poster

Resident Evil: Zánik

 • Velká Británie

  Resident Evil: Extinction

 • Francie

  Resident Evil: Extinction

 • Německo

  Resident Evil: Extinction

 • Slovensko

  Resident Evil: Zánik

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Francie / Austrálie / Německo / USA, 2007, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dudek
  *

  Nový pohled na slavnou videoherní sérii přináší ještě více pachu smrti a mnohem méně komplikovanou příběhovou rovinu. Tvůrci se tentokát pustili do stojatých vod béčkového filmu. Děj je tentokrát opravdu primitivní, Alice a její skupina spolubojovníků cestuje z bodu A do bodu B, přičemž osud jim hází neustále nějaké klacky pod nohy. Psychologická situace - Alice získala jisté schopnosti - zůstává netknutá, a to jen dobře. Přenesení hlavní části příběhu nad zem, potažmo z města, do pouštního prostředí je rozhodně zajímavým krokem, čímž rozhodně neobhajuji správnost volby. Je tu sice jasný přístup k lokalitám, které se nám díky své vyhraněnosti plést zcela jistě nebudou, přesto však právě kvůli většímu odstupu od příběhu a postav přichází divák o většinu bodů, které by mohl 'okukovat'. Poušť se tak ale stává vcelku vtipným ztělesněním strohosti celého snímku. Příjemným aspektem je hudební doprovod, který si vybírá to nejlepší z předchozích dílů a pak samozřejmě povedené meziscény (zombie s fotoaparátem...) a lokace z jedničky. Fanouška videohry pak jistě potěší nejen zmutované vrány, ale též look závěrečného souboje, který velmi dobře evokuje atmosféru doplňujících filmečků. Pro ty ostatní je tu pak samotná podoba zombie, která dá vzpomenout na staré dobré časy a samozřejmě příběh nesoucí se v tomtéž duchu. Jediným zklamáním tak zůstavá odfláknutí akčních částí, které sice nekončí útěkem jako jsme tomu svědky ve většině filmů, ale spíše naprostým utnutím v nejlepších momentech (ať už je to nálet zombie havranů nebo závěrečný souboj s efektivní tečkou).(27.9.2007)

 • Slasher
  ***

  Trojka znamená návrat série ze sraček. Nenáročný, ničím vychytralý postapokalyptický zombie horor, odehrávající se převážně v nyní pískem zavátých pláních na území USA. Skupina přeživších cestuje z místa na místo, snaží se přežít útoky nemrtvých (dojde i na zákeřný nálet zombí krkavců nebo čeho..), sehnat dostatek jídla a benzínu. Tak narazí na Milu a zaplete se s Umbrellou, zároveň se dozví o údajně dosud nenakažené zemi na Aljašce. Žádný zázrak, zdaleka nezapůsobilo jako jednička, ale zábava slušná.(23.8.2009)

 • M.a.t.t.
  ****

  Názorná ukážka toho, že nie vždy musí byť jednotka vrcholom série a trojka nemusí zákonite znamenať jej zánik. S hernou verziou má tretí diel spoločných ešte menej prvkov ako prvé dva diely dokopy, réžia skúseného Rusella Mulcahyho je však kvalitnejšia ako Andersonova a Wittova dokopy. VIac asi z na daný žáner slušného scenára Mulcahy vyťažiť nemohol. Na štvorku sa ozaj teším. A vzhľadom k tomu že som k Zániku ešte pred zhliadnutím traileru pristupoval s obavami, ide o celkom slušný progres.(12.11.2007)

 • Subjektiv
  *

  Po světě se prohánějí miliardy nemrtvých, v podzemí přeživá hrstka elit. Hlavně elitní politici, vědci, vizážisti, kadeřníci, krejčí a výrobci slunečních brýlí, které jsou v přesvícených podzemních štolách životní nezbytností. A tito zkažení, zhýčkaní lidé se pokusí zotročit nemrtvou rasu, aby mohli ukájet své perverzní choutky. Deklarace OSN zakazující vykořisťování zombies je pro ně jen kusem papíru. Nemrtvý svět však trpí nedostatkem kvalifikovaných pracovních sil a odčerpávání těchto sil by jeho krizi jen prohloubilo. Zombies s doktorátem z ekonomie si toto velmi dobře uvědomují. Film je rafinovanou alegorií o fungování společnosti a o limitech růstu. Pozorný divák odhalí několik ekonomických modelů, teorií, poznatků. V úvodní scéně je proveden rozbor teorie her, celým filmem se pak jako červená nit vinou myšlenky Keynese, které rozpracoval ve své knize "Ekonomické následky míru". V samotném vykořisťování zombieworkers je zjevně cítit vliv Marxova Kapitálu. Zlí živí chtějí nejdříve zombies odcizit výsledky jejich práce a v konečném důsledku je zombíkovi odcizen celý zombík. V ústředním hudebním motivu zazní několik tónů ze skladby slovinské kapely Laibach "Wirtschaft ist tot", tedy "Hospodářství je mrtvé", v OST pak nalezneme cover verzi s ironickým názvem "Hospodářství je nemrtvé". V tvářích zombies pozorujících konvoj se školním autobusem poznáme Proudhona, již zmiňovaného Keynese a samozřejmě otce ekonomie Adama Smithe. Model nemrtvé ekonomiky je jasnou antitezí k Malthusiovi. Nemrtvá ekonomika se totiž principielně nemůže dostat do malthusiánské krize. Škoda jen, že ke konci se autoři přiklonili k monetarismu a naprosto zapomněli na základní věc - totiž, že veškeré hmotné bohatství vzniká ve výrobě. Tím bohužel celý film degradovali.(3.3.2008)

 • BadoXXII
  ***

  Najlepší Resident Evil série. Priam až Mad Maxovská atmosféra sveta, kvalitné akčné pasáže (vládne im útok vrán) a zaujímavá kamera a prostredie. Síce to má s hernou sériou najmenej spoločné, ale natočené je to naozaj prekvapivo dobre.(12.9.2011)

 • - Valná většina natáčení probíhala v oblasti Mexicali, kde teplota dosahovala až k hodnotám kolem 55°C. (Amplifier)

 • - Pri scéne útoku havranov boli len dva živé havrany. Zbytok havranov zaobstarali špeciálne efekty. (ladko)

 • - Stavební technici byli povinni nosit u sebe nouzové balíčky proti dehydrataci a žáru. (Amplifier)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace