poster

Návrat čápů

 • Slovensko

  Návrat Bocianov

 • Německo

  Rückkehr der Störche

  (Německo)
 • anglický

  Return of the Storks

Drama / Romantický

Slovensko / Německo / Česko, 2007, 100 min

 • T2
  odpad!

  o čom to bolo? nepozerateľné, otras(29.1.2011)

 • jojinecko
  ***

  Ísť do kina na nový slovenský (presnejšie slovensko- nemecký film) je vždy svojim spôsobom riziko (viď "pecka" Meeting the Enemy, ktorá ma ale aspoň neskutočne pobavila, hoci nechcela). Návrat Bocianov našťastie nie je prúser, napriek tomu, že to miestami silne zaváňalo gýčom. V podstate jednoduchý príbeh zasadený na "východ Slovenska" (spoznal som môj rodný Ružomberok čo poteší:) do malebného a prekrásneho prostredia dediny. Náročný divák bude asi sklamaný- psychológia postáv pláva po povrchu, dramatická línia je nenáročná a tématika "migrácie" cez hranice je len okrajová. Čo oceňujem najviac je nádherná a profesionálna kamera, klobúk dole. Celkovo som bol viac spokojný ako nespokojný a tých päť ľudí čo bolo v kine myslím tiež :)(29.9.2007)

 • Slarque
  ***

  Slušné, mít to lepší scénář, mohlo to být i opravdu dobré. Tady je východ Slovenska podáván jako jakýsi skanzen, kde nesmí chybět nic od cikánské osady až po vypatlané nácky. A když už máme čápy v názvu, tak tam těch přírodopisných záběrů musíme narvat co nejvíc, že? A proč ta věštící Cikánka? Další ukázka folklóru nebo autor potřeboval divákům říci, že ještě nemají odcházet ze sálu, že se tam nakonec něco stane? Každopádně tahle naprosto zbytečná scéna naopak způsobuje, že divák okamžitě ví, jak film skončí. Všechny chyby jsou prostě ve scénáři...(7.12.2010)

 • - Radek Brzobohatý doopravdy hraje ve filmu na housle. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace