Smrti napospas

Xavi Giménez

Alfons Conde

Jorge Macaya
  • darkrobyk

Občasná lekačka děsivý thriller opravdu neudělá. Patřím mezi velmi trpělivé diváky, vycvičen experimentálními filmy, tvorbou 60.let - kde se povětšinu nespěchá a také filmy sovětskými - kdě ani dumajut i dumajut..... Ovšem tento velmi snadno předvídatelný film mě opravdu nudil. Vydržel jsem do konce, ale bombastická pointa se nekonala. A přitom Španělé umí velmi dobré mysteriozní filmy a horrory. Pravda, film je rádoby efektně nasnímán, ale takto udělaných filmů jsou za posledních deset let mraky. Navíc 3/4 jsou v pološeru či tmě a divák se obtížně orientuje. Nepřišlo mi, že by tento způsob snímání podněcoval divákovu fantazii, mě prostě štval. To není stejné jako skrývat Vetřelce nebo ukázat velkého bílého žraloka až ve finále.... V momentě, kdy se bloudící hrdinka blížila ke skupině temných stromů a třeštila oči, už bylo jasné, že je zpět na místě, odkud vyšla. Opravdu originální. Zajímavý nápad představovali jen dvojníci, leč nebyli nějak dotaženi do konce. Podprůměrný špinavý film, který lze s klidem minout. A Karel Roden na tom nezmění vůbec nic....(30.7.2010)

• EvilPhoEniX

Je to vážně strašně Nudný FILM!! Člověk neví, jestli má dát přednost spaní či koukání na tohle.. Tohle je přesně ten typ Hororu, co mi nikdy nesedl.. Mysteriozní, s pomalým uspávajícím vyprávěním !(6.12.2012)

Film,od kterého sem tedy čekal daleko víc.Některé lekačky sou povedené,to se musí nechat,ale hodně scén je ve světle,což ubírá na té ,,strašidelnosti´´.Líbí se mi pochmurné prostředí,ve kterém je film natočen,líbí se mi Karel Roden..ale to je tak vše..(8.9.2008)

Od Cerdá jsem čekal docela něco jiného ale je to parádní záležitost. Příběh je poměrně zdařilej a originální, a navíc herci byly výborní, a Roden mile překvapil stejnak jako to že po dlouhé době jsem se konečně leknul což potěšilo hodně. A ty mrtvoly byly parádně namaskované. nemám filmu nějak co říct prostě paráda.(27.7.2012)

Nacho Cerdá vytiahol na diváka asi všetky zbrane duchárského hororu, toľko žánrového klišé som v jednom filme ešte nevidel, a predsa to funguje a má rotáciu. Genealogické materiály, matričné zápisy, staré rodné listy a vybletnuté čiernobiele fotografie sú v tomto žánri veľmi účinné a dotvárajú atmosféru. Dej má dynamický spád, niekoľko dramatických zvratov a okamihov prekvapenia, ktoré nedovoľujú nudiť sa. Tajomstvo, s ktorým film pracuje zostáva dlho neodhalené.(27.12.2011)

• - Volně založeno na skriptu s názvem "The Bleeding Compass", sepsaném v roce 1999 Karimem Hussainem. (Chatterer)

• - K svojmu prvému celovečernému filmu sa Nacho Cerdà dostal iba niekoľko týždňov pred produkciou a to ako náhrada za Karima Hussaina (autora pôvodného scenára k filmu The Abandoned), ktorý si v tom čase na jeho tvorbu z dôvodu zaneprázdnenosti nenašiel čas. Bol osobne totiž zainteresovaný už na inom projekte a to dráme La belle bête (2006). (Kusko.t2)

• - V samotnom filme sa dokonca na zhruba sekundu mihol aj sám režisér Nacho Cerdà a to ako komentátor regionálnych správ v televízii. (Kusko.t2)