poster

Pravidla lži

 • anglický

  Rules of Lies

Thriller / Drama / Psychologický

Česko, 2006, 119 min

 • Le_Chuck
  ****

  Chytlavé drama, ktoré si ma získalo až v druhej polovici, kedy sa dej začal sústrediť na Milana (Langmajer). 70%(28.10.2007)

 • ChewieDC
  ***

  Je to dost překvapení, podobně dobrý český film už tu nebyl nějakou dobu. Herecké výkony jsou vynikající, ale ta podivná detektivní zápletka příliš nefunguje a je velká škoda, že tvůrci neuzavřeli ani jeden motiv ani jedné postavy (a tím nepočítám ten titulkový dovětek). 3,5/5(31.10.2006)

 • tron
  ****

  „Jsme tu proto, protože už není kam bych´ utekli sami před sebou.“ Toto nie je žiadny experiment, režisér a scenárista dobre vedel, čo robí. Hoci som sa zo začiatku tešil, čo všetko PRAVIDLÁM LŽI vytknem, postupne ma rozprávač čoraz mocnejšie chytal za ruku vzťahmi, príbehmi a zvratmi bandy feťákov, ktorí v súkromnej liečebni chcú začať nový život, ale z feťáka nového človeka, česť výnimkám, nevykrešeš. Zdatné herecké obsadenie (Budař, Stránský, Novotný, Langmajer), puch človečiny a vynikajúce dialógy („Co rodiče?“ – A co jako?“ alebo „Prý jim bila zima... ale ani jedna neměla na sobě kalhotky.“).(2.2.2009)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Film na plzeňském festivalu českých filmů Finále získal roku 2007 ocenění za mimořádný filmový počin, Cenu asociace českých filmových klubů a také Cenu diváků. (Tom_Lachtan)

 • - Režisér Sedláček si přál pořídit co nejvíce autentických záběrů, a tak například během scén, ve kterých probíhají sezení, herci nevěděli, kdo je právě filmován a hráli naplno celou dobu. (slatkac)

 • - Robert Sedláček se sám zabydlel na celý týden v terapeutické komunitě v Němčicích. Řada příběhů, které tam vyslechl, teď zní z úst jeho postav. (xjane)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace