Resident Evil: Zánik

• Německo

Resident Evil: Zánik

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Francie / Austrálie / Německo / USA, 2007, 95 min

Bál jsem se moc, čekal jsem podobnou kravinu jako RE2, ale dočkal jsem se lepšího průměru srovnatelného s prvním dílem, Milla je čím dál víc killer-machine a docela se změnila, už určitě není tak sexy jako v jedničce. Scénář není žádné veledílo a má slabší chvilky, ale co příjemně se na to dívá a rychle to utíká, nejlepší scéna jednoznačně nakažené vrány…7/10*(15.3.2008)

Resident Evil meets Mad Max meets The Birds :). Béčko roku. Mulcahy nejspíš vycítil životní šanci k návratu do první hollywoodské ligy a pere do toho ze všech sil. Atmosféra jako hrom, řemeslně solidní režie, překvapivé množství nápadů, tuny výpůjček a klišé - ne, tomu nešlo odolat. P.S. I napodruhé jsem víc než spokojený, laťka nastavená prvním dílem je občas přeskočena (akce je lahůdková a oldschoolově přehledná) a dává zapomenout na kvalitativní propad dvojky. P.P.S. I ta Milla je zase najednou víc sexy než posledně, i když její vnadnější kámoška z Apokalypsy tu trochu chybí. P.P.S. Vím, že bych asi neměl, ale na Afterlife se solidně těším.(5.9.2010)

.. alebo Alica v ríši Zombie. Nezvyklé a naozaj mnou neočakávané zlepšenie voči predchádzajúcemu dielu, vďaka ktorému som takmer zavrhol túto impozantnú zombie ságu, ktorá začala tak sľubne. Keby som mal hodnotiť zlepšenie, čo sa scenára týka, asi by som podvihol hodnotenie len o nejakých päť percent. To čo si ale získalo moju pozornosť, bolo rýchle presvedčenie diváka hneď od začiatku, že tentokrát už nepôjde o žiadne zbytočné naťahovanie, a zbytočne zdĺhavý príbeh, ale že prázdne miesta, kde sa scenár nemá šancu chytiť, radšej tvorcovia vyplnia krvilačnou akciou, ktorej sa nebudete vedieť nabažiť, samozrejme pokiaľ vám práve po tom srdce piští. Veľmi oceňujem fakt absencie sentimentálnych scén. Hrôzostrašných a nechutných scén bolo pomenej, od strachu som netuhol, skôr som si vychutnával dobre natočenú a prehľadnú akciu a skvelú prácu kamery. 75%.(5.5.2009)

Kazdopadne jsem cekal vetsi masakr, sice to spatny nebylo, ale rozhodne slo z tematu vytezit vic. Presunuti filmu do pouste rozhodne prospelo, takze misty pripomina Sileneho Maxe. Problem je, ze dost casto jsou jen zabery jak nekdo nekam jde, pripadne jede a nebo rozhovory a je to na ukor akce. Ale akce tu je fakt vychytana, Milla sice pouziva vetsinou jen noze, ale jde ji to s nima a pak stoji za zminku treba rozjizdeni zombiku autem, nemrtvy vrany a podobne, proste sem tam nakej prvotridni napad. Zaverecnej boss taky neni spatnej, ale opet z neho slo vytezit vic. Jsem zvedavej, jestli bude ctyrka, protoze film je tak jakoze useklej a primo si o pokracovani rika. Celkove se jedna o vcelku slusnej akcni film se spoustou krve, par lekackama, peknejma zombikama, solidnim pribehem a super Millou, takze jsem se dobre bavil, ale kulervouci to neni. Tak po druhym skouknuti jsem se bavil vic, pravdepodobne nejlepsi dil serie, skvela akce, skvely hororovy a krvavy sceny, perfektni Milla a paradni masky zombiku, lepsi 4*.(15.11.2007)

Potřetí jiný režisér, potřetí jiný přístup. Andersonův videoherní look a Wittovu okázalou onanii nad vlastním klipem vystřídala Mulcahyho poctivá řemeslná práce s postapokalyptickým světem, který se sice svou intenzitou nemůže rovnat Romerovým předkům, ale potěší nevtíravým nadhledem čistého béčka, která spoléhá na přímý děj bez komplikovaných vazeb na společnost Umbrella, svižnou akci se sympaticky okatými počítačovými triky (nálet ptáků) a solidní práci s hororovým napětím (závěr). Milla je stále tuhá jako prkno, které má na hrudníku, ale zbytek to docela slušně vynahrazuje, takže sem tam probleskne i sympatická hláška či řádné drsná póza. Příjemný oldskůl, který mě překvapivě natěšil na čtvrtý díl.(3.11.2007)

• - Alice (Milla Jovovich) se ukáže s brokovnicí Mossberg 590, ráže .12 gauge. (Zdroj: imfdb.org) (dc125)

• - Dva velké zahnuté nože v rukou Alice (Milla Jovovich) jsou tradiční nepálské zbraně a zároveň i nářadí. Nepálci je však nikdy nepoužívají v páru. (Siriuss)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 124. (Zdroj: ČSFD.cz)