Zevrubnost v přejímání záoceánských klišé je mnohdy tak dokonalá, že „Hot Fuzz“ sklouzne k určité samoúčelnosti a tak tak to vybalancuje na hranici dobrého vkusu (za kterou podobně laděný syntetický béčkař Tarantino padá každou chvíli). Film baví tam, kde je britský v duši a americký v zevnějšku, naopak trochu ztrácí ve finále, které je zpočátku neodolatelné, ale po chvíli navaří i trochu nastavované kaše. Těžko odůvodňovat, proč navzdory našlapané stopáži, výborným nápadům a překvapivě i docela poutavému ději ve mně „Hot Fuzz“ nezanechal až tak hluboký dojem. Možná jsou jeho akční mimikry tak dokonalé, že chtě nechtě vyvolávají mělký dojem běžného akčního filmu. Pokud jsem si něco opravdu užil, tak je to krom atmosféry i vynikající herecká dvojice Simon Pegg a Nick Frost, perfektní návrat ex-Bonda Timothy Daltona k přestřelkám, stylová i mladicky svěží Wrightova režie a skvělá hudba (aktuálně bondovského) skladatele Davida Arnolda. Až se bude volit nejlepší akčňák roku 2007, na „Hot Fuzz“ by se nemělo zapomenout... při všem výsměchu je zábavnější a našlapanější než většina zámořské produkce. K dokonalosti mu však přeci jen chybí vyšší míra nadhledu. Nikoli nad parodovaným žánrem, ale nad sebou samým.(5.9.2007)

• LIVINGDEAD

Třemi slovy : "NUDA - NUDA - NUDA". Díval jsem se na tento film společně se sestrou a nezasmáli jsme se ani jednou!!! To už byl lepší odpad NORBIT a nebo MR. BEAN na prázdninách. Řeknu Vám, že jsem se více zasmál na Tlustém Albertovi (FAT ALBERT) kterého nedávno vysílali na HBO (od společnosti Disney). Jediná scéna, která se mi líbila ve filmu "HOT FUZZ", byla ta, když novináři spadl na hlavu kus hradby! To snad jediné z tohoto filmu ušlo a já se na chvilku pousmál! Herci : Simon Pegg a Nick Frost se mi více líbili v horrorové komedii "Soumrak mrtvých". Suma sumárum : Na "HOT FUZZ" bych se již nikdy nekouknul a obloukem bych se mu vyhnul!!!!(21.7.2007)

„Aké máte víno?“ – „Červené a... biele.“ Režisér a scenárista Edgar Wright a herec a scenárista Simon Pegg (plus herci Nick Frost a Bill Nighy) sú malým darom komediálneho žánru, hoci to nie je úplná pravda, pretože ich zombícka čierna komédia SÚMRAK MŔTVYCH a kriminálna čierna komédia JEDNOTKA PRÍLIŠ RÝCHLEHO NASADENIA, majú niečo spoločné: hoci si robia srandu z konkrétneho žánru, ku koncu sa stávajú čoraz reprezentatívnejším žánrovým kúskom (asi ako GALAXY QUEST pre sci-fi). Ani tentokrát im nerobí problém prekvapivo kvalitná akcia, šokujúce úmrtia, vynikajúce vtipy a ešte lepšie dialógy ("pán kkot"). Vtipné, svieže, vynaliezavé, pôvabné, originálne a roztopašne rozkošné. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/175770/Jednotka-prilis-rychleho-nasadenia-80.html(8.3.2008)

Hodně příjemná komedie pro každého s "akční minulostí", jen se nemůžu zbavit dojmu (stejně jako u Soumraku mrtvých), že z daného námětu šlo dostat ještě víc. Chyběla mi zajímavější zápletka a hlavně pořádné hlášky, které k akčnímu žánru prostě patří (viz Smrtonosná past 4.0). Oproti předchozímu Wrightovu filmu každopádně posun vpřed, takže se na další počin zatraceně těším.(11.7.2007)

Soundtrack David Arnold: 1. Goody Two Shoes - Adam Ant ,2. Sgt. Rock (Is Going To Help Me) - XTC ,3. Village Green Preservation Society - The Kinks ,4. Baby Fratelli - The Fratellis ,5. Dance with the Devil - Cozy Powell ,6. Slippery Rock 70s - Stavely Makepeace ,7. I Can't Control Myself - The Troggs ,8. Fire - The Crazy World of Arthur Brown ,9. Lethal Fuzz - John Eric Alexander ,10. Souljacker, Pt.1 - Eels ,11. Caught by the Fuzz - Supergrass ,12. Solid State Easy Action - The Fratellis ,13. Here Comes The Fuzz - Jon Spencer and the Elegant Too ,14. The Hot Fuzz Suite - David Arnold ,(23.5.2011)