Agentura Jasno (TV seriál)

Psych

Psych, s. r. o.

Agentúra Jasno

Komedie / Krimi / Mysteriózní

USA, 2006, 44 min

James Roday, Dulé Hill, Corbin Bernsen, Maggie Lawson, Sage Brocklebank, Timothy Omundson, Steve Bacic, Robin Mossley, Kirsten Nelson, Rachael Leigh Cook, Michael Eklund, Franka Potente, Pascale Hutton, Keith Dallas, Ken Kirzinger, Leela Savasta, Chris William Martin, Guy Fauchon, Cristián de la Fuente, Rachel Pattee, Karin Konoval, Gina Holden, Ashley Williams, Christine Willes, Chelah Horsdal, Amber Borycki, Claire Coffee, Michael Weston, Anne Dudek, Keegan Connor Tracy, Maria Luisa Cianni, Carrie Genzel, Elysia Rotaru, Christine Chatelain, Mercedes Ruehl, Thomas Kopache, Kevin Sorbo, Christopher Jacot, Ryan Robbins, Cybill Shepherd, Ty Olsson, Kate Hewlett, Lauro Chartrand, Liam James, Brian Gross, Paul Bittante, Ali Liebert, Stephen Lang, Jaleel White, Sarah Shahi, Sendhil Ramamurthy, James Brolin, Brent Sexton, Cary Elwes, Ray Wise, Jeri Ryan, Bruce Davison, Miguel Ferrer, Arnold Vosloo, John Cena, Robert Patrick, Michael Rooker, Tony Todd, Lou Diamond Phillips, Alexander Calvert, Jilon VanOver, Amanda Pays, Tamara Mello, Alexandra Krosney, Dorian Brown, Shawn Roberts, Lauren Lee Smith, Ryan Kennedy, Carrie Ruscheinsky, Luisa D'Oliveira, Serinda Swan, Adam Rodriguez, Sarah Lind, Chelan Simmons, Nicole Lyn, Shannon Woodward, Sean Rogerson, Alexandra Breckenridge, Kelly Metzger, Christopher Wiehl, Diego Klattenhoff, Nestor Carbonell, Ted McGinley, Lynda Boyd, Lara Gilchrist, Ben Cotton, Katie Findlay, Scott Holroyd, John Ross Bowie, Agam Darshi, Elisa King, Anna Mae Wills, Serge Houde, Diora Baird, Anita Brown, Brian Markinson, Aga Postawska, Meghan Ory, Sarah Groundwater, Chasty Ballesteros, Alberta Mayne, Eva Bourne, Geoff Gustafson, Cheech Marin, Nate Mooney, Don McManus, Chad Krowchuk, Adam Greydon Reid, C. Ernst Harth, Gerard Plunkett, Charles Martin Smith, Heather Chase, Mike "The Miz" Mizanin, Mark Gibson, John DeSantis, Tracy Spiridakos, Aliyah O´Brien, Alex Meneses, John Rhys-Davies, Matt Cedeño, Curtis Lum, Johnson Phan, Chelsey Reist, James Kidnie, Balinder Johal, Michael Trucco, Emma Lahana, Lemmy, Megan Charpentier, Michael Mando, David Lovgren, Jennifer Shirley, Jeb Beach, Leah Gibson, Eric Keenleyside, Tony Hale, Valorie Curry, Peter Kelamis, William MacDonald, Becky O'Donohue, Olivia Steele-Falconer, Colin Cunningham, Mackenzie Gray, Max Gail, Madhur Jaffrey, Wanda Cannon, Brooke D'Orsay, Robin Nielsen, Ted Whittall, Anne Marie DeLuise, Drew Powell, Derek Hamilton, Jon Gries, Ellie Harvie, Olivia Cheng, Ed Lauter, Matthew Harrison, Ben Giroux, Brian Doyle-Murray, Kate Rogal, Crystal Balint, David Lambert, Rob Carpenter, Debra Mooney, Bre Blair, Peter Benson, Shanae Tomasevich, Nik Markovina, Lucia Walters, Brenna O'Brien, Lisa MacFadden, Danny Glover, Stephanie Moseley, Mark Adair-Rios, Ted Lange, Brad Kelly, Michael Kopsa, Jason Priestley, Evan Bird, Jessica Makinson, Rob LaBelle, Jerry Wasserman, Kevin McNulty, Michael Antonakos, Jordana Largy, Todd Stashwick, Charlie Carrick, Peter Bryant, Calum Worthy, Mittita Barber, Jessie Fraser, Jack Irvine, Dan Zukovic, Michael Hanus, Amanda Detmer, Crystal Lowe, April Bowlby, Elizabeth Weinstein, Kelly Overton, Kerry Washington, Sarah Edmondson, Elden Henson, Tom Lenk, Parminder Nagra, Sutton Foster, Kathryn Zenna, Meredith Monroe, Nels Lennarson, Sandra Hess, Danielle Harris, Patrick Gallagher, Jamie McShane, Cindy Busby, Steve Rosen, Anne Openshaw, Bruce Locke, Kendra Anderson, Jim Thorburn, Sean Owen Roberts, Patrick Sabongui, Reese Alexander, Rose Abdoo, Allie Bertram, Michael McGlone, Benjamin King, Adrian Hough, John Tench, Michael Coleman, Joshua J. Ballard, Chilton Crane, Uros Certic, James Earl, Alex Zahara, Michael Adamthwaite, Don Thompson, Ryan McDonald, Ethan Sandler, Theresa Lee, Deanna Dunagan, Joey McIntyre, Teach Grant, Viv Leacock, Brent Stait, Vincent Gale, Richard Riehle, Nick Hunnings, Christian Bower, Aleks Paunovic, Suzanne Krull, Benjamin Ayres, Jerry Shea, Peter Michael Goetz, Sean Bell, Artine Brown, Joseph May, Peter Kent, Sydney Bennett, Brianna Garcia, Nicole Garcia, Don Lake, Fiona Vroom, Carolyn Adair, Francisco Cano, José Vargas, Angela Moore, Matt Ellis, Dustin Schwartz, D. Harlan Cutshall, Loretta Walsh, Broadus Mattison, Cameron McDonald, Jackie Blackmore, Sarah Hayward, Peter New, Primo Allon, Byron Noble, Aubrey Arnason, Jason Edward Coleman, Steve Makaj, Darcey Johnson, Beverley Elliott, Darla Fay, Jeffrey Kaiser, Gabe Khouth, Tom Pickett, Darren Dolynski, Mark Gibbon, Amos Stern, Demord Dann, Kam Kozak, Howard Siegel, Mark Gash, Osmond L. Bramble, Kwesi Ameyaw, Jonathan Holmes, Chris Shields, Ken Kramer, Scott E. Miller, Michael Roberds, Rick Dobran, Noah Beggs, Lee Tichon, Ryan Hesp, Paula Giroday, Tony Alcantar, Marc-Anthony Massiah, Fane Tse, Jason Cermak, Chad Riley, Paul Lazenby, Anthony Welch, Andre Tricoteux, Toby Levins, Matthew Hoglie, William J. Phillips, Michael Teigen, Joy Castro, Cainan Wiebe, Jason Burkart, Josh Kalender, Colin Corrigan, Darien Provost, Karen Holness, Sharon Taylor, Julia Harnett, Emanuel Fappas, Bailey Herbert, Russell Roberts, Paul Kloegman, John Innes, Ben Wilkinson, Lee Majdoub, Graham Verchere, Jason Simpson, Richard Stroh, Kyle Cassie, Rob Hayter, Brenda Crichlow, Tim Conlon, Luvia Petersen, David Bloom, Bernie Coulson, J.J. Makaro, Sarah Penikett, Sean Tyson, Bill Marchant, Aaron Craven, Craig March, Terence Kelly, Robert Weiss, Danny Dworkis, Laura Soltis, Scott Michael Campbell, Lindsey Stoddart, Daryl Shuttleworth, Ron Selmour, Carmen Moore, Alec Willows, Stoney Jackson, Bill Mondy, Kevin O'Grady, Arden Myrin, Josh Byer, Devielle Johnson, Malcolm Barrett, Floriana Lima, Malcolm Stewart, Scott Bellis, Hilary Jardine, Michael Puttonen, Fred Henderson, Oliver Muirhead, Val Cole, Mark D. Espinoza, Priscilla Faia, Azita Ghanizada, Zahf Paroo, Darcy Laurie, Laurie Murdoch, Michael Tiernan, Daniel Bacon, Mark Acheson, Andrew Kavadas, David Kopp, Gary Jones, Kathleen Duborg, Craig Veroni, Van Hansis, Billy Wickman, Kevin Blatch, Simon Longmore, Pippa Mackie, Jeffrey Tedmori, Cocoa Brown, Haig Sutherland, Mark Burgess, Michael Karl Richards, Randal Edwards, Anthony Harrison

Hlavním hrdinou je neskutečně všímavý Shawn Spencer, který má tuhle schonost po tátovi, který ho v téhle schopnosti zdokonaloval. Kvůli tomu, že řeší vraždy lépe než policie se vydává za jasnovidce. Pak je tu jeho nejlepší kamarád Burton ,,Gus" Guster, který má neskutečný čich, ale z mrtvol se mu chce zvracet. Nedílnou součástí jsou také detektivové - Carlton ,,Lassie" Lassiter, který Shawna upřímně nesnáší, nejradši by ho zabil a moc rád by se ho zbavil, a Juliet ,,Jules" O'Haraová, která Shawnovým teoriím docela věří. Tyhle všechny vede šéfka Karen Vicková a Shawna usměrňuje jeho otec Henry.Tihle se společně postarají o kopec zábavy, ale největší zásluhu na tom stejně mají Shawn s Gusem. Jejich dialogy a slovní přestřelky jsou úžasné a Shawnova jména pro Guse jsou legendární (skvělé jméno, G-koblížek, že? :D). Zápory odjely v ,,Borůvce", takže hledat je nemá cenu. 100%(30.12.2012)

Seriál ze pomalu rozjížděl, ale dal jsem mu šanci a chybu jsem rozhodně neudělal. Když "přežijete" 1. sérii (kterou si oblíbíte, až seriálu přijdete na chuť), tak si seriál prostě musíte oblíbit. Dlouho jsem se bál podívat na 5. sérii, která není dabována, ale poté co jsem ji shlédnul to bylo ještě lepší. Jak každému říkám originál je nejlepší a tady se to na 100% potvrdilo.(4.8.2013)

65% ?? Tohle je nejlepší seriál všech dob! Namouduši. U ničeho jiného se tolik nebavím. od 2. sezóny mu není co vytknout. Samozřejmě originální znění mu hodně přidává, u tohohle typu seriálu obzvlášť. Uvidíte, pochopíte. Dal bych i 10*! Doplnění: S dalšími díly a sériemi je seriál lepší a lepší, na Psych prostě nedám dopustit, a šestá série je naprosto skvělá! Zvlášť poslední noirový díl Santabarbaratown!(7.12.2010)

Shawn a jeho parapsychologické "schopnosti" mě vždycky rozesmějou. Je to jeden ze seriálů, který má každý díl natočený podle šablony - zážitek z minulosti-současnost, ve které se děje něco odkazující na zobrazenou vzpomínku-řešení-chyba v řešení-vyřešení díky parapsychologii.Konec. Ale je to zábava.(17.5.2011)

Pohoda, sympatický ústřední vyšetřovatelský pár, několik nezapomenutelných frků, demytizace menstruačních bolestí. Nebýt slabších kousků, být za pět.(6.5.2015)

• - Dulé Hill ovládá stejně jako jeho postava v seriálu stepování. (Roby)

• - Úvodní skladba „I Know, You Know“ je od Friendly Indians, kapely hlavního tvůrce seriálu Steva Frankse. (Avicii)

• - V druhé epizodě druhé série přijde ústřední dvojice k poli plnému děr. Shawn (James Roday) zmíní, že mu to připomíná snímek se Sigourney Weaver, načež Gus (Dulé Hill) vyjmenuje celou řadu špatných titulů. Shawn ve skutečnosti myslel film Díry (2003), ve kterém hrál právě představitel Guse Dulé Hill. (T-pack)