Život nebo něco takového

Life or Something Like It

Život, alebo niečo také

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2002, 100 min

Musím připustit, že je to záležitost, spíše pro ženské pohlaví. Ale hrála v tom Angelina Jolie (to je zase záležitost spíše pro muže), takže jsem si to nemohl nechat ujít. Do teď mi vrtá hlavou, jestli ta proměna hlavní hrdinky je možná. Že by se kariéristka chytla za hlavu a až takhle se změnila? Myslím si, že to není příliš pravděpodobné, realita je o něčem jiném. Co mi maličko potrápilo nervy, byl ten závěr. Nemám nic proti šťastným koncům. Ale takový konec byl od začátku předvídatelný a po celou dobu jsem ho očekával. To pak takový happy end naprosto ztrácí význam. To kdybych si během filmu nebyl jist, jakpak to s hlavní hrdinkou dopadne, tak by to bylo o něčem jiném. Takhle je takový konec akorát moc kýčovitý a nic víc. Nicméně se mi líbí hlavní poselství filmu, tedy, že by člověk měl dát přednost zábavě před prací. S takovým přístupem naprosto souhlasím. Takže to nebylo špatné, zvlášť když si Lanie začala užívat život. Zkusila se pořádně najíst, nemýt, solidně opít a jak jí to pěkně šlo.(11.8.2007)

• Alementina

podprumerna traparna a at uz je Angelina blond nebo brunet, jediny, co clovek registruje jsou ty napuchly rty. nic moc.(19.9.2010)

Rozhodně zajímavý film, který ani nenadchne, ani neurazí. Měl jsem pocit, že vidím obyčejný film, který není ničím výjimečný, ale na druhou stranu byla zápletka vymyšlena tak dokonale, že jsem celou dobu filmu čekal, jak to skončí a jestli reportérka skutečně zemře. A musím říci, že konec mne nezklamal, skutečně jsem něco takového na konci očekával. Ale filmu není moc co vytknout. Má zajímavý scénář, který dokáže bez problému utáhnout celý film tak, aby udržel divákovu pozornost. Herecké výkony jsou takové obyčejné, příjemně lidské, Edward Burns si tady střihl roli milujícího osamělého otce, který chce být nablízku synovi. A myslím, že takoví muži existují i v normálním světě. Taktéž Angelina Jolie věrně vystihla uznávanou reportérku bažící po ještě větším úspěchu. Prostě milý a obyčejný snímek, který je z mého pohledu průměrný, a proto také tři hvězdičky.(13.8.2007)

Věštící bezdomovec, vstřebávající informace z časů budoucích, sdělí v rozhovoru před kamerou workoholické reportérce výsledek zítřejšího fotbalového zápasu, plácne něco o zítřejším krupobití a s omluvou na rtu oznámí Lanie datum její smrti. Lanie se, jako bojovnice za svůj životní styl, pokouší v následujících dnech zpochybnit vizinoářovu důvěryhodnost, ale ten je ve svých předpovědích neomylný. V takové situaci málokterou ženu potěší zjištění, že přítel obdivuje pouze její zadek a problémy s ní řešit nehodlá. A to je chvíle pro předvídatelnou ruku scénáristovu, která nepříliš umně dovede obehraný příběh se zajímavým výchozím bodem k dlouho dopředu avízovanému konci.(5.9.2009)

Ale nebylo to špatný - takovýhle relaxační filmy na nedělní odpoledne jsou užitečnější, než nějaká superumělecká tvorba, která vám nedá spát, pokud chcete vypnout.(23.11.2008)

• - Lanie Kerrigan (Angelina Jolie) má na sebe v jednej scéne tričko s logom americkej skupiny Social Distortion. (Jello Biafra)

• - Filmová televizní stanice nese názem KQMO, což je odkaz na skutečnou televizní stanici KOMO TV. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v americkém Washingtonu a kanadském Vancouveru. (Terva)