Resident Evil: Zánik

Resident Evil: Zánik

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Francie / Austrálie / Německo / USA, 2007, 95 min

• Shadwell

Pár maníků si hrálo v poušti a ve střižně se tomu snažili nasadit vážněj outfit. Nezadařilo se. A scénář? Vzešel někde z pomezí kreativních kurzů psaní a Univerzity třetího věku se zaměřením na scripty a minimálně by potřeboval zkolonizovat dramaturgem.(25.11.2007)

Od starého rutinéra Russella Mulcahyho příjemné překvapení! Třetí Resident se atmosférou a úrovní nejvíce přibližuje herní sérii. Jaký by to byl Resi bez nakažených vrán a zmutovaných dobrmanů, největšího zloducha s lidskou tváří ve světě RE, Alberta Weskera, nejčastějšího bosse Tyranta, souboje v laborce a aspoň jednoho člena klanu Redfieldů? Vrány jsou skvělé a zkrvavená psiska nejsou špatná, Weskerovy chvíle jistě ještě přijdou ve čtyřce, bitku s Tyrantem (ve filmu beze jméma) šlo vyřešit určitě lépe, ale monstrum ujde a herní předloze víceméně odpovídá, a Claire má méně prostoru než Alice, ale šarmem ji přebíjí . Běhající lebkoidní parchanty už jsme měli v RE: Remake, takže ani ti mi nesuplují rušivý prvek. Co už mě ale trochu iritovalo, jsou přehnané Aliciiny psionické schopnosti. To nemá ve světě RE co dělat. Menší dávka gore nevadí (ve hrách žádná střeva stejně nejsou) a Milla mi konečně nelezla na nervy. Zánik mě jako fandu her, který třetí řádění chladně působící modelky mezi nemrtvými masožravci vyhlížel s jistými obavami, uspokojil. Po řemeslné stránce slušná akčně-horrorová podívaná a v některých scénách dobře dynamická. Nejlepší filmový díl a zároveň povedený reparát za humusáckou Apocalypsu. 7/10(25.9.2007)

• Malarkey

Nejsem spokojený se zakončením, které zřejmě není zakončením zatím trilogie, která si stavěla na slušném příběhu a minimálně solidním podkladu ze hry, kde sice systematicky přebrala průběh, ale to nic nemění na tom, že akce je beztak požehnaně. Té v tomto díle jistě je dosti, jenže spíš monotónně než systematicky a hlavně přímočaře za jediným účelem. Zde nejde o příběh, s tím si autoři příliš nelámali hlavu. Zde se totiž jede podle hry, respektive podle herní předlohy, která určuje jedno: zabíjet, zabíjet, zabíjet. A kdyby jste koukali jenom na akční scény bylo by to vlastně jedno. I když beru v úvahu, že celý film je jedna velká nekončící akce, nemůžu říct, že by se mi film líbil. Akce se mi zdá přiliš digitální a co je hlavní oživlé mrtvoly už nejsou tak pěkné a pomalé jako v předešlých dílech. Mršky zmutovaly v takové prapodivné mutanty, což už je i na mně moc. Čtvrtý díl nejspíš půjde do extrémů, do takových jako se mi ani nikdy nesnilo. --- Já nemůžu zemřít Já jsem budoucnost! - Ne, ty jsi další z kreténů a oba tu zhebnem.(9.10.2007)

• H34D

Resident Evil: Extinction je na jednu stranu slušně technicky zpracovaný (zpomalené záběry, nálet ptáků apod.), nabízí středně velkou dávku akce a hromadu klasických zombíků, bohužel na stranu druhou nenabízí nic nového, jedná se o prosté, mizerným scénářem podepřené, vykrádání úspěšnějších zombie filmů (Úsvit mrtvých). Nedokázal jsem pořádně proniknout do atmosféry, ani si užít závěrečný souboj proti jakémusi bosovi, jenž mě zanechal totálně chladným. Holt i když to nebyla vyloženě nuda, musím hodnotit přísněji, neboť v dnešní době by se snímky neměly omezovat na pouhé vykrádání a béčkovou, bezduchou akci, které jsme si mohli užít už mnohem dříve a v lepším podání. 5/10(26.4.2008)

• Mr.Apache

Míla je sexy.(11.8.2008)

• - Film uzavírá první filmovou trilogii postavenou na počítačové hře. (Othello)

• - Alice (Milla Jovovich) používá dvě Para-Ordnance Nite-Tac, ráže .45 ACP. (Zdroj: imfdb.org) (dc125)

• - Do některých kin byly zasílány kopie filmu pod krycím názvem "Raccoon City", což je město, ve kterém se děj odehrává v prvních dvou dílech filmové série a téměř ve všech hrách, které byly pod nálepkou Resident Evil vydány. (viperblade)