Případ nevěrné Kláry

Prípad nevernej Kláry

Case of Unfaithful Klara, the

Itálie / Česko, 2009, 92 min

• Pepinec

Ten samý den, kdy jsem měl možnost shlédnout ´toto´, zavadil jsem zrakem o článek, v němž si Michael Viewegh stěžoval na to, že není spokojený s filmovým zpracováním svého díla. Po projekci musím uznat, že má právo být rozladěný. Jelikož to, co jsem viděl, hraničilo s výsměchem všem lidem, kteří se zajímají o filmový svět, divactvo nevyjímaje. Na druhé straně mince se pak ale zračí otázka, jestli vůbec bylo v silách filmařů vyždímat z tohoto materiálu více. Buď jak buď, výsledek je dosti špatný. Nemám totiž pocit, že by Případ nevěrné Kláry měla být tragikomediální fraška parodizující sebe samotnou. Vše je navíc podpořeno dabingem, jehož úroveň by se dala na stupnici od jedné do deseti, kde jednička patří dokonalému a desítka znamená naprostý průšvih, označit dvacítkou. Co víc dodat? U Románu pro ženy jsem usnul, u Případu nevěrné Kláry jsem se místama dusil smíchy. Slavnostně slibuji, že příště si saprlotsky rozmyslím, jestli si sednu před plátno, na kterém se bude promítat cokoli, co by bylo spojené se jménem Michaela Viewegha. Šmankote, snad není tak šílená i knížka?!?(13.6.2009)

Slabší tři hvězdičky. Víte, co mi na tomto italském filmu přišlo nejhorší? Příběh od Viewegha. Kamera mi přišla velmi dobrá, herci neobvyklí a neokoukaní (i když Luca se mi nelíbil ani trochu, brrr), Klára vyzařovala kouzlo sexuality, které tolik proslavila Jeri Ryan jako Sedmá z Devíti a dost mi ke spíše kladnějšímu hodnocení filmu pomáhá naplnění dvou mých libůstek - na přitažlivosti ženských postav se pro mně velkou měrou podílí nošení extrémně slušivých brejliček a také fakt, že všechny (obě dvě) od pasu dolů odhalené dívčiny se vyznačují relativně širokým proužkem:-) Dovolím si tvrdit, že kdyby zůstal tento snímek pouze českým projektem, ani zdaleka bychom se nedočkali takto odvážných (a dle mého velmi dobře zvládnutých) erotických scén, do kterých by se naši herci rozhodně nepouštěli. Dabing je otřesný a určitě by to chtělo jiný typ úpravy vlasů než všudypřítomný melír.(13.6.2009)

• Marigold

Nezvládnutá choregorafie souloží a příliš mnoho dialogů degradují tento erotický film o třídu níž. Škoda. Příště se zařídit podle replik ze scénáře, zejména pak: nekecej, netvař se tak pateticky a doprdele, to neumíš říct nic lepšího?(10.6.2009)

• PinokKio

My si tady všichni tak pěkně pícháme .. Vždycky jsem chtěl vidět film s do češtiny předabovanou Geislerovou - ta výjimečně celejch 92 minut nesouložila .. i proto odpad.(6.12.2009)

• AngelAngie

Nevěřila jsem, že to bude až tolik špatný film, ale bohužel opravdu je. Přemýšlím, zda-li je v tomhle filmu něco, co se mi líbilo? Ne, není. Hrozná ne/podívaná, kterou už si zcela určitě nikdy nezopakuji.(25.12.2009)