Resident Evil: Zánik

• Německo

Resident Evil: Zánik

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Francie / Austrálie / Německo / USA, 2007, 95 min

Žiadne veľké prekvapenie neprišlo, v tejto sérii to je už klasicky tupé, scenáristicky plytké a až moc priamočiare. Zatiaľ najviac som sa bavil pri dvojke teda na Apokalypse, aspoň že sa dá pozerať na tú Millu Jovovich ináč by to bolo fakt zbytočnosť už 100x videná. ║Rozpočet$45milionovTržby USA $50,648,679Tržby Celosvetovo $147,717,833Tržby za predaj DVD v USA $34,292,397 //počet predaných kusov 1,841,736║ aspoň že to je stále veľmi ziskové /45%/(22.11.2007)

• H34D

Resident Evil: Extinction je na jednu stranu slušně technicky zpracovaný (zpomalené záběry, nálet ptáků apod.), nabízí středně velkou dávku akce a hromadu klasických zombíků, bohužel na stranu druhou nenabízí nic nového, jedná se o prosté, mizerným scénářem podepřené, vykrádání úspěšnějších zombie filmů (Úsvit mrtvých). Nedokázal jsem pořádně proniknout do atmosféry, ani si užít závěrečný souboj proti jakémusi bosovi, jenž mě zanechal totálně chladným. Holt i když to nebyla vyloženě nuda, musím hodnotit přísněji, neboť v dnešní době by se snímky neměly omezovat na pouhé vykrádání a béčkovou, bezduchou akci, které jsme si mohli užít už mnohem dříve a v lepším podání. 5/10(26.4.2008)

.. alebo Alica v ríši Zombie. Nezvyklé a naozaj mnou neočakávané zlepšenie voči predchádzajúcemu dielu, vďaka ktorému som takmer zavrhol túto impozantnú zombie ságu, ktorá začala tak sľubne. Keby som mal hodnotiť zlepšenie, čo sa scenára týka, asi by som podvihol hodnotenie len o nejakých päť percent. To čo si ale získalo moju pozornosť, bolo rýchle presvedčenie diváka hneď od začiatku, že tentokrát už nepôjde o žiadne zbytočné naťahovanie, a zbytočne zdĺhavý príbeh, ale že prázdne miesta, kde sa scenár nemá šancu chytiť, radšej tvorcovia vyplnia krvilačnou akciou, ktorej sa nebudete vedieť nabažiť, samozrejme pokiaľ vám práve po tom srdce piští. Veľmi oceňujem fakt absencie sentimentálnych scén. Hrôzostrašných a nechutných scén bolo pomenej, od strachu som netuhol, skôr som si vychutnával dobre natočenú a prehľadnú akciu a skvelú prácu kamery. 75%.(5.5.2009)

7/10... Keby ste sa ma niekedy začiatkom roka spýtali, čo si myslím o chystanej tretej časti tejto instantnej zombie sekanice (recept na prípravu: nasypte zopár nábojníc, pridajte rozmixované mozgy nemŕtvych a zalejte šťavou značky Milla), povedal by som: „Bude to blbé, ale vďaka réžii Russella ,Highlandera´ Mulcahyho aspoň dobre remeselne natočené a béčkovo zábavné.“ A aký je teda film? Blbý (so scenárom od nešťastníka Paula W. S. Andersona snáď ani iný byť nemôže), ale vďaka Mulcahymu dobre natočený a béčkovo zábavný. Čo chcieť od príbehu, v ktorom partia cool masakrátorov (na čele s konečne dobre vyzerajúcou Millou v sexy kožených legínach a so sexy mačetami v dlaniach) putuje madmaxovským postapokalyptickým svetom a zabíja nemŕtvych ľudí, nemŕtve psy a nemŕtve havrany? Možno len ešte menej dialógov a kŕčovitej snahy dodať tomu celému epickejší rozmer (načisto zbytočné) a viac akcie a gore efektov. Vysoko kvitujem vydarené masky (zombíci sú fakt chrumkaví) i väčší prídel krvi ako v sterilných prvých dvoch dieloch, ale chcelo by to ešte viac pritlačiť na pílu. Ako by to asi vyzeralo, keby ďalší Resident Evil natočil Zack Snyder? Určite božsky. Ale ani Mulcahy si neurobil hanbu. Splnil zadanie, ukázal, že je stále zručný béčkotvorca a v konečnom dôsledku stvoril zďaleka najlepší diel celej série.(27.11.2007)

Scénáři tentokrát bylo věnovánu více času a tak se nemusíme obávat většího množství vaty a zbytečných patetických keců, Mulcahy naopak zajišťuje, že se budete velmi dobře bavit a akci si náležitě užívat. Jednoznačně nejlepší film ze série a pokud se stejný tým vrhne i na čtyřku (závěr k ní přímo odkazuje), už se začínám těšit. 7/10(2.10.2007)