Hrdinové letu 93 (TV film)

• Česko

Let, který se bránil

Flight That Fought Back, The

Drama / Dokumentární

Velká Británie / USA, 2005, 90 min

Bruce Goodison

Celkem zručně natočený film o tom, jak to pravděpodobně probíhalo na palubě letu 93, který spatřil světlo světa o rok dřív než jeho o něco slavnější kinový bráška United 93. Určitě potěší záznamy skutečných rozhovorů, ať už se jedná o pasažéry nebo dispečery, které jsou do dokumentu mistrně vkládány, stejně jako výpovědi lidí, kteří měli k obětem nejblíž - jejich příbuzní. Na druhou stranu, celá akce v letadle, kterou se tenhle dokument snaží zrekonstruovat, působí značně uměle. Což sice snižuje The Flight That Fought Back o stupeň níž než už zmiňovaný Let číslo 93, přesto se jedná o mimořádně dobře provedený snímek o tom, jak si několik odhodlaných lidí zkrátilo život o 15 minut, zato ale možná zachránilo desítky nevinných lidí.(10.9.2006)

Sice slabší než "Let číslo 93", ale určitě svoji atmosféru má. Vydává se trochu jinou cestou než LČ93, spíše dokumentární a více přibližuje pocity pozůstalých. Mísení hrané a dokumentární tvorby je správně vyváženo. Nedochází ani k trepným hereckým výkonům. Pro mě prostě nadprůměrný dokument. Plusy+: Autentičnost, poučné Mínusy-: možná trochu konec Hodnocení:|70%|(30.8.2008)

• Mbeast

Já nevím, je to strašně americký. Navíc hodně delší než by mělo být.(30.8.2008)