Daleko od ní

Předloha:

Alice Munro (kniha)

Sarah Polley

Luc Montpellier

Citlivě natočený snímek, ze kterého je však až příliš cítit "Amerika". Přesto jsou kruté zkoušky vztahu Fiony a Granta zobrazeny v rámci možností decentně a nehystericky a to z filmu dělá příjemně pozvolna plynoucí, byť zároveň hořkou podívanou se skvělými hereckými výkony.(17.7.2007)

Velice komorní drama o zvláštních proměnách vztahu dvou lidí odehrávající se na půdorysu vývoje Alzheimerovy nemoci. Moc pěkně napsané a příjemně bez patosu zahrané.(10.2.2012)

• bassator

42nd KVIFF 2007 - HORIZONS - Horizonty(21.7.2009)

• Subjektiv

Jak bude západní společnost stárnout, tak možná budou stárnout i hrdinové jejích filmů. Budou trpět Alzheimerem a pronikat stále více do šedého mainstreamu, jehož úkolem nebude poskytnutí uměleckého zážitku, ale osvěta a milé dojímání. Linout se z nich bude vyhezčená pravda, doprovázena tklivou hudbou, postříkana sladkými slzami. Budou volat, že stářím život nekončí a štěstí stále někde číhá, ale tak nějak opatrně, aby nebyli podezřelí. Mohou mít i pravdu, ale věřili byste jim, když jsou oblečeni jak reklamní agent? ...Houby, jsem špatný prorok, doba těchto filmů už je dáávno tu. Silné **.(3.5.2010)

Hodně smutný film o zákeřnosti Alzheimerovy choroby. Citlivě napsaný, citlivě natočený (člověk by neřekl, že se jedná o debut...Sarah Polley - režisérka). Julie Christie je neskutečně krásná a podává jeden z nejlepších filmových výkonů vůbec. Když uvidíte její smutné modré oči, prostě vás to dostane. Není to film pro každého, patří do stejné kategorie jako Tajemství slov nebo Můj život beze mne (Sarah Polley - herečka!).(17.5.2007)