Inkvizitor

Deň odplaty

Drama / Akční

Německo / USA, 2005, 94 min

Dolph Lundgren

Tomuhle prostě musíte přijít na chut, aby jste si to mohli pustit. Mě to nějakou dobou trvalo, ale pak to přišlo EJHLE mám chut na rusáky.. tak si to pustim. Nebylo to zase tolik špatny, vypadalo to teda dost levně, ale Lundgren rasící rusáky to zachranoval. Zase se mstil protože mu jeden ruskej špekoun vystřílel rodinu a tak tu máme zase film o pomstě a o zachranování jedný holky, z který se stane děvka a její děvkařská kamarádka jí radí, že přitom až jí budou rusáci znasilnovat, tak má čumět do stropu a myslet na to jak ulítne z okna nebo co. No zajímavý dialogy občas no, ale jako ta akce byla dobrá. Sice ta závěreční přestřelka se odehrávala v nějakým zapadákově, ale vem to čert.(11.7.2016)

Super. Přesně v co jsem přes ty hrozný hodnocení tady doufal (mimochodem na IMDB dvakrát tolik). Dolph si napsal do puntíku film jaký se od něj očekává a jaký ví že mu sedne, to znamená akční film podle klasické šablony, kde se bude mstít, zabíjet a ne moc přemýšlet. Příběh je samozřejmě stokrát ohraný, ale to mi u tohohle typu filmů fakt nemůže vadit, jinak bych je těžko snesl. Zkrátka bývalý voják a současný automechanik Nikolaj přijde o ženu a syna, následně se pomstí a má tak relativně klid na duši. Přestěhuje se z Ruska do Států, jenže sedm let od osudné události ho vyhledá matka své unesené dcery, která po něm žádá její osvobození, a krom toho se Nik dozví, že za tím stojí kdo jiný než onen vrah jeho rodiny. Který bohužel přežil. Takže sice ohraný, ale na podobné filmy velmi slušně natočený a slušně odehraný. Akční scény taky dobře zmáklý, působí to docela reálným dojmem a ne jak to bývalo jeden proti všem za svištění kulek do zdi:) Navíc Dolph tady není jediný hrdina. Pár chybek to sice má, sem tam nějaký nedostatek v logice nebo překvapivě hladké zúčtování, ale jsem spokojený jak jen jsem si mohl přát. A hlavně mám radost, že typickým hrdinům mého dětství ještě definitivně neodzvonilo a že takový Sly, Van Damme, nebo právě Lundgren ještě točí. Jejich doba je sice pryč, ale pořád se najde vděčné publikum. Taky mám radost, že se u toho pořád ještě dokážu dobře pobavit. Where... are... the fucking.... WEAPONS?(22.1.2008)

• Cervenak

"Ak túto úlohu splníte, zaplatíme vám pol milióna dolárov. 300-tisíc teraz, druhú polovicu potom."(11.6.2010)

• mzss1

Celkem příjemné podívání. Ale přesto, co je na filmu zajímavé ? Lundgren nemá skoro žádný charakter. Hraje dobře, ale něco mi tu nesedí, málo mluví ? Spíš tu chybí nějaké vysvětlení k jeho postavě. Pár akčních scén tu je, konec trošku zvláštní ale přesto mi film trochu přišel zbytečnej. 44% = **(6.10.2012)

• Malarkey

Já jsem moc filmů s Dolphem Lundgrenem teda neviděl, ale řikal jsem si, že to je korba neskutečná, která se dokáže rovnat i s takovým Van Dammem, protože jeho frajerskej ksicht na to rozhodně vypadá. Opak je tedy pravdou. Když jsem viděl nedávno jeho zatím poslední film, Diamantoví psi, byl jsem neskutečně překvapen. Kam se poděly svaly? Svaly nejsou, hrudník není, žebřík na něm není. Nic. Ani tento film prakticky není. Kdo o něm ví? Pro koho to točí? Automaticky to šoupou do časopisů a já si to pak kupuju a to mám na stole ještě jeden film s nim. Nevim no :D...Dolph Lundgren mě nijak nepotěšil, ani já ho nepotěšim a okamžitě mu nasázim odpad! Zlatej Žánklód :)(23.4.2008)

• - Taxík, kterým jede hlavní hrdina Nick (Dolph Lundgren) po Rusku, nejen že během jízdy změní typ (z Volhy 3110 na novější Volhu 31105), ale dokonce i poznávací značku - z bulharské na ruskou. (Stejšn)

• - Dolph Lundgren požiadal producenta Aviho Lernera, aby film mohol režírovať. Lerner súhlasil pod dvoma podmienkami: prvou bolo, že Lundgren stvárni hlavnú úlohu a druhou, že prepíše scenár tak, aby sa väčšia časť filmu mohla natáčať v Bulharsku. (m.a.t.o.)

• - Natočené za 32 dní. Okrem Bulharska sa natáčalo aj v St. Petersburgu a Los Angeles. (m.a.t.o.)