Jako malé děti

Malé deti

Ako malé deti

Drama / Romantický

USA, 2006, 137 min

"It's not the cheating, it's the hunger. The hunger for an alternative." - Nejen o odlišném pohledu na nevěru je tento film. V prvé řadě je trefnou sondou do lidské psychiky, výborně zachycuje a efektně vyobrazuje vnitřní lidské emoce a "touhy po alternativě". Já osobně jsem se nejvíce vcítil do Brada, když místo učení jen pozoroval pouliční skateboardisty. Nenápadně, nevtíravě, v jeho soukromém výletu v mysli jinam - krásné a abstraktní... Abstraktní a zvláštní je vlastně celý film - psychologické drama noci. Není proto divu, že asi každému stoprocentně nesedne, pokud se však divák aspoň s některou částí stotožní, nemůže mu 130 minut přijít ani trochu přehnaných. Poslední hvězdičku do počtu dávám za vynikající emocionální výlev v závěru, který není nikterak samoúčelný, vše je podloženo propracovaným a obsáhlým scénářem! 9/10(24.12.2008)

K linii Sarah a Brada mě napadá úsloví dr. Plzáka: "zamilovanost je krásný stav, užijte si ho, ale proboha nečiňte v něm žádná zásadní rozhodnutí." Místy syrový a drsný, místy naopak docela odlehčený a vtipný, takový je film o životě zdánlivě spokojených párů na jednom předměstí, kde zpravidla manželé tráví dny v práci a jejich manželky pečují o ratolesti. Přitom se hlavními místy vyžití stávají dětské hřiště, bazén či jakýsi klub čtenářek. Mezi matkami na mateřské se však pohybuje jeden fantom - Brad, který dvakrát neudělal advokátské zkoušky a tak je on tím, kdo pečuje o syna, a pro matkami se stává králem plesu. Pro Sarah, která sexuálně nezajímá svého manžela, představuje jediného, s kým si na celém předměstí rozumí, a Sarah zas pro Brada ženu, která si více všímá jeho skutečných přání. Film myslím velmi dobře zobrazuje psychické stavy a pohnutky postav, navíc oplývá velmi dobrými dialogy a herci. Škoda, že Jennifer Connelly nemá více prostoru, ale svým výkonem dokazuje, že není malých rolí (a v jedné scéně je vidět jen velmi spoře oděna v posteli, uh, rázem jsem se nějak nesoustředil na děj :)). Ale je vlastně zbytečné takhle se rozepisovat, zkrátka velmi dobrý film o vztazích a lidech. K maximu chybí snad jen to, že mi vpodstatě z postav nebyl nikdo příliš sympatický, resp. že by se choval tak, jak by se chovat měl. Což je vlastně reálným obrazem, takže to objektivně negativum vlastně není. Jen prostě můj pohled je: chlap nikdy nemá zapomínat na rozum a zodpovědnost.(1.8.2007)

Little children má něco z American beauty a novějšího Daydream Nation, ale přesto je svůj. Vztahová záležitost s podivnou atmosférou a výborným výkonem Kate Winslet, u kterého ale působí rušivě hlas vypravěče a dějová linka se sexuálním deviantem (jehož představitel si vysloužil nominaci jen za to, že vypadá jako slizák a slizáka i hrál, hmm..). Přesto se jedná o výborný vztahový film, který se dostane pod kůži nejspíš hlavně lidem, kteří se někdy ve svém vztahu cítili jako v kleci a chtěli z ní ven...(13.11.2012)

Říkala jsem si, jaký asi může být přes dvě hodiny trvající milostný vztah mezi Kate Winslet a Patrickem Wilsonem. Ukázalo se, že mé představy o jejich vášnivém vztahu, který bude naplňovat celý děj, byly poněkud nepřesné. Zhruba první polovina filmu se jejich setkáním, vyvíjející se přitažlivostí a následným vznikem poměru zabývá. Zároveň se však do této jejich společné linie prolínají i další charaktery se svými vlastními démony a osudy. Skvělý Jackie Earle Haley jako podivínský a osamocený Ronnie. Jako malé děti jsou zajímavým a silným snímkem s excelentní hereckou sestavou, taktéž i těch vedlejších postav. Kate Winslet je prostě Žena a zde se kromě jejího výkonu můžeme opět kochat pohledy na její svlečené křivky:)(20.11.2011)

To je přesně ten film, u kterého se vám líbí pár scén, stejně tolik vám přijde na hlavu padlých a na ostatní si nikdy nevzpomenete... Navíc mám zažitou averzi vůči otravnému vypravěčovu hlasu a hraní Kate Winslet, které spočívá v tom, že opět ukazuje prsa. Nechám to na remíze, protože první půle téhle ukrutné stopáže byla opravdu hodně dobře rozehraná. A Jennifer Connelly je nejlepší..:)(14.12.2008)