Sejmi je všechny

Shoot 'Em Up

Len strieľaj!

Akční / Thriller / Krimi / Komedie

USA, 2007, 82 min

A jako akce, B jako béčko, C jako Cliwe, D jako drsný, E jako elegán, F jako fikanej, G jako gun, H jako hukot, I jako in, J jako jadrný, K krimi, L jako luxusní, M jako mrkev, N jako nebezpečná, O jako Owen, P jako pobíhající, Q jako quick, R jako rock, Ř jako řežba, S jako sexy, super, srandovní, T jako tvrďárna, U jako úlet, V jako vostrej, W jako whoooow, X, Y, Z jako dalšího komentáře není třeba!(13.12.2007)

Michael Davis má ty správné filmařské vzory, obrovské nadšení a sympatický zbrojní fetiš. Taky má pár dobrých a hodně špatných nápadů a hlášek, zálibu v obludné nadsázce, která až na čestné výjimky není vtipná, přílišnou potřebu kurvit akci střihem, touhu být maximálně cool a v neposlední řadě žádné zábrany ohledně opravdu masivního a okatého vykrádání ostatních (někdo by řekl že "zábavně cituje", ale to nebaštím). Koncept akční grotesky zkratkovitě podávající plytký děj mě zaujal (i když film není ani zdaleka tak vtipný, jak by si přál), stejně jako pistolový fetišismus - ze zbraní se nejen střílí, ale také jsou demontovány a smontovávány, používány k mučení či ustřelení pupeční šňůry a v neposlední řadě se toho o nich hodně namluví. Samotné přestřelky ale z výše uvedených důvodů moc cool nejsou (ať už se odehrávají za jakýchkoliv okolností a v jakýchkoli prostředích) a tak zůstává jen průměrně střelená akční jednohubka od nepříliš schopného fanouška akčních filmů.(26.11.2007)

Krásně bizarní, a patřčně střelená akční hříčka, která by klidně mohla být o pár desítek minut delší. Vůbec nevadí, že obsahuje několik logických trhlinek a spoustu zcela nesmyslných a / nebo nereálných momentů, jako celek je to maximálně nadupaný a zábavný (a vtipný) akční guláš. Body navíc za tu jednu vyloženě tripózní akční pasáž (která je o to lepší, o co mizernější jsou v ní triky). Owen je drsnej, Giamatti patřičně ujetej, Bellucci nic moc, jako celek prostě úlet...(1.11.2007)

Heavymetalové mimčo, nenávisťou kypiaci mrkvožravý pestún, fľandra z dobrým srdcom a ešte lepšími kozami (hlavne pri nej nesmiete mať alergiu na laktózu), fanatický hitman s manželkou na telefóne a asi sto zloduchov v čiernych kožených bundách, z ktorých na konci zostane len obrovská hromada rozstrieľaných mŕtvol. A k tomu tisíc nápadov a milión hlášok. To všetko v zbesilej akčnej haluzi, ktorá sa ani chvíľu neberie vážne a v ktorej je viac streľby ako v štvrtom Rambovi. Výhrady voči strihu nechápem - akcia je určite prehľadnejšia ako napr. v záverečnej polhodine toľko oslavovaných Transformers. Áno, ten film je taký hustý, že už v polovici to mozog nedokáže vstrebávať, ale na DVD si to človek môže rozfázovať a vychutnávať si jednotlivé vymakané prestrelky. O nič iné predsa nejde. Chvíľu som mal pokušenie dať aj piatu hviezdičku. Z jediného dôvodu: V mojej bývalej práci mi šéfoval chlap, ktorý si v štyridsiatke nechal na svojej plešivejúcej hlave narásť dlhé mastné vlasy, zopol si ich do copu a myslel si, že vyzerá mladšie, že to je cool a že na to budú letieť 20-ročné baby. Neznášal som to!!! ;-) P. S. Owenovi som toho drsňáka žral v každučkej sekunde.(4.5.2008)

Moc nemusím filmy, kde jeden chlap sám zabije desiatky ďalších.. a keď ešte niekoho zabije mrkvou, tak to je už priveľa... Keď si odmyslím absurdné scény a bezduchý dej, tak to nebolo až také strašné.(31.1.2010)