Film pro kluky, kteří viděli všechny akční filmy (copyright imf:) ? Podle zemětřesení a explozí na vedlejších sedačkách ano. A zároveň film pro dívky, které viděly méně akčních filmů, než je stálých členů Rady bezpečnosti:-) Namísto Stepfordských paniček se objevují Sandfordští policajti. Hot tam není nikdo, cool vlastně všichni. Každý jinak. Hlavní hrdina Mikuláš Anděl (pardon, Nicolas Angel) je po čertech chytrý, všetečný jako slečna Marplová a precizní podivínství si vypůjčil od Hercule Poirota /brusinkový juice vede nad rybízovkou 1:0/. S heterosexuálními vztahy skoncoval a za parťáka si pořídil těžkotonážního polosirotka s chudým intelektem a bohatou videotékou. Co se stane, když do obce roku, která se chlubí nejnižší kriminalitou v celém širém britském království, nasadíte agilního londýnského vlčáka , který zatknul o 400% víc pachatelů než kdokoli jiný? A jak udělat z hromady klišé vařící dobrůtku a neopařit přitom diváka ani sebe? Odpověď nabízí a recept britský do morku kostí prozradí pánové Edgar Wright, Simon Pegg a Nick Frost. Na jejich počest si dám Cornetto. Čokoládové:) ................................P.S. Všimli jste si v titulcích, KDO hrál labuť? Král je mrtev,ať žije král:) 70%(10.6.2007)

Tak u tohodle filmu jsem se smála snad od začátku do konce! :))(21.5.2008)

Docela překvapivé a hlavně zajímavě natočené zjevení s naprosto osobitým a patřičně suchým britským humorem. Je zvláštním paradoxem, že se Hot Fuzz chová úplně stejně jako Soumrak mrtvých, ale na rozdíl od něj funguje. Soumrak si dělal legraci ze zombie filmů, aby se postupně stával jedním z nich, což mě v důsledku skutečně naštvalo. Jednotka dělá to samé - z malé nenápadné parodie směřuje až k dokonale zábavnému a úmyslně přetaženému akčnímu infernu. Ale v tomhle žánru to sedí tak, jak už v žádném jiném nebude. Za tohle prohlédnutí tak beru Pegga s Frostem velmi ochotně na milost.(14.6.2007)

První část je fakt hodně vtipná, i když se mi zdálo, že úplněj začátek byl zřejmě nejlepší pasaží týhle komediální části, nicméně takovejch vtipnejch vychtávek co se v tomhle filmu urodilo sem snad ještě neviděl, žádný ohraný trapný vtipy, hlášky nebo scény, skoro všechno naprosto originální a zároven famózně zahraný od Simona Pegga. Druhá část je zas akční, ale vtípky se rozhodně ani tady neztratí, ale abych pravdu řek, tak ta závěrečná gigantická přestřelka mě až zas tak neoslnila, sice se jako hodně střílí, ale těch mrtvol kolik je? No prostě hodně málo na to, že se střílí brokárnama a někdy i těžším arsenálem, kŕ když některý scény sou tak neskutečně brutální, že by se za to nemusel stydět ani prvotřídni slasher, že budu koukat jak se někomu zapíchne do hlavy 2 metrovej kámen, tu hlavu mu rozdrtí a zapíchne se do krku, ze kterýho cáká krev a přitom režisér ani nezaváhá a vůbec se neobtěžuje trošku uhnout kamerou, všechno pěkně navostro zobrazí, to bych zrovna u tohohle film nečekal, to mě totálně dostalo, ale stejně mi v tom filmu něco chybělo(7.5.2007)

Nejočekávanější film roku, od kterého jsem nic jiného než jasnou pětihvězdičkovou podívanou opravdu nečekal. Jak bych také mohl, předchozí práce tohoto tvůrčího týmu je moje nejoblíbenější komedie nového tisíciletí. Jenže nakonec jsem vlastně spíše zklamán, nadšení mi vydrželo jen po celou první rovinu příběhu, kdy tvůrci nasadí nevídané tempo a kadence vtipů je opravdu šílená. Tahle část uteče rychleji než stačíte říct Hot Fuzz. Hrdina je najednou z města ve vesnici roku a během prvního dne ji obrátí naruby. A právě tady skončilo mé nadšení. Edgar Wright se uchýlil k nadměrnému používání kamerových triků, čímž pouze maskuje nedostatky scénáře. Epizodní forma totiž není pro vyprávění koherentního příběhu zrovna vhodná. Ten sled epizodek sice úžasně baví a slepá místa bych hledal jen velmi těžko, ale na druhou stranu by to chtělo scény více pospojovat, i když by to bylo částečním roztržením pevně nastoleného temporytmu. Druhá část a kriminální rovina také stojí za to, zejména její rafinovatnost (v rámci komedie samozřejmě, takováhle krimi-rovina by jinak neobstála), vraždy, které se tváří jako náhody a všichni tomu samozřejmě věří, jen seržant Angle ne. Ten totiž nedokáže pochopit, že prodavačka upadla na nužky a ten muž co od ní utíkal byl jen nevinný zloděj kaktusů. V této části je také naplno rozvedena konfronatace mezi hrdiny ("neříká se nehoda, ale srážka automobilů") a v mnoha místech až absurní humor (jednoslovné Angelovi odpovědi) funkční hlavně díky neustálému opakování. Závěrečná řežba není tak úžasná, jak tu většina tvrdí, ale hodně se jí vyplácí jistá doslovnost a citovanost kultovních akčních snímků. Zejména kněz je opravdu úchvatný. Závěr je neskutečně bizarní, a to ať se jedná o vyvrcholení zápletky nebo tu již výše zmiňovanou bitku a smát se opravdu budete. Edgar Wright několikrát dokazuje, že má nakoukáno a cituje ať již klasické detektivní romány nebo známé akční snímky. Jenže bohužel, ať jsem se smál jakkoli a opravdu se bavil, nemohu - ač bych rád - to absolutní hodnocení dát.(2.6.2007)

• - Nick Frost si ke své pušce Winchester při natáčení vybudoval vztah a pojmenoval ji "Emma". Simon Pegg během natáčení říkal své zbrani "Sarah". (don corleone)

• - Spoiler: Ve filmu zemře celkem 29 osob. (Kulmon)

• - Simon Skinner (Timothy Dalton) má ve filmu zbraň Heckler & Koch USP Match ráže 9mm. (dc125)