Konečně nějakej českej Indiana Jones, nebo spíše Lovec pokladů. Myslím, že na první pokus to ušlo. Konečně má i Praha a celkově i ČR nějaké zfilmované záhady, ne jenom US, která jich má zfilmovaných tolik za tak krátkou historii, že pokud tam vlastníte nějakou mapu nebo dokument více než sto let, máte v rukou jistě klíč k rozluštění některé ze záhad. Kramár mě celkem pobavil a z bývalého souseda Lukavského jsem měl radost, že se ukázal (( ::(6.9.2007)

• Slarque

Mohl to být konečně po dlouhé době nějaký slušný tuzemský dobrodružný film pro mládež. Námět byl zajímavý, obsazení víc než slušné, jediné, co chybělo, byl scénář. Ono je těžké nechat se filmem nějak strhnout, když příběh zmateně přeskakuje bez jakékoli logiky ze scény do nějaké další a pokud se děje něco souvislého, je to velice předvídatelné.(27.12.2008)

Zbytečně podhodnocený film... Samozřejmě se nemůže srovnávat s hollywoodskými produkcemi, ale na české podmínky je to celkem slušné. Navíc je to film pro děti, čili srovnání s Šifrou mistra Leonarda či Indiana Jonesem je poněkud zcestné. Kdyby mi bylo 12, tak to žeru...(3.5.2011)

Tak příšerné to zase nebylo. Na tenhle film bych se asi nepodívala, kdyby dcera nepřišla ze školy s tím, že se učí o Rudolfu II. a povídali si o Golemovi. Původně jsem chtěla pustit Císařova pekaře, ale toho si prý budou pouštět ve škole. Sáhla jsem tedy po tomto českém "skvostu", a protože jsem nečekala nic světoborného, byla jsem nakonec docela mile překvapena. Děti hercům i scenáristovi tu prkennost odpustí snadno a příběh je baví. Neřeší podivné zjevování se holky se švihadlem ani jiné podivnosti. Pro ně je to prostě kouzlo, pohádka. A jiný pohled na tuhle část pražské fantashistorie jim taky neuškodí. Nebo že by na tom fakt něco bylo?(8.10.2015)

• Psema

Temná strana Síly a důvod, proč se filmům od Pavla Jandourka vyhýbat. Ubohý scénář, děravý ve všech ohledech pomalu přebíjí svojí stupidností i takovou perlu jakou je Pánská jízda. Ale ne , tam je to horší. Tohle je jenom hodně hloupé. Kvalita dialogů by se dala přirovnat k tvorbě z mateřské školy, scénárista si zjevně v mnoha chvílích nevěděl rady a tak se některé postavy objevují, jak se to tvůrcům hodí. Některé z nich mají zjevně teleportační schopnosti.:) K tomu všemu naprosto šílené výkony snad naprosto všech z osazenstva (děti vynechám, jelikož od těch nic nečekám). Takový Bořivoj Navrátil by se měl skutečně stydět, že se podepsal pod něco takového. fuj, fuj, fuj. K naprostému peklu si stačí připočíst otřesné televizní zpracování, které bych se styděl vyslat i do ranního vysílání ČT. Pokud mě zrak neklamal, tak se na plátně objevily i pokusy o napodobování Tonyho Scotta (zoomy) či M. Baye (neuvěřitelný oblet při heroickém projevu). Maharal tedy skončil přesně tak, jak se dalo očekávat od filmu, jenž tvůrčí skupina přirovnává k Indiana Jonesovi či Lovcům pokladů. Ostudně. Jednu hvězdičku za moji důvěru v to, že Maharal není myšlen úplně vážně. Pokud ano, tak Pánbůh s námi a zlé pryč.(25.1.2007)