Záviš - kníže pornofolku pod vlivem Griffithovy Intolerance a Tatiho Prázdnin pana Hulota aneb Vznik a zánik Československa (1918 - 1992)

Záviš, the Prince of Pornofolk Under the Influence of Griffith’s Intolerance and Tati’s Mr. Hulot’s Holiday or The Foundation and Doom of Czechoslovakia (1918–1992)

Dokumentární

Česko, 2006, 147 min

Karel Vachek

Karel Vachek

Karel Slach
  • lena60

Stihla jsem toho docela hodně během poslechu tohoto filmu. Například uvařit guláš k nedělnímu obědu...(19.9.2010)

• Cival

Je úsměvné, když to největší ego, co se kdy odvážilo znásilňovat filmové plátno, vypráví o tom, jak "ego" pojímají buddhisté. Jinak páté přes deváté s několika nesporně zajímavými myšlenkami a důvtipně vystihnutými souvislostmi. Typická masturbace, vhodná spíš na poslech než na soustředěné sledování.(26.9.2007)

• Matty

Nepřijde mi fér hodnotit to stejně jako Pokémona.(7.10.2007)

• Slarque

Pár zajímavých drobností o Masarykovi, Benešovi, Dubčekovi, Haškovi a dalších doplňují nijak nesouvisející obrazy, příšerné písničky a všechen ostatní materiál, který Vachek nashromáždil od svého předchozího projektu. Buď si autor myslí, že vše souvisí se vším, nebo je ještě více mimo realitu. Občas jsem zjišťoval, že naprosto netuším, o čem se to právě plácá. Vždycky mi to bylo jedno.(7.10.2007)

Zajímavé, jak se mé názory na tento film v průběhu jeho sledování (a že nebylo nepřetržité) poměrně zásadně měnily. Něco na tom (polistopadovém) Vachkovi ale nakonec je...(12.10.2010)