Katakomby

USA, 2007, 89 min

Tomm Coker, David Elliot

Jošiki, Hybrid
  • Kordus

Katakomby nejsou tak špatné, jak by se z okolních komentářů mohlo zdát. Herci jsou celkem fajn a pointa také patří do ranku těch překvapivých a nebál bych se říct skvělých. Jenomže režiséři nedokáží naplnit 90ti minutovou stopáž nějak smysluplně a zábavně, takže většinu filmu jen hlavní postava pobíhá po stále stejném prostředí, sem tam někoho nedůležitého potká a jinak se nic neděje. V mém rodném městě máme také katakomby - byl jsem tam jen jednou, protože je to velice nudné a nezajímavé místo. Stejně jako velká část tohohle filmu.(20.4.2008)

Na film jsem se nehorázně těšila, už kvůli P!nk ale i samotnému názvu, jenže to, co mě nepotkalo...Začátek vypadal slibně a pak je celý film jen o pobíhání tunelama a ječení, až ten konec, kdy jí ruplo v bedně byl zajímavý :)(16.1.2009)

Jako by si film nemohl vybrat, čím chce být - jestli barkoním hororem, noir hororem, klaustrofobickým hororem, death metal hororem... Díky tomu hapruje i střih, skladba, vedení příběhu... A je to škoda. Kdyby tvůrci vsadili na jednoho koně, mohlo jít o docela zajímavou věc, včetně nečekaného a nezvyklého konce. Možná i kdyby vymysleli víc motivů při celé ústřední části procházení katakomb a víc zajímavostí.(2.6.2008)

Dvě americký buchty hrají ve filmu odehrávajícím se v Paříži a natáčeném kdesi v Rumunsku. Svět je opravdu malej. Řekl bych, že o Pink se v tomhle filmu nikdo nezajímá. A proč taky. A zřejmě to byl i její účel, když se nechala napsat civilním jménem a ani do něj nedala nějakou svou skladbu. Což docela cením (ne že bych jí neměl rád). Výběr Shannyn Sossamon velice oceňuji, protože jí tu její nervově labilní hysteričku fakt věřím. Docela se do toho hodí. A samozřejmě že mám tuhle holku hrozně moc rád, protože patří v mém soukromém žebříku sexy hereček do těch nejvyšších příček. Prostě mě tahle poloexotická míšenka bere. K filmu: i slabší kousky občas zaujmou. Viděl jsem to dvakrát a podruhé se mi to líbilo více než poprvé. Takový trošku nesourodý mix urban legendy a psychologického dramatu s docela zajímavým závěrem (dobře jim všem tak, mládežníkům jedněm drzým). Okamžitě si ten film řadím do škatulky těch, kde mě strašně baví geneze/legenda monstra/záporné postavy a je velká škoda, že je tomu věnováno tak málo prostoru (kromě tohohle např. remake Black Christmas nebo Hills Red Run). Zdejší novodobý antikrist by si zasloužil minimálně beginning/prequel. Suma sumárum, díky Shannyn, jejímu hysterickému řevu (občas z ní lezou libé zvuky), hudbě, krátké urban legendě o antikristovi s kozlí maskou a závěru pro mnohé možná překvapivě vysoké hodnocení. A klidně bych v dobrém rozmaru šel i výše.(13.6.2012)

• Hobitek4U

Kdybych byl kočka, tak při sledování tohoto filmu bych ztratil 4 životy tím, že bych se pokusil spáchat sebevraždu mlácením hlavy o stěnu, o další 2 životy bych prišel, kdybych spáchal atentát na režiséra, a poslední bych odevzdal ďáblu, jen abych už v budoucnu neviděl ani kousek tohoto "filmu".(22.3.2009)

• - Ačkoliv se film odehrává ve Francii, byl natáčen v Rumunsku. (zdenur)

• - Katakomby, o nichž pojednává tento film, se nacházejí na náměstí Denfert-Rochereau, pobllíž Montparnassu v Paříži. (claudel)