• TheRaven

V určitém směru jen velmi slabý odvar prvního dílu. Tentokrát se nás však už Eli Roth nesnaží ani v nejmenším znechutit, ale nabízí nám jen velmi podprůměrný film, za to však s trochou nadsázky a uvědomováním si své vlastní špatnosti. Scén, kterí zaujmou je bohužel jen poskrovnu (Čachtická paní, cikáňata, R. Deodato) a technická stránka snímku (hlavně efekty) jsou nadmíru špatné.(6.11.2008)

Je to celkom dobrý horor, ktorý je pokračovaním vydarenej jednotky. Má dosť dobrý príbeh o trojici mladých Američaniek na výlete v Európe, ktoré sa nechajú prehovoriť na cestu ku Bratislave kvôli liečivým prameňom, no miesto toho sa stanú terčom organizácie na mučenie. Spracovanie je na tom dobre, oproti priamočiarej jednotke je tu scenár prepracovanejší, síce opäť je prvá hodina prakticky rozbeh, ale to neprekáža, keďže sa je stále na čo pozerať a poteší hlavne veľký priestor pre druhú stranu, či už fungovanie organizácie, ale aj konkrétnejšie z pohľadu dvoch mučiteľov. No a zvyšok filmu je už akcia. Krvavých scén je tu veľmi málo, ale sú celkom slušné. Už jednotka bola málo krvavá, no tu je toho ešte menej, ale zase obsahovo sú niektoré scény zaujímavé ako krvavý kúpeľ alebo futbal s hlavou a po trikovej stránke sú všetky prvotriedne. Herecké obsadenie je dosť dobré, príjemná hlavná hrdinka, Milan Kňažko v úlohe Mafiána, dobre zvolená dvojica mučiteľov a ešte niekoľko zaujímavých postáv. Réžia a technická stránka pôsobia ešte kvalitnejšie ako v jednotke, takže tu som rozhodne spokojný. Dvojka celkovo pôsobí kvalitnejšie ako jednotka, má prepracovanejší scenár, výraznejšie postavy a profesionálnejšiu réžiu, ale jednotka mi aj tak príde zábavnejšia, krvavejšia a aj napínavejšia a celkovo mi sadla viac. Objektívna kvalita filmu- 66%, film sa páči mne na 66%.(13.1.2008)

Tenhle film zase není tak špatný, jak se může ze zdejších hodnocení zdát. Za celou dobu jsem se ani chvilku nenudil, krve a brutality tu bylo tak akorát, takže já jsem vcelku spokojený. Nutno ale dodat, že nejsem úplně hororový divák (už ani nevím, kdy jsem naposledy viděl nějaký horor), takže jsem uvítal, že tu nebyly žádné lekačky, žádné děsivé scény a že jsem věděl, co mohu očekávat. Uznávám, že to byl "hororový čajíček" s předvídatelným a nijak děsivým dějem, ale právě takové horory mi vyhovují. Já se totiž děsně nerad u televize bojím a lekám. Takovýto typ hororu je pro mě ideálním řešením a prostě mi to plně vyhovovalo. Navíc je zde úžasná přidaná hodnota v podobě českých reálií, jako je např. Český Krumlov, a sympatické folklorní lidové písně z našich luhů a hájů. Oproti prvnímu dílu je zde navíc sympatické i to, že už od začátku sledujeme klienty, kteří přijedou do Slovenska, aby si zabili nějakou tu americkou pipinku. A Milaň Kňažko je prostě úžasný záporák. Já nemám prakticky žádné výhrady, byl to zajímavý film, na který se dalo dívat a náleží mu tímto ode mne tři hvězdy.(9.2.2010)

• NinadeL

Krvavá Monika Maláčová? Ale jděte...(1.7.2009)

• Radek99

Naprosto zbytečný film. Dneska už se pouhým zobrazováním perverzností neprorazí. Jediné, co na něm stojí za povšimnutí (a to ještě pouze z našeho lokálního pohledu), je ten mediální humbuk kolem něj, zviditelňující (alespoň nepatrně) Českou a Slovenskou republiku... (no a taky tam v komparzu hraje můj bratr)(7.7.2007)