Film pro kluky, co už viděli všechny akční filmy? Edgar Wright se proměnil v audiovizuálního čaroděje, co zneužívá snad všechny žijící britské komiky. Místy to funguje naprosto dokonale, ale pokud máte k ostrovnímu humoru své výhrady, mohli byste si všimnout, že expozice je poněkud dlouhá, že to celé nedává příliš smysl a žánrově i tempově to skáče jako na horské dráze. Což by u bezservítkové parodie až tak nevadilo, ale Jednotka příliš rychlého nasazení se umí tvářit všelijak. Pokud se však dobře připoutáte a občas přimhouříte oči, budete po dvou hodinách příjemně vyčerpaní. Pro fanoušky dobré akce a nefalšovaného filmového nadšenectví je to nicméně povinnost. (7/10)(14.5.2007)

Celkem slušně jsem se bavil až do okamžiku, kdy nastoupila akce. Ta mi nepřišla ani vtipná, ani napínavá. A ten střih...být epileptik, jistě bych dal odpad. Nejsem, a tak dám ***.(20.7.2007)

Hot Fuzz je pro akční filmy tím, čím mohl být Shaun of the Dead pro zombie horory, kdyby se byl býval povedl. Tedy zpola parodickou reflexí žánru na jedné straně a současně jeho hrdým zástupcem na straně druhé. Na rozdíl od již zmíněného Soumraku mrtvých se to tentokrát Edgaru Wrightovi ukočírovat povedlo a výsledkem je vskutku dobrý a pozoruhodný film, který zaujme humorem, (takřka hororovou) zápletkou i nářezovou akcí. V podstatě bez výhrad.(27.6.2010)

Nejočekávanější film roku, od kterého jsem nic jiného než jasnou pětihvězdičkovou podívanou opravdu nečekal. Jak bych také mohl, předchozí práce tohoto tvůrčího týmu je moje nejoblíbenější komedie nového tisíciletí. Jenže nakonec jsem vlastně spíše zklamán, nadšení mi vydrželo jen po celou první rovinu příběhu, kdy tvůrci nasadí nevídané tempo a kadence vtipů je opravdu šílená. Tahle část uteče rychleji než stačíte říct Hot Fuzz. Hrdina je najednou z města ve vesnici roku a během prvního dne ji obrátí naruby. A právě tady skončilo mé nadšení. Edgar Wright se uchýlil k nadměrnému používání kamerových triků, čímž pouze maskuje nedostatky scénáře. Epizodní forma totiž není pro vyprávění koherentního příběhu zrovna vhodná. Ten sled epizodek sice úžasně baví a slepá místa bych hledal jen velmi těžko, ale na druhou stranu by to chtělo scény více pospojovat, i když by to bylo částečním roztržením pevně nastoleného temporytmu. Druhá část a kriminální rovina také stojí za to, zejména její rafinovatnost (v rámci komedie samozřejmě, takováhle krimi-rovina by jinak neobstála), vraždy, které se tváří jako náhody a všichni tomu samozřejmě věří, jen seržant Angle ne. Ten totiž nedokáže pochopit, že prodavačka upadla na nužky a ten muž co od ní utíkal byl jen nevinný zloděj kaktusů. V této části je také naplno rozvedena konfronatace mezi hrdiny ("neříká se nehoda, ale srážka automobilů") a v mnoha místech až absurní humor (jednoslovné Angelovi odpovědi) funkční hlavně díky neustálému opakování. Závěrečná řežba není tak úžasná, jak tu většina tvrdí, ale hodně se jí vyplácí jistá doslovnost a citovanost kultovních akčních snímků. Zejména kněz je opravdu úchvatný. Závěr je neskutečně bizarní, a to ať se jedná o vyvrcholení zápletky nebo tu již výše zmiňovanou bitku a smát se opravdu budete. Edgar Wright několikrát dokazuje, že má nakoukáno a cituje ať již klasické detektivní romány nebo známé akční snímky. Jenže bohužel, ať jsem se smál jakkoli a opravdu se bavil, nemohu - ač bych rád - to absolutní hodnocení dát.(2.6.2007)

Edgar Wright nám namíchal film přímo nabušený akcí a humorem. Nekompromisní Simon Pegg a dobrák Nick Frost vytvořili super dvojici. Určitě jeden z největších nářezů letošního roku. BTW Je to sice skvělý film, ale nechápu jak někdo může napsat, že Edgar Wright strčil Michaela Baye do kapsy....(11.12.2007)

• - Somerfield je skutečný řetězec v Británii, natáčalo se v jednom z nich. Režisér Wright si ho vybral záměrně, protože v něm jako mladší pracoval na brigádě. (don corleone)

• - Kombinace do místnosti evidence je 999, stejné jako je telefonní číslo na policii v Británii. (don corleone)

• - Scéna, v ktorej Nicholas (Simon Pegg) odpovie na Dannyho (Nick Frost) otázku, či chce niečo v obchode, "cornetto", je narážkou na film Súmrak mŕtvych (2004). V ňom sa Shaun (Simon Pegg) pýta Eda (Nick Frost) tú istú otázku a dostane tú istú odpoveď. (Wonderwall)