Začnu od konce. Zapomeňte na Johna Matrixe a jeho explozivní čistku tichomořského ostrova nebo na Mariona Cobrettiho, kterak svými nekonečnými zásobníky likviduje gang vrahů na motorkách. To, co se ve filmu děje poslední půlhodinu, jste asi opravdu ještě neviděli. Pažby všemožných zbraní svírají vetché ruce sandfordských starců, kteří jsou vzápětí... Dost, tohle si musíte užít sami. Půdu pro tuto závěrečnou pasáž připravuje předchozích 80 minut, během kterých Wright perfektně skloubil detektivku s akční komedií. Příběh Nicholase Angela, jemuž kterýkoliv workoholik nesahá ani po vytrénovaná lýtka, je tak dynamický, zajímavý, napínavý, vtipně odlehčený a také krvavý. Ne nadarmo si film odnesl od ratingové komise Erko, bizarních smrtí je tu víc než má série Halloween dílů. Wright dokázal nacpat do Hot Fuzz tolik originálních a jedinečných nápadů a zparodovaných prvků, že Vás prostě film popadne za krk a úplně vtáhne do sebe. Simon Pegg je naprosto vynikající a z Nicholase Angela učinil někoho, komu fandíte, držíte pěsti a koho popoháníte kupředu po celou dobu stopáže. Výbornou postavu Angelova parťáka Buttermana, která prochází možná trochu očekávaným vývojem, skvěle zahrál Nick Frost. Dialogy jsou v počátcích jejich vztahu opravdu špičkové. Akční stránka Wrightova filmu (demoliční scény, zpomalovačky, rychlý střih a "rollercoaster" kamera) si obula sprintérské tretry a zavěsila se na paty jinak nedostižitelné akční apokalypse jménem Michael Bay. Film doporučuju všem, ale zejména těm, kteří nenávidí důchodce, třeba když se cpou do mhdéček s taškami narvanými nejlevnějšími zbytečnostmi ve městě... Já bych v tu chvíli vraždil. Hot Fuzz to zvládl za mě:) 73 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(18.6.2007)

První část je fakt hodně vtipná, i když se mi zdálo, že úplněj začátek byl zřejmě nejlepší pasaží týhle komediální části, nicméně takovejch vtipnejch vychtávek co se v tomhle filmu urodilo sem snad ještě neviděl, žádný ohraný trapný vtipy, hlášky nebo scény, skoro všechno naprosto originální a zároven famózně zahraný od Simona Pegga. Druhá část je zas akční, ale vtípky se rozhodně ani tady neztratí, ale abych pravdu řek, tak ta závěrečná gigantická přestřelka mě až zas tak neoslnila, sice se jako hodně střílí, ale těch mrtvol kolik je? No prostě hodně málo na to, že se střílí brokárnama a někdy i těžším arsenálem, kŕ když některý scény sou tak neskutečně brutální, že by se za to nemusel stydět ani prvotřídni slasher, že budu koukat jak se někomu zapíchne do hlavy 2 metrovej kámen, tu hlavu mu rozdrtí a zapíchne se do krku, ze kterýho cáká krev a přitom režisér ani nezaváhá a vůbec se neobtěžuje trošku uhnout kamerou, všechno pěkně navostro zobrazí, to bych zrovna u tohohle film nečekal, to mě totálně dostalo, ale stejně mi v tom filmu něco chybělo(7.5.2007)

Hot Fuzz je pro akční filmy tím, čím mohl být Shaun of the Dead pro zombie horory, kdyby se byl býval povedl. Tedy zpola parodickou reflexí žánru na jedné straně a současně jeho hrdým zástupcem na straně druhé. Na rozdíl od již zmíněného Soumraku mrtvých se to tentokrát Edgaru Wrightovi ukočírovat povedlo a výsledkem je vskutku dobrý a pozoruhodný film, který zaujme humorem, (takřka hororovou) zápletkou i nářezovou akcí. V podstatě bez výhrad.(27.6.2010)

Edgar Wright strčil Michaela Baye do kapsy. Ukázal všem, jak se po anglicku míchá sranda s akcí tak, aby vznikl nezapomenutelný (musím si vypůjčit to slovo) NÁŘEZ :) .... Nejsem žádný velký ctitel akčních filmů a nevyhledávám je, takže jsem určitě spoustu odkazů nezachytil. To, co jsem ale pochytal, spolu s nebývalou režisérskou invencí a spoustou mých oblíbených anglických herců, mi bohatě stačilo k dvěma hodinám skvělé zábavy .... Po shlédnutí Transformers musím uznat, že jsem to s tou kapsou trošku přehnal ... :)(11.6.2007)

• LIVINGDEAD

Třemi slovy : "NUDA - NUDA - NUDA". Díval jsem se na tento film společně se sestrou a nezasmáli jsme se ani jednou!!! To už byl lepší odpad NORBIT a nebo MR. BEAN na prázdninách. Řeknu Vám, že jsem se více zasmál na Tlustém Albertovi (FAT ALBERT) kterého nedávno vysílali na HBO (od společnosti Disney). Jediná scéna, která se mi líbila ve filmu "HOT FUZZ", byla ta, když novináři spadl na hlavu kus hradby! To snad jediné z tohoto filmu ušlo a já se na chvilku pousmál! Herci : Simon Pegg a Nick Frost se mi více líbili v horrorové komedii "Soumrak mrtvých". Suma sumárum : Na "HOT FUZZ" bych se již nikdy nekouknul a obloukem bych se mu vyhnul!!!!(21.7.2007)