Film pro kluky, kteří viděli všechny akční filmy (copyright imf:) ? Podle zemětřesení a explozí na vedlejších sedačkách ano. A zároveň film pro dívky, které viděly méně akčních filmů, než je stálých členů Rady bezpečnosti:-) Namísto Stepfordských paniček se objevují Sandfordští policajti. Hot tam není nikdo, cool vlastně všichni. Každý jinak. Hlavní hrdina Mikuláš Anděl (pardon, Nicolas Angel) je po čertech chytrý, všetečný jako slečna Marplová a precizní podivínství si vypůjčil od Hercule Poirota /brusinkový juice vede nad rybízovkou 1:0/. S heterosexuálními vztahy skoncoval a za parťáka si pořídil těžkotonážního polosirotka s chudým intelektem a bohatou videotékou. Co se stane, když do obce roku, která se chlubí nejnižší kriminalitou v celém širém britském království, nasadíte agilního londýnského vlčáka , který zatknul o 400% víc pachatelů než kdokoli jiný? A jak udělat z hromady klišé vařící dobrůtku a neopařit přitom diváka ani sebe? Odpověď nabízí a recept britský do morku kostí prozradí pánové Edgar Wright, Simon Pegg a Nick Frost. Na jejich počest si dám Cornetto. Čokoládové:) ................................P.S. Všimli jste si v titulcích, KDO hrál labuť? Král je mrtev,ať žije král:) 70%(10.6.2007)

Není to můj styl humoru, taky se tu toho patlá dohromady nějak moc a akce je poskrovnu, navíc je střihově zmasakrovaná. Ale je to docela sympatické.(20.6.2007)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Zatímco v nudnějším začátku sledujeme jen snaživého mladého policistu, kterému kolegové hážou klacky pod nohy, ve střední části už jde o lehce ztřeštěné pátrání po vrahovi v poklidném venkovském Standfordu ("Nenapadlo Vás někdy, že zločinnost je tu nízká a nehodovost hrozně vysoká?") a pak příjde šokující zlom ve scénáři i v tempu. Závěrečná třetina je vymazlenou hustou a brilantní hyperakční parodií, vtipnou a vyzdvihující celý film. I takový Schwarzenegger jako mstitel v akčňáku Komando se může jít zahrabat... "Umíte střílet ze dvou pistolí a přitom skákat vzduchem?" Nakonec i ta zachráněná labuť ("asi sedmdesát centimetrů vysoká, dlouhý štíhlý krk") si zde zahraje svou pozitivní roličku při prosazování zákona... Trailer: http://www.csfd.cz/film/223729-jednotka-prilis-rychleho-nasazeni-usvit-policajtu-hot-fuzz/videa/(28.12.2009)

Čekáte-li, že se hodně zasmějete, tak čekáte zbytečně. Je to akční kriminálka o jednom přepoctivém poldovi a jednom podivném městečku, kde se to hemží překvapivými vraždami. Zábavný film plný neokoukaných tváří a milé nadsázky a ty dvě hodiny utečou ani nevíte jak.(19.6.2007)

Moje letošní #1. Netřeba slov.(25.11.2007)