Ženy mého muže

Kvety Sakury

(neoficiální název)

Slovensko / Česko / Maďarsko, 2009, 85 min

• mysiak

Tak to čo sa dnes točí sa fakt nedá popísať..des nad des...Studenková úplny zle zahraté, celý film totálna nuda, na zaspatie..ani neviem čo sa tam poriadne dialo...(1.1.2010)

• nunka

Strih na Bratislavu, v zápätí scéna z Pražského metra, česko-slovensky, maďarsko-česky pokombinované páry - miestami som sa zmietala v rozkúskovaných príbehoch, ktoré chceli veľa vypovedať a zároveň toho moc nepovedali..Môj rozpäčitý dojem prehlbil mix policajných vyšetrovateľov Paulovič a Polívková..k tomu znova téma cudzincov, ktorí prišli "hľadať" útočisko na Slovensko. Už začína byť podozrivé, že utečenci sú povinnou súčasťou každého nového filmu v československej kinematografii. Príbeh aj keď mal svoju hľbku bol nudný a zaradí sa tam, kam na neho každý o chvíľku zabudne...(2.1.2010)

• jojinecko

0,5*/5...TRAPAS!!! Na tomto filme je všetko tak zlé, že kategória "odpad" je bližšie než sa patrí... Povedzme, že tuším (veľmi matne) o čom to chcelo byť, ale výsledok je katastrofický. Hrozní herci (vedie policajná dvojica- to je karikatúra jak vyšitá), zmixované "všetko a nič" do jedného veľkého ..ehm NIČOHO, psychológia vycucaná z prsta, postavy trápne a povrchné. Keď čítam oficiálny text distribútora tak neviem či sa mám smiať alebo plakať. Hrôza a des...PS: Film aspoň mierne môže ospravedlniť (možno alibistická) info, že bol prestrihaný bez vedomia režiséra...nečudoval by som sa, lebo ten výsledok na to patrične vyzerá- chaos.(2.1.2010)

• kikuka

Okrem ďalších momentov mi pri tomto filme vyskakuje otázka, prečo sa vzdali pôvodného, pracovného, názvu "Kvet sakury", bol by minimálne poetickejší, hoci motív kvetu sa vo filme objavoval viac-menej náhodne a v konečnom dôsledku neurčito, až do bezvýznamna (neviem sa zbaviť pocitu, že to nebol tak celkom pôvodný zámer). Ale ani anktuálny názov veci nepridal. Celkovo mi tento filmík prišiel ako snaha o niečo trošku iné, aj keď stále vzťahové. Miestami almodovarovské, miestami lynchovské, no v konečnom dôsledku našsky trochu zahanbené a nesmelé, rozbehané na 5 smerov no vždy len pár krokmi. (možno som čakala väčšiu zlobu)(25.10.2009)

• Slarque

Československý film se odehrává v Praze, ale jsou v něm i postavy z Maďarska či Makedonie. Opět je zaměřen na exkluzivní svět vyšších kruhů, kde jsou lidé dobře placeni, aniž by něco dělali. Do toho nějaký ten umírající, jedna vražda, psychická porucha, celkově nic zvláštního. Pokud chcete zase vidět nahou Táňu Pauhofovou, tak bych vám mohl doporučit jiné její filmy. Jinak je to typický domácí průměr – vyloženě nenudí, ale při odchodu z kinosálu už si z filmu nebudete nic pamatovat (50%).(15.7.2009)

• - Zdena Studenková šla po prečítaní vynikajúceho scenára do filmu nadšená. Po prvom zhliadnutí sa však podľa vlastných slov rozplakala so slovami: „Už nikdy viac nechcem točiť žiaden film!" Za obrovské sprznenie dobrej predlohy totiž pokladá režisérovu neschopnosť. (matthew.17)