Případ nevěrné Kláry

Prípad nevernej Kláry

Case of Unfaithful Klara, the

Itálie / Česko, 2009, 92 min

• Mylouch

Po fázi námětu už počítám moc tvůrčí práce nezbylo a dojem z vieweghovsky všudypřítomně lechtivosti a nahoty definitivně zazdila režie českého znění - přestat, dokud je čas, peníze se dají utrácet i jinak(27.12.2012)

• slatkac

Zajímalo by mě co ten režisér fetoval, když natočil takovou sračku.(18.6.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,308,302(18.7.2010)

• insurgentes

Ital, co žije pět let v Praze a je dabovaný rodilým Čechem, houkání sirény italské záchranky hned u Jiráskova mostu, to jsou reálie tohoto béčka nebo céčka, nebo jak nazvat tenhle paskvil, co na plátně vypadá jako jeden z dílů kobry jedenáct. Vždycky jsem říkal, že Vieweghovy filmy jsou plytké jako autor sám, ale tady tomu íčka nasadili korunu, vyprázdnili zbytek obsahu a dali tomu zcela rutinní vizuální háv. Když se obsahová povrchnost spojí s řemeslnou, je to kupodivu vieweghovské více než kdykoli jindy - je to absolutní hovno. Jediné, co mě na první půlhodině (více jsem díkybohu neviděl) tohohle "filmu" rušilo, byly pražské exteriéry: připadalo mi, že někdo moje město využil jak starou šlapku. Mám od té chvíly Italy v Praze zase o něco míň rád: nevadilo mi, že tu vlastní každý druhý barák, ale vycucávat ji jako kulisy pro svoje debilismy, to jim teda jen tak neodpustim.(31.7.2011)

• Smok

Ako tak čítam komenty, Michal Viewegh sa asi veľkej obľube u susedov neteší... Ja zase nemám rád lacné telenovely a odporné soft porno snímky, ktoré človeka nevzrušia, ale zhnusia. Normálne ma to stálo námahu, tento taliansky paškvil dopozerať, takže suma sumárum jedna hviezda pre Kláru a vlastne ani neviem za čo.(8.12.2009)

• - Rovnomenný román najúspešnejšieho súčasného českého spisovateľa Michala Viewegha vyšiel roku 2003. Jeho filmovú adaptáciu mal pôvodne realizovať režisér Filip Renč, napokon práva na sfilmovanie zakúpila talianska produkcia a snímka vznikla v produkcii talianskych spoločností Jean Vigo Italia, Medusa Film a českej In film Praha. (ash99)

• - Podle knihy českého spisovatele Michala Viewegha. (M.B)