Černá bible

Bible Black

Animovaný / Erotický / Horor

Japonsko, 2001, 6x28 min

Jasujuki Mutó

Bible Black sice obsahuje prvky svérázně pojaté středoškolské romance, pro nadsázku tu ale žádný prostor nezbyl. To ale neznamená, že by dílo nebylo plné nechtěného humoru. Jako vítanou přidanou hodnotu k absurditě série jako takové lze přibrat český dabing, jímž je DVD opatřeno. Jeho tvůrci si s kresleným pornem poradili se stejně odzbrojující neumětelskostí, jakou jsme mohli zakoušet v devadesátých letech ve zvukové stopě českých VHS vydání amerických béčkových filmů. - více v recenzi na Rejže.cz (autor Antonín Tesař).(17.4.2011)

1+2/6 - 2009 - 60%(13.3.2009)

Vzhledem k žánru solidně propracovaný příběh, který valnou část velmi explicitních scén (jsou vlastně explicitnější než skutečnost) odůvodňuje. Slabší ****.(3.12.2007)

Stručně a jednoduše, Černá bible není horor ani mysteriózní film, nýbrž porno. Nepoužil bych ale přívlastek "prachobyčejné" nebo "pouhé", nýbrž řemeslně neobyčejně zručně udělané porno, které vysoce převyšuje hranou pornografickou tvorbu z euroamerické kulturní oblasti. Japonská kultura se dívá na erotiku prakticky a bez tradičního odsouzení daného křesťanským náboženstvím. Díky tomu se tomuto druhu erotického materiálu věnují i kvalitní tvůrci a ne jen ti, kteří by se v jiném žánru neuplatnili. Navíc použitá forma, tj. kreslený film, dovoluje vnést do pornografického filmu nebývalou estetiku, protože tradiční japonská manga se vyznačuje přesnou a přitom jemnou kresbou, která věnuje velkou pozornost i detailům. Animace je precizní a vzhledem k žánru je výhodou i český dabing. Dílko, to dá rozum, není vhodné pro děti, ale dospělého, který ví, co chce shlédnout, potěší. Celkový dojem: 75 %.(24.2.2009)

Keď som si v Hellsingovi položil otázku, či sa teenagerke dajú nakresliť vačšie prsia ako má Ceres Victoria, pri Black Bible si musím odpovedať : dajú. Black Bible je čistokrvný hentai ale na rozdiel od klasických péčok na aké sme zvyknutí má celkom dobrý príbeh a postavy (teda, nielen fyzicky dobré). Kresba je na moje prekvapenie kvalitnejšia a detailnejšia než pri väčšine bežného anime. Veriacich pred týmto kúskom ale varujem : meno božie sa tu berie do úst prakticky pri všetkom ... :-) 8/10(11.10.2006)