poster

Proč bychom se netopili (TV seriál)

Komedie

Česko, 2009, 10x55 min

Režie:

Petr Nikolaev

Předloha:

Zdeněk Šmíd (kniha)

Kamera:

Martin Duba

Hrají:

Václav Rašilov, Markéta Štechová, Tereza Kostková, Radek Zima, Lukáš Vaculík, Jiří Ployhar ml., Zuzana Kajnarová, Branislav Polák, Arnošt Goldflam, Jitka Ježková, Petr Lněnička, Markéta Coufalová, Otakáro Maria Schmidt, Petr Nárožný, Jaromír Nosek, Martin Písařík, Jakub Prachař, Vladimír Škultéty, Roman Štabrňák, Michal Novotný, Kateřina Janečková, Hana Vagnerová, Markéta Frösslová, Eva Ujfaluši, Jana Hubinská, Lenka Vychodilová, Eliška Nezvalová, Nikola Říhová, Lenka Zahradnická, Marek Holý, Gabriela Hyrmanová, Lukáš Jurek, Jiří Fero Burda, Ivana Stejskalová, Jan Hájek, Hana Seidlová, Karel Zima, Daniel Margolius, Otmar Brancuzský, Oldřich Vlach, Stanislav Zindulka, Jan Vondráček, Matěj Hádek, Vladimír Javorský, Petr Forman, Pavla Tomicová, Alena Sasínová-Polarczyk, Jakub Doubrava, Kristýna Kociánová, Anna Cónová, Ondřej Vetchý, Irena Máchová, Petr Sýkora, Martina Šťastná, Jana Zajacová, Jan Číhal, Perla Kotmelová, Teresa Branna, Josef Navrátil, Karolina Pešlová, Pavel Novotný, Ondřej Veselý, Tomáš Klouda, Zdeněk Barták, Pavel Oubram, Táňa Kupcová, Petr Nikolaev, Filip Zafouk, Miroslav Hanuš, Josef Polášek, Vlastimil Zavřel, Václav Helšus, Jiří Vymětal, Barbora Obozněnková, Jiří Košťál, Jiří Štrébl, Karel Urbánek, Jiří Král, Michal Przebinda, Stanislava Jachnická, Martin Dusbaba, Zdeněk Vencl, Jitka Sedláčková, Marko Igonda, Dana Verzichová, Petr Motloch, Michal Gulyáš, Jaroslav Satoranský, Věra Hollá, Miroslav Adamec, Tomáš Dastlík
(další profese)
 • blackrain
  **

  Nevím, nevím, první díl se vůbec nerozjel. Jsem trošku v rozpacích. Strašná nuda. Vodácké prostředí přece nabízí mnohem víc, než co tady ukázali. Tohle má být seriál na hlavní vysílací čas? Všichni herci působili strašně toporně. Domácí video z vodácké výpravy našich známých vypadá líp a to jeli Sázavu. Je vidět, že scénář se utopil v Lužnici. Dávám dvě hvězdičky za krásnou přírodu a černobílé snímky. Už mě neláká seriál dokoukat.(27.1.2009)

 • HoneyBunny

  Tenhle seriál alespoň občas ukáže důvod, proč čtenáři milují knížku Zdeňka Šmída - pro tu letní pohodu a lásku k lodím, pádlům, šlajsnám, připáleným buřtům a Lužnici, nad kterou se vznášejí hejna krvelačných komárů. Není náhoda, že nejlepší průpovídky i zápletky pocházejí právě ze Šmídova pera. Ale udělat z té útlé knížečky desetidílný seriál? Ehm... řekněme, že zatím se v něm najde hodně vaty. Z herců je nejpřirozenější Lukáš Vaculík, který svoji roli prošedivělého mořského vlka Křižáka zvládá s přehledem (navíc posiloval :-). Bohužel, Nikolaev se neobtěžuje dát svému seriálu nějaký hezký tvar (slyšel někdy o gradaci děje, třeba když loď prolétne divokou šlajsnou?), Proč bychom se netopili zkrátka vypadá tak, jak jsme od ČT zvyklí - nedodělaná, místy připitomělá směska, kterou má zachránit to, že se v ní mluví česky.(16.2.2009)

 • A_FISH
  **

  Nevím... asi to má navodit "pohodovou" letní atmosféru v týhle krizo-mrazivý době. Jinak se tam neděje ale opravdu vůbec nic. Tak alespoň koukám na kozy. 30%(17.2.2009)

 • - O postavu vodáckého vůdce Křižáka stála řada herců. Rozsáhlým castingem nakonec prošel Lukáš Vaculík. Pomohlo mu k tomu také to, že hodně trénoval v posilovně. (cariada)

 • - Seriál se natáčel od 29. dubna 2006 do 4. září 2007 v Ostravě, na Lužnici, ve Vysokých Tatrách a na Jindřichohradecku. Seriál se také točil na Nežárce, konkrétně u obce Hamr, kde vznikla i závěrečná scéna. Dále se štáb pohyboval v obci Drahov, Malenovice nebo městě Veselí nad Lužnicí. (Sony1994)

 • - Vo Vysokých Tatrách sa natáčal jeden z dielov seriálu na zjazdovke zo Štartu do Tatranskej Lomnice, v Tatranskej Kotline na ferrate a vo výleze z legendárnej horolezeckej cesty "Hokejka" v západnej stene Lomnického štítu - tesne pod vrcholom. Herci to zvládli na jednotku. (ujec)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace