Katakomby

USA, 2007, 89 min

Tomm Coker, David Elliot

Jošiki, Hybrid
  • Hejtmy

Pointa se dala docela odhadnout, aspoň já jsem si to od jisté chvíle myslel správně. Logika si vzala po celej film dovolenou, nebylo to úlpně bez atmosféry, ale nebál jsem se, lekačky taky žádný, takže na horor slabý. 30%(21.5.2010)

• genetique

Katakomby ako také sľubovali oveľa lepší pohľad na vec, než len neustále pobehovanie s kamerou po chodbách, urevané nariekanie Shannyn Sossamon a bezduché, bez-napätia prebiehajúce hľadanie východu. Napriek tomu je atmosféra pomerne dosť skľučujúca a pár ľakačiek mnou niekedy aj trhlo. Ak by ma však takýto film mal odradiť od možného výletu do podobných priestoro, to by sa musel ešte veľmi snažiť. Po tomto by som sa skôr tešil. A kameramani boli dobrí, jeden zrejme trpel počas nakrúcania 'parkinsonom' alebo epileptickými záchvatmi a druhý statickou úchylkou na Shannyne nohy alebo hlavu (tie zábery som fakt nechápal). 40%.(10.4.2008)

• Big Bear

No nedbal jsem varování a také jako řada uživatelů zde, jsem se zvědavý a rozechvělý vydal do pařížských katakomb pod ulice tepajícími životem tohoto romantického města... Ta lokalita byla také to jediné, co mně na filmu táhlo... Už jsem viděl kostnice i hřbitovy, kde skutečně pro nebožtíky nebylo místa a byly skládáni přez sebe hala bala každý ve své vrstvě... Ne nejsem nekrofil ani hrobník, ale v dřívějších dobách jsem pracoval na řadě archeologických výzkumů... :-). Stará podzemní Paříž se spletí chodeb a kostnicí měla slušný potenciál jako dobrý námět na horor. Mojí fantazií to však skončilo. Celou pointu jsem tušil už od počátku, tedy až na ten totálně ujetý závěr. Říkám rovnou, bát se nebudete, lekat také ne... Kosti nebožtíků vypadají jakž takž, a ani zpracování podzemí nebylo tak šílené jak občas v některých amerických snímcích vídáme. Tedy nidke jsem neměl dojem papundeklu... To je ale tak vše, co lze trochu pochválit. Obvykle to nedělám, ale zde jsem opravdu chtě nechtě při těch dlouhých pochodech temným labyrintem chodeb olizovaným jen paprskem světla baterky (což asi mělo být také napínavé...) musel sáhnout pro Do a tisknout tlačítko se dvěma šipkami... Na závěr jen dodávám, že v úvodu filmu nám tvůrci sdělili, že to bylo natočeno podle skutečné události.. Pche..ať se jdou bodnout.. Dávám jedno cranium bez mandibuly.. *(14.8.2014)

• Hobitek4U

Kdybych byl kočka, tak při sledování tohoto filmu bych ztratil 4 životy tím, že bych se pokusil spáchat sebevraždu mlácením hlavy o stěnu, o další 2 životy bych prišel, kdybych spáchal atentát na režiséra, a poslední bych odevzdal ďáblu, jen abych už v budoucnu neviděl ani kousek tohoto "filmu".(22.3.2009)

• Korbitch

Ano, ano. Tak tohle je opravdu jeden z nejpitomnějších hororů/trhrillerů, co jsem kdy viděl. 80% filmu jsem si odvyprávěl dopředu, jen ten konec jak ji rupne v kouli sem netušil, proto jedna hvězda. Ale jinak ultrashit.(4.5.2008)

• Pink