Katakomby

USA, 2007, 89 min

Tomm Coker, David Elliot

Jošiki, Hybrid
  • Malarkey

Nezdá se to, ale je to docela masakr, ačkoliv jsem to vůbec, ale vůbec nečekal. Katakomby nejsou obyčejným tupým horrorem, který divákovi naservíruje plno krve a trapný příběh. Tento je relativně jiný i když i toto obsahuje. Po celou dobu jsem si řikal, že je to běžný horror, kterých potkám stovky, ale docela důrazně mě dokázal uzemnit koncem, který jsem naprosto vůbec nečekal, přesto, že se celou dobu film váže v duchu temnoty, která přikrášluje atmosféře vizáž, má beztak něco do sebe a to se mi u takovýchto filmů často nestává. Dalším plusem je rozhodně muzika, kterou z většiny případů zahrnuje breakbeatový král Hybrid a důrazně rozproudí krev v žilách při pohledu na černotu, která prakticky celým filmem prochází, až do samotného konce. Čekal jsem kravinu, dostal jsem kravinu, jenže s tak překvapivým koncem, že jsem ještě dlouho po tom nevěděl čí vlastně jsem.(5.1.2008)

Celkem zbytečný a ničím neobjevný horor. Nebýt toho konce. Ten se fakt povedl.(2.10.2009)

• blackrain

Jedna hvězdička za převedení hororu do neotřelého prostředí pařížských katakomb a rozuzlení celého příběhu, které jsem opravdu nečekala. Dobrý návod na to, jak si vystřelit z vlastní labilní sestry a připravit ji tak o rozum. Pink by měla radši zůstat u zpívání. To jí jde na výbornou. Ten hlas se nedá přeslechnout.(12.10.2008)

• AGAMENON

Zabite sakra někdo tu babu!(15.2.2009)

UPOZORNĚNÍ: Toto není remake filmu s Vlastou Burianem z roku 1940.(7.6.2015)

• - Katakomby, o nichž pojednává tento film, se nacházejí na náměstí Denfert-Rochereau, pobllíž Montparnassu v Paříži. (claudel)

• - Ačkoliv se film odehrává ve Francii, byl natáčen v Rumunsku. (zdenur)