Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lynn
  ***

  Duo Labuda - Polívka výtečně pobaví, film jako takový ale po dvou třech dnech vyšumí a nezanechá hlubší stopy.(30.5.2008)

 • Divočák
  **

  Vejdělek je rozhodně náš největší současný režisérský talent. Jeho styl sice potřebuje trochu dopilovat, to je jistě pravda, ale i tak už teď dokáže podat své příběhy neokázalým a zábavným způsobem a s čitelným režisérským rukopisem. Byla to rozhodně dobrá volba natočit po dost mladistvých a komerčních Účastnících zájezdu tak dospělý film jako je právě Roming, protože filmy jako tenhle pomáhají začínajícím režisérům filmově dospět a nalézt svou filmovou tvář. Stejně jako Účastníkům Romingu hodně podráží nohy často velmi špatně hrajcí amatérští herci (Labudův filmový syn - to je tragédie nejhrubšího zrna) a i když je zrovna tady jejich přítomnost v podstatě nezbytná, trocha mejkapu třeba na Sašovi Rašilovovi by rozhodně nic nepokazila. Překvapivě špatně zahrál taky sám velký Bolek, který sice hláškuje o sto padesát, ale po většinu času působí hodně nepřirozeně a v klíčových okamžicích zbytečně táhne film dolů. Pokud Vejdělek narazí na podobně zajímavé téma a opustí konečně od amatérských herců, věřím, že se do budoucna máme rozhodně na co těšit. Update 29.11.2007 - Bohužel musím jít s hodnocením nemilosrdně dolů (-2*). Viděl jsem totiž tohle. Ne, Vejdělek opravdu není Kusturica.(11.8.2007)

 • ORIN
  **

  Bolkův PÍČing.(4.12.2008)

 • castor
  **

  Nebudu tak sprostý jako aktéři Vejdělkova filmu.. i když by si to v mnohém zasloužili!! Takže 45%..(3.2.2009)

 • Bluntman
  *

  Komedie od tvůrců Účastníků zájezdu. Dospěj už, pičusi jeden. Vejdělek není ani český Tonny Gatlif, protože na to mu chybí schopnost skutečně vyprávět příběh, ani Emir Kusturica, protože na to má scénář až moc pevnou dějovou základnu, prospělo by mu rozvolnění a prvky magického realismu ve filmu působí vyloženě nepatřičně._____ Hodně překvapí, v pozitivním slova smyslu, výkon Oldřicha Vlacha. Labuda jako jeden z mála do své postavy vtiskuje skutečnou životnost a trojrozměrnost, Polívka zato zůstává jen figurkou a o jeho "hereckém výkonu" se dá říct jen to, že díky Dědictví přestal být hercem a už je jenom hláškostroj. Škoda, že nedobře promazaný a působící na ty nejnižší lidské pudy, kurva piča._____ Už nějak začinám chápat, proč se u nás netočí road-movie: jednak je na to naše krajina hodně nezajímavá, jednak je mají na svědomí většinou tvůrci, kteří buď nemají ujasněno, co chtějí říct, nebo přitom koktají. Vejdělej je hladivý, smířlivý, pokud si dovolí vypíchnout nějaký neduh, tak je tezovitý a prvoplánový, při nejlepším to vidí černobíle (nikoliv šedě, jak by se na vyprávění o životě a duši slušelo)._____ Ve výsledku hrozně promarněná šance, která vyčpí doztracena, má spoustu nedořešených motivů a ruka dramaturgova mohla na konci čím dál tím víc zasahovat. Na druhou stranu Vejdělkův trademark v podobě tance funguje i zde, jenom... Raději bych se díval na fiktivní příběh, rómský epos o vyhaslém ohni, než na banální putování za poznávání sebe sama a svých kořenů.(9.6.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace