Resident Evil: Zánik

• Německo

Resident Evil: Zánik

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Francie / Austrálie / Německo / USA, 2007, 95 min

Milla vs. zombie potřetí a pravděpodobně nejlépe. Přesto film kolísá mezi slušnými záběry ohnilých mrtvol a jejich řádění a děsným zbytkem. Herci se předhání o to, kdo bude nejméně sympatický a v tomhle souboji o prsa přecijen vítězí Milla, která je napotřetí až abnormálně ošklivá. Bonusová hvězdička pro veterána Mulcahyho a povedenou scénu sebeobětování jedné z hlavních postav.(4.11.2007)

• Gimli

Obyčejná zombie střílečka bez špetky invence. Věci tisíckrát viděné jsou tu zase. Čtvrtý díl snad nebude potřeba. Jen jediná věc mě zaujala. Byl to Oded Fehr. Už v Sommersových Mumiích mi tenhle hezoun neseděl. A tady jsem přišel na to proč. On prostě neumí hrát.(31.8.2008)

• monolog

Ouha. Tak tomuhle se říká odpad s.r.o. (sračka rozumem opuštěná). Zbožňuju filmy, kde biovirus měnící lidi i zvířata v zombie dokáže vysušit moře i oceány, zničit stromy a změnit svět ve vlastní zkurvenou karikaturu z animovabejch SF seriálů... (věřím, že jste poznali hlášku z DM - rád tam nakupuji :) ) To byl ale až druhej důvod k smíchu, co na mě v tomto Zániku zdravého rozumu čekal. Ten první byl, když Milla na začátku umřela. Nemám nic proti modelkám, který fušují do filmu, ale měly by se držet svýho V-nožkovýho žánru. Nulový příběh, hypercool look, neherecky toporné výkony, prakticky žádné propracování postav a trapné hlášky. Prostě scénář je jen jako plochá pastvina. Tráva, tráva, tráva a tráva... Jo a semtam taky uschlý list. Ne, abych jen nehanil, autoři scénáře umí opisovat opravdu dobře. Celé malé extempore s vojáky a vědci jakoby vypadlo z Dne mrtvých od Romera a to doslova a do písmene. Taky se sem dostala drobná nepovedená vsuvka s Ptáky. Milla si po postapokalyptickým světě jezdí perfektně upravená, s vytrhaným obočím, namalovanými rty (pro strejdu Příhodu) a vsadím se, že i tu čárku měla vyholenou (to jen tak pro sichr). Nejde ani tak o to, že tenhle film je hovadina. Horší je, že je nudný a předvídatelný. Konec je ale to nejstrašnější. Rvačka bez smyslu a důvodu, bez ladu a skladu, abychom nakonec zjistili, že Milla nejen neumře, ale ještě ji (jako ve Vetřelci 4) naklonovali asi tisíckrát... Prostě noční můra... A proto mám tak rád oplatky Mila. To se vždycky zakousnu, křupne to a... Milla stále kvoká, stále kvoká... Nic nevydrží déle...(20.5.2008)

Trojka znamená návrat série ze sraček. Nenáročný, ničím vychytralý postapokalyptický zombie horor, odehrávající se převážně v nyní pískem zavátých pláních na území USA. Skupina přeživších cestuje z místa na místo, snaží se přežít útoky nemrtvých (dojde i na zákeřný nálet zombí krkavců nebo čeho..), sehnat dostatek jídla a benzínu. Tak narazí na Milu a zaplete se s Umbrellou, zároveň se dozví o údajně dosud nenakažené zemi na Aljašce. Žádný zázrak, zdaleka nezapůsobilo jako jednička, ale zábava slušná.(23.8.2009)

Scénáři tentokrát bylo věnovánu více času a tak se nemusíme obávat většího množství vaty a zbytečných patetických keců, Mulcahy naopak zajišťuje, že se budete velmi dobře bavit a akci si náležitě užívat. Jednoznačně nejlepší film ze série a pokud se stejný tým vrhne i na čtyřku (závěr k ní přímo odkazuje), už se začínám těšit. 7/10(2.10.2007)