Iluze lásky

Death Defying Acts

Ilúzia lásky

Romantický / Drama

Velká Británie / Austrálie, 2007, 97 min

Film mě zklamal, těšila jsem se a nakonec jsem byla ráda, že už je konec. Celkem nudné, ani konec mě nedojal, a to už je co říct. Nebýt vynikajícího hereckého osazenstva v čele s Guyem, bylo by to za **.(31.8.2010)

• Magneto

Doporucujem tento film vynechat...zle, dost zle(27.12.2008)

Pro mě příjemný a chytře udělaný romantický film, nehodnotím to, že se tvůrci trošku přiživili na slavném jméně nejznámějšího kouzelnického mága http://www.reflex.cz/Clanek27285.html. Asi o jednu hvězdu nadhodnocuji, ale ten film mi v danou chvíli "sedl".(7.5.2009)

Velký kouzelník Harry Houdini v podání Guy Pearce a protřelá zlodějka a podvodnice z nižší společnosti Catherine Zeta-Jones stojí v popředí sympatického filmu, se kterým sice nenahlédneme pod pokličku jeho neuvěřitelných triků, ale prožijeme jejich milostné vzplanutí. Vypočítavá chudá podvodnice vycítí šanci, jak se dostat k tučné sumičce peněz, kterou Houdini vypsal pro vědecký experiment, který potvrdí existenci posmrtného života. Vetře se do jeho přízně a přesvědčí ho, že je ona je dokonalé médium komunikující se záhrobním světem, a jako jediná je schopná podat důkaz o posledních slovech jeho matky před smrtí. Z herecké dvojice překvapivě více zaujme Zeta-Jones, která hraje s větší chutí a vtiskla své postavě nejen neodolatelnou přitažlivost, ale také byla ve svém pojetí uvěřitelnější, než mírně zastíněný Pearce, který střídal super okamžiky se slabšími. Není to tuctová a nezajímavá romance a režisér i herci dělají všechno pro to, aby film nesklouzl do ukázkové nudy. Já se rozhodně u této hořké romance se smutným koncem nenudil.(28.8.2010)

Rozpočet $20miliónovTržby USA $5,665Tržby Celosvetovo $6,367,132(15.2.2009)