poster

Katakomby

 • USA

  Catacombs

 • Slovensko

  Katakomby

Horor / Thriller

USA, 2007, 89 min

Scénář:

Tomm Coker, David Elliot

Hudba:

Jošiki, Hybrid
(další profese)
 • genetique
  **

  Katakomby ako také sľubovali oveľa lepší pohľad na vec, než len neustále pobehovanie s kamerou po chodbách, urevané nariekanie Shannyn Sossamon a bezduché, bez-napätia prebiehajúce hľadanie východu. Napriek tomu je atmosféra pomerne dosť skľučujúca a pár ľakačiek mnou niekedy aj trhlo. Ak by ma však takýto film mal odradiť od možného výletu do podobných priestoro, to by sa musel ešte veľmi snažiť. Po tomto by som sa skôr tešil. A kameramani boli dobrí, jeden zrejme trpel počas nakrúcania 'parkinsonom' alebo epileptickými záchvatmi a druhý statickou úchylkou na Shannyne nohy alebo hlavu (tie zábery som fakt nechápal). 40%.(10.4.2008)

 • Chupacabre
  **

  Ujde to, ale až zase takový odvaz to není.(25.11.2007)

 • pornogrind
  odpad!

  No,když byly Katakomby novinkou-strašně jsem se na ně těšil(strašně mě přitahoval labyrint plnej lidských ostatků-ideální místo pro parádní horor).Jenže tenkrát jsem to nedokoukal a časem na tento film úplně zapoměl.S odstupem pár let to zkoukávám znovu a celý.A moje hodnocení?Kurva to byl shit.Všude tma,popřípadě stroboskopický blikání,nesmyslné běhání odněkud někam,bez atmosféry,divná kamera a totálně chaotickej střih.Tady se opravdu nic nepovedlo.A tak se nakonec ze slušně vyhlížejícího hororu stal tenhle ubohej paskvil.Mé hodnocení nezvedne ani "šokující" konec,kterej jsem(věřte-nevěřte)čekal.Tenhle film je pro mě čistej odpad,kterej by měl skončit zakopanej s ostatky lidí v pařížských katakombách.(11.7.2015)

 • Molly
  ****

  Nedala jsem se odradit zdejším nepříznivým hodnocením a jednou večer, znavená prvním dnem nového semestru, jsem ulehla se svým drahouškem (rozuměj pécé:-)) do postele a pustila si Katakomby. Za okny tma, já sama v pokoji a k tomu Shannyn Sossamon zoufale pobíhající tím temným bludištěm plným mrtvých duší... Nevím, jestli jsem vychytala zrovna správnou chvíli nebo se mi momentálně někam zatoulal zdravý rozum, ale film byl pro mě nečekaným zážitkem - snad pětkrát jsem byla v pokušení zmáčknout stopku, ale nikoliv pro to, že by byl film tak nesnesitelný, ale prostě proto, že jsem byla pěkně vynervovaná:-)) Tak nevím... Možná po druhém zhlédnutí změním názor, dneska ale dávám čtyři stars.(19.2.2009)

 • nipandelm
  ****

  Film o zběsilém pobíhání temnými katakombami.Chvilkama mi to připomínalo Metro s Frankou Potente nebo Pád do tmy,přičemž Katakomby jsou určitě mnohem lepší než Metro,ale jednoznačně mnohem horší než Pád do tmy.Čekala jsem,že to bude trochu krvavější,ale dobře budovaná atmosféra,pár lekaček a napínavé scény mi to vynahradili.Sice jsem od začátku tušila kdo za tím vším stojí,protože to bylo až moc průhledné,takže finální rádoby šokující odhalení mě vůbec nepřekvapilo.Tohle malé zklamání,mi ale bohatě vynahradil okamžik když Shannyn přeskočilo a zabila tu přiblble debilní a trapnou Pink(jako zpěvačku mám Pink ráda,ale doufám,že další roli ve filmu hned tak nedostane,protože není ani trošku herecky nadaná).Tahle chvilka mi vážně udělala obrovskou radost.Ještě musím pochválit Shannyn Sossamon-nejen,že zabila největší krávu v celém filmu,ale velice dobře ztvárnila svou postavu.Věřila jsem jí úplně všechno.Malá výtku,ale mířím k hroznému hudebnímu dobrovodu.Tenhle typ hudby je totiž absolutně otravný a nejhorší jaký snad existuje.Jinak mě tenhle film velice bavil(ale nevyděsil).(22.8.2009)

 • Pink

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace