Zas balím krám… Ano, touhle skvělou písní (M. Pavlíček) začíná jedna z nejlepších TV sérií za poslední roky. Nechápu zdejší poměrně slabé hodnocení. Vždyť většina dílů z tohoto cyklu je založena na realitě (scénář, režie, přesvědčiví herci, neuzavřené osudy) a na problémech dnešní doby. Nejinak "Živnostník", ukazující strasti dnes tolik rozvinuté činnosti. Hlavní přednosti jsem už zmínil, co bych zde ale mohl vytknout, je poslední třetina filmu a nevěrohodně se kupící vlna loupeží. 8/10(26.9.2006)

Velmi dobrý televizní "filmík." Celkem výstižně vykresluje, jak zdánlivě nepodstatné okolnosti (tím nemyslím tu spoustu neuvěřitelných loupeží) mohou spolurozhodovat o bytí či nebytí podnikatele. Musím ještě zdůraznit jednu věc, že na televizní film je tento snímek neobvykle dobře propracovaný do nejmenších detailů (např. sklenice vody v hospodě).(29.9.2006)

• gilmore_girl

Dost pritazene za vlasy... pochybuju o tom, ze skoro kazdy den vas obchod nekdo prepadne a ze se s tim neda vubec nic delat. Kdyby to melo trochu realistictejsi dej, nebylo by to zvladnute uplne nejhur.(11.4.2011)

Petr Slavík to myslím má taky vychytaný a i když scéna na policejní stanici připomene Horem pádem, realita z téhle více než povedené televizní inscenace jenom čiší.(29.9.2006)

Ujde, trochu zajímavým pohledem..(10.4.2011)