poster

Na domácí půdě

 • USA

  Home of the Giants

Drama / Sportovní

USA, 2007, 98 min

Režie:

Rusty Gorman

Kamera:

Rodney Taylor

Hudba:

Michael Suby

Střih:

Dan Schalk

Kostýmy:

Lisa Norcia
(další profese)
 • freddy
  ****

  Pro svůj jubilejní 600. komentář jsem si zvolil právě tento zajímavý sportovní film, který se věnuje hře nazvané basketbal. Ale to není samozřejmě všechno, tento film je totiž více o kamarádství dvou dospívajících mladíků, kterým to docela klapalo, dokud se nevrátil z vězení bratr jednoho z nich. A tak spíše více než o basketbalu je film o přátelství a o poznání, že něco, co vypadá jako pravé přátelství, ve skutečnosti může být něčím jiným, na což musí ale jeden z hrdinů přijít sám a uvědomit si to. V hlavní roli je zde k vidění už v poněkud téměř dospělé roli bývalá dětská hvězda Haley Joel Osment, a i jako teenager vypadá a hraje docela solidně, a řeknu vám, že to byl dost nezvyk vidět toho malého klučinu najednou dospělého. Ale zahrál to dobře a nemohu proti jeho výkonu nic namítat. Zdatně mu potom sekundoval Ryan Merriman v roli místní basketbalové hvězdy. Vlastně až na Osmenta jsem zde žádné herce nepoznával, a to vždy u filmů vítám, protože se pak mohu snáze soustředit na film. A tento film byl opravdu docela vydařený, sportovní dramata mám rád, a pokud je to navíc spíše o teenagerech než o dospělých lidech, tak to je pak pro mě naprosto ideální kombinace. Takže tenhle film si ode mne vysloužil čtyři hvězdičky. Za určitou klišovitost a předvídavost strhávám totiž jednu hvězdičku.(25.7.2009)

 • ecceHOMMO
  **

  Viac sklamaní ako príjemných prekvapení na mňa čakalo v tomto snímku......Osment, ktorý zaujal najmä v snímku Pošli to ďalej svojou charizmov.....ju akokeby stratil......príbeh samotný je nezáživný.....jediné čo stojí za to je rozuzlenie krimi zápletky......a Ryan Marriman tu tiež podáva fajn výkon.......**/***(22.8.2009)

 • zipper111
  **

  H.J. Osment mi tady přijde jako úplně někdo jinej. Charizma a všechen jeho hereckej um, jako by někam zmizel. Zklamaní a velká nuda.(30.6.2010)

 • Slam7
  ***

  Už podle obsazení se ví, že to nebude bůhví jakej trhák, ale bylo to víc než zajímavý...film mě bavil, jen škoda, že ke konci se z toho stává klasická amerika! Kdyby to končilo spíš jako drama než jako sportovní film, bylo by to mnohem lepší!!! Ale celkově to bylo určitě dobře koukatelný...(18.11.2013)

 • Icefist
  ***

  O sport zde jde až v druhé řadě, slouží spíše jako výstelka. Na prvním místě se řeší vztahy a ne úplně špatně. Nejvíce ale musím vyzdvihnout hudbu, která přicházela vždy kdy měla a dokázala zaujmout. Herecky solidní a tak největší rezervy jsem viděl ve faktických chybách co se basketbalu týkalo. Celkově ale nezklamalo. Od mého hodnocení lze odečíst deset procent v tom případě, pokud nejste milovníci filmů spojených se sportem. Já jsem. 70 % Oblíbená část- odkrytí pointy dramatické linky v baru(30.7.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace