Hezké sny

• slovenský

Krásne sny

Drama / Romantický / Komedie / Fantasy / Hudební

USA / Velká Británie, 2007, 93 min

Pozoruhodné mísení raeálné roviny s rovinou snovou, kdy hudebník Gary zažívá krizi středního věku, a protože je se svým soudobým stavem značně nespokojen a má pocit, že z téhle neutěšitelné a depresivní situace nenajde východisko, poddává se raději svým snům, ve kterých má vše jiný lesk. Dominantní postavou iracionálních sfér je tajemná kráska Anna, která k němu shlíží obdivnýma očima a dodává mu tak energii. Když však Gary procitne, nabuzená bublina při kontaktu s realitou splaskne - opět musí do nahrávací společnosti a pak opět ulehat do postele vedle své manželky Dory, z níž (narozdíl od Anny) sálá jen jakési neporozumění a opovržení. Gary téměř zoufale hledá jakoukoliv nápovědu, která by mu pomohla ovládat své sny, dostávat se zpět do barevného světa po boku exotické krásky. Jeho život se mu jeví smysluplnějším ve stádiu snění, a tak se tam pohrouží víc a víc, dokud nedojde k poznání, že musí žít ve svém bdělém stavu, nikoliv jen ve spánku. Pomalé tempo příběhu se může zdát ubíjející, nicméně snímek Jakea Paltrow mě oslovil a nabil pozitivní energií. Sny jsou hezké, to ano... ale než se jim poddávat, je lepší pokusit se je realizovat.(30.8.2008)

• Thomick

Spal bych. A tak teda hezčí sny, přeju.(24.1.2014)

Strašně zvláštní film. Místy bilantní, místy k uzoufání nudný a místy evidentně zálůdný, i kdžy vyvstává otázka, jestli to tak bylo myšleno. Každopáně konec nemá chybu, Martina Freemana mám rád a Gwyneth Paltrow je tam strašně krásná... Ale furt nevím, co si o tom mám myslet... Takže poněkud zbabělé tři hvězdičky...(8.7.2007)

• gilmore_girl

Vubec jsem nepochopila, o cem to melo byt. Neco tak nezazivneho a nesmyslneho uz jsem dlouho nevidela. Jak se tam proboha dostal Martin Freeman? Ten ma na vic nez na chaby pokus Gwynethina bratra o film.(8.7.2011)

Budu spoilerovat. Tenhle snímek je hodně nenápadnej a hodně podhodnocenej. Mělo to skončit tím srazením autem, v tu chvíli jsem si říkal, jak je to boží film. Jenže ono to ještě pokračovalo a ten úplný konec už se mi tolik nelíbil. Takže z původně zamýšlených pěti hvězd, to jsou pouze čtyři. Depresivní "Dreaman" v hlavní roli se mi líbil a společně s ním jsem se unášel ve snění, až jsem občas ztrácel ponětí, co je sen a co je realita. Z celého toho snění nakonec vznikla nádherná, mistrovská skladba, což pro mě osobně byla pointa filmu a jak jsem již zmiňoval následující scénou to mělo skončit.(28.5.2013)

• - Režisér Jake Paltrowa a hlavní protagonistka Gwyneth Paltrow jsou sourozenci. (Terva)