• novoten

Záběr od záběru zopakovaná Princezna ze mlejna, směšné předabování několika postav a děj vykrádající každou druhou pohádku. A přitom by ke snesitelnému filmu s tímhle solidním obsazením stačila malá Troška invence.(2.1.2010)

Zdeněk Troška si týmto snímkom u mňa troška vylepšil svoju reputáciu. Natočil pohodovú. príjemnú rozprávku. Vhodne obsadil hlavné i vedľajšie postavy. Najmä sympatický Jan Dolanský v hlavnej mužskej úlohe ma hodne zaujal. Vidím v ňom veľký herecký potenciál. Taktiež Miroslav Táborský ako vodca zbojníckej bandy bol prekvapivo dobrý. Troškove filmy pre dospelých (Kameňáky, Slunce, seno,.., Babovřesky) sú vskutku otrasné nepodarky, ale rozprávky (O princezne Jasnence..., Princezna ze mlejna, Z pekla stěstí) točiť vie. A táto (Nejkrásnější hádanka) sa mu zvlášť podarila. ***(21.12.2014)

Není to takové peklo jak jsem očekával, ale je to film který nenadchne ani neurazí. Pozitivní nálada je cítit a je to taková pohádková jednohubka od "krále českých pohádek" :-D Jinak tak krásnou a roztomilou princeznu v podání Veroniky Kubařové jsem dlouho neviděl. Mé hodnocení 2,5 hvězdičky...(19.7.2009)

• draculca

Tak tuhle pohádku jsem zas až tak uplně nepochopila. Hlavní hrdina (mimo jiné zloděj - což je podle této "pohádky" vpořádku) má doma svojí milou a na zámku líbá princeznu? To jde opravdu mimo mě. Navíc herecké výkony byly mizerné a stejně tak i dialogy. Opravdu nepovedený kousek.(23.7.2010)

Nevím, jak je to s tou nejkrásnější hádankou, ale Verča Kubařová je určitě nejkrásnější princezna, jakou jsem v poslední době viděl. A vůbec celá pohádka je ta z povedenějších za poslední léta. Já, zrovna jako vy, také ani trošku Trošku nemiluju, ale odmítám za pomocí slovníku cizích slov cupovat a kritizovat film pro děti. Na rozdíl od filmu by totiž té kritice děti moc nerozuměli. A já vlastně také ne, asi holt od pohádky nečekám naplnění ideálů teoretických příruček filmového režiséra. A homosexuálové mi rovněž nevadí; nejsem papež.(9.4.2012)