poster

Daleko od ní

 • Kanada

  Away from Her

Drama

Kanada, 2006, 110 min

Režie:

Sarah Polley

Předloha:

Alice Munro (kniha)

Scénář:

Sarah Polley

Kamera:

Luc Montpellier
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aky
  ****

  Velice komorní drama o zvláštních proměnách vztahu dvou lidí odehrávající se na půdorysu vývoje Alzheimerovy nemoci. Moc pěkně napsané a příjemně bez patosu zahrané.(10.2.2012)

 • Renton
  ***

  Scénář: Sarah Polley .. Hezké, hořké, ale celkově jen sázka na jistotu. Smutný příběh stáří, jehož průběh ovlivnila nemoc jednoho z partnerů - skvělí herci a minimum invence.(17.2.2008)

 • Houdini
  ****

  Oscar 2 nominace: Herečka HR - Julie Christie, Scénář - A(22.1.2008)

 • Subjektiv
  **

  Jak bude západní společnost stárnout, tak možná budou stárnout i hrdinové jejích filmů. Budou trpět Alzheimerem a pronikat stále více do šedého mainstreamu, jehož úkolem nebude poskytnutí uměleckého zážitku, ale osvěta a milé dojímání. Linout se z nich bude vyhezčená pravda, doprovázena tklivou hudbou, postříkana sladkými slzami. Budou volat, že stářím život nekončí a štěstí stále někde číhá, ale tak nějak opatrně, aby nebyli podezřelí. Mohou mít i pravdu, ale věřili byste jim, když jsou oblečeni jak reklamní agent? ...Houby, jsem špatný prorok, doba těchto filmů už je dáávno tu. Silné **.(3.5.2010)

 • hirnlego
  ***

  Citlivě natočený snímek, ze kterého je však až příliš cítit "Amerika". Přesto jsou kruté zkoušky vztahu Fiony a Granta zobrazeny v rámci možností decentně a nehystericky a to z filmu dělá příjemně pozvolna plynoucí, byť zároveň hořkou podívanou se skvělými hereckými výkony.(17.7.2007)

 • - Film lze přirovnat ke skutečnému životu představitele hlavní role Gordonu Pinsentovi. Jeho žena, herečka Charmion King, zemřela v lednu 2007 na rozedmu plic, tedy čtyři měsíce po premiéře filmu. (Cheeker)

 • - Natáčelo se v kanadské provincii Ontario. (Cheeker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace