Electroma

Drama / Sci-Fi

Francie / USA, 2006, 74 min

Kostýmy:

Lisa Marie Harris

film v ktorom sa v podstate nič nedeje, a predsa ma dojal viac, ako mnohé iné filmy stavané iba nato, aby ma dojali.... nečakajte žiaden zázrak, ale ak máte radi "len tak sa pozerať a počúvať", určite sa vás to dotkne...(18.8.2010)

• iamek

Tenhle film člověk musí vidět, protože nejde popsat. Celý snímek jsem se nudil až na scénu v laboratoři a vše zachraňuje fantastický soundtrack.(11.11.2009)

Ani chvíli jsem se nenudil, ve filmu se sice nemluví ,ale surealistické záběry a hudba k tomu dodaná funguje perfektně, chvílemi jsem si myslel,že ti roboti i cítí. Film, který vás donutí přemýšlet. Černobílá scéna v laboratoři je úchvatná !!!(14.9.2008)

Ťažko sa mi to hodnotí, čakal som niečo viac (som veľký fanúšik Daft Punku), sklamala ma hlavne hudba, ktorá by mohla celý film oživiť. Takto som film so záujom sledoval iba na začiatku a na konci, celý stred bol bohužiaľ nudný. Možno by to chcelo trochu kratšiu stopáž a možno iba nie som stavaný na art filmy :) Nič to však nemení na fakte, že úvod je super a ak som ho pochopil správne, tak aj prezentuje peknú myšlienku. 3* za obsah + 1 za originalitu.(28.6.2011)

Daft Punk mám naposlouchané víceméně kompletně a tak jsem si řekl, že hudebně ozkouším své domácí kino. Čekal jsem že, mě subwooferový útok odstěhuje i se sedačkou do vedlejší místnosti, ale víc jsem se mýlit nemohl. Electroma je zkrátka takový komorní art film, byť vizuálně velice povedený, kde hrají hlavní roli dvě robotická alter-ega dua Daft Punk. Jejich hudby se nedočkáte. Příběh je celkem zajímavý, byť na formát celovečerního filmu poměrně banální, ale díky vydařené kameře je pořád na co koukat. Hudebním fajnšmekrům bych ale spíše doporučil jejich Interstellar.(13.2.2012)

• - Spoiler: "Obličeje" vzniklé na maskách robotů, vcelku věrně zachycují skutečnou podobu členů Duft Punk. (JoranProvenzano)

• - Ve všech predchozích filmech dua Daft Punk se objevuje jejich vlastní hudba, Electroma je ale výjimkou. Všechna hudba, která se ve filmu objeví, je od jiných autorů. (melipa)

• - Film obsahuje odkazy na Tarkovského a Kubricka. (melipa)