poster

Daleko od ní

 • Kanada

  Away from Her

Drama

Kanada, 2006, 110 min

Režie:

Sarah Polley

Předloha:

Alice Munro (kniha)

Scénář:

Sarah Polley

Kamera:

Luc Montpellier
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2

  Rozpočet $3,4miliónaTržby USA $4,571,521Tržby Celosvetovo $9,194,283(29.11.2008)

 • Gazy
  ****

  Nebýt Sarah Polley v roli scénáristky a režisérky, asi bych se o tenhle malý snímek příliš nezajímal a velice pravděpodobně by mě minul, což by byla rozhodně škoda. Daleko od ní je pojato ve velice realistickém a uvěřitelném duchu, bez velkých zvratů v ději, film si jen tak sám hezky plyne a po celou dobu ho doprovází posmutnělá atmosféra, která si ovšem neklade za úkol emocionálně vydírat, ale pouze poukázat na to jak tenká hranice je mezi štěstím a zármutkem, a že podobný osud jednou může potkat i někoho z nás.(24.5.2008)

 • hirnlego
  ***

  Citlivě natočený snímek, ze kterého je však až příliš cítit "Amerika". Přesto jsou kruté zkoušky vztahu Fiony a Granta zobrazeny v rámci možností decentně a nehystericky a to z filmu dělá příjemně pozvolna plynoucí, byť zároveň hořkou podívanou se skvělými hereckými výkony.(17.7.2007)

 • Falko

  BAFTA Awards - 1 nominacia: Najlepsia herecka v hl. ulohe - Julie Christie(8.9.2011)

 • genetique
  ***

  Žiadne hranice sentimentálnych drám sa pre mňa nezlomili. I keď filmu je možné vyčítať len maličkosti, celkovým dojmom na mňa nezapôsobil. Tento trpký film o jesennom období našich životov však stavil svoj dej príliš na istotu. Proste všetko ide podľa dokonalej šablóny, citlivé, úprimné a cez to všetko miestami monotónne a nič ma nedokázalo prekvapiť, či uchvátiť natoľko, aby som si povedal, že išlo o niečo viac, než len štandardne slušne spracovanú drámu so skvelou réžiou a takmer dokonalými hercami. 70%.(4.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace