Jarmareční bouda

Market Chalet

Drama / Podobenství

Česko, 2009, 84 min

Myslím, že jsem nakonec pochopil záměr tvůrců sdělit nám, jak je lidský život bezvýznamný a pomíjivý, zejména ve srovnání s velikostí vesmíru. Na toto téma ale existuje vícero zajímavějších filmů. 55%(15.12.2016)

• Cimr

Mám rád absurdní dramata i surrealismus a novou vlnu, ale tento film, ačkoliv míchá od každého trochu, mě skoro až naštval svojí prvoplánovostí maskovanou vyšším uměním, nabubřelostí a hraním si na bůhvíco. Režisér celé lidstvo obviňuje, jak je zlé a zkažené, ale sám se příliš nepředvedl. Dospělý muž v plenkách, Dan Bárta válející sudy a parta idiotů běhajících po lese jako metafora zkažené lidské společnosti? A do toho komentář "Och, podívejme na marnost lidské slávy!" a podobně. Hledal jsem dlouho cokoliv, co by mi přišlo dobré nebo zajímavé a s čestnou výjimkou houpačky (a trochu i ptáka na konci) jsem nic nenašel. Nevím co to je v Čechách za nový hit, točit experimentální snímky, které jsou experimentální buď v tom, že se tam vůbec nic neděje, nebo že tam pobíhá parta debilů, nebo že je to snímáno roztřesenou nezaostřenou kamerou a divák ani nevidí, o co vlastně jde. Nevím, co to je za hit, ale doufám, že to přestane!(18.5.2010)

• bourec

Obří kravina,kterou sem poznal za dvacet minut.Pravda je,že absolutně nechápu,proč takovýhle dílka vznikaj,a jakou duševní poruchu maj jejich autoři.0%.(13.3.2014)

Divák nedostane jasnou odpověď, nakolik jde o drsné podobenství (jak říká distributor) a nakolik jde o "drsné podobenství" - by lover - moc pekne receno! ano, u tohoto filmu je potreba myslet i pres to (nebo prave proto?) ze zli hrdinove opravdu vypadaji jako zli hrdinove a pri jejich zlem cinu hraje zla hudba. Co je mysleno vazne a co je nadsazka? "filmu o upadku lidstva" uz byly natoceny mraky, alegorickych, umeleckych, nebo naopak jednoduchych a srozumitelnych, vyberte si! neskatulkujte ale do teto kategorie Jarmarecni boudu, pro me je to film o necem trosku jinem...nebo jsem jenom nepochopila jeho prvoplanovou trapnost, na kterou vsichni nadavate? ...(2.4.2010)

• Big Bear

Jardu Duška mám rád. Vím že je to Marťan a až nasbírá dostatek vzorků na naší Zemi, zase odletí. Jarmareční bouda však byla opravdu divná divnost.... *(13.3.2014)

• - Snímek byl natočen barevně na klasický filmový materiál 35 mm. (hippyman)

• - Jde o úpravu stejnojmenného černobílého kultovního snímku z roku 1982. Jeho stopáž tehdy činila asi 40 minut a získal nejvyšší ocenění na festivalech nezávislého filmu. Krátce nato byl zakázán a promítal se jen po filmových klubech a v zahraničí. (hippyman)

• - Děj snímku je situovaný pouze do exteriérů. (hippyman)