• Tommy987

Ktorá to scéna mala zmeniť hororovú históriu? Nejak som ju asi nepochytil alebo zrovná tá chýbala na tom workprinte, čo som videl (o čom ale silne pochybujem). Celý film je minimálne rovnaká sračka ako jednotka, ale jednu hviezdu predsa len dostane za jeden pekný mord (ak to je "tá" scéna, no neviem neviem.. je to zaujímavé, ale už som videl aj lepšie, a to toho nemám až tak veľa napozerané ) a "cigánsky futbal". Každopádne, Eli je neschopný packal - tak scenáristický ako aj režisérsky. 1 / 10(3.6.2007)

• bassator

42nd KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2007 - MIDNIGHT SCREENINGS - Půlnoční filmy - 45%(12.1.2009)

Bavil som sa a to je asi to najdôležitejšie. Samozrejme Eli sľuboval veci z ktorých sa pogrciam, veci ktoré zmenia horrorovú históriu atd. a samozrejme sa z toho nič nekoná lebo Eli rád tára avšak to nemení nič na fakte, že film je zábavný a hlavne nenudí, čo sa pri jednotke občas mohlo stať. Takisto nečakajte žiadne softporno, ale potešené môžu byť možno dámy pretože sa tu ukážu dvaja vtáci ;). Problémom môže byť, že aj keď ide o film o mučení tak si tu toho mučenia až toľko neužijeme, ale v porovnaní s jednotkou sa predsa len pritlačilo na pílu a pri jednej z posledných scén necítil bolesť len ten hajzlík ale aj ja (tá scénka nebola nechutná, dokonca bola nakoniec zámerne odlahčená a človek sa zasmeje ale pokiaľ ste chlap tak vás to bude bolieť). Zlé dialógy sú neni novinkou, ale prekvapujúco mi boli hlavné hrdinky sympatické a predovšetkým roztomilú, naivnú a tak škaredú Heather Matarazzo som si obľúbil a keď prišla jej veľmi štýlová, erotická a pekne gore smrť skoro som plakal. Navyše tu je Milan Kňažko, pri ktorom je vidieť, že bol kedysi mafiánom a jeho scéna s bubblegum gang má atmosféru a je na nej vidieť, že Roth svoju réžiu neustále zlepšuje. K tomu všetkému cameo Ruggera je skutočne podarené, avšak tento fakt si bohužiaľ podobne ako väčšinu vecí ktoré súvisia s Rothom uvedomia len skutoční fanúšikovia hororu. Okrem Ruggera sa tu mimo iných objavil aj Luc Merenda v roli detektíva, pričom ide o poctu jednému z mojich najobľúbenjších taliaskych giallo filmov Torso. Aj keď sa jedná do značnej miery o dospelejšie dielo s komplexnejším dejom, v konečnom dôsledku pre mňa o niečo horšie než jednotka, pretože tá bola značne intenzívnejšia.(31.5.2007)

• mandes

rozpočet : $10.2 million otvárací víkend : $8,203,391 tržby celosvetovo : $35,619,521(2.7.2007)

uznavam že Eli vystihol v hostel I+II slovenske pomery bravurne ..chudoba ..hlad ..zaostalosť ..špina .. smrad ..korupcia ..mafie ..už len za to si zaslúži 3 hviezdy ... ... a co sa tyka hodnotenia ...no hodnotit mozno len komparaciou toho co samotna historia horrorovej kinematografie zaznamenala ... a ...tento film patri urcite do tej lepšej polovice ... skusme si napriklad porovnat Eliho sceny s Hitchcockovym maňuškovym ( loudkovym) divadlom napriklad pri scene s vtakmi ... ktora je na zasmiatie aj 5 rocnym deťom ...myslim si ze Eliho sceny moc na zasmiatie nie su ... no a tom je vlastne horror .....zrejme nikto z nas by nebral zamenu s potencionalnymi obeťami obchodu s ľuďmi .. ....ale snaha sa ceni ....(18.6.2007)

• - Jay Hernandez přinesl do filmu svou umělou mrtvolu, kterou Eli Roth již použil ve fiktivním traileru Thanksgiving, přiloženému k dvojici filmů Quentina Tarantina a Roberta Rodrigueze Auto zabiják a Planeta Teror. (imro)

• - Když budete dávat pozor, mezi odřezanými hlavami uvidíte tvář samotného režiséra Rotha a rozvněž i producenta snímku Quentina Tarantina. (imro)

• - Spolu s kameramanem Milanem Chadimou se režisér Eli Roth rozhodl při natáčení používat čočky ze 70. let. (Bauer)