Electroma

Drama / Sci-Fi

Francie / USA, 2006, 74 min

Kostýmy:

Lisa Marie Harris

extrémně artové a od poloviny až moc zdlouhavé.(1.9.2013)

Daft Punk mám naposlouchané víceméně kompletně a tak jsem si řekl, že hudebně ozkouším své domácí kino. Čekal jsem že, mě subwooferový útok odstěhuje i se sedačkou do vedlejší místnosti, ale víc jsem se mýlit nemohl. Electroma je zkrátka takový komorní art film, byť vizuálně velice povedený, kde hrají hlavní roli dvě robotická alter-ega dua Daft Punk. Jejich hudby se nedočkáte. Příběh je celkem zajímavý, byť na formát celovečerního filmu poměrně banální, ale díky vydařené kameře je pořád na co koukat. Hudebním fajnšmekrům bych ale spíše doporučil jejich Interstellar.(13.2.2012)

• Honzíno

Pointa a poselství do jedné věty, které jsou roztahané do hodiny a čtvrt, vás napadnou v podstatě hned. Velmi solidní příručka na téma: 'Jak udělat můj film delším(+aspoň trochu zajímavějším)?'. Prostá odpověď zní: 'Pomocí skutečně pěkných a dlouhých záběrů na lidi v helmě.' Ať mě ještě někdo prudí, že 2001 je pomalý film. Tohle je pro mě rána vedle.(24.6.2010)

Mňa tá myšlienka o robotoch, ktorý chcú byť viac „HUMAN“ dostala, a v podaní DAFT PUNK je to hlavne pre ich fanúšikov (medzi ktorých patrím aj ja) vec čo si nesmú nechať ujsť. Výhrady že tam nie je ich hudba sú oprávnené, ale mne to vôbec nevadilo, pretože ELECTROMA to vyvažuje úchvatnými obrazmi a celkovým zvláštnym pôsobením na diváka (na každého samozrejme pôsobí inak, ale ak na vás zapôsobí, tak poriadne).(16.4.2010)

Ani chvíli jsem se nenudil, ve filmu se sice nemluví ,ale surealistické záběry a hudba k tomu dodaná funguje perfektně, chvílemi jsem si myslel,že ti roboti i cítí. Film, který vás donutí přemýšlet. Černobílá scéna v laboratoři je úchvatná !!!(14.9.2008)