• maverick10

Necekal jsem zazraky. Spise takove spestreni v zatuchajicim ceskem filmovem stereotypu. Nicmene je to takovy naivni vystrelek do nam hodne vzdalene ceske filmove budoucnosti. Ale kazdy takovy pokus jenom vitam. Kdyz pominu nesmyslnou natahovanou pribehu naprosto slepymi dejovymi ulickam, ktere se zase zpatky vraci a pokracuji dale v rozjetem pribehu. Pominu -li uzasne slabou hudbu, ktera by neobstala ani na venkovskem hudebnim festivalu "Du ven blejt". A pominu-li prilisnou naivitu, v tom ukazat nam srastiplnou a zamotanou cestu k hledani pokladu, ktera ma jit ve stopach cesty, kterou musel ujit znamejsi pribeh jeste znamejsiho Indyho, pak je to i vcelku koukatelne dilko. A jak jsem rikal, kazdemu takovemu ceskemu pokusu ja jenom tleskam.(22.4.2009)

Stejně tak jako u seríálu zůstalo jen u pokusu o tajemno, mystiku a záhadami opředený příběh. Chtělo to asi jenom víc odvahy, lepší scénář a, po hříchu, taky herce. Jednu hvězdu ale musím dát navrch, protože mě toto téma baví.(12.3.2009)

Jo, myslim to vážně:). Nedokážu popsat co, ale něco se mi na Tajemství talismanu fakt líbilo, vtáhlo mě to a upoutalo na celejch 105 minut. Když sem viděla Šifru mistra Leonarda poprvý, tak se mi tohle dokonce líbilo víc.(20.1.2009)

• Slarque

Mohl to být konečně po dlouhé době nějaký slušný tuzemský dobrodružný film pro mládež. Námět byl zajímavý, obsazení víc než slušné, jediné, co chybělo, byl scénář. Ono je těžké nechat se filmem nějak strhnout, když příběh zmateně přeskakuje bez jakékoli logiky ze scény do nějaké další a pokud se děje něco souvislého, je to velice předvídatelné.(27.12.2008)

Skvělý český dobrodružný film. Indianovi Jonesovi se zrovna neblíží (což bude asi tím, že je určený spíše dětem - respektive rodinný film), ale objevují se tu skvělí herci a nejsou tu žádné nudné scény, takže opravdu doporučuju.(20.11.2008)

• - Ve scéně odehrávající se během 2. světové války svítí pouliční lampy a okna bytů v ulici jsou také rozsvícená. Během celé války však lampy ani okna svítit nesměly. Porušení opatření pro náletům se trestalo i smrtí. (topesto)

• - Děj filmu se odehrává v roce 2002. Všimnout si ale můžeme vozidla Škoda Roomster, které vzniklo až o 4 roky později. (Terva)

• - Když si hlavní dvojce kupuje u kastelána knihu, je na něj záběr ze předu. V tu chvíli je v odrazu obrazu vidět mikrofon. (Mr.Hudson)