poster

Resident Evil: Zánik

 • Velká Británie

  Resident Evil: Extinction

 • Francie

  Resident Evil: Extinction

 • Německo

  Resident Evil: Extinction

 • Slovensko

  Resident Evil: Zánik

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Francie / Austrálie / Německo / USA, 2007, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mandes
  ****

  rozpočet : ? tržby celosvetovo : $147,414,252(19.2.2008)

 • Renton
  **

  Scénář: Paul W.S. Anderson .. Kapku lepší než průser RE Apokalypsa, jenže pořád nic víc než jen tuctový bl-béčkový žvanec. Slušné je zpracování, slušná je Milla Jovovich, mé oko potěšila Claire aka Ali Larter, které však scénář nedává velký prostor. Nedává vlastně ani moc prostor příběhu, který je slepenec několika více či méně povedených akčních scén. Mnohé mezi tím je jen naznačené, zkratkovité a jsou tím ubíjeny typické znaky skvělé série Resident Evil, tentokrát říznutou zaprášeným stylem Šíleného Maxe. Vyhlížený a značně nedůstojný zánik série je každopádně alespoň o jeden díl odsunut. Je to dobře či nikoliv?(27.10.2007)

 • obitus
  ***

  Milla vs. zombie potřetí a pravděpodobně nejlépe. Přesto film kolísá mezi slušnými záběry ohnilých mrtvol a jejich řádění a děsným zbytkem. Herci se předhání o to, kdo bude nejméně sympatický a v tomhle souboji o prsa přecijen vítězí Milla, která je napotřetí až abnormálně ošklivá. Bonusová hvězdička pro veterána Mulcahyho a povedenou scénu sebeobětování jedné z hlavních postav.(4.11.2007)

 • Tom Hardy
  ****

  Resident Evil: Zánik je oproti rozporuplné dvojce podstatně kompaktnější a hravější. Russell Mulcahy se vytáhl a po dlouhých letech podává sebejistý režijní výkon – prostředí pouště je vyždímáno na maximum a scéna s ptáky, případně boj v kulisách bývalého Las Vegas jsou nejen dynamické, ale především opravdu napínavé. Je celkem škoda, že se na konci scenáristé opět (stejně jako ve dvojce) uchýlili k bitce s větší příšerou, ale ono to tak nějak k herní RE sérii patří, takže kdo hry zná, toho to zas tak nevyruší. Dějově to není úplně nejchytřejší, ale rozhodně to je zajímavé a pokud tvůrci ten konec mysleli vážně, vyšla by je čtyřka pěkně draho. Shrnuto a podtrženo, slušná trojka, která sice nepřekračuje béčkové vody, ale dokonale se v nich orientuje. 7/10ti(2.10.2007)

 • novoten
  ***

  Lepší než první dva díly dohromady. Stačilo dodat sympaticky nadsazenou atmosféru, svižné tempo a výbornou akci a všechno najednou šlape tak, jak má. A to říkám i z pozice diváka, ke kterému si zombies hledají cestu jen velmi složitě. 70%(26.5.2008)

 • - Valná většina natáčení probíhala v oblasti Mexicali, kde teplota dosahovala až k hodnotám kolem 55°C. (Amplifier)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 124. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Vrány sedící na elektrickém vedení a útočící ve velkých počtech mají být poctou Hitchockovým Ptákům. (Othello)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace