Případ nevěrné Kláry

Prípad nevernej Kláry

Case of Unfaithful Klara, the

Itálie / Česko, 2009, 92 min

• dita.krizova

Říkám si "Jo, drama mám ráda, navíc tohle jsem od Viewegha nečetla, zkusím aspoň film." A ejhle ono to není drama. Údajné drama se záhy totiž proměnilo na změť erotických scén a souloží.(29.2.2012)

• dopitak

Viděl jsem mnoho horších filmů s lepším hodnocením. Přesto bych v nadsázce navrhl změnu, která by určitě prospěla. Erotické pasáže tvořící tu lepší část první poloviny filmu jednoduše nahradit scénami pornografickými (nekamenujte mě, porno je dnes naprosto běžná věc), se stejným hereckým obsazením (protože to by pak byla pecka, velmi slaboučký děj "normálního" filmu, ale v porno žánru naprostý skvost). Film by potom samozřejmě neběžel v kinech ani v televizi (NOVA se na to jako koproducent určitě chystá), ale jen na diskové produkci. Nejsem ovšem žádným vyznavačem Viewegha, ale jestli jeho román obsahuje takové viditelné kopance, jako se objevily ve filmu, zaslouží (kniha i její tvůrce) zatracení. Vyhazovat minidisky s pornografickým obsahem (navíc zachycující osoby in flagranti) z okna auta na rušné pražské třídě může jen magor. Pardon za naivní otázku, ale - Co kdyby je (v kontextu filmového děje) někdo sebral? To bylo zbytečné haurské gesto. A takových perliček bylo ve filmu povícero, což z jinak průměrného filmu viditelně ve druhé polovině ztrácejího na tempu (absence erotických scén) učinilo podprůměrný škvár.(17.11.2009)

• BloodMax

Zvláštní děj, zápletka stála za prd starý báby a toho sexu a plácání o nevěře tam bylo příliš.(9.9.2009)

• slatkac

Zajímalo by mě co ten režisér fetoval, když natočil takovou sračku.(18.6.2011)

Slabší tři hvězdičky. Víte, co mi na tomto italském filmu přišlo nejhorší? Příběh od Viewegha. Kamera mi přišla velmi dobrá, herci neobvyklí a neokoukaní (i když Luca se mi nelíbil ani trochu, brrr), Klára vyzařovala kouzlo sexuality, které tolik proslavila Jeri Ryan jako Sedmá z Devíti a dost mi ke spíše kladnějšímu hodnocení filmu pomáhá naplnění dvou mých libůstek - na přitažlivosti ženských postav se pro mně velkou měrou podílí nošení extrémně slušivých brejliček a také fakt, že všechny (obě dvě) od pasu dolů odhalené dívčiny se vyznačují relativně širokým proužkem:-) Dovolím si tvrdit, že kdyby zůstal tento snímek pouze českým projektem, ani zdaleka bychom se nedočkali takto odvážných (a dle mého velmi dobře zvládnutých) erotických scén, do kterých by se naši herci rozhodně nepouštěli. Dabing je otřesný a určitě by to chtělo jiný typ úpravy vlasů než všudypřítomný melír.(13.6.2009)

• - Rovnomenný román najúspešnejšieho súčasného českého spisovateľa Michala Viewegha vyšiel roku 2003. Jeho filmovú adaptáciu mal pôvodne realizovať režisér Filip Renč, napokon práva na sfilmovanie zakúpila talianska produkcia a snímka vznikla v produkcii talianskych spoločností Jean Vigo Italia, Medusa Film a českej In film Praha. (ash99)

• - Podle knihy českého spisovatele Michala Viewegha. (M.B)