Pravidla lži

Rules of Lies

Thriller / Drama / Psychologický

Česko, 2006, 119 min

Je to dost překvapení, podobně dobrý český film už tu nebyl nějakou dobu. Herecké výkony jsou vynikající, ale ta podivná detektivní zápletka příliš nefunguje a je velká škoda, že tvůrci neuzavřeli ani jeden motiv ani jedné postavy (a tím nepočítám ten titulkový dovětek). 3,5/5(31.10.2006)

Na české poměry hodně slušné.Langmajer válí.Místy je to sice dost utahané a po druhé bych to vidět asi nechtěla,ale pocity z toho mám jakž takž dobré.(29.9.2011)

Takové zajímavé téma... Jinak bohužel vše při starém... °-/ - - - P.S. Tři hvězdičky s velikým sebezapřením, jen za tu slabou výjimku, potvrzující ta naše dnešní a už asi na věky prolhaná filmumarná pravidla... - - - - - (Poprvé viděno kdysi po vydání na dvd, hodnocení 26.4.2011 po repete na ČT1 v rámci R.L.Č.F 4192., nekomentář zde opět pravidelně zklamaný jako dvěstěšedesátýdruhý - 26.4.2011)(26.4.2011)

• Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 3/10 Hudba 4/10 Prostředí 3/10/// +kvalitní herecké výkony a lákavé obsazení -slabý scénář, málo dramatické/// Původně jsem si myslel podle obalu, že půjde o nějakou gangsterku. Dlouho jsem rozdýchával že se jedná o psychologický film o komunitě, která je mi velice vzdálená. Dokonce až tak vzdálená, že osudy postav mi byli lhostejné a celkově na mě film nepůsobil moc příjemně. Závěr to mírně napravuje./// Celkem 37%///(30.7.2011)

Další překvapení pocházejicí přímo z naší domoviny. Přestože je první část filmu poněkud pomalejší, druhá část (hlavně poslední dvě sezení) to bohatě vynahrazuje - zvláště použití jiných kamerových postupů ve spolupráci s intenzivními emocemi.(21.9.2008)

• - Film na plzeňském festivalu českých filmů Finále získal roku 2007 ocenění za mimořádný filmový počin, Cenu asociace českých filmových klubů a také Cenu diváků. (Tom_Lachtan)

• - Robert Sedláček se sám zabydlel na celý týden v terapeutické komunitě v Němčicích. Řada příběhů, které tam vyslechl, teď zní z úst jeho postav. (xjane)

• - Režisér Sedláček si přál pořídit co nejvíce autentických záběrů, a tak například během scén, ve kterých probíhají sezení, herci nevěděli, kdo je právě filmován a hráli naplno celou dobu. (slatkac)