• novoten
  **

  Záběr od záběru zopakovaná Princezna ze mlejna, směšné předabování několika postav a děj vykrádající každou druhou pohádku. A přitom by ke snesitelnému filmu s tímhle solidním obsazením stačila malá Troška invence.(2.1.2010)

 • Fr
  **

  O tom, jak důvtipný mládenec ,,Matěj hádanka“ ke štěstí přišel …. Ono to ani jinak být nemůže. Pokud ovšem pohádka vstupovala do světa s ambicemi stát se rodinnou podívanou, která bude obšťastňovat několik generací, má malý problém. Jako dospělého mne sice neurazila, ale nijak nenadchla. Viděl bych ji tak pro děti kolem 10ti let. Těm totiž nebude vadit prostinký příběh ani.. ani.. no prostě vůbec nic. Ačkoliv oceňuji Troškův komerční úspěch, v tomto případě jej (opět) nechápu. PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ ** Co uvidíme (možná) příště? Matěj bude mít z pekla štěstí. Ve mlýně bude hádat, jak rodí chlap. Dostane za to přes andělskou tvář pár facek? Nebo seno? Nebo to skončí erotikou?(28.1.2009)

 • Deimos
  ****

  TV/// Obsazení 9/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Obraz 8/10/// +výborní herci, skvělé postavy, hezké prostředí a výprava -naivní a hloupoučké, směšné boje/// Nejkrásnější hádanka je svojí inteligencí vhodná především pro děti (nenásilná, hezká, jednoduchá), to ovšem neznamená, že by nebyla kvalitní. Možná právě proto že konkurence na poli pohádek není nikterak vysoká, bych tuto řadil mezi ty nejlepší. Podle mě se hodně povedl výběr herců. Jana Dolanského jsem si vyloženě užíval, stejně tak byl skvělí Ladislav Potměšil, Miroslav Táborský a samozřejmě potěšila Veronika Kubařová. Děj měl hodně zvratů a občas jsem se přistihl jak napjatě sleduji jak se z toho ten klučina dostane. Závěr kdy přijede hlavní hrdina za svojí vyvolenou a jejímu tatínkovy "spadne čelist" mě opravdu dostala. Vydařený závěr./// Celkem 76%///(1.1.2010)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Natáčelo se i ve Staré oboře na Hluboké, kam měli filmaři výjimečně umožněn přístup, jelikož generálním partnerem filmu byla společnost Lesy ČR. Ve Staré oboře na Hluboké se natáčelo se i na tzv. "Filmařské cestě", která byla kdysi vybudovaná pro dramatický film Otakara Vávry Oldřich a Božena (1984). Ten jí však nakonec nevyužil, a tak byla poprvé ke svému účelu využita až po cca 22 letech. (DaViD´82)

 • - Původně se mělo točit na Chodsku, kvůli změně koloritu se točilo v jižních Čechách. Natáčelo se také na zřícenině hradu Sukoslav u Kostomlat pod Milešovkou, či zámcích Žleby a Sychrov. První klapka padla 24. července 2007 ve Staré oboře v Hluboké nad Vltavou. (M.B)

 • - Ve filmu "hraje" i třicet holubů, kteří museli být vycvičeni v nezvykle krátkém čase čtrnácti dnů. Obyvykle jde o proces několikatýdenního drilu. (DaViD´82)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace