• Arx

Nejsem nijak předpojat narozdíl od jiných k Vojtovi Kotkovi ale ono se na to vážně nedá dívat :-)(14.10.2008)

Mně to přišlo hodně zvláštní, nepostrádalo to originalitu, surrealistický styl a také nepřehlédnutelný dramaturgický lapsus. Herci odvedli to, co měli a Milan Šteindler chtěl ukázat, jak se i ve zdejších končinách dá natočit odvázaný film, jaký se běžně točí v zámoří. Neuspěl a to se stává, když někdo přijde se stylem, který nevoní příliš vybíravému publiku, které spíše hledá divácky vděčnější snímky se stokrát provařenými až rozvařenými herci a ohranými zápletkami. Jsem poněkud benevolentnější a nechal jsem na sebe zapůsobit Šteindlerův opus. Pobavil jsem se, i když ne královsky. Film je tady zbytečně moc strhaný, ale to je běžné. V červených číslech se vyskytují finské, korejské a jiné hrůznosti, tak bych se nedivil, kdyby novátorská česká vlna skončila v černé díře podobně jako Hostel a spol. 50%(6.2.2012)

• Terva

Scénář : Jiří Vejdělek, Halina Pawlovská a Tomáš Putna. Kamera : Tomáš Sysel. CITÁT - To je dobře, že smrt bereš tak pozitivně!.........(1.5.2011)

Příjemně sebeironické (Šteindler jako režisér porno filmu), svižné a zatraceně dobře natačené, s pouhým jediným (!) trikovým úletem a sadou fórů těžících z trapnosti._____ Kotek se překvapivě dokázal odprostit od svých teenage-rolí a studujícího, naivního budoucího doktora jsem mu bez sebevětších problémů uvěřil, stejně tak Nvotové hysterickou modelku, zbytek hereckého obsazení je dán přesným castingem. (Marek Dobeš v cameo-roličce má skutečné jenom ve filmové branži na branži "ostřiče"...)_____ O ŽIVOT je mi osobně sympatičtější než předchozí PERNÍKOVÁ VĚŽ, protože si jednak na nic nehraje a jednak se pohybujeme v intencích crazy komedie, u které postavy mluví mnohem věrohodněji než u "feťáckého opusu", "akorát" se dostávají do za vlasy přitažených situací. Je fajn vidět český film, kterému z profesionálního hlediska nelze NIC vytknout, protože triky, hudba a i zvuk jsou na prvotřídní úrovni._____ Ale ta "jinakost" za každou cenu s nízkou přitomností vtipů (většinou dialogových) mě iritovala. Zdání soudržnosti je skutečně jenom oním "zdáním", ale i tak potěší, že česká varianta chytrých teenagerovských crazy komedií ala HELE VOLE, KDE MÁM KÁRU se vyvedla.(28.2.2008)

• arachneuss

Nebýt Klepla, polemizace o životě a budhismu, skončil by tento film na kvalitě Expertů.(9.2.2008)