• ORIN

Bolkův PÍČing.(4.12.2008)

• gudaulin

Film, který zůstal někde na půli cesty. V rámci české filmové tvorby tvoří průměr, ale ve srovnání se světovou filmovou špičkou by beznadějně propadl. Srovnání s Kustoricovým snímkem Černá kočka, bílý kocour se vzhledem k tématu a formě filmového sdělení přímo nabízí a právě na tomto případě je vidět rozdíl mezi průměrem a mistrovským kouskem. Kladem snímku je výkon Mariána Labudy, který své postavě propůjčil prožitek a uvěřitelnost. Výkon Bolka Polívky mi přišel poněkud šablonovitý a ostatní postavy působí často jako pouhé figurky. Celkový dojem: 45 %(22.10.2007)

Duo Labuda - Polívka výtečně pobaví, film jako takový ale po dvou třech dnech vyšumí a nezanechá hlubší stopy.(30.5.2008)

• Renton

Scénář: Marek Epstein .. Dopiče už!! Tohle se vážně nepovedlo.. Předně bych ze seznamu žánrů škrtnul položku „komedie“. Ono se totiž prakticky není čemu smát a i těch pár pousmání je pěkně křečovitých. Jenže co pak zbude, když to není komedie? Podivný, režisérsky nezvládnutý mix obrazového vyprávění z tvorby knihy o hledání romské duše propletený s prvoplánovou road-movie starých kamarádů za naplněním dávných zásnub, která díky pohybu přináší různé situace, ale o nic pamětihodného se nejedná. Jedním z mála kladů je osvědčená sázka na silnou hereckou dvojici. Pan Labuda dá vzpomenout na svoje nejlepší „dobrácké“ role. Ovšem Polívka, ač je to role pro něj jako stvořená a povětšinou působí věrně, není ani při tom všem pičování tak přesvědčivý, jako třeba v Dědictví. Takže kromě herců v obvyklých rolích, místy hodně slušivého vizuální kabátku a občasné příjemné hudby nemá tato romsky laděná (velice neškodně) poetická blbina co nabídnout. Společně s Bestiářem je ROMing další studená sprcha pro tak nadějně rozjetou českou filmovou sezónu 2007! :'((5.6.2007)

Myslím, že s ROMingem mají někteří lidé problém hlavně protože od toho prostě čekají jiný film. Rozhodně to není třeskutá komedie typu Kurvahošigutntag, spíš takový film s duší, kde hodně velkou roli hraje okolí, příroda a hlavně hudba. Samozřejmě, že bez dua Labuda - Polívka by to nebylo ono, ale překvapila mne i dobře zvládnutá kamera a celková příjemná obrazová barevnost (vim debilně vyjádřeno).(4.6.2007)

• - Bolek Polívka byl nominován na Českého lva za výkon ve vedlejší roli. (Elisebah)

• - Ve filmu je nafouknut balonek, který poté letí k nebi. Balonky naplněné obyčejným vzduchem však k nebi nestoupají. (Terva)

• - Keď z Kačeny (nákladné vozidlo na ktorom sa vezú hlavný protagonisti filmu) odletí kus plechu a Bolek Polívka z Mariánom Labudom sa sklonia k odletenej časti, je jasne nad ich hlavami vidieť biely chlpatý obal mikrofónu. (andykovac)