Ženy mého muže

Kvety Sakury

(neoficiální název)

Slovensko / Česko / Maďarsko, 2009, 85 min

• nunka

Strih na Bratislavu, v zápätí scéna z Pražského metra, česko-slovensky, maďarsko-česky pokombinované páry - miestami som sa zmietala v rozkúskovaných príbehoch, ktoré chceli veľa vypovedať a zároveň toho moc nepovedali..Môj rozpäčitý dojem prehlbil mix policajných vyšetrovateľov Paulovič a Polívková..k tomu znova téma cudzincov, ktorí prišli "hľadať" útočisko na Slovensko. Už začína byť podozrivé, že utečenci sú povinnou súčasťou každého nového filmu v československej kinematografii. Príbeh aj keď mal svoju hľbku bol nudný a zaradí sa tam, kam na neho každý o chvíľku zabudne...(2.1.2010)

• Vitex

Snímek údajně svým producentům připadal příliš depresivní, pročež byl znovu sestříhán, ale už bez Ivana Vojnára, aniž by režisér podobu konečné verze mohl nějak ovlivnit - americká praxe se pomalu uvelebuje v českém filmu.(29.9.2009)

• kikuka

Okrem ďalších momentov mi pri tomto filme vyskakuje otázka, prečo sa vzdali pôvodného, pracovného, názvu "Kvet sakury", bol by minimálne poetickejší, hoci motív kvetu sa vo filme objavoval viac-menej náhodne a v konečnom dôsledku neurčito, až do bezvýznamna (neviem sa zbaviť pocitu, že to nebol tak celkom pôvodný zámer). Ale ani anktuálny názov veci nepridal. Celkovo mi tento filmík prišiel ako snaha o niečo trošku iné, aj keď stále vzťahové. Miestami almodovarovské, miestami lynchovské, no v konečnom dôsledku našsky trochu zahanbené a nesmelé, rozbehané na 5 smerov no vždy len pár krokmi. (možno som čakala väčšiu zlobu)(25.10.2009)

• Checht

44. KVIFF - Za zacatku to vypadalo vylozene slibne, ale potom to nedopadlo tak jak jsem si predstavoval, spise... nedopadlo to vubec. Porad jsem cekal na nejakej uzasnej zaver a originalni, ale neprisel. Slabota... *** za herce a atmosferu(7.7.2009)

• Matty

Takhle to dopadá, když je inspirací filmu cizí slovo. Rodu mužského, neživotného. 35% Zajímavé komentáře: Shushika, klerik(12.1.2010)

• - Zdena Studenková šla po prečítaní vynikajúceho scenára do filmu nadšená. Po prvom zhliadnutí sa však podľa vlastných slov rozplakala so slovami: „Už nikdy viac nechcem točiť žiaden film!" Za obrovské sprznenie dobrej predlohy totiž pokladá režisérovu neschopnosť. (matthew.17)