Dobrovolná oběť

Obeť kanibala

Grimm Love

Krimi / Drama / Horor / Thriller

Německo, 2006, 90 min

Ak nepotrebujete vidieť, ako chlap chlapovi ureže penis, opeče ho na pánvici a prinesie k stolu, kde sa s vykastrovaným podelí o delikátnu večeru pri sviečkach, nepozerajte to. Toto nie je žiadny "estetický Ridley Scott". Rohtenburg nahliada do psychiky kanibala a jeho obeťe, robí to dôstojne, s kvalitnými hercami, v správne ponurých, tmavých až zaďažďených obrazoch a bez samoúčelných exploitatčných scénok, ale vo výsledku nič nevyrieši, a i hlavnú hrdinku, ktorá chcela nájsť odpovede na ťažké otázky, iba rozplače a vyvedie z rovnováhy. K čomu to?(5.12.2011)

Můj oblíbenece Martin Weisz se pustil do případu, o kterém Německo mluvilo ještě roky potom a Rammstein si z něj udělali song, a stali se tak ještě víc slavní. Každopádně naznačil lidskou stránku těch, kteří se této hrůzy zůčastnili a ukázal nám, jak to asi tenkrát u Armina vypadalo. Pěkně proklipované, filtrami upravené a nechutně zvrácené. Svůj účel to splnilo.(29.11.2011)

Téda nebylo to špatný ! Další Zvrhlý, Uchylný Námět o Kanibalovi,který na internetovém chatu vyhledává své oběti! Místy to na mně působilo až Komicky, čeho jsou režiséři schopní! Bavil jsem se, uteklo to rychle 65%(25.1.2013)

O teplouších a kanibalech ... docela síla. Sice se na to už určitě nikdy nepodívám, ale jako sonda do životů dvou duševně narušených jedinců to bylo dobrý.(20.11.2016)

Originálne spracované, celkom napínavé a aj keď je to miestami strašne nudné, tak vás to núti pozerať do konca už len zo zvedavosti. Príliš dlho trvá kým sa to rozbehne, no toto "čakanie" spríjemňuje sympatická Keri Russell.(4.7.2011)

• - V scéne, keď Armin Meiwes (Oliver Hartwin) prechádza po internete, natrafí na článok s názvom "How to Butcher the Human Carcass". Ide o skutočný článok, ktorý napísal Bob Arson z organizácie Church of Euthanasia a ktorý bol preložený aj do češtiny pod názvom "Úprava lidské mrtvoly ke konzumaci". (whack)

• - Film je natočen podle skutečných událostí, které se odehrály roku 2001 v Německu. (Pepinec)