Život nebo něco takového

Life or Something Like It

Život, alebo niečo také

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2002, 100 min

Rozhodně zajímavý film, který ani nenadchne, ani neurazí. Měl jsem pocit, že vidím obyčejný film, který není ničím výjimečný, ale na druhou stranu byla zápletka vymyšlena tak dokonale, že jsem celou dobu filmu čekal, jak to skončí a jestli reportérka skutečně zemře. A musím říci, že konec mne nezklamal, skutečně jsem něco takového na konci očekával. Ale filmu není moc co vytknout. Má zajímavý scénář, který dokáže bez problému utáhnout celý film tak, aby udržel divákovu pozornost. Herecké výkony jsou takové obyčejné, příjemně lidské, Edward Burns si tady střihl roli milujícího osamělého otce, který chce být nablízku synovi. A myslím, že takoví muži existují i v normálním světě. Taktéž Angelina Jolie věrně vystihla uznávanou reportérku bažící po ještě větším úspěchu. Prostě milý a obyčejný snímek, který je z mého pohledu průměrný, a proto také tři hvězdičky.(13.8.2007)

• Slarque

Neskutečně utahaná melodramatická nuda. Angelina Jolie nemá co hrát, Tony Shalhoub je tam celkem asi pět minut, Stockard Channing ještě o něco méně. A hlavní hrdinka ne a ne umřít, aby už byl konec.(15.8.2007)

• Handle

Docela dobré, i když občas mě film nudil a blonďaté vlasy Angeliny Jolie vypadaly celkem nepřirozeně.. :)(4.9.2009)

Angelina Jolie má v sobě přítažlivost nebo něco takového.Jo a vraťme se k filmu --dobrej nebo nebo něco takového.(29.8.2006)

• nash.

Nepříliš záživná historka o napravení zarputilé kariéristky. Předvídatelná, sterilní, mentálně nenáročná a až na několik světlejších momentů nezábavná, kde jedno klišé střídá druhé, jen občas proloženo zábleskem nápadu. Angelina Jolie nehraje, jen se vyskytuje, obklopena figurkami, které pronáší tak otřepané fráze, že člověk občas podvědomě kouká, jestli nejsou natahovací jako kovboj Woody nebo Turboman. A tak dík, alespoň za těch pár povedených momentů, jako je ten kdy Lanie zjistí, že její hezoun s ní žije jen proto, že se mu líbí její zadek a taky proto, že mu neklade žádné složitější otázky.(24.9.2010)