Sejmi je všechny

Len strieľaj!

Akční / Thriller / Krimi / Komedie

USA, 2007, 82 min

• Gilmour93

„What I really hate, is a pussy with a gun in his hand.“ No jo, Clive, člověk míní, osud (Davis) mění.. Britský elitní střelec, porodník, bulletproof chůva a ochránce italských kojných v jednom uprostřed karotenové akční jízdy bez předpisů, kde se snaha o efektnost za každou cenu stala ve finále otravnou. Nejspíš to měla být stylová záležitost pro vypnutý mozek zábavy chtivých mas, ale mně by se ji nepodařilo uzřít, i kdybych sežral nosy všem sněhulákům světa..(2.2.2011)

• Kaka

Tento film geniálně demonstruje současný stav středního komerčního proudu hollywoodské rádoby cool moderní kinematografie. Nebál bych se tvrdit, že je v pěkných sračkách. Samé cool hlášky, akce je ještě akčnější, ten největší drsoň je ještě drsnější a sexbomby jsou ještě více sexy (což jediné by snad až zase tak nevadilo). Takže jestli tenhle paskvil měl ať už přímo parodovat, či napodobovat některé slavné filmové milníky let minulých, nepovedlo se. Větší blbost v kině totiž v letošním roce neuvidíte. Nerozumím těm hvězdným jménům, nerozumím neuvěřitelně nepřehledným a špatným akčních scénám, nerozumím celému tomuto břečkoidnímu rádoby stylovému bijáku. Někdy se člověk i zasměje, ale určitě ne v tom správném smyslu. Gigasračka.(26.11.2007)

Akčňák, u kterého je vidět, že se tvůrci náramně bavili. Monica Bellucci je vážně sexy, a když se k tomu přidá drsňák Clive Owen a jeho akční mrkvičky, tak vzniká akční zábava u které je nejlepší vypnout mozkové závity a nechávat se unášet zběsilou jízdou. Příjemná podívaná a tak hodnotím 4 hvězdičky...(23.12.2007)

Jedna věc mi stále vrtá hlavou... Je opravdu možné zabít člověka mrkví na tolik způsobů? Ale k čertu s tím! Sejmi je všechny je tak ulítlé a akčně zábavné, že oproti tomu působí filmy Michaela Bay jako levná béčka. Pořádný scénář zde sice neexistuje, ale ten Davis v pohodě vynahrazují ulítlým humorem, drsnými hláškami a nekompromisně šílenými přestřelkami. Tohle je tak stylový film, že to ani není možné!(2.5.2008)

Michael Davis má ty správné filmařské vzory, obrovské nadšení a sympatický zbrojní fetiš. Taky má pár dobrých a hodně špatných nápadů a hlášek, zálibu v obludné nadsázce, která až na čestné výjimky není vtipná, přílišnou potřebu kurvit akci střihem, touhu být maximálně cool a v neposlední řadě žádné zábrany ohledně opravdu masivního a okatého vykrádání ostatních (někdo by řekl že "zábavně cituje", ale to nebaštím). Koncept akční grotesky zkratkovitě podávající plytký děj mě zaujal (i když film není ani zdaleka tak vtipný, jak by si přál), stejně jako pistolový fetišismus - ze zbraní se nejen střílí, ale také jsou demontovány a smontovávány, používány k mučení či ustřelení pupeční šňůry a v neposlední řadě se toho o nich hodně namluví. Samotné přestřelky ale z výše uvedených důvodů moc cool nejsou (ať už se odehrávají za jakýchkoliv okolností a v jakýchkoli prostředích) a tak zůstává jen průměrně střelená akční jednohubka od nepříliš schopného fanouška akčních filmů.(26.11.2007)

• - Clive Owen sa vo filme vozí na BMW. Na autách tejto značky Clive Owen natáčal aj reklamné filmy (The Hire), ktoré režírovali režiséri ako je Ang Lee, Tony Scott či John Woo. (youtoo18)

• - Počas prepadnutia bistra na konci filmu, keď sa hlavní hrdinovia bozkávajú, na nich začne pozerať tučný chlapík v okuliaroch, ktorý sŕka z prázdneho pohára. Pri lúpeži a následnej streľbe zasiahnu však plný pohár, ktorý daného chlapíka aj ostrieka. (executive)

• - Smith (Clive Owen) ve filmu oblékne nemluvně do neprůstřelné vesty, která by sice možná kulky zastavila, ovšem předaná kinetická energie střel by křehké dítě stejně zabila. (HectorHagman)