• ninon
  *

  Nejkrásnější hádanka byla hádat, kde všude si pan Troška něco vypůjčil. Jinak jsem měla dojem, že pohádky byl konec už po půl hodině, takže jsem nechápala zmatenosti, které se tam děly další hodinu.(3.1.2010)

 • Pepinec
  ***

  Nevím, jak je to s tou nejkrásnější hádankou, ale Verča Kubařová je určitě nejkrásnější princezna, jakou jsem v poslední době viděl. A vůbec celá pohádka je ta z povedenějších za poslední léta. Já, zrovna jako vy, také ani trošku Trošku nemiluju, ale odmítám za pomocí slovníku cizích slov cupovat a kritizovat film pro děti. Na rozdíl od filmu by totiž té kritice děti moc nerozuměli. A já vlastně také ne, asi holt od pohádky nečekám naplnění ideálů teoretických příruček filmového režiséra. A homosexuálové mi rovněž nevadí; nejsem papež.(9.4.2012)

 • swamp
  ***

  Překvapivě dobrá pohádka režiséra Zdeňka Trošky. Fajn Dolanský, ještě lepší Táborský.. ale víckrát to vidět asi nemusím.(14.1.2010)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Pro film vzniklo na dvě stovky kostýmů. (DaViD´82)

 • - Původně se mělo točit na Chodsku, kvůli změně koloritu se točilo v jižních Čechách. Natáčelo se také na zřícenině hradu Sukoslav u Kostomlat pod Milešovkou, či zámcích Žleby a Sychrov. První klapka padla 24. července 2007 ve Staré oboře v Hluboké nad Vltavou. (M.B)

 • - Cena dětské poroty na 40. ročníku Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hoffmana v Ostrově nad Ohří. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace