Dobrovolná oběť

Obeť kanibala

Grimm Love

Krimi / Drama / Horor / Thriller

Německo, 2006, 90 min

Originálne spracované, celkom napínavé a aj keď je to miestami strašne nudné, tak vás to núti pozerať do konca už len zo zvedavosti. Príliš dlho trvá kým sa to rozbehne, no toto "čakanie" spríjemňuje sympatická Keri Russell.(4.7.2011)

Ak nepotrebujete vidieť, ako chlap chlapovi ureže penis, opeče ho na pánvici a prinesie k stolu, kde sa s vykastrovaným podelí o delikátnu večeru pri sviečkach, nepozerajte to. Toto nie je žiadny "estetický Ridley Scott". Rohtenburg nahliada do psychiky kanibala a jeho obeťe, robí to dôstojne, s kvalitnými hercami, v správne ponurých, tmavých až zaďažďených obrazoch a bez samoúčelných exploitatčných scénok, ale vo výsledku nič nevyrieši, a i hlavnú hrdinku, ktorá chcela nájsť odpovede na ťažké otázky, iba rozplače a vyvedie z rovnováhy. K čomu to?(5.12.2011)

Mladú študentku pracujúcu na záverečnej vysokoškolskej práci zaujme prípad kanibala Armina Meiweseho. Je natoľko posadnutá jeho príbehom, že je ochotná urobiť takmer čokoľvek aby sa dozvedela pravdu o ňom samotnom, či jeho dobrovoľnej obeti, ktorá sa dala tomuto šialencovi zjesť. Samotný akt si mal Armin dokonca zaznamenať za pomoci kamier. Je ale skutočne pripravená na "priamy prenos" šialenstva? Horor ani omylom. Pokiaľ dráma, tak o štipku lepšia ako priemer. Občasné napäté scény síce dopomohli k pochmúrnej atmosfére, no od záveru či samotného filmu som očakával viac. Žiadne mimoriadne gore nečakajte - 55 %.(16.4.2014)

• Fretakata

Mysticka prichut mi nesedela ani divna sebalutost pri vyletoch do detstva. Kamera tiez nie. Na zaciatku tomu chyba tempo. Zvedavost a snaha trocha pochopit ma vsak udrzali do konca. Ta studentka mi tam najprv az vadila, ale ok, mohla byt.(18.10.2011)

Myslím si, že dobrovoľná asistovaná samovražda nie je vražda, ale to je jedno. Tento realistický príbeh bez umelého manipulovania s citmi a moralizovania (moralizovanie ničí objektivitu!) umožňuje nahliadnutie do mentality týchto ľudí, no je asi aj dôvodom toľkej kritiky. Mne sa ale páči, keď vidím veci také aké sú a nie také, aké nie sú.(22.6.2013)