Hezké sny

Krásne sny

Drama / Romantický / Komedie / Fantasy / Hudební

USA / Velká Británie, 2007, 93 min

• gilmore_girl

Vubec jsem nepochopila, o cem to melo byt. Neco tak nezazivneho a nesmyslneho uz jsem dlouho nevidela. Jak se tam proboha dostal Martin Freeman? Ten ma na vic nez na chaby pokus Gwynethina bratra o film.(8.7.2011)

Snenie ako scenzúrovaná deskricpia denného žitia, túžob, prianí? Fantázia, intímne predstavy a sny - odraz vnútorného sveta za ktorý sa možno hanbiť? Prelínanie sna a reality. Krásna téma, ktorá z pera Paltrowa nemala pre mňa žiadnu emočnú hodnotu. Good night je popisná komédia s amíciou pobaviť bez akéhokoľvek hlbšieho podtextu. Škoda, čakala som o štipku viac fantázie...(3.2.2008)

• bassator

42nd KVIFF 2007 - OFFICIAL SELECTION - COMPETITION - Soutěžní sekce(28.6.2009)

Divně ujetý pohled až vhled do přicházející či nastávající nebo míjející krize čtyřicátníka (nejspíš). Na můj vkus však filmařsky neinvenční, dějově cyklicky se opakující. Jediné světlé stránky téhle podivnosti byly: nechutný pragmatik Simona Pegga a ubrečený chudinka Martina Freemana. Celkově velmi velmi unylé až nezáživné. 50%.(18.11.2007)

No, musím povedať, že som si vôbec nie istý o čom toto malo byť. Dej je východiskom mnohých myšlienok a pritom stačilo, aby sa zameral na jednu, pretože toto bol absolútny mišmaš tragických, romantických a miestami aj komediálnych vrstiev, ktoré sa postupne navzájom preplietali, ale nakoniec sa zauzlili a tvorovia ich následne nedokázali rozpliesť. Všetky tri žánre sa tak stratili niekde v polovici a taký som mal aj celkový dojem z filmu. Nedotiahnutý, príkry a možno trošku zbytočný. Herci boli jediní, kto si kvalitne dokončil svoju robotu na filme do až konca. 60%.(29.5.2009)