Resident Evil: Zánik

• Německo

Resident Evil: Zánik

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Francie / Austrálie / Německo / USA, 2007, 95 min

Rýdze B-cko, ktore prve 3/4 filmu s radostou upomina na slavnejsie a lepsie inspiracne zdroje - od Mad Maxa, cez Romerovych Day of the Dead az po Hitchovych Vtakov ;-) . Postapokalypticky svet v Mulcahovych rukach vyzera uspokojivo (v zmysle spracovania) a hlavne v pustnych exterieroch zo seba film zdima svoje najlepsie okamihy a ma dokonca aj slusnu atmosferu i spad. Diery v logike nema zmysel spominat, pretoze pri tomto druhu filmu su viac menej povinnou municiou. Akcne sekvencie nesetria slusnou porciou brutality a gore, ovsem pracu maskerov casto nici neprehladny strih s naduzivanim detailov. Klincom pre film do rise priemeru je zaverecna stvrtina, ktora si zial berie to najslabsie z druheho dielu (SPOILER): zbytocne zhovadile monstrum, ktore dovtedy slusny survival mod katapultuje k zemi. Oproti Apokalypse je Extincion cesta pohoriami kvality nahor, ovsem skoda, ze vacsinou filmu slubovane Alpy sa nakoniec ukazali byt "iba" Nizkymi Tatrami ;-) [Kontrolna projekcia](15.8.2007)

Ešte stále slušná zábava, dokonca prekvapujúco atmosferickejšie než druhá časť. Len napäto čakám, čo môže priniesť zábava tochto rádu v nasledujúcom diele s 3d engine.(10.10.2010)

Po podrazáckej dvojke, kde o zombíkov takmer vôbec neišlo (!!), je RESIDENT EVIL: ZÁNIK príjemným prekvapením. Russell Mulcahy (HIGHLANDER... ale aj HIGHLANDER II) je na staršie kolená vo forme, akcia (vrany, Las Vegas) dravá, ústredné monštrum sa vydarilo viac ako v RESIDENT EVIL: APOKALYPSA, herci (Oded Fehr, Ali Larterova) sú sympatickí a "špinavá" a "prašná" atmosféra miestami takmer výborná. Kino Považan 2007(8.12.2007)

Velice podařené pokračování, dokonalou Millu Jovovich doplňuje perfektní Ali Larter, ze kterých se stává skvělý tým, bojující proti hordám krvelačných, krutých, hladových a hlavně nenasytných zombíků. Tento díl se opravdu povedl ... jistě se od tvůrců dočkáme - dalšího pokračování ...(16.12.2007)

Westernový kabát Mille sluší, stejně jako poušť celému filmu. Bitky byly hodně našláplý a Milla to s těma zahlejma nožema mega dávala. I ostatní hrdinové byli sympatičtí a prostě to odsejpalo parádně. Ze scény s ptákama by měl Hitchcock tříhodinovou erekci. Jedinou výtku mám k hlavnímu záporákovi, byl prostě to prostě vůl. Série Resident Evil je pro mě sérií zdařilou.(2.4.2008)