Nastala chyba při přehrávání videa.
 • CheGuevara
  ***

  Kdykoliv se Joker objeví na scéně začnete doufat ve šťastné konce. Leč přívalu námitek nezabránil ani on. Od poněkud zvrácené ideologie až po přehlcenost postavami konče. Jako komiksová adaptace to funguje výborně, ale jako autentické akční drama to nemá co nabídnout.(9.8.2008)

 • Radek99
  ****

  Tak to ano... Nemám tyhle blockbusterové trháky právě v oblibě, neboť umný hype zpravidla udělá i ze silně podprůměrných věcí kasovní trháky, ale Temný rytíř je skutečně něco jiného. Je výjimečný. Jak Nolan dokázal udělat z mrtvého batmanovského tématu živé (a nadčasové!) drama, to je ohromující. Stejně jako formální stránka celého snímku. Skutečně dokonale natočená a zahraná akce. (Nutno však uznat, že tenhle film ocení především mužský divák, neboť je natočen víceméně jen pro onoho kluka v něm...) Byl jsem kvalitou zpracování až zaskočen. Takže jediné, co mi vadilo, byla neúměrná délka a s tím související strukturální disbalance (dva dějové vrcholy, přičemž po prvním přichází mírný útlum) a mírná rozvleklost. Být ten film o půl hodiny kratší, byla by to nejlepší komiksová adaptace, kterou jsem kdy měl tu čest vidět...(1.4.2009)

 • Gimli
  *****

  Temný rytíř se zřejmě napoprvé nedá pobrat. Od začatku do konce neustále graduje a staví na již řečeném či udělaném. Ovšem děje se tam toho tak moc, že bez absolutního soustředění se to prostě nedá stíhat. Všechny Nolanovy filmy mají podle mě ohromnou dynamiku, ale zde je to dohnáno mnohem dál. A to v dobrém slova smyslu, protože jedno zhédnutí prostě nestačí. A podobně jako u Mementa začínají některé souvislosti vyplouvat na povrch až po X-tém zhlédnutí. Podruhé jsem si Temného rytíře podstatně víc užil, došlo mi, že téměř v každém záběru je ukryta nějaká informace, která později hraje alespoň maličkou roli v něčem větším. A stejně mi toho opět mnoho uniklo. Krásné na tom je, že Nolan předpokládá, že divák dává pozor, a trapně a zbytečně nevysvětluje to, co již bylo řečeno. Temný rytíř není o akci nebo dialozích. Je o atmosféře, která vzniká kombinací brilantních dialogů, hereckých výkonů, skvělé akce a parádně padnoucí hudby. To vše je režijně bezchybně ukočírováno. Pokud se vám po zhlédnutí bude zdát, že něco nesedí, že je něco zůstalo nedořešeno apod., prostě koukněte znovu. A většinou zjistíte, že to tam celou dobu bylo, jen jste si toho nevšimli. A tohle na Nolanových filmech miluju. Nutí vás dívat se na ně znovu a znovu a stále se dá něco nového odkrývat! Jasných a bezdebatních 100%, i když na poprvé těch 100% bylo trochu rozpačitých, protože mě to tak převálcovalo, že jsem nevěděl, kde mi hlava stojí.(7.8.2008)

 • AngelAngie
  ***

  Možná, že kdyby se kolem filmu neudělala tak obří bublina, tak bych si na něj zašla i do toho kina. Takhle jsem si hezky počkala, až vyjde pořádná kvalita a film si vychutnala v pohodlí domova s cigaretkou a kafíčkem. Christopher patří k mým nej. režisérům, ale ne kvůli tomuhle filmu, pro mě to vždycky bude TEN PAN REŽISÉR TOHO NESKUTEČNĚ ÚŽASNÉHO MEMENTA a to, že natočil takhle brzy kultovní film Temný rytíř mě už tolik nevzrušuje. Film je úžasný, perfektně propracovaný a zahraný a to nejen Heathem a je škoda, že je tolik vyzdvihován až touhle rolí a až po své smrti, protože on to byl vždy vynikající herec a v našich srdcích vždy i bude a to, že Jokera zahrál takhle bravurně už je otázka talentu a improvizace, jak se do té role herec vžije a ruku na srdce - tady si člověk mohl opravdu vyhrát. Přesto... z daleka nesplnil má očekávání... // Viděno 2x...(15.10.2008)

 • LIVINGDEAD
  ***

  To zase dostanu hnusných zpráv...... Bohužel, "ať se na mne nikdo nezlobí", ale já jsem prostě z tohoto filmu na prdel nespadl. Těch 152 minut se děsně táhlo a nebýt těch pár filmových triků, tak se unudím k smrti. A že Jokera hrál Heath Ledger? No a co, vždyť ho s tou zmalovanou hubou nešlo ani poznat. Mohl by ho hrát kdokoliv. Ke všemu mi požitek z filmu znepříjemňovala nesympatická herečka Maggie Gyllenhaal, která má ksicht jako prdel. A Michael Caine mne neustále s těmi svými rádoby vtipnými poznámkami vytáčel. Co kec, to mimo mísu. Suma sumárům jsem se neustále díval na hodinky a modlil se, aby tento film pro děcka skončil. Tentýž den jsem viděl skvělý, napínavý akční thriller OKO DRAVCE a musím říct, že film Oko dravce byl 100 x lepší, než do nebe hlásající Temný rytíř. Dávám 3* pouze za filmové efekty. TY ale má dneska každý lepší hollywoodský film.(28.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace