Motel smrti

USA, 2007, 85 min

Nimród Antal

Mark L. Smith

Andrzej Sekula

Dosti napínavé béčko, které nenudí, a u něhož hlavně nemusíte kroutit hlavou nad stupidním chováním postav. Zdejší hrdinové totiž jednají překvapivě reálně a jejich boj o přežití je tak bez problému uvěřitelný. Tento významný klad trochu napravuje mínus v podobě hlavního záporáka, jenž zrovna mnoho charismatu nepobral a spíš než děsivě působí křečovitě. Ačkoli mi nedělalo potíže přesně odhadnout závěr, tak jsem se bavil dobře, a toho si na filmech cením. 71%(15.8.2007)

I když člověk ví, co se bude dít v následujících minutách a žádné překvapení se nekoná, je Motel smrti celkem fajn. Antal ví, jak vylekat a celé to docela příjemně odsýpá. Navíc Luke Wilson ukázal, že jeho univerzální herecký obličej opravdu funguje v každém žánru. Na víc jak jedno kouknutí to ale určitě nění.(23.6.2007)

Bolo to velmi fajn stravenych 85 minut... Malo to riz, napatie, prijemne herecke obsadenie, dve sceny, pri ktorych ma totalne cuklo zo sedacky a navyse bol co? happyend :D Takze na to, ze je to Bcko ako vysite, davam tri a pol.(25.9.2007)

Hodně slušné překvapení. Určitě to není nic, za co by se měl v Hollywoodu debutující Antal stydět. Myslím, že už jsem nakoukal hodně podobných záležitostí a v thrilleru, o jednom nefunkčním manželství a jednom naopak zvláštně fungujícím motelu, skvěle šlape napětí, gradace, navíc se šetřilo filmovým pásem a svižně to ubíhá. Šablonovitý scénář? Jaký horor ho v posledních letech neměl? Klišé..? To bychom se z místa nepohnuli. Samozřejmě všichni moc dobře víme, jak velkým obloukem se máme vyhýbat opuštěným motelům, kterým navíc správcují šílení podivínové, z kterých se nakonec vyklubou ještě šílenější videoamatéři. Stejné je to i s pokusy o útěk, jejichž lepší načasování by mělo přirozeně větší šanci na úspěch. Antal ale moc dobře ví, kdy přitlačit na pilu. Jednoduše, ale účinně přivedl na plátno dvojici obyčejných lidí (jindy už dosti otravný Luke Wilson razantním způsobem změnil žánr a to je jenom dobře, Kate Beckinsale příjemně v mezích žánru vykreslila chladnou a deprimovanou ženu), se kterými postupem rozehrává zajímavou hru, ve které jsou jednou pronásledovanými, na podruhé ale mají trumfy ve svých rukou. Škoda jen několika dosti zásadních chybiček – policista, navíc ozbrojený, by nikdy neotvíral kufr a neotáčel se k nebezpečí zády, navíc by na stanici na jeho neohlášení nějakým způsobem reagovali. No, a s faktem, že by pobodaný manžel takřka určitě přes noc vykrvácel, bych jenom obíral diváky o povinný happy-end. Zvláštní je ale i tvůrcův přístup k násilí, nejdříve slibuje solidní „maso“, ale kdykoliv se k něčemu schyluje, tak decentně ustupuje ze scény, i kamera se vzdaluje někam za roh. Přesto sympatický nadprůměr – 65%.(15.8.2007)

Antal je talent. Řemeslo má v paži a s minimálním rozpočtem si vystačí naprosto v pohodě, takže dokud se bouchá na dveře a kouká na ošoupané VHS-ky s poněkud bizarním domácím videem, boduje. Pak ho začne banálnost historky, kterou vypráví, dusit a on musí chtě nechtě provléct diváka hutnou vrstvou klišé, která gradují v hodně přiblbé finále. Do zapomnění to upadne brzy, ale pro ty občasné znepokojivé momenty se mi to zatratit úplně nechce. Slabší 3*.(22.3.2010)

• - Do hlavní ženské role byla původně obsazena Sarah Jessica Parker. (HappySmile)

• - Film se natáčel v Santa Claritě v Kalifornii. (rafix)

• - Všetky snuff scény boli natočené hneď v prvý deň nakrúcania. (misterz)