poster

Daleko od ní

 • Kanada

  Away from Her

Drama

Kanada, 2006, 110 min

Režie:

Sarah Polley

Předloha:

Alice Munro (kniha)

Scénář:

Sarah Polley

Kamera:

Luc Montpellier
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kleopatra
  ***

  Narozdíl od Zápisníku jedné lásky netrpí prvotina Sarah Polley přívažkem obří homole cukru. Je civilní, je ze života. Bude ale film atraktivní pro ty, co jdou třikrát do špajzu a nevědí proč, nebo pro ty, co si na konci už nebudou pamatovat začátek, protože zájem dozvědět se jim kalí fakt, že už mají na Alzheimera solidně našlápnuto? Potíž je i v tom, že Daleko od ní nedisponuje hvězdami a musí si vystačit s kultivovanými hereckými výkony a inteligentním scénářem, což neni málo, ale není to ještě dost. A nebo jinak: vykašleme se na film o nemoci a podívejme se na film o lásce, protože o tom to je - o lásce k člověku, který už není tím, koho jsme si vybrali, ale balvan citu zůstává a tak ho valíme do vzpomínek, které přetrvaly. 3,5*.(2.12.2008)

 • T2

  Rozpočet $3,4miliónaTržby USA $4,571,521Tržby Celosvetovo $9,194,283(29.11.2008)

 • Falko

  BAFTA Awards - 1 nominacia: Najlepsia herecka v hl. ulohe - Julie Christie(8.9.2011)

 • Gazy
  ****

  Nebýt Sarah Polley v roli scénáristky a režisérky, asi bych se o tenhle malý snímek příliš nezajímal a velice pravděpodobně by mě minul, což by byla rozhodně škoda. Daleko od ní je pojato ve velice realistickém a uvěřitelném duchu, bez velkých zvratů v ději, film si jen tak sám hezky plyne a po celou dobu ho doprovází posmutnělá atmosféra, která si ovšem neklade za úkol emocionálně vydírat, ale pouze poukázat na to jak tenká hranice je mezi štěstím a zármutkem, a že podobný osud jednou může potkat i někoho z nás.(24.5.2008)

 • Houdini
  ****

  Oscar 2 nominace: Herečka HR - Julie Christie, Scénář - A(22.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace