Dobrovolná oběť

Obeť kanibala

Grimm Love

Krimi / Drama / Horor / Thriller

Německo, 2006, 90 min

Sonda do duše kanibala. Místy ale zoufale nudná.(19.2.2011)

Můj oblíbenece Martin Weisz se pustil do případu, o kterém Německo mluvilo ještě roky potom a Rammstein si z něj udělali song, a stali se tak ještě víc slavní. Každopádně naznačil lidskou stránku těch, kteří se této hrůzy zůčastnili a ukázal nám, jak to asi tenkrát u Armina vypadalo. Pěkně proklipované, filtrami upravené a nechutně zvrácené. Svůj účel to splnilo.(29.11.2011)

Jeden z nejlepších art exploitationů, co jsem kdy viděl.(23.5.2011)

Mám ráda filmy s tématikou "zla, šílenství a bolesti," které dokáží člověka, jež je, či postupně začne být, touto stranou lidské mysli a jeho činů fascinován, postupně stahovat do temné propasti. Správně tíživě ponurá atmosféra, skvělá, s černě orámovanýma očima (které do temného zpracování výborně pasovaly:) Keri Russell a opět výborný, můj oblíbený Thomas Kretschmann.(3.1.2012)

Téda nebylo to špatný ! Další Zvrhlý, Uchylný Námět o Kanibalovi,který na internetovém chatu vyhledává své oběti! Místy to na mně působilo až Komicky, čeho jsou režiséři schopní! Bavil jsem se, uteklo to rychle 65%(25.1.2013)

• - V scéne, keď Armin Meiwes (Oliver Hartwin) prechádza po internete, natrafí na článok s názvom "How to Butcher the Human Carcass". Ide o skutočný článok, ktorý napísal Bob Arson z organizácie Church of Euthanasia a ktorý bol preložený aj do češtiny pod názvom "Úprava lidské mrtvoly ke konzumaci". (whack)

• - Film je natočen podle skutečných událostí, které se odehrály roku 2001 v Německu. (Pepinec)