poster

Horton

 • USA

  Horton Hears a Who!

 • Slovensko

  Horton

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2008, 83 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  ****

  Myslím, že je na čase přezkoumat všechny (ne)dobrovolné hosty psychiatrických léčeben. Minimálně ty, kteří slyší hlasy, které nikdo jiný ne. Ovšem znamenalo by to pobíhat v jejich okolí a mikroskopem přezkoumat doslova každé smítko prachu. Což by však mělo za následek, že by se tito doktoři a odborníci jevili zbytku společnosti jako blázni a museli bychom i je odklidit někam do ústraní. Společnost by se tedy "nečistila" a nastal by výkyv stability až do momentu, kdy se vše co známe rozpadne a nastane konec světa. Například rozkol rodinných hodnot (viz klokaní spratek v závěru). To je důvod proč je tento anarchistický pamflet vhodný nejen pro děcka a dospělé, ale i pro mládež žijící dle "známky punku." No, ale jinak je to Horton sympaťák a hodinka a půl v přítomnosti jeho maličkosti uteče jako voda ve Vltavě během záplav. Navíc je to Dobrá voda, jelikož baví. Obvzláště ve své druhé polovině. Na zdařilém výsledku má největší zásluhu zvuková stránka. Ať již Powellova hudba či dabéři v originálním znění (hlavně Will Arnett jako "Bela Lugosi"). K tomu uvolněná atmosféra nenáročné zábavné blbůstky bez větších ambicí s jednou kouzelně bizarní pikachu like pasáží. Ehm, slyšeli jste to taky? Jakoby na mě právě promluvil drobek z dnešní večeře... PS: Vizuální stránka je až neuvěřitelně věrná předloze.(13.4.2008)

 • Okara
  ***

  Horton šňupe koksík ne? Neustále vyvalené oči, hubne a nezastavitelný proud řeči. Chobot má na to teda pořádný. Halucinogeny mu asi tak nejsou cizí, když si povídá s nějakým smítkem a halucinace řádný, vidím to na DMT. Nějaký smysluplný děj by tu člověk asi těžko pohledal, ale pár světlých momentů v podobě vtipných scén by se tu našlo. Bohužel jsem měl možnost zhlédnout tohoto slona jen s dabingem (né, že by mi to u animáků vadilo), takže nemohu posoudit příděl Jimyho svým hlasem do Fox mlýnu na prachy. Závěr zklamal velmi. 50%(27.12.2012)

 • predators
  ****

  Děti si přičtou jednu hvězdičku, primárně pro ně je tento animák určený. Ale pobavil i mě, takže vůbec není špatný. Nejedná se však o klasiku, je třeba jej brát s nadhledem, proto vyhrabejte svou dětskost, ukrytou v sobě a podívejte se... na koho? Na Hortona a jeho smítko. Kdovíci jsou špica, tak hurá za slonem...:-) 65%(29.10.2008)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Klidně se věnujte svému knedlíčku, pane, a panikaření ponechte na mě!" Na Ježíška, čestnost politiků a mluvící slony již nějakou dobu nevěřím a ani Horton mě nepřesvědčil o opaku. Sice mluvil, ale měl přitom podezřele známý hlas, takže to byla jenom finta na diváka. Když jsem ji odhalil, tak jsem se mohl plně věnovat zachraňování světa ve smítku, ale musím smutně konstatovat, že kromě dovádivého chobotnatce jsem nepotkal další opravdu vtipnou postavu, za kterou bych mohl rozsvítit nějakou tu hvězdu.(18.4.2016)

 • Le_Chuck
  ****

  Je fajn, že sa BlueSky Studios nepúšta do (trúfam si povedať vopred prehratého) boja o dospeláckeho diváka a ponúka animák, ktorý všetkými piatimi doporučím každému 10-ročnému decku. Ja som logicky nemal taký pôžitok s pastelových zvieratiek a všadeprítomných držkopádov infantilného Hortona, ale za výbornú myšlienku idúcu ruku-v-ruke s kvalitne vygradovaným finále hovorím, áno. Originálny, chytrý a náučný animák pre menších, akých je v pixelovej lavíne rovnako málo, ako kvalitných dopseláckych. 70%(23.9.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace