poster

P2

 • USA

  P2

Horor / Thriller

USA, 2007, 94 min

Režie:

Franck Khalfoun

Hudba:

tomandandy

Producenti:

Alexandre Aja

Střih:

Patrick McMahon

Scénografie:

Oleg M. Savytski

Kostýmy:

Ruth Secord
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kingik
  *****

  intenzivně mrazivý horor s výraznými prvky psychothrilleru s pořádnou porcí napětí a velmi zlověstnou vánoční atmosférou, kdy máte pocit, že i vánoční stromek se tváří zle. Rachel Nichols v tomto filmu neprožije zrovna klasické veselé Vánoce. Jako na potvoru se jí porouchá v podzemních garážích auto a pomoc jí nabídne na první pohled sympaticky vyhlížející místní hlídač parkoviště Wes Bentley. Jenže za příjemnou fasádou se skrývá psychicky narušený muž, který má, vzhledem ke své permanentní osamělosti a otravné službě v práci, poněkud rozdílné představy o ideálně prožitém Štědrém večeru. Nic netušící dívku unese a z opuštěného komplexu podzemních garáží nebude úniku. Ten zde sehrává dost podstatnou roli, protože ve spletitém komplexu garáží se z větší části odehrává zběsilá naháněčka s psychopatem lemovaná mrtvolami. Na filmu je znát, že se na jeho vzniku podílel mistr hrůzy Alexandre Aja, který se postaral nejen o produkci, ale také o námět a scénář. Rachel Nichols po několika komediích dokázala, že dokáže být velmi přesvědčivá i ve vážné roli a blýskla se i nepřehlédnutelnými ženskými přednostmi. Wes Bentley byl opravdu nevyzpytatelný psychopat a jeho podmračený kukuč si už dávno říkal o pořádnou zápornou roli. Režisér Franck Khalfoun rozhodně překvapil v mnoha ohledech. Neztrácel čas zbytečně zdlouhavým úvodem a šel rovnou na věc a divákovi servíroval množství originálně pojatých scén, které se nebudou líbit ochráncům přírody (zmasakrování psa) a z filmu pravděpodobně nebudou nadšeny ani ženy, ale není důvod k panice, protože Rachel Nichols se nechovala jako nějaká blbka a dělala, co bylo v jejich silách, aby její chování v krajní situaci nevyznělo iracionálně. Byl jsem spokojen. Kvalitní režie, výborná hudba, nepolevující napětí, originální story, perfektní herci, rovná se skvělý horor nejen na Vánoce. 100%(26.9.2010)

 • J*A*S*M
  ****

  Nejnapínavější thriller, co jsem v poslední době viděl. Film nestaví pouze na násilí, ale těch pár drsnějších scén, co jsou tu k vidění, stojí za to. Příběh je uvěřitelný, vyskytne se zde i několik dobrých nápadů (výtah). Vyzdvihnul bych i dobrý výběr hlavních představitelů, hrdinka je sympatická, psychopat je ve své slizkosti i celkem charismatický.(18.11.2007)

 • Djkoma
  ***

  Dva lidé, jedno podzemní parkoviště a všudypřítomná tma. Franck Khalfoun společně s Alexandrem Ajaou napsali docela slušný horor, který není tak krvavý jak předchozí Ajaova Noc s nabroušenou břitvou a závěr vás tolik nepřekvapí. Přesto jde o slušný snímek, který vás potěší v několika scénách, které ale jak se dalo očekávat nejsou zrovna plné logiky, ale na druhou stranu co by jste dělali vy? Velmi dobrá byla volba Rachel Nichols, která pokud se vám nelíbí vzhledově tak vás jistě potěší jak spoře oblečená proběhne celým snímkem.(10.2.2008)

 • mm13
  **

  Dal by som aj 3*, ale s tým záporákom a jeho nezmyselnými kreáciami to fest prepískli! Hlavne ku koncu som myslel, že vleziem do obrazovky a rozdriapem ho! Nemalo to hlavu ani pätu čo ten stváral.(8.1.2010)

 • nash.
  **

  Komorní thriller kolísající mezi uvěřitelným a neuvěřitelným, logickým a nelogickým, napětím a nudou. Nepřináší nic nového, jen další variaci na kočkování ujetého psychopata a prsaté blondýny, které bohužel zůstalo krotce korektní, v rovině psychického teroru je spíš nejisté a ani toho adrenalinu moc nenabídne.(21.12.2010)

 • - Film bol natáčaný počas dvoch mesiacov, výhradne v noci v existujúcej parkovacej garáži v Toronte. (ladko)

 • - Rottweilera "hrali" traja rôzni psi. (ladko)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace