Černá bible

Bible Black

Animovaný / Erotický / Horor

Japonsko, 2001, 6x28 min

Jasujuki Mutó

Fuu. Black Bible sa mi ťažko hodnotí, pretože nemám možnosť porovnávať. Napriek tomu, že niesom absolútne fanúšik hentai porna toto ma zaujalo na prvé pozretie. Všetko som to zhltol ako trojhodinovú jednohubku. Jasné, že celý seriál vlastne nemá dej, jasné že vzrušivosť pri kreslených postavičkách je nulová a všetky tie sexi pornofrázy vyznievajú až smiešne, ale v porovnaní s reálom však vyhráva na plnej čiare. Na japonskom animeporne je krásne to, že si animátori môžu vykompenzovať svoje komplexy a sexuálne fantázie. Tak sa tešte na japonsky nadštandardné penisy, extra povoľné slečny, niekoľkolitrové výstreky a dokonca hermafrodita. Satanistický podtext tomu všetkému dáva zvláštny punc, ktorý sa v štandardných zvieracích rozprávkach len tak nevidí. Možno sa zadušujem a glorifikujem seriál ako naivka, možnože je milión lepších a kvalitnejšich, ale práve tento mi, aby som sa dodržiaval témy, "ukázal cestu". Niesom si istý či by kuknutie ničoho podobného navodilo atmosféru, avšak ako oddychovka veľmi slušná vecička.(30.6.2011)

Vzhledem k žánru solidně propracovaný příběh, který valnou část velmi explicitních scén (jsou vlastně explicitnější než skutečnost) odůvodňuje. Slabší ****.(3.12.2007)

• novoten

I s ohledem na žánr se o příběhu mluvit nedá, animace se okouká po pár minutách a postavy veškeré své snahy po pár větách přeruší sexem. Navíc to, co scénář buduje pět dílů, je odbyto během pár vteřin a následně zcela zazděno závěrem. Takže jako jednorázová vzrušovačka pro někoho, koho berou spoutané skučící kreslené teen možná adekvátní, ale protože jsem v tom nerozumně hledal cokoli dalšího, musím sáhnout k nejnižšímu hodnocení.(23.2.2009)

• zelvopyr

... to jako vážně berete tohle extra explicitní porno (že jej pojmenujeme hentai nic nemění) za filmové dílo určené k hodnocení a ne jen procvičení ruky? ... já to neodsuzuji, jen se divím...(19.10.2011)

Stručně a jednoduše, Černá bible není horor ani mysteriózní film, nýbrž porno. Nepoužil bych ale přívlastek "prachobyčejné" nebo "pouhé", nýbrž řemeslně neobyčejně zručně udělané porno, které vysoce převyšuje hranou pornografickou tvorbu z euroamerické kulturní oblasti. Japonská kultura se dívá na erotiku prakticky a bez tradičního odsouzení daného křesťanským náboženstvím. Díky tomu se tomuto druhu erotického materiálu věnují i kvalitní tvůrci a ne jen ti, kteří by se v jiném žánru neuplatnili. Navíc použitá forma, tj. kreslený film, dovoluje vnést do pornografického filmu nebývalou estetiku, protože tradiční japonská manga se vyznačuje přesnou a přitom jemnou kresbou, která věnuje velkou pozornost i detailům. Animace je precizní a vzhledem k žánru je výhodou i český dabing. Dílko, to dá rozum, není vhodné pro děti, ale dospělého, který ví, co chce shlédnout, potěší. Celkový dojem: 75 %.(24.2.2009)