Případ nevěrné Kláry

Prípad nevernej Kláry

Case of Unfaithful Klara, the

Itálie / Česko, 2009, 92 min

• šalenka

Zmačkat a vyhodit !(22.6.2009)

• Pepinec

Ten samý den, kdy jsem měl možnost shlédnout ´toto´, zavadil jsem zrakem o článek, v němž si Michael Viewegh stěžoval na to, že není spokojený s filmovým zpracováním svého díla. Po projekci musím uznat, že má právo být rozladěný. Jelikož to, co jsem viděl, hraničilo s výsměchem všem lidem, kteří se zajímají o filmový svět, divactvo nevyjímaje. Na druhé straně mince se pak ale zračí otázka, jestli vůbec bylo v silách filmařů vyždímat z tohoto materiálu více. Buď jak buď, výsledek je dosti špatný. Nemám totiž pocit, že by Případ nevěrné Kláry měla být tragikomediální fraška parodizující sebe samotnou. Vše je navíc podpořeno dabingem, jehož úroveň by se dala na stupnici od jedné do deseti, kde jednička patří dokonalému a desítka znamená naprostý průšvih, označit dvacítkou. Co víc dodat? U Románu pro ženy jsem usnul, u Případu nevěrné Kláry jsem se místama dusil smíchy. Slavnostně slibuji, že příště si saprlotsky rozmyslím, jestli si sednu před plátno, na kterém se bude promítat cokoli, co by bylo spojené se jménem Michaela Viewegha. Šmankote, snad není tak šílená i knížka?!?(13.6.2009)

• PinokKio

My si tady všichni tak pěkně pícháme .. Vždycky jsem chtěl vidět film s do češtiny předabovanou Geislerovou - ta výjimečně celejch 92 minut nesouložila .. i proto odpad.(6.12.2009)

• PROCESOR

Film je přístupný až od 15. let, takže kdo nevlastní občanku tak, ať se jde, vyčůrat- vyčistit zoubky- pomodlit a třeba hrát nějaký brutálně krvavý hry, protože ty by neudělaly ve Vašem nevinném charakteru tolik paseky, jako tento film. "Můžeme někoho milovat, ale ne vlastnit a je-li šťastná, tak jak taky". Hm to zní, dobře. Tomu druhému dáme tolik svobody, kolik si zaslouží, neboť je jistě odpovědný. A že žárlivost je nemoc, no i když, kdo nežárlí tak skutečně nemiluje. Tak co je vlastně na tomto snímku špatně? Úplně vše.(12.12.2015)

• Pavlík

26. 02. 2010 (66.); šmírování není vhodné povolání ani zábava(26.2.2010)

• - Podle knihy českého spisovatele Michala Viewegha. (M.B)

• - Rovnomenný román najúspešnejšieho súčasného českého spisovateľa Michala Viewegha vyšiel roku 2003. Jeho filmovú adaptáciu mal pôvodne realizovať režisér Filip Renč, napokon práva na sfilmovanie zakúpila talianska produkcia a snímka vznikla v produkcii talianskych spoločností Jean Vigo Italia, Medusa Film a českej In film Praha. (ash99)