poster

Electroma

 • Francie

  Electroma

 • anglický

  Daft Punk's Electroma

Drama / Sci-Fi

Francie / USA, 2006, 74 min

Kostýmy:

Lisa Marie Harris
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mr.filo
  ***

  Celovečerní klip Daft Punk, ovšem bez hudby Daft Punk. I tak je to pecka!(11.3.2012)

 • d-fens
  ****

  film v ktorom sa v podstate nič nedeje, a predsa ma dojal viac, ako mnohé iné filmy stavané iba nato, aby ma dojali.... nečakajte žiaden zázrak, ale ak máte radi "len tak sa pozerať a počúvať", určite sa vás to dotkne...(18.8.2010)

 • GigaPudding
  ***

  Na Electromu jsem skočila bez jakýchkoli předchozích informací a nečetla jsem si ani popisky na zadní straně obalu dvd, takže mě už od začátku film dost překvapoval tím, že předváděl něco úplně jiného než bych čekala od něčeho co vytvořili Daft Punk. Hned zezačátku člověka upoutají ty pěkné záběry na přírodu, kterou se hlavní dvojice robotů projíždí než dojedou do nějakého kalifornského městečka, které je taky plné robotů. Obrazy jsou na jedné straně takové malebné s krajinkou a na druhé straně takové sentimentální a skoro až plné toho "amerického snu" až na to, že všichni mají ty robotí masky. Největší překvapení pro mě co jsem si nečetla ty popisky bylo, že ve filmu nezazní ani jedna jediná skladba Daft Punku, na kterou jsem čekala už od toho počátečního elektronického bzučení a na kterou jsem čekání vzdala po dokončené "plastické operaci" hlavních hrdinů. Na druhou stranu je ale ta nečekaná jiná hudba zvolená docela pěkně a zazněly i písničky, které jsem znala, ale tentokrát byly zasazeny do takového zvláštního kontextu vytvářeného scénami a "dějem" tohoto filmu. Electroma není žádný tradiční dějový film a má mnohem blíž k experimentálním filmům a videoartu a podle toho to taky vypadá s dějem, který tam prostě není. Ke konci to skoro vypadá jakoby se divák koukal na dokumentární přírodovědný pořad, do kterého ale zapomněli dát ten vysvětlující voiceover o tom co v té krajině žije za zvířátka nebo roboty a co všechno tam provádí v té které denní a roční době. Ale ať už pro mě zábava byla ve většině filmu jakkoli kolísavá, tak si to Electroma vynahradila těma dvěma posledníma scénama, co působí tak zvláštním a až bizarně nadreálným dojmem, že ve spojení navíc s tím songem ta úplně poslední scéna filmu diváka úplně rozseká. Videoart a experimentální filmy jsou kategorie, ke které se dostanu jen občas a zas tak znalá v tom nejsem, ale když jsem Zidaneho portrétu dala **, tak bych tady nemohla jít níž než na ***, i když u obou, Electroma i Zidane portrét 21. století, by to chtělo na to hodnocení asi ještě nějaký zpětný pohled po druhém kouknutí.(19.1.2011)

 • mysiak
  ***

  Electroma je asi najzvláštnejší film aký som videl...ale počkať veď to je Daft Punk.. tak to vysvetľuje mnohé...napríklad to že vo filme nezaznie ani jedno slovo, a že tam nie je hudba od Daft Punk..ale pokiaľ sa na to pozriem z hľadiska hudby...tá je vynikajúca...a dej..hmm o tom pomlčať...(2.11.2009)

 • Djkoma
  ***

  Velmi zajímavý film, který rozhodně překvapí svým tématem a hudbou, která není úplně pro Daft Punk typická. Dvojice Bangalter a Homem-Christo si užívají s tématem okolo lidskosti a kritikou společnosti velmi hravě a nenuceně. V závěru jim trochu došli možná myšlenky, ale i tak konec pasuje do celého konceptu. Trochu mě mrzela hudba, netypická pro skupinu, která se moc do filmu nehodila a hlavně nebyla moc působivá. Jako první režijní pokus je to překvapení a snad další díla půjdou ještě výše v kvalitě.(19.7.2007)

 • - Stejné masky robotů používají Duft Punk i v hudebním světě. Nikdy bez nich nevystupují a dokonce existuje jen velmi málo fotografií, které zachycují jejich skutečnou podobu. (JoranProvenzano)

 • - Spoiler: "Obličeje" vzniklé na maskách robotů, vcelku věrně zachycují skutečnou podobu členů Duft Punk. (JoranProvenzano)

 • - Natáčení filmu zabralo 11 dní, většina z nich byla ztrávena v Kalifornii. (melipa)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace