Ženy mého muže

Kvety Sakury

(neoficiální název)

Slovensko / Česko / Maďarsko, 2009, 85 min

• Checht

44. KVIFF - Za zacatku to vypadalo vylozene slibne, ale potom to nedopadlo tak jak jsem si predstavoval, spise... nedopadlo to vubec. Porad jsem cekal na nejakej uzasnej zaver a originalni, ale neprisel. Slabota... *** za herce a atmosferu(7.7.2009)

• Vitex

Snímek údajně svým producentům připadal příliš depresivní, pročež byl znovu sestříhán, ale už bez Ivana Vojnára, aniž by režisér podobu konečné verze mohl nějak ovlivnit - americká praxe se pomalu uvelebuje v českém filmu.(29.9.2009)

• tron

„Chceli byť slávni a keď sú, ľutujú. Máš to ako so sexom – robíš to a hovno z toho.“ Herečka/moderátorka za zenitom. Krachujúce manželstvo so záletným a navyše aj duševne chorým manželom. Policajné vyšetrovanie vraždy. Ilegálna emigrantka z Macedónska (v Bratislave). Vzťah medzi zdravotnou sestrou a jej umierajúcim pacientom. Sieť predajní na umelé kvety. Slovensko-ázijský šoubiznis. Na jeden film nie málo. Práve roztatárenosť scenára, skáčuceho z jednej témy do druhej (teoreticky by každá stačila na vlastný film), je hlavným mínusom pekne zrežírovanej snímky. Plusom sú skúsené herecké výkony (v podstate všetci dokázali i na malom priestore dôstojne vystihnúť charakter svojich postáv, len u Táni Pauhofovej má divák pocit, že tu hrá len preto, aby si zasa dala dole podprsenku).(29.1.2010)

• Flego

Studený byt, studené vzťahy, studený film. Množstvo dejových línií ( manželské nezhody, praktiky v reklamnej agentúre, hasnúca kariéra, vyšetrovanie zločinu, dievča z Macedónska, choroba ) roztriešťujú príbeh na epizódky, ktoré sa nedajú pospájať. Toto je prapodivný zlepenec všetkého a ničoho, kde nad všetko ostatné čnie len atraktívny názov. Záverečný rýchly sled udalostí so skracujúcimi sa scénami len dokazuje, že si film želá svoj koniec a nikomu nie je jasné, aký by mal byť.(2.1.2010)

• jojinecko

0,5*/5...TRAPAS!!! Na tomto filme je všetko tak zlé, že kategória "odpad" je bližšie než sa patrí... Povedzme, že tuším (veľmi matne) o čom to chcelo byť, ale výsledok je katastrofický. Hrozní herci (vedie policajná dvojica- to je karikatúra jak vyšitá), zmixované "všetko a nič" do jedného veľkého ..ehm NIČOHO, psychológia vycucaná z prsta, postavy trápne a povrchné. Keď čítam oficiálny text distribútora tak neviem či sa mám smiať alebo plakať. Hrôza a des...PS: Film aspoň mierne môže ospravedlniť (možno alibistická) info, že bol prestrihaný bez vedomia režiséra...nečudoval by som sa, lebo ten výsledok na to patrične vyzerá- chaos.(2.1.2010)