• Webb

Tento film mi přijde jako kdybych namočil do flašky, potom bych obsah flašky vylil do záchoda, flašku bych nevypláchl a nalil si tam čaj. Čaj už mi jaksi moc chutnat nebude a víte proč? Protože má tento film teenagerovské pojetí a mizerné herecké výkony všech zůčastněných (výjimkou je Libuše Havelková) a nejhorší z nich je (ne)herečka Barbora Seidlová, která svým herectvím výrazně sráží né zrovna moc velikou kvalitu filmu. Tato (ne)herečka prostě neumí hrát. Je to fakt děs. Úplně mi to rve uši a oči. Ááááá rrrrr brrrrrr!!!!!!(16.12.2008)

Na české poměry poměrně dobrá dobrodružná podívaná. Místy až moc fantasy, ale zejména pro mladší část publika poměrně dobrá podívaná.(12.7.2011)

Skvělý český dobrodružný film. Indianovi Jonesovi se zrovna neblíží (což bude asi tím, že je určený spíše dětem - respektive rodinný film), ale objevují se tu skvělí herci a nejsou tu žádné nudné scény, takže opravdu doporučuju.(20.11.2008)

Tak příšerné to zase nebylo. Na tenhle film bych se asi nepodívala, kdyby dcera nepřišla ze školy s tím, že se učí o Rudolfu II. a povídali si o Golemovi. Původně jsem chtěla pustit Císařova pekaře, ale toho si prý budou pouštět ve škole. Sáhla jsem tedy po tomto českém "skvostu", a protože jsem nečekala nic světoborného, byla jsem nakonec docela mile překvapena. Děti hercům i scenáristovi tu prkennost odpustí snadno a příběh je baví. Neřeší podivné zjevování se holky se švihadlem ani jiné podivnosti. Pro ně je to prostě kouzlo, pohádka. A jiný pohled na tuhle část pražské fantashistorie jim taky neuškodí. Nebo že by na tom fakt něco bylo?(8.10.2015)

Dlouhou dobu si říkám, že magická Praha by byla vhodným kandidátem pro jakýkoliv příběh s Indiana Jonesem nebo Nicolase Cagem s cílem nalezení nějakého historického artefaktu. Ani jeden se ale ještě do Prahy nepodíval a tak mi na cestě za dobrodružstvím zbyl tajemný žiďáček Bořivoj Navrátil a parta tří dětí, kteří se ve filmu Maharal vydali do centra Prahy (a hrad Zvíkov), aby objevili něco, co mělo být dávno zapomenuto. Příběh je sice dle předpokladů trošku ztřeštěný, ale vše vynahrazuje nádherná kamera a herci, kteří si toto dětské dobrodružství vysloveně užívali. Přemýšlel jsem nad hodnocením, ale ulítlým závěrem u mě mírně kleslo. Nakonec tedy solidní trojka a nadšení z toho, že i takové příběhy se u nás sem tam zfilmují.(8.8.2016)

• - Ve zprávách se neustále mluví o velkých deštích a povodních, ale ve filmu je neustále slunečné počasí. (Mr.Hudson)

• - Děj filmu se odehrává v roce 2002. Všimnout si ale můžeme vozidla Škoda Roomster, které vzniklo až o 4 roky později. (Terva)

• - Antikvariát Schwarz, ve kterém zemře jeho majitel, kterého ztvárnil Josef Somr, je skutečným antikvariátem v Praze na Betlémském náměstí. Také název antikvariátu Schwarz se shoduje se skutečností. (navabaca)