Horton

Horton Hears a Who!

Horton

• Kanada

Dr. Seuss' Horton Hears a Who!

Dr. Seuss' Horton Hears a Who!

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2008, 83 min

Úžasný film nabušený od začátku až do konce. Nádherná animace, skvělá hudba (vynikne především u honičky) a mám tak nějak úchylku na podivná zvířátka ve filmech... Nemo měl racky, Život brouka maďarské sviňky, Lovecká sezóna teplého dikobraza... Horton má psychedelickou žlutou kouli.... aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.................(3.4.2008)

Nezakrývám, že mě animáky nikdy nebraly. Všechno to mentorství mi leze na nervy ať už ho pronáší úchvatně zpracovaní krysí kuchaři nebo třeba šedokožec slyšící jako jediný tvor v džungli malé Kdovíky. Horton je ale docela prima. Ač mi infantilní fóry lezly s přibývající stopáží krkem a práce animátorů rozhodně není bez chyb (chudé prostředí, nízké detaily), nemůžu říct, že bych se výrazně nudil. Pár hluchých míst zvládne zakrýt tvůrčí nápaditost (parodie na Pokémony ruluje), jiné zase kreativita Dr. Seusse. Ale znovu bych to vidět nemusel. 7/10(3.4.2008)

• IQ Tiqe

Je nutné přečkat první celkem nudnou půlhodinu, zbytek je už kouatelný, ale celkem slaboduchý, trochu mi připomíná některé starší stupidní americké animované seriály. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 4 | hudba 6 | humor 2 | akce 4 | napětí 2 | pustil bych si znovu 3(6.3.2013)

"Klidně se věnujte svému knedlíčku, pane, a panikaření ponechte na mě!" Na Ježíška, čestnost politiků a mluvící slony již nějakou dobu nevěřím a ani Horton mě nepřesvědčil o opaku. Sice mluvil, ale měl přitom podezřele známý hlas, takže to byla jenom finta na diváka. Když jsem ji odhalil, tak jsem se mohl plně věnovat zachraňování světa ve smítku, ale musím smutně konstatovat, že kromě dovádivého chobotnatce jsem nepotkal další opravdu vtipnou postavu, za kterou bych mohl rozsvítit nějakou tu hvězdu.(18.4.2016)

Hezké, chvílemi to velmi slušně pobaví, nenudí, příjemně uteče, ale v dnešní záplavě animáků se Horton rychle ztratí jako jeden z mnoha.(8.5.2008)

• - Počítačovo animovaný film je už druhou adaptáciou rovnomennej rozprávkovej knižky amerického spisovateľa Dr. Seussa. Tú prvú, Horton Hears a Who! (1970), produkoval a režíroval animátor Chuck Jones, ktorý je stvoriteľom mnohých svetoznámych kreslených postavičiek z klasiky Looney Tunes. (SarumanKo)

• - Hortonovo motto, že "člověk je člověkem a je jedno jak je velký", si do své kampaně přivlastnili aktivisté z hnutí proti potratům. (Siriuss)

• - Ve scéně, kde Vlad vytrhne Hortonovi z chobotu jetel a upustí ho do jetelového pole, je na tomto poli naanimováno půl biliónu jetelových lístků. (Amplifier)