poster

Daleko od ní

 • Kanada

  Away from Her

Drama

Kanada, 2006, 110 min

Režie:

Sarah Polley

Předloha:

Alice Munro (kniha)

Scénář:

Sarah Polley
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nash.
  ****

  Zdánlivě banální, civilně pojaté drama, které sází spíše na chytrý scénář a herecké výkony než na lacině efektní slzopudný tlačák. Smutné, subtilní vyprávění o pomíjivosti, které zasáhne hořkým pocitem bezmoci, ale také o síle lásky, která této bezmoci čelí nesobeckou obětí. Velkým kladem je skvělý Gordon Pinsent, výborná Julie Christie, a ve vedlejší roli také Olympia Dukakis, kteří bez zbytečných efektů a cingrlátek vdechli svým postavám život. A tak jednou výtkou jinak výbornému filmu je zbytečné a navíc občas poněkud křečovité poskakování v časových rovinách.(24.6.2011)

 • T2

  Rozpočet $3,4miliónaTržby USA $4,571,521Tržby Celosvetovo $9,194,283(29.11.2008)

 • bassator

  42nd KVIFF 2007 - HORIZONS - Horizonty(21.7.2009)

 • Aky
  ****

  Velice komorní drama o zvláštních proměnách vztahu dvou lidí odehrávající se na půdorysu vývoje Alzheimerovy nemoci. Moc pěkně napsané a příjemně bez patosu zahrané.(10.2.2012)

 • Subjektiv
  **

  Jak bude západní společnost stárnout, tak možná budou stárnout i hrdinové jejích filmů. Budou trpět Alzheimerem a pronikat stále více do šedého mainstreamu, jehož úkolem nebude poskytnutí uměleckého zážitku, ale osvěta a milé dojímání. Linout se z nich bude vyhezčená pravda, doprovázena tklivou hudbou, postříkana sladkými slzami. Budou volat, že stářím život nekončí a štěstí stále někde číhá, ale tak nějak opatrně, aby nebyli podezřelí. Mohou mít i pravdu, ale věřili byste jim, když jsou oblečeni jak reklamní agent? ...Houby, jsem špatný prorok, doba těchto filmů už je dáávno tu. Silné **.(3.5.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace