Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ninon
  *

  Nejkrásnější hádanka byla hádat, kde všude si pan Troška něco vypůjčil. Jinak jsem měla dojem, že pohádky byl konec už po půl hodině, takže jsem nechápala zmatenosti, které se tam děly další hodinu.(3.1.2010)

 • Phobia
  ***

  Bukva Zdeněk se polepšil a stvořil pohádku, u které není nutno stahovat zvuk na minimum, přestože hlavní roli frikulína Matěje hraje Jan Dolanský - tedy majitel onoho úděsně protivného puberťáckého hlásku, co prasí, hnusí a kurví jakoukoliv volnou chvilku na Prima Kůůl. "Nejkrásnější hádanka" je sice slepenec všeho možného, logika bulnula šichtu, obsazení je rozděleno mezi ty, co přehrávají a ty, co hrát vůbec neumí, ale budiž, vznikl průměrný příběh pro děti a snesitelný pro dospělé. Třetí hvězdičku přihazuji za hezké exteriéry. Nestydím se za to - když čekáte nejhorší, můžete být výsledkem i příjemně překvapeni... 51%(30.5.2011)

 • Malarkey
  ****

  Letošní Vánoce jsem se podíval na řekl bych docela dost nových pohádek. Žádná se ale nevyrovná téhle, která je krásná jak v nápadu, tak v prostředí, hercích a celkovému vyznění pohádky jako takové. Zdeněk Troška totiž když točí pohádku, tak točí pohádku a netahá do toho zbytečně bůhví co, jenom aby byl hustej, kůl a moderní. Ve výsledku to pohádka stejně vůbec nepotřebuje, protože pohádka je pohádka a má nám všem dělat především radost. V téhle je totiž všechno, co správná pohádka má mít a mně to k radosti bohatě stačí. Nestačím se divit, jak tu Troška v jednom kuse dostává sodu od zdejších uživatelů, kteří to tady hodnotí snad jenom ze sportu, aby na něm nenechali nit suchou a hledají si důvody, proč jeho další film zkritizovat, které já v tomto filmu vůbec nevidím. Asi jsme každý koukali na něco jiného...(2.1.2015)

 • Allien.9
  **

  VYKRADENÍ SAMA SEBE. Nikdy by mě nenapadlo, že se toho dočkám právě u Zdeňka Trošky, ale stalo se... Pohádky jako "Z pekla štěstí" nebo "Princezna ze mlejna" jsou cítit téměř z každého druhého záběru, což může v nejednom vnímavějším divákovi vyvolat otázku, zda nebyla "Nejkrásnější hádanka" pouhou přípravou na třetí výpravu za Honzou a Markytkou. Tento pohádkový mišmaš však nemá s kvalitou výše zmiňovaných filmů vůbec nic společného a jediné, co na něm stojí za zmínku, je Jan Dolanský. Mizerný zážitek z hloupých postav, zbytečně překombinovaného děje a nevtipných sekvencí ještě prohlubuje mizerná práce střihače. Některé scény na sebe vůbec nenavazují, jiné zase působí, jako by byly omylem rozděleny v polovině. Že by se spěchalo, aby bylo vše hotové v daném termínu? Nu, vypadá to tak...(29.5.2011)

 • Radek99
  **

  Nejkrásnější hádanka? Tedy schválně jestli víte, kdopak je nejkýčovitější český režisér?(3.1.2010)

 • - Pro film vzniklo na dvě stovky kostýmů. (DaViD´82)

 • - Původně se mělo točit na Chodsku, kvůli změně koloritu se točilo v jižních Čechách. Natáčelo se také na zřícenině hradu Sukoslav u Kostomlat pod Milešovkou, či zámcích Žleby a Sychrov. První klapka padla 24. července 2007 ve Staré oboře v Hluboké nad Vltavou. (M.B)

 • - Inspirací pro scénář filmu, který Troška napsal sám, se staly Drdovy pohádky "O Matějovi a Majdalence" a "O princezně, která hádala, až prohádala". (DaViD´82)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace