Sejmi je všechny

Shoot 'Em Up

Len strieľaj!

Akční / Thriller / Krimi / Komedie

USA, 2007, 82 min

Tohle že psala i režírovala stejná osoba? To snad... Davis proměnil (svůj vlastní!!!) sen fandy šílených akčňáků v cool se tvářící, ale ve skutečnosti shnilou patlaninu, kde si při káždé akci říkáte, že v cizích rukou by to bylo neskutečně boží. Do toho zruinoval Owenovi šance na ultimátního hláškujícího zabijáka. Netrpěl jsem sice až tak moc, ale smutno mi rozhodně bylo.(25.11.2007)

Jedna věc mi stále vrtá hlavou... Je opravdu možné zabít člověka mrkví na tolik způsobů? Ale k čertu s tím! Sejmi je všechny je tak ulítlé a akčně zábavné, že oproti tomu působí filmy Michaela Bay jako levná béčka. Pořádný scénář zde sice neexistuje, ale ten Davis v pohodě vynahrazují ulítlým humorem, drsnými hláškami a nekompromisně šílenými přestřelkami. Tohle je tak stylový film, že to ani není možné!(2.5.2008)

Tam, kde Crank bohapustě vykrádal, tam Shoot ´em up zábavně cituje. Od Johna Woo, přes Bourne identity a Children of the Men až po reklamu Hire. Clive Owen je kosič no. 1 letošního podzimu a vážně dává najevo, že role Maxe Paynea by mu seděla jak ulitá. Michael Davis sice není bůhvíjaký génius, ale neskrblí nápady, má cit pro vtip a zdravou nadsázku a hlavně umí zatraceně dobře kloubit hudbu s akcí. Kratinká stopáž je moc gut, stačilo by deset minut navíc a už by tam smrděla monotónnost. Kdo má rád mrkev a ňadra Moniky Belluci, šup do řady! Fundovanější obec diváků-kritiků plive už teď, ale nedejte na ně, tohle je poctivá jízda bez nároků na mozek. Jak by řekl nejmenovaný člen sboru veselých oveček od Vodafonu: „Oh yeah!“.(10.11.2007)

• EdaS

Mizerně natočený vlhký sen třináctiletého fanouška akčních filmů. Za trio Owen-Bellucci-Giamatti mi bylo vyloženě stydno.(6.11.2007)

Hooodně hustý. Skoro každý akční film je více či méně tupý a tenhle se to aspoň nebojí přiznat. Jen škoda těch vážných a politických pasáží. FUCK ME SIDEWAYS!!!(10.1.2008)