poster

Iluze lásky

 • Velká Británie

  Death Defying Acts

 • Slovensko

  Ilúzia lásky

Romantický / Drama

Velká Británie / Austrálie, 2007, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  *

  Zapnul jsem to lehce před spaním, tehdá, po půlnoci. Co jsem čekal? Že okamžitě usnu. Leč ten večer spát jsem nemohl a Iluzi lásky dokoukal až do konce. Větší sračku před spaním jsem snad ani chytnout nemohl. Houdini se musí otáčet v hrobě a tvůrci by se měli stydět. Harlequin hadr, fakt jo a k tomu s prvoligovejma herci. To bych fakt dost možná radši čuměl z vokna do tmy, než se patlat s touhle srágorou.(4.9.2009)

 • Rosomak
  *

  Neskutečná nuda, která nemá absolutně nic nabídnout. Kouzelnický potenciál zůstal totálně nedotčen a zůstává pro mě záhadou jak mohl někdo dostat do takhle příšerných rolí celkem zvučná herecká jména...(26.10.2008)

 • hous.enka
  **

  Mno.. ehm... co tím kdo chtěl říct? Že láska je prokletá falešnice, které bychom neměli věřit? Anebo že ať už je důvod k milování jakýkoli, je dobrý, neboť milujeme... Catherine Zeta je sice kočka, ale tyhle postavy a lá ta holka od Zorra jí nebaštím. Iluze lásky není špatný film, ale přebývá mu magie a to samé zároveň postrádá. Láska je tu obnažená na kost, a to lásce nesvědčí. Pokud máte z mého komentáře pocit, že je zmatený, tak vězte, že je stejně zmatený, jako mé pocity z tohohle filmu.(10.3.2014)

 • kingik
  *****

  Velký kouzelník Harry Houdini v podání Guy Pearce a protřelá zlodějka a podvodnice z nižší společnosti Catherine Zeta-Jones stojí v popředí sympatického filmu, se kterým sice nenahlédneme pod pokličku jeho neuvěřitelných triků, ale prožijeme jejich milostné vzplanutí. Vypočítavá chudá podvodnice vycítí šanci, jak se dostat k tučné sumičce peněz, kterou Houdini vypsal pro vědecký experiment, který potvrdí existenci posmrtného života. Vetře se do jeho přízně a přesvědčí ho, že je ona je dokonalé médium komunikující se záhrobním světem, a jako jediná je schopná podat důkaz o posledních slovech jeho matky před smrtí. Z herecké dvojice překvapivě více zaujme Zeta-Jones, která hraje s větší chutí a vtiskla své postavě nejen neodolatelnou přitažlivost, ale také byla ve svém pojetí uvěřitelnější, než mírně zastíněný Pearce, který střídal super okamžiky se slabšími. Není to tuctová a nezajímavá romance a režisér i herci dělají všechno pro to, aby film nesklouzl do ukázkové nudy. Já se rozhodně u této hořké romance se smutným koncem nenudil.(28.8.2010)

 • Radiq
  **

  Bylo to celkem chytlavý, ale Guy Pearce mě zklamal. Vůbec mi do role Houdiniho neseděl, protože na něho byl až moc hezkej. On je to problém většiny hollywoodských filmů, že i do rolí normálních ksichtů dávají krasavce. Další klasickej problém je kombinace skutečných dobových záběrů s namícháním filmových záběrů s herci - vždy je poznat, že je to braný novou kamerou, obraz je ostrý a barvy se pohybují v mnoha odstínech šedi, ne jen v několika málo. Jinak mě to v podstatě bavilo a nějakej větší nedostatek jsem nepozoroval (kromě toho, že mi na začátku filmu uvízl v zubu moudrosti kus loveckýho salámu a já ho až do konce nemohl vydloubnout - ani prstem ani jazykem - a to byly celkem muka). PS spoiler: a ve skutečnosti ta odměna nebyla nikdy vyplacena.(18.8.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace