas se v nich objeví nějaká ta zpomalovačka a rozhodně se v nich nešetří krví. Je na nich sice vidět, že film nestál moc peněz a mohly být klidně i delší ale i tak se na ně dobře kouká. Film jsem tedy přežil ve zdraví a nestalo se abych se u něj nudil. Pokud divák přistoupí na fakt, že se jedná o akční béčko ve stylu akčňáků 80. a 90. let bude ho film bavit. Pokud čeká inteligentní akční zábavu tak ať si radši dá poslední Bourneovské dobrodružství.(1.2.2008)

Průměrný béčko, který kazí šílený střih. Jinak to není vyloženě špatný na jedno shlédnutí. Ten náš název to je zas otřes, to se zas distribuce vytáhla :D 50% :)(5.6.2016)

• - Taxík, kterým jede hlavní hrdina Nick (Dolph Lundgren) po Rusku, nejen že během jízdy změní typ (z Volhy 3110 na novější Volhu 31105), ale dokonce i poznávací značku - z bulharské na ruskou. (Stejšn)

• - Dolph Lundgren požiadal producenta Aviho Lernera, aby film mohol režírovať. Lerner súhlasil pod dvoma podmienkami: prvou bolo, že Lundgren stvárni hlavnú úlohu a druhou, že prepíše scenár tak, aby sa väčšia časť filmu mohla natáčať v Bulharsku. (m.a.t.o.)

• - Natočené za 32 dní. Okrem Bulharska sa natáčalo aj v St. Petersburgu a Los Angeles. (m.a.t.o.)