Na domácí půdě

Rusty Gorman

Rodney Taylor

Michael Suby

Dan Schalk

Pro svůj jubilejní 600. komentář jsem si zvolil právě tento zajímavý sportovní film, který se věnuje hře nazvané basketbal. Ale to není samozřejmě všechno, tento film je totiž více o kamarádství dvou dospívajících mladíků, kterým to docela klapalo, dokud se nevrátil z vězení bratr jednoho z nich. A tak spíše více než o basketbalu je film o přátelství a o poznání, že něco, co vypadá jako pravé přátelství, ve skutečnosti může být něčím jiným, na což musí ale jeden z hrdinů přijít sám a uvědomit si to. V hlavní roli je zde k vidění už v poněkud téměř dospělé roli bývalá dětská hvězda Haley Joel Osment, a i jako teenager vypadá a hraje docela solidně, a řeknu vám, že to byl dost nezvyk vidět toho malého klučinu najednou dospělého. Ale zahrál to dobře a nemohu proti jeho výkonu nic namítat. Zdatně mu potom sekundoval Ryan Merriman v roli místní basketbalové hvězdy. Vlastně až na Osmenta jsem zde žádné herce nepoznával, a to vždy u filmů vítám, protože se pak mohu snáze soustředit na film. A tento film byl opravdu docela vydařený, sportovní dramata mám rád, a pokud je to navíc spíše o teenagerech než o dospělých lidech, tak to je pak pro mě naprosto ideální kombinace. Takže tenhle film si ode mne vysloužil čtyři hvězdičky. Za určitou klišovitost a předvídavost strhávám totiž jednu hvězdičku.(25.7.2009)

• zipper111

H.J. Osment mi tady přijde jako úplně někdo jinej. Charizma a všechen jeho hereckej um, jako by někam zmizel. Zklamaní a velká nuda.(30.6.2010)

Takových filmů jsou všude tucty, ale ja se u něj příjemně bavil.....(30.10.2009)

Rozpočet $4milióny║ Hoci v základe nič prevratné ale aspoň to je zručne zrežírované, herci zaujali, záver filmu potešil. /55%/(31.5.2010)

O sport zde jde až v druhé řadě, slouží spíše jako výstelka. Na prvním místě se řeší vztahy a ne úplně špatně. Nejvíce ale musím vyzdvihnout hudbu, která přicházela vždy kdy měla a dokázala zaujmout. Herecky solidní a tak největší rezervy jsem viděl ve faktických chybách co se basketbalu týkalo. Celkově ale nezklamalo. Od mého hodnocení lze odečíst deset procent v tom případě, pokud nejste milovníci filmů spojených se sportem. Já jsem. 70 % Oblíbená část- odkrytí pointy dramatické linky v baru(30.7.2014)