Jednotka příliš rychlého nasazení

Hot Fuzz

Jednotka príliš rýchleho nasadenia

Akční / Komedie / Krimi / Mysteriózní

Velká Británie / Francie / USA, 2007, 121 min

Soundtrack David Arnold: 1. Goody Two Shoes - Adam Ant ,2. Sgt. Rock (Is Going To Help Me) - XTC ,3. Village Green Preservation Society - The Kinks ,4. Baby Fratelli - The Fratellis ,5. Dance with the Devil - Cozy Powell ,6. Slippery Rock 70s - Stavely Makepeace ,7. I Can't Control Myself - The Troggs ,8. Fire - The Crazy World of Arthur Brown ,9. Lethal Fuzz - John Eric Alexander ,10. Souljacker, Pt.1 - Eels ,11. Caught by the Fuzz - Supergrass ,12. Solid State Easy Action - The Fratellis ,13. Here Comes The Fuzz - Jon Spencer and the Elegant Too ,14. The Hot Fuzz Suite - David Arnold ,(23.5.2011)

Trochu jinej policejní film. Detektivka, ve který si z vás všichni dělaj prdel, plná anglickýho humoru a dobrý muziky. Asi bych měl upozornit, že tady nakonec jde vlastně jen vo ten ,,divnej" humor a parádní finále, který vo dost zvedá moje hodnocení. Ale sračky na to, já se bavil!(23.12.2007)

Film pro kluky, co už viděli všechny akční filmy? Edgar Wright se proměnil v audiovizuálního čaroděje, co zneužívá snad všechny žijící britské komiky. Místy to funguje naprosto dokonale, ale pokud máte k ostrovnímu humoru své výhrady, mohli byste si všimnout, že expozice je poněkud dlouhá, že to celé nedává příliš smysl a žánrově i tempově to skáče jako na horské dráze. Což by u bezservítkové parodie až tak nevadilo, ale Jednotka příliš rychlého nasazení se umí tvářit všelijak. Pokud se však dobře připoutáte a občas přimhouříte oči, budete po dvou hodinách příjemně vyčerpaní. Pro fanoušky dobré akce a nefalšovaného filmového nadšenectví je to nicméně povinnost. (7/10)(14.5.2007)

Nářez!(29.5.2007)

Neviděl jsem Soumrak Mrtvých, takže nemůžu soudit, jestli je styl Wrightových parodií/poct prostě takový nebo jenom tady nějak nezafungovala ta "chemie", ale při modrých očích Cate Blanchett (víc toho z ní neuvidíte, ale je to ona) - tohle není moc legrační komedie. Humor stavějící na absurdním zasazení monstrózní střílečky na poklidné venkovské náměstíčko byl v podobném duchu daleko lépe zvládnut v Red Dwarfovi (zdravíme Jane Austenovou). Jistě, nápad hlavní zápletky se tak stal velmi originálním a svým způsobem vtipným, ale nějak na mě prostě víc zapůsobila prostá Peggova komika stojící na Angelově nonstop zaujetí pro poslání policisty - viz scéna s již zmíněnou Cate Blanchett. Různé pocty videoperlám akčního žánru jsou povedené, ale je to jen na takové lehké ušklíbnutí. Nahlas jsem se smál jen labuti, některým brutálním úmrtím, znechucenému ksichtu Billa Baileyho a naprosto nechutné inscenaci Romea A Julie. Při nemalých očekáváních je to na dvě hodiny poněkud málo, a tak, i když si cením třeba špičkového Timothyho Daltona, nepůjdu přes 60%.(25.4.2008)