Katakomby

USA, 2007, 89 min

Tomm Coker, David Elliot

Jošiki, Hybrid
  • Dragoni

Jeden z mnoha hororů, který nedokáže dostatečně využít ponurou a strašidelnou atmosféru místa, kde se natáčel. Občas přihlouplé dialogy, amatérská kamera s takovými záběry, které se nedají pochopit, téměř bez atmosféry a velmi chabý scénář. Pár občasných lekaček a snaha o navození příběhu z dob dávno minulých ovšem nestačily na více jak 2 hvězdičky.(18.12.2009)

Film o zběsilém pobíhání temnými katakombami.Chvilkama mi to připomínalo Metro s Frankou Potente nebo Pád do tmy,přičemž Katakomby jsou určitě mnohem lepší než Metro,ale jednoznačně mnohem horší než Pád do tmy.Čekala jsem,že to bude trochu krvavější,ale dobře budovaná atmosféra,pár lekaček a napínavé scény mi to vynahradili.Sice jsem od začátku tušila kdo za tím vším stojí,protože to bylo až moc průhledné,takže finální rádoby šokující odhalení mě vůbec nepřekvapilo.Tohle malé zklamání,mi ale bohatě vynahradil okamžik když Shannyn přeskočilo a zabila tu přiblble debilní a trapnou Pink(jako zpěvačku mám Pink ráda,ale doufám,že další roli ve filmu hned tak nedostane,protože není ani trošku herecky nadaná).Tahle chvilka mi vážně udělala obrovskou radost.Ještě musím pochválit Shannyn Sossamon-nejen,že zabila největší krávu v celém filmu,ale velice dobře ztvárnila svou postavu.Věřila jsem jí úplně všechno.Malá výtku,ale mířím k hroznému hudebnímu dobrovodu.Tenhle typ hudby je totiž absolutně otravný a nejhorší jaký snad existuje.Jinak mě tenhle film velice bavil(ale nevyděsil).(22.8.2009)

• Handle

Podle skutečné události ? Hmmm.. Mě ten horor ani nebavil. Důvod proč jsem ho chtěl vidět byl ten, že tam hraje moje oblíbenkyně P!nk, ale film jako takový mě docela zklamal. Takový katakomby jsou pro horor jak ztvořený, ale to zpracování se mi nelíbilo. I přesto si myslím, že P!nk by mohla hrát ve filmech více, já myslím, že by jí to šlo. Každopádně tohle vidím na 2*..(19.9.2009)

• Dannysek4U

Predpokladam, ze ty megapocty hvezdicek sem nasypali hlavne priznivci Pink, a proto bych rad podekoval autorum, ze tu urvanou fuchtli sejmuli. Toliko tajemne ke spoilerum. Jinak od Katakomb jsem ocekaval veru vic, treba aspon nejakej trochu logickej pribeh, ale dockal jsem se jen druhyho Metra, umistenyho do sice zajimavejch, nicmene brzo se okoukavajicich a chvilema i dost papundeklovejch interierovejch dekoraci, ktery navic pro sychr vznikly v RUmunsku. Jinejma slovama, zadnej velkej zazrak se nekona. A je to fakt skoda, protoze z toho zakladu se mohl vykopat fakt velkej bijak... a bez poletujicich kozlu a nesmyslne goreovyho konce, kterej ale, pravda, docela potesil. Dve az tri hvezdy, ale spis dve.(27.11.2007)

Nevím proč, ale Pink mi do filmu nějak zapadá :) příběh nijak moc v průběhu filmu neupadá stejně jako "zápletky" jako v každém hororu. Vcelku neznámí herci ukázali co v nich je a můžeme se jen těšit na jejich další filmy.(20.11.2007)