Černá bible

Bible Black

Animovaný / Erotický / Horor

Japonsko, 2001, 6x28 min

Jasujuki Mutó

Hodně kontroverzní záležitost....je hezké sledovat, že dokud to nevyšlo v jednom nejmenovaném týdeníku, zářilo tu na nás tohle hentai červenými barvami.....jakmile ale hodnotí větší procento populace, začne se najednou na povrch linout jakési znechucení, či odpor. Kritizovat hentai je jako kritizovat porno...když se vám to nelíbí, proč jste si to vůbec pořizovali. Všeobecně známá věc, že papír snese téměř všechno je jasným důvodem, proč asi vzniklo hentai. Všichni jsme obdařeni fantazií a Japonci se prostě nebojí ji nakreslit......jestli se vám to nelíbí, prostě se na to nekoukejte...(22.1.2009)

Bible Black sice obsahuje prvky svérázně pojaté středoškolské romance, pro nadsázku tu ale žádný prostor nezbyl. To ale neznamená, že by dílo nebylo plné nechtěného humoru. Jako vítanou přidanou hodnotu k absurditě série jako takové lze přibrat český dabing, jímž je DVD opatřeno. Jeho tvůrci si s kresleným pornem poradili se stejně odzbrojující neumětelskostí, jakou jsme mohli zakoušet v devadesátých letech ve zvukové stopě českých VHS vydání amerických béčkových filmů. - více v recenzi na Rejže.cz (autor Antonín Tesař).(17.4.2011)

• novoten

I s ohledem na žánr se o příběhu mluvit nedá, animace se okouká po pár minutách a postavy veškeré své snahy po pár větách přeruší sexem. Navíc to, co scénář buduje pět dílů, je odbyto během pár vteřin a následně zcela zazděno závěrem. Takže jako jednorázová vzrušovačka pro někoho, koho berou spoutané skučící kreslené teen možná adekvátní, ale protože jsem v tom nerozumně hledal cokoli dalšího, musím sáhnout k nejnižšímu hodnocení.(23.2.2009)

Fuu. Black Bible sa mi ťažko hodnotí, pretože nemám možnosť porovnávať. Napriek tomu, že niesom absolútne fanúšik hentai porna toto ma zaujalo na prvé pozretie. Všetko som to zhltol ako trojhodinovú jednohubku. Jasné, že celý seriál vlastne nemá dej, jasné že vzrušivosť pri kreslených postavičkách je nulová a všetky tie sexi pornofrázy vyznievajú až smiešne, ale v porovnaní s reálom však vyhráva na plnej čiare. Na japonskom animeporne je krásne to, že si animátori môžu vykompenzovať svoje komplexy a sexuálne fantázie. Tak sa tešte na japonsky nadštandardné penisy, extra povoľné slečny, niekoľkolitrové výstreky a dokonca hermafrodita. Satanistický podtext tomu všetkému dáva zvláštny punc, ktorý sa v štandardných zvieracích rozprávkach len tak nevidí. Možno sa zadušujem a glorifikujem seriál ako naivka, možnože je milión lepších a kvalitnejšich, ale práve tento mi, aby som sa dodržiaval témy, "ukázal cestu". Niesom si istý či by kuknutie ničoho podobného navodilo atmosféru, avšak ako oddychovka veľmi slušná vecička.(30.6.2011)

• Caelos

Japonci jsou největší úchylové na světě, protože v jaké chorobné mysli se může zrodit taková ptákovina jako hentai. O tom Bible Black je. Souloží se a souloží a pořád souloží. Celé je to slepené obyčejnou zápletkou a okořeněné jedněmi z nejdebilnějších dialogů co jsem kdy viděl. I nadabované porno z osmdesátých let nadabované jedním chlapem má větší kvalitu. Jediné +, bylo to pěkně nakreslené. Jinak totální odpad!(21.1.2009)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné počítačové hry společnosti ActiveSoft. (Terva)