Obchoďák Sedmé nebe

• Česko Obchoďák (více)
USA, (2015–2021), 40 h 38 min (Minutáž: 21–22 min)

Tvůrci:

Justin Spitzer

Hudba:

Mateo Messina

America Ferrera, Ben Feldman, Lauren Ash, Colton Dunn, Nico Santos, Mark McKinney, Nichole Sakura, Jon Barinholtz, Kaliko Kauahi, Johnny Pemberton (více)

Série(6) / Epizody(113)

Zajímá vás, co všechno se dá prožít v hypermarketu? V seriálu Obchoďák Sedmé nebe zjistíte, že se zde ukrývá svět plný vzrušení, humoru a hlubokých lidských vztahů. Ocitnete se v samém srdci dění, kde se proplétají osudy zaměstnanců, zákazníků i náhodných kolemjdoucích. Prožijte radosti i strasti obyčejných lidí, kteří dělají neobyčejné věci. Uvidíte, že každý den v obchoďáku je nečekaný a neopakovatelný... (TV Nova)

MMR

Některé díly jsou slabší, ale celkově to vůbec není špatný seriál. Prostředí supermarketu je zde zajímavě zobrazeno, stejně jako charaktery jednotlivých postav. Nejvíce mě asi baví Dina, její chování je velice pozoruhodné. :) ()

Fiftis

Tento seriál ma veľmi prekvapil. Čakal som, že ledva dopozerám prvú epizódu a ono sa z toho stala návyková záležitosť. Seriál som začal pozerať kvôli mojej obľúbenej herečke Nichole Bloom. Seriál je zaujímavý hlavne tým, že sa odohráva skoro neustále v jednom americkom supermarkete, kde všetky hlavné postavy pracujú. Skoro každá postava je niečím zaujímavá a svojsky vtipná. Humor je nenútený, čo je vždy plus. Asi každý si tu nájde tú svoju obľúbenú seriálovú postavu. Seriál sa stal populárnym nielen za oceánom, ale aj v mnohých iných krajinách, o čom svedčí fakt, že sme dočkali už piatich sérií. Rozhodne vyskúšajte prvú časť a seriál vás dostane. Za to vám ručím. ()

JohnnyD

Príjemný sitcom z prostredia nižších sociálnych vrstiev, ktorý si prvé 4 sezóny udržuje solídnu kvalitu, posledná séria zase prekvapí aktuálnymi vtipmi v kontexte covid pandémie. Nič svetové ale fajn oddych. ()

playboxguest

Pohodový, optimismem hýřící, seriál, o partě z jednoho obchoďáku. Já ale preferuji seriály, které mají děj a díl od dílu se někam posouvají, jak tím dějem, tak charakterem postav. Tady jde spíš o drobné příhody a eskapády ze supermarketu, z nichž většina působí i pro reálný svět neuvěřitelně. Nedotaženost je cítit i v závěrech jednotlivých dílů, kdy si ani se závěrečnejma titulkama neuvědomuju, že je konec, páč mi tam prostě nějakej výraznější zábuch scénaristických dvířek chybí. Postava "šéfika" Glenna hlasem i vzevřením otravná (ač mám pocit, že jde o záměr), ostatní postavy vesměs průměrné a netáhnoucí. Jako jednohubka před usnutím může Superstore uklidit mozek správným směrem, já však po šesti dílech odcházím mezi jiné regály. ()

Socrates

Když jsem zavadil o pár epizod první série, ani mě nenapadlo, že bych byl schopen to dokoukat kompletně. Respektive jsem to kategoricky odmítal. Ale stalo se. Vždycky, když v práci nebylo čím vyplnit volný chvíle nebo nebylo dost času na film, popřípadě když jsem potřeboval uklidnit po dobře zvoleným horroru, sáhl jsem po týhle oddychovce. A ve finále není čeho litovat. Prostředí supermarketu je minimálně známý snad všem a nakouknout do zákulisí konkrétně tohohle, na weird staff výjimečnýho (i když v reálu to třeba nebude taková odchylka) obchoďáku a bavit se nekonečným hašteřením zaměstnanců nebo řešením absurdních situací v jejich podání, je, řekl bych, až osvobozující. A nejvíc jsem si to užíval ve třetí, čtvrtý a šestý (tam hlavně díky absenci Amy) sérii. Savage! (S6 E9). ()

zdepapepa

Mám svoje za kasou a mezi regály odpracováno díky několika probrigádovaným letním prázdninám. Myslím si ale, že tenhle seriál si užije kdokoliv, zejména však ti, kteří někdy v super/hypermarketu byli a nejvíce ti, kteří tam někdy dělali. V esenci je to klasický pracovní sitcom z dílny NBC plné osobitých postav, které většina lidí zná, ať už pouze z pozice zákazníka nebo rovnou z pozice zaměstnance nějakého super, v tomto případě spíše hypermarketu. Divákovi není nabízeno jen drama/vtipy mezi jednotlivými zaměstnanci, ale i drama/vtipy ve vztahu zákazník-zaměstnanec, podobně jako u Parks & Rec a jejich veřejnými fóry. Přitom se ale seriál nebojí vyobrazit ani reálné věci jako například zásahy ICE nebo boj korporací s odbory. Největší komediální síla Superstore podle mě ale tkví v každodenních pracovních situacích a zejména ve hromadných scénách v kuchyňce, kdy nejlépe vynikne kvalita napsaných postav, i včetně těch velmi okrajových, kde každá má vždy osobitou reakci nebo připomínku. (EDIT 26.03.2021 - o to víc je znát, když některá postava chybí nebo se vrátí) Velké plus také za to, že se seriál téměř pořád drží v hypermarketu (a tím i dějové linky) - a je úplně jedno, že je to třeba dáno náklady na lokace pro natáčení. ()

lucifrid

Mé nadšení ve druhé řadě vůbec neupadá, naopak. Po letech konečně skvělá a hlavně vtipná komedie. Sarkasmus, černý a nekorektní (ale ne trapný) humor - po tomhle jsem toužila. Parádní mix postav, které si zamilujete a budete si tenhle vyšinutý americký obchoďák užívat. ()

M.i.k.e

Superstore od samého začátku nebyl tím druhem sitcomu který by se stal "kultem" a divák ho sjížděl opakovaně,ale byla to fajnová jednohubka,která byly solidně vtipná a zábavná.Bohužel v průběhu čtvrté řady nastal zlom,kdy se buď vyměnili scénáristi a nebo ti stávající začali fetovat a z celé série se stala nesnesitelné cosi,které bylo únavné sledovat.Z většiny sympatických postav se místo jejich posouvání staly sebestřední kreténi (nejvíc vidět je to na Jonahovi) a celá pátá řada je jedno velké WTF.Jako chápu,že se v sitcomech v zájmu humoru neřeší situace zrovna standardně a patří k tomu určité vyhrocení,ale co je moc je moc.Jediná Dina si celou dobu drží svůj charakter a nijak extra z něj nevybočuje.Závěrečná série se sice trochu uklidnila a finále to lehounce zachránilo,ale kdybych přestal po čtvrté sérii asi bych udělal lépe...60% (1.- 3.řada - 70%,4.řada - 60% , 5.řada - 40% , 6.řada - 60%) ()

Pajky3

1. série Abych pravdu řekl, tak nápad na seriál Superstore se mi líbil od úplného začátku. Říkal jsem si, že pokud se tvůrcům podaří vtěsnat problémy, které každodenně prožíváme, my, pracující v podobném zařízení, tak se bude jednat o komediální zlato. Protože si vážně nedovedete představit to, co se tam děje. Ani trailer nezklamal a já se tak s chutí podíval na pilotní epizodu. A byl jsem překvapen tím, jak se mi to líbilo. Hlavní hrdinka Amy je mi vcelku sympatická, problém mám trochu s Feldmanem (Jonah), protože hraje zase stejný typ otravně romantické postavy jako v A to Z, ale dá se to přežít. Pochvalu tvůrci zaslouží i za to, že se rozhodli nenořit hluboko do možnosti jejich romantického vztahu (i když to časem přijde) a soustředili si na jiné věci. Nejvtipnější je pro mě však trojice Garrett, Glenn a Dina. To jsou opravdu originálně ztřeštěné postavy a nelze si je neoblíbit a u jejich scén se nesmát. Letos jsem ani nechtěl začínat s novými komediemi, alespoň do té doby než bude znám jejich osud, ale tady jsem očividně vsadil na správného koně, protože jsme se prodloužení dočkali. A je to dobře, život v Superstore má totiž určitě ještě hodně co nabídnout a já se na další sérii těším. 2. série Po druhé sérii musím říct, že Superstore považuji za jednu z nejlepších komedií, které se momentálně vysílají na velké pětce amerických stanic. Zatímco dlouhodobým veteránům stanic více či méně začíná docházet šťáva, tak Superstore svou pozici pořád posiluje. Dokonce přišel i zajímavý závěr (a i když přinesl odhadovanou romantickou zápletku), tak se těším na to až se podívám, co se v Cloud 9 bude dít za rok. 3. série Třetí řada jen upevňuje pozici seriálu nejen v mých očích o tom, že se jedná o jeden z těch nejpovedenějších sitcomů, co jsou momentálně v televizi. A to i přesto, že tvůrci se letos natvrdo rozhodli prozkoumat romantickou linku mezi Jonahem a Amy. Už teď se těším na další sérii a spoustu ujetých příhod z obchoďáku. 4. série Upřímně jsem čekal, že vztah Jonaha a Amy bude otravnější a stane se ústřední linkou série, ale nestalo se tak, což mě těší. A tak i nadále baví svými výstředními zaměstnanci a jejich každodenními problémy. Budu se opakovat, ale Superstore je rozhodně jedna z nejzajímavějších komedií na amerických stanicích. Navíc si čtvrtá řada přichystala docela temný závěr na sitcom. 5. série I v páté sérii Superstore potvrzuje svůj status a dokazuje, že patří momentálně mezi ty nejlepší komedie. O to víc mě překvapily zprávy o tom, co se chystá v závěru. A pak koronavirus zapříčinil zkrácení série o jednu epizodu, takže na pořádné rozloučení nepřišlo. Uvidíme, jaké přijde vysvětlení na začátku příští řady. Osobně mi přijde odchod Amy jako velká čára přes rozpočet. 6. série Jsem rád, že i vzhledem ke změnám v obsazení, jim došlo, že lepší seriál zakončit a rozloučit se poslední sérií. Podle mě je to tak lepší než to do nekonečna natahovat. Navíc je to jeden z mála seriálů, kde jsem rád, že se poslední řada věnovala pandemii. Z vlastní zkušenosti vím, že je neuvěřitelné, co se v retailu dá zažít, obzvlášť v téhle době. Závěr je povedený a jsem rád, že se Amy vrátila, aby se rozloučila s ostatními. Zakončení se zdařilo a na Superstore se bude dobře vzpomínat a určitě se k němu s chutí jednou zase vrátím. () (méně) (více)

alisa.upir

Tenhle seriál jsem objevila náhodou na Netflixu a včera jsem ho dokoukala. Líbí se mi, jakým tématům se věnuje, ale zároveň se jim věnuje vtipnou, nekonfliktní cestou. Tohle je přesně ten seriál, který tahle doba potřebuje. ()

DaUr

1. série - 75 %, 2. série - 80 %, 3. série - 80 %, 4. série - 80 %, 5. série - 75 %, 6. série - 80 %. Nic světoborného ani přehnaně originálního, ale díky sympatickým - a hraničně otravným - postavám slušná jednohubka s parádním finále. “I'd like to meet your mother and shove you back up inside her.” ()

geklon

Docela překvapivá kravinka. Potenciál se slušně naplňuje, pomalu a postupně. Na mě Superobchoďák působí, jako kombinace Silicon Valley svým neurčitým, trapným, až Kaufmanovským nehumorem a My Name Is Earl, svými potřeštěnými Charaktery, se sklony k podivným deviacím, ale působí roztomile a neškodně. Chtělo by to nějaká hvězdná camea...a máme nový seriálový hit. ()

Merkin

Nemáte čas na zdlouhavé filmy, epické seriály? Chcete si zlepšit náladu? Zasmát se, uvolnit se? Welcome to Cloud9! Celých 6 sérií si drží relativně vysokou laťku humoru, k nízkým vtípkům klesají jen občas a postavy jsou všechny tak nějak mile poťouchlé. Asi nejlepší sitcom po Ajťácích. Black Books a BBT, který rozhodně budu zapínat, když si budu chtít zlepšit náladu. ()

Hanys_

Superstore je skvělá oddechovka o jednom obchodu plném šílených zaměstnanců. Fakt vtipné a skvěle napsané i ty postavy, které maj v dílu třeba jen dvě věty. Možná to není úplně čistých 5 (hlavně ta s5 působila dost unaveně), ale v rámci žánru není moc co řešit. ()