Hrdinové letu 93 (TV film)

• Česko

Let, který se bránil

Flight That Fought Back, The

Drama / Dokumentární

Velká Británie / USA, 2005, 90 min

Bruce Goodison

Pochopitelně se to nedá srovnávat s Letem číslo 93, ale pokud se z jakýchkoliv důvodů chcete o pasažérech onoho osudového letu dozvědět více informací, koukněte na to. Sice to mohlo být kratší a snaha o zachycení těch nejvypjatějších okamžiků nemusela být prezentována maximálně roztřesenou kamerou, ale v rámci (proti)teroristické osvěty se jedná o stravitelný kousek.(11.9.2006)

• eye candy

Dokumentární TV film, který neobsahuje prakticky žádné informace nemusí být nutně špatný, jste-li skálopevně přesvědčeni o tom, že divák je blb, kterého spíš zajímá velká spousta vymyšlených keců o charakterových vlastnostech pasažérů (typu -on si nikdy nenechal nic líbit, nenechal by se od něko terorizovat- ) a nedojde mu, že "The Flight That Fought Back" původně neměl být vlastně vůbec dokument, ale pokračování "Air Force One", ze kterého se bohužel vyklubala tak nudná a neakční podívaná, že jediný co tuto hromádku neštěstí mohlo ještě resuscitovat byla nálepka TV dokumentu(31.8.2008)

• Mbeast

Já nevím, je to strašně americký. Navíc hodně delší než by mělo být.(30.8.2008)

• Laurent

Má to být dokument, ale ve skutečnosti je to prvotřídní fikce. Ve světle nových důkazů to mnode vyznělo dokonce jako fraška.(30.8.2008)

Dnes (11.9.2006) nám tento dokument pouštěla učitelka ve škole, abychom si připoměli 5. výročí teroristických útoků na USA. Je to takový ten typ katastrofického dokumentu, které zrovna nemám rád. Po celou dobu totiž pozustalí obětí jen říkají, jací byli jejich blízcí hrdinové, stateční, a že by určitě udělali tohleto i tohleto. Možná to ode mě zní sobecky, ale já prostě tyhle filmy moc nemusím. A vzhledem k tomu, že nám snímek promítla učitelka první dvě hodiny, většinu filmu jsem málem prospal. Hrdinové letu 93 jsou proto pro mě rize průměrný dokument...(11.9.2006)