Jednotka příliš rychlého nasazení

Hot Fuzz

Jednotka príliš rýchleho nasadenia

Akční / Komedie / Krimi / Mysteriózní

Velká Británie / Francie / USA, 2007, 121 min

Mám strach z toho, že to bude stejné jako Soumrak mrtvých...říkali....Stejnak jsem na ně nedal. Jasný, počítal jsem s tím když filmový štáb prakticky nevyměnili. Jenže i kdyby to bylo filmově stejné, ani tak by mi to nemohlo vadit, pač takový nářez prostě tak často nevidíte. Hot Fuzz neboli výstižný český překlad trochu zboku Jednotka příliš rychlého nasazení je podobný, ale svým způsobem odlišný. Je to nářez, a to především. No a pak je to také výsměch akčním filmům a to především na druhém místě. Tandem Wright - Pegg - Frost jsem si zamiloval. Jak režiséra, který záběry sestřihává velice akčně a povedeně, tak dvojku, která k sobě zapadá jako osel do vrat. Klasicky: ze začátku zábava později akce. A tak to také je. Akce je více než zdařilá a to je výrazná věc, na kterou trailery mlsně nabádaly. Musim uznat, že Hot Fuzz se více než povedli. Je to akční komedie, na kterou dokážu koukat od rána do večera. Tahle ještě jako třešničku na dort přidává velice zdařilý příběh, parádní hudební doprovod a akční jízdu na závěr. Tak co k tomu vůbec dodávat? Snad jen to, at už spolu natočí další film, pač jestli někdo v poslední době umí dělat skvělé komedie, a ty především, tak to jsou právě oni. --- Policejní práce obsahuje prevenci zločinu, stejně jako boj s nimi. Hlavně jde o správný postup při vykonávání morální autority. Dotazy? - Je pravda, že když trefíš určité místo na hlavě tak vybuchne?(4.8.2007)

Motherfucker! Vražedná kachna! The Wikcer Man! Hard Boiled! Bad Boys II! Police Story! SuperCop! Romeo a Julie! Purpurové řeky II! Sedm! Slasher! Sýpák Joe! Nighy! Dalton! Bailey! Pegg! Wright! Mr Pump! MC Hammer! The Omen! Bod zlomu! Die Hard! Cornetto! Leathal Weapon! Chuck Norris! John Woo! Divoká banda! Hlavní podezřelý! Vraždy v Midsomeru! Strašáci! Black Books! Stepfordské paničky! Soumrak mrtvých! Paranoia! Michael Bay! Tarantino! Don't! Fulci! Střílení obouruč! Frost! Santa Claus! Sprejeři! Sebevražda stětím! James Bond! ... A akční peklo!(10.6.2007)

Co dělat, když si ani Mizerové nevědí rady? Nezbývá než zavolat Simona Pegga s Nickem Frostem... Po Soumraku Mrtvých se vrací duo Wright/Pegg zpět do akce a tentokrát si brousí zuby (nejen) na kriminálky, buddy movies a akčňáky všech ražení. V zásadě všechny klady, které ctily Soumrak zdobí i Hot Fuzz. Bohužel však to samé platí i o záporech. Z kladů nelze nejmenovat to, že tento snímek je opravdu hodně vtipný - což ne u každé komedie poslední dobou platí. Předně však neparoduje "americkým komerčním" způsobem. Abyste se zde pobavili tak ani citované scény znát nemusíte, jelikož ty jsou spíše pomrkáváním na znalé diváky. Tento film funguje sám o sobě více než dobře a to především díky skvostné dávce britského humoru. Akce je perfektně řemeslně udělaná a je lepší než v leckterém áčkovém akčním filmu. Nejedna scéna prostě dostane do kolen. Simon Pegg se svou aurou v pohodě utáhne i oněch pár slabších chvilek, které se v průběhu poněkud časově přepísknuté stopáže naskytnou. Navíc mu více než-li zdatně sekunduje současná britská komediální smetánka. Bohužel výsledek trpí stejným neduhem jako starší bratříček - slabší střední pasáží. Ale zase platí, že film z pera Pegga a Wrighta je vymazlený, inteligentní a především zatraceně dobrý. Škoda jen, že opět k dokonalosti krůček schází. Přesto nelze Jednotku Příliš Rychlého Nasazení nemilovat. Navíc je zde Cate Blanchett v nepřehlédnutelné stěžejní roli. "Nurp!"(8.6.2007)

Isherwood píše, že čím víc máš z akce nakoukáno, tím víc se pobavíš. Myslím si, že to není tak úplně pravda a že pro nás akční freaky je toho v Hot Fuzz nakonec trochu málo. Že bychom fakt chtěli ještě víc citací, víc hlášek, víc odkazů a víc ukradených "Zchlaď se" a "Zapomněl sis padák". Humor Hot Fuzz je většinou chytřejší a vyhrává si s neprvoplánovými scénami s Bobem a Davem, "Oh, Mother!", rajskou omáčkou nebo knírem, na fanouškovských orgiích pro příznivce Bad Boys by se ale ještě dalo přitvrdit. Každopádně oproti Soumraku mrtvých velký pokrok ve výpravnosti i v kadenci fórů. Těším se na další zesměšněný žánr, i když dvojce bych se taky vůbec nebránil.(29.5.2007)

[imdb: 8.0/10] | me: Pôsobivé :) ... Dosť dobre namakaná paródia s podstatnou dávkou humoru, ktorá miestami núti zamyslieť sa nad tým o aký typ filmu vlastne ide ... odpoveď nenechá na seba dlho čakať ... Silný záver správne vygraduje celkový dojem. Ukážka toho, že aj paródia môže byť spracovaná zaujimavo zábavne a pritom absurdne ako sa patrí. O to zaujimavejšie, že sme celý čas v Anglicku :) Totálna spokojnosť.(16.3.2009)