Gamera: Chiisaki yusha-tachi

Rjúta Tazaki

Jukari Tacui

Hirohisa Mukuju
  • Jossie

Velmi zdlouhavé a nudné scény a neuvěřitelně patetický závěr - dětská štafeta byla moc už i na mě. Navíc Gamera vypadala opravdu hloupě.(29.9.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $2,654,792(7.8.2010)

Jediný díl Gamery z millenium období ignoruje Heisei trilogii a pouze svým stylem volně navazuje na Shōwa filmy. Cílovka je jasná, s cca osmiletým klukem sledujeme Gameru od vyklubání z vajíčka jak roste, kňučí, padá, poletuje a vůbec je ňuňu. V pulce filmu se objeví hnusák Zedus, zraněnou, 8m velkou polo-Gameru si odvezou na pokusy fuj vojáci a získá to trochu vážnější polohu, ale pořád v mezích filmu pro děcka. Před final bitkou se dočkáme nějakého toho ničení a patosu, někdo by snad jen mohl vytýkat příliš mnoho CGI v bitkách. Takže děti budou spokojeny a starší diváci budou trpět míň než při peklech typu Gamera vs. Viras. Happyend tohodle filmu je pak vlastně prozatímní rozloučeni nejen s Gamerou, ale i pořádnými kaiju filmy vůbec, takže si dovolím hodnocení zaokrouhlit o jednu nahoru.(22.11.2012)

• Pitryx

No, od figurek, a kostýmů velký pokrok v trikové sekci. Dějově je to ovšem katastrofa, hlavně prvních asi čtyřicet minut. Ale jinak už se na to dívat dá, když si v hluchotách uděláte jinou práci. Dokonce i hudebně se to povedlo. Podruhé? Nevím, asi ne. Stopáž se mi zdála zbytečně přepálená.(26.4.2017)

• Shanen29

Velmi nudný film a želva už nemá co říci.Opravdu pro malé děti.(24.3.2016)