Horton

Horton Hears a Who!

Horton

• Kanada

Dr. Seuss' Horton Hears a Who!

Dr. Seuss' Horton Hears a Who!

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2008, 83 min

60% ZHLÉDNUTO V KINĚ - 65 Kč(28.6.2008)

Velmi sympatický, graficky krásný a předloze věrný filmek, jenž velmi překvapí. Oproti Kdovíkům v Grinchovi, se mi tihle hrozně líbili, to samé o tlustém Hortonovi. I přes fakt, že letošní rok na čáře animovaného filmu vyhrává Wall-E a Kung-Fu panda, tenhle malý filmek je krásně zpestření dne a dokáže zvednout náladu.(2.11.2008)

Čakal som kravinu a o to viac som bol prekvapený. Hlavnou devízou je originalita príbehu a súvislosť s GRINCHOM. Pri podrobnejšom rozbore nájdete nejaké tie hluché miesta - snaha o "pohybovú komiku" na úkor vývoja deja, ale rozhodne ide o filmík, ktorý si aj v záplave pixaroviek zapamätáte...(21.7.2012)

Tak neviem. Veľmi rozpačitý dojem. Tento animáčik je vhodný hlavne pre tie menšie deti, staršie to až tak nemusí baviť. Viem to podľa mojich dcér, menšia bola spokojná, dokonca si vyžiadala opakovanie, staršia to ofrflala a išla si radšej kresliť. No a ja som bol spokojný, že bola spokojná aspoň tá mladšia, je však pravda, že sa mi od nudy skoro vykĺbila sánka. 50/100(27.2.2016)

• mandes

Rozpočet $85miliónov Tržby Celosvetovo $297,081,093(19.10.2008)

• - Slona Hortona namluvil v originále Jim Carrey, který také namluvil Grinche - ten Kdovíkům ukradl Vánoce. (xjane)

• - Počítačovo animovaný film je už druhou adaptáciou rovnomennej rozprávkovej knižky amerického spisovateľa Dr. Seussa. Tú prvú, Horton Hears a Who! (1970), produkoval a režíroval animátor Chuck Jones, ktorý je stvoriteľom mnohých svetoznámych kreslených postavičiek z klasiky Looney Tunes. (SarumanKo)

• - Ve scéně, kde Vlad vytrhne Hortonovi z chobotu jetel a upustí ho do jetelového pole, je na tomto poli naanimováno půl biliónu jetelových lístků. (Amplifier)