poster

Kletba zlatého květu

 • Čína

  Man cheng jin dai huang jin jia

 • Čína

  滿城盡帶黃金甲

 • anglický

  Curse Of The Golden Flower

 • anglický

  Autumn Remembrance

  (neoficiální název)
 • anglický

  The City of Golden Armor

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Kliatba zlatého kvetu

Drama / Akční / Romantický / Dobrodružný

Čína / Hong Kong, 2006, 114 min

Režie:

Yimou Zhang

Scénář:

Yimou Zhang

Kamera:

Xiaoding Zhao

Producenti:

William Kong

Kostýmy:

Chung Man Yee
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morien
  ***

  Tak na tomto filmu je například vidět, že F. A. Brabec se má ve věci kýče ještě hodně co učit. A Chow Yun-Fat vypadá báječně, když se naštve. Bylo to jiné a dlouho jsem si na to zvykala, ale nakonec jsem se do toho dokázala pohroužit natolik, že jestli tam nebyly žádné emoce, tak já jsem tam dodala svoje. Nejvíce mě asi zasáhla ta linie s matkou a nevlastním synem. Závěr působil trochu roztahaně, možná tam ta "finální bitva" ani nemusela být, rodinné drama kvůli ní tak přišlo o tísnivou sevřenost. A ještě něco, jestli je některý Yimouův film komunistická agitka a obraz "pravé tváře Číny", tak tenhle, nikoliv Hrdina (i když ten taky).(30.8.2008)

 • Falko
  **

  Po pribehovej stranke je tento film trosku zdlhavy. Ak sa tesite na bojove umenia, budete sklamani, pretoze az na zaverecnu polhodinku sa tam nieco udeje. Od rezisera Yimoua Zhanga sa mi omnoho viac pacil HRDINA (2002), Kletba zlateho kvetu ma zaujala na zaciatku filmu, ked imperator Ping daval akysi jed do lieku, ktory mala pit jeho zena, ale potom to uz bolo pre mna zial nudne. Avsak kostymy (zasluzena nominacia na Oscara) a vyprava si zasluzia poklonu, je to skutocne na obrovskej urovni... 15.03.2010 ________ Yun-Fat Chow - (Imperátor Ping) +++ Li Gong - (Cisárovna Phoenix) +++ Jay Chou - (Princ Jai) +++ Ye Liu - (Korunný princ Wan) +++ Produkcia: Youmou Zhang +++ Hudba: Shigeru Umebayashi +++(15.3.2010)

 • LiVentura
  ***

  Boj o trůn v mocné císařské dynastii...(8.4.2011)

 • POMO
  **

  Komorné divadlo v pestrofarebných kulisách, prestrihávané masovými bojovými scénami. Divadlo nefunguje kvôli prílišnému odstupu od postáv a emocionálnej prázdnote, bojové scény pôsobia príliš štúdiovo. Podľa pravítka nalinkovaný, vnútorne nefungujúci film. Ambície byť kurosawovsky veľkým dramatickým eposom sú tu pritom očividné...(29.9.2008)

 • imf
  **

  Chow Yun-Fat a Gong Li snaží seč mohou, jednoduše to nestačí - ostatní herci a Yimouova vize, opajející se v duhovém paláci sama sebou, jim podráží nohy. Na papíře má ten příběh všechny aspekty osudové podívané, ale cestou na plátno přišel o veškeré hrany a v jeho závěru se i přes veškerou snahu o gradaci neubráníte pocitu, že vlastně žádný pocit nemáte. Je to vyumělkovaná skořápka dokonale vyfouknutého vejce, která se rozpadne, když na ní zatlačíte, při snaze vymáčknout z ní jakoukoliv emoci. Smutná ukázka režisérova megalomanství.(14.5.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace