Resident Evil: Zánik

• Německo

Resident Evil: Zánik

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Francie / Austrálie / Německo / USA, 2007, 95 min

RESIDENT EVIL: ZÁNIK je hravější, masivně kompaktnější a stylovější než všechny předchozí díly. Výborný scénář Andersona (Hitchcock birds), temná atmosféra Mulcahyo a Milla je pořád zatraceně sexy. Můj třetí nejoblíbenější zombie film po Úsvitu mrtvých a nejlepším zombie snímkem REC.(22.11.2012)

Lepší než první dva díly dohromady. Stačilo dodat sympaticky nadsazenou atmosféru, svižné tempo a výbornou akci a všechno najednou šlape tak, jak má. A to říkám i z pozice diváka, ke kterému si zombies hledají cestu jen velmi složitě. 70%(26.5.2008)

Ešte stále slušná zábava, dokonca prekvapujúco atmosferickejšie než druhá časť. Len napäto čakám, čo môže priniesť zábava tochto rádu v nasledujúcom diele s 3d engine.(10.10.2010)

Jako osoba netčená předešlými díly a vlastně i tímhle žánrem celkově zvedám palec vysoko nahoru. Je to sexy, má to styl a baví to diváka na každém kroku. Mulcahy pochopil, že divák od tohohle filmu nečeká komplikovaný příběh, propracované postavy nebo srdceryvné momenty, a nabízí zabíjení ve zpomalovačkách, cool akci a Millu v totálně hot oblečku. Mít tohle víc zombie vyvražďovaček, snad na ně začnu i koukat.(25.11.2007)

Potřetí jiný režisér, potřetí jiný přístup. Andersonův videoherní look a Wittovu okázalou onanii nad vlastním klipem vystřídala Mulcahyho poctivá řemeslná práce s postapokalyptickým světem, který se sice svou intenzitou nemůže rovnat Romerovým předkům, ale potěší nevtíravým nadhledem čistého béčka, která spoléhá na přímý děj bez komplikovaných vazeb na společnost Umbrella, svižnou akci se sympaticky okatými počítačovými triky (nálet ptáků) a solidní práci s hororovým napětím (závěr). Milla je stále tuhá jako prkno, které má na hrudníku, ale zbytek to docela slušně vynahrazuje, takže sem tam probleskne i sympatická hláška či řádné drsná póza. Příjemný oldskůl, který mě překvapivě natěšil na čtvrtý díl.(3.11.2007)

• - Film se měl původně natáčet v Austrálii. (Othello)

• - Alice (Milla Jovovich) se ukáže s brokovnicí Mossberg 590, ráže .12 gauge. (Zdroj: imfdb.org) (dc125)

• - Na plakátu k filmu má Alice (Milla Jovovich) dva samopaly Uzi, ale ve filmu je v ruce nemá ani jednou. (dc125)