Vtipná, nápaditá a svieža rozprávka (?), ktorá je nesentimentálna a v ktorej si každý nájde niečo zaujímavé. Decká tie rozprávkové propriety, ja som sa na to pozeral ako na klasický film, kde všeto funguje ako má. Ivan Trojan potvrdzuje, že je extrémne talentovaný herec, ale všetkci ostatní mu skvele sekundujú. Milý a pohodový film pre všetkých, bez toho aby sa "tým všetkým" snažil vtierať...(2.4.2013)

• Sonnery

Námět slušný, film strašný. Pohádkový je na tom akorát vánoční vysílací čas. Zbytek mine děti, rozumné dospělé i uvědoměle živé starce. Nuda(26.12.2012)

Tak tohle je příjemné překvapení. Po včerejším zklámání s měsíčky, jsem si přišel na své...Jednoduše a krátce řečeno, pohádka na Vánoční večery jak dělaná...dokonce vtipné hlášky nechybí..."stydnou nám zákazníci":-)(25.12.2012)

Pěkná pohádka, která se v záplavě nově vznikajících pohádek určitě neztratí a musím říct, že je právě tato hodně povedená a možná patří mezi úplně ty nejlepší, které v současných dobách vznikly. Lepší průměr.(28.12.2013)

Slušný pokus o něco trochu propracovanějšího, bohužel jej sráží několik podstatných chyb. Například opět nesjednocená výprava - vidět v jednom záběru motorku, klobouky z počátku 20. století, Dvořáka v barokním ohozu a zbrojnoše v brnění je opravdu něco otřesného. Dále bych se obešel bez mnoha zbytečných minirolí známých herců, výsledkem je vždy nevyužitost a zbytečné odvádění pozornosti. A ještě mě hrozně bilo do uší a očí předabování Haničky. Nebylo by pro příště jednodušší a logičtější vybrat představitelku, která to nepotřebuje? Jinak jak říkám, bylo vidět, že si na tom dal Strach docela záležet, jako celek to rozhodně nepůsobilo odflákle, ale do zlaté pokladnice českých pohádek se to opět nezapíše.(25.12.2012)