Případ nevěrné Kláry

Prípad nevernej Kláry

Case of Unfaithful Klara, the

Itálie / Česko, 2009, 92 min

• greetchen

Tak tohle je fakt případ. Cosi mezi soft pornem, nepovedenou telenovelou a rádoby kriminálním příběhem. Herecky slabé (většina herců mi navíc přišla děsně nepříjemná), podivný zvuk (a příšerný dabing), nějak na tomhle filmu nemohu najít nic, co by stálo za pochvalu. A to mi dosud většina filmů podle Viewegha nevadila.(10.8.2010)

• dopitak

Viděl jsem mnoho horších filmů s lepším hodnocením. Přesto bych v nadsázce navrhl změnu, která by určitě prospěla. Erotické pasáže tvořící tu lepší část první poloviny filmu jednoduše nahradit scénami pornografickými (nekamenujte mě, porno je dnes naprosto běžná věc), se stejným hereckým obsazením (protože to by pak byla pecka, velmi slaboučký děj "normálního" filmu, ale v porno žánru naprostý skvost). Film by potom samozřejmě neběžel v kinech ani v televizi (NOVA se na to jako koproducent určitě chystá), ale jen na diskové produkci. Nejsem ovšem žádným vyznavačem Viewegha, ale jestli jeho román obsahuje takové viditelné kopance, jako se objevily ve filmu, zaslouží (kniha i její tvůrce) zatracení. Vyhazovat minidisky s pornografickým obsahem (navíc zachycující osoby in flagranti) z okna auta na rušné pražské třídě může jen magor. Pardon za naivní otázku, ale - Co kdyby je (v kontextu filmového děje) někdo sebral? To bylo zbytečné haurské gesto. A takových perliček bylo ve filmu povícero, což z jinak průměrného filmu viditelně ve druhé polovině ztrácejího na tempu (absence erotických scén) učinilo podprůměrný škvár.(17.11.2009)

• Marigold

Nezvládnutá choregorafie souloží a příliš mnoho dialogů degradují tento erotický film o třídu níž. Škoda. Příště se zařídit podle replik ze scénáře, zejména pak: nekecej, netvař se tak pateticky a doprdele, to neumíš říct nic lepšího?(10.6.2009)

• paascha

První nutkání to vypnout přišlo už při úvodních titulcích, poslední cca 10 minut potom. Takže jsem to neviděl ani zdaleka celé, ale i ten kousek mi stačil. Shit o hnusných lidech, který si hraje na umění jen proto, že je točený v Praze. makarón ať si točí o mafii nebo o pizze, ale ne o nás, to nejde.(14.12.2009)

• šalenka

Zmačkat a vyhodit !(22.6.2009)