Resident Evil: Zánik

• Německo

Resident Evil: Zánik

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Francie / Austrálie / Německo / USA, 2007, 95 min

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $147,414,252(19.2.2008)

Dva díly jsem čekal až mi někdo na plátně rozpoutá pořádné krvavé divadlo a na potřetí jsem se dočkal. Milla Jovovich nechává zapomenout na mizérii z druhého dílu a společně s Ali Larter jdou vstříc lepším zítřkům. Pravděpodobně patřím k menšině. První díl mi nepřišel nikterak úchvatný a druhý doslova tragický. Trojka už nebyla snahou o horor ani o akční super film, ale prostou volbou na jistotu. Akce, počítačové efekty, pár slušných nápadů a je hotovo. nejlepší díl série je na světě a jednoznačně ničí své předchůdce ve všem. Atmosférou, akcí, zajímavostí, efekty, postavami i "hereckými výkony". Počítačové efekty mě osobně přišli vysloveně přijatelné, protože jich je ve snímku velmi mnoho a takové Las Vegas pod pískem je opravdu pěkná záležitost. Russel Mulcahy dostal z RE vše, co se dalo. Filmu také prospěla délka, která je na střízlivých 95 minutách a film prakticky nenudí. Možná škoda závěrečné bitvy, která je ukončena cca po 4řech úderech, příště bych viděl raději trošku delší souboj. Post apokalyptická budoucnost je vizuálně skvělá a konečně divák nakoukne i do "slavné" korporace Umbrella. jsem víc než spokojen a těším se na další díl (věřte, že jsem nečekal, že to někdy řeknu ...).(10.11.2007)

Pro mě osobně nejlepší díl celé série .. Milla je zatraceně sexy, někdy to k pokoukání s vypnutým mozkem prostě stačí.(21.11.2007)

Průměrný post-apokalyptický akčňák s pěknýma kočkama a zombíky. Žádná bomba, ale Mulcahy se snaží a konkrétně scéna, kdy kolem sebe Milla udělá telekinetický štít před plameny nebo střet se zombies ve Vegas, se povedly. Nejlepší díl bídné série, ale jen o nepříliš dlouhý chlup.(30.11.2007)

Překvapivě velmi dobrý béčkový homerun ve stylu Šíleného Maxe... Andersonův scénář zlobí až na konci, ale pointa je stylová a Mille to sluší i kope. Vrcholem filmu rozhodně nejsou dialogy nebo propracované postavy, nýbrž akční scény, ve kterých se mlátí zombie do hlavičky. V tomhle směru film neselhává a snaživě tam maskuje dějovou prázdnotu. Mám pokušení dát sedmdesátku, už za to, že stařík Mulcahy vstal z mrtvých a natočil svůj nejlepší film od prvního Highlandera. Nějak mi to udělalo radost. Čtyřku tu máme do dvou let jako na koni.(29.9.2007)