Hezké sny

Krásne sny

Drama / Romantický / Komedie / Fantasy / Hudební

USA / Velká Británie, 2007, 93 min

• boshke

Fakt nevím, co tohleto má znamenat. Zmíním akorát mé oblíbené britské (nejen) seriálové herce Freemana a Pegga, ten zbytek za to vážně nestojí... 30%(8.8.2010)

Pozoruhodné mísení raeálné roviny s rovinou snovou, kdy hudebník Gary zažívá krizi středního věku, a protože je se svým soudobým stavem značně nespokojen a má pocit, že z téhle neutěšitelné a depresivní situace nenajde východisko, poddává se raději svým snům, ve kterých má vše jiný lesk. Dominantní postavou iracionálních sfér je tajemná kráska Anna, která k němu shlíží obdivnýma očima a dodává mu tak energii. Když však Gary procitne, nabuzená bublina při kontaktu s realitou splaskne - opět musí do nahrávací společnosti a pak opět ulehat do postele vedle své manželky Dory, z níž (narozdíl od Anny) sálá jen jakési neporozumění a opovržení. Gary téměř zoufale hledá jakoukoliv nápovědu, která by mu pomohla ovládat své sny, dostávat se zpět do barevného světa po boku exotické krásky. Jeho život se mu jeví smysluplnějším ve stádiu snění, a tak se tam pohrouží víc a víc, dokud nedojde k poznání, že musí žít ve svém bdělém stavu, nikoliv jen ve spánku. Pomalé tempo příběhu se může zdát ubíjející, nicméně snímek Jakea Paltrow mě oslovil a nabil pozitivní energií. Sny jsou hezké, to ano... ale než se jim poddávat, je lepší pokusit se je realizovat.(30.8.2008)

Skvelá psychologická štúdia stagnujúceho vzťahu postupne sa dostávajúceho do hlbšej krízy, kedy sa každonočné milujem ťa stáva bremenom a nie dôkazom lásky....do toho všetkého sa pripletú zvláštne sny hlavného hrdinu, ktorý v snahe dostať sa hlbšie do sveta svojich snov stráca kontakt s realitou. Skutočne prepracovaný príbeh, natočený veľmi pomalým a ponurým spôsobom nesadne možno každému, pre mňa to však bola skvelá štúdia vzťahov, lásky a snov, ktoré veľakrát znamenajú oveľa viac ako si dokážeme pripustiť.(22.7.2013)

• gilmore_girl

Vubec jsem nepochopila, o cem to melo byt. Neco tak nezazivneho a nesmyslneho uz jsem dlouho nevidela. Jak se tam proboha dostal Martin Freeman? Ten ma na vic nez na chaby pokus Gwynethina bratra o film.(8.7.2011)

Souhlasím s těmi, jenž tvrdí, že je tohle velmi zvláštní film. Na jednu stranu opravdu výborný kus práce, jenž člověk pozoruje v každém záběru a na stranu druhou na můj vkus trošku prázdné .. čekala bych větší hloubku :((5.12.2008)