Horton

Horton

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2008, 83 min

• Isherwood

Neskutečně slabý animák, který nemá pořádný děj, dobré postavy, vtipné momenty ani chytré citace. Potenciál Jima Carreyho nikde, Stevea Carrella jakbysmet. Jenom několik trapných eskapád a politický podtext dobrý film neudělá. Nebýt té parádní anime sekvence, zabijáka Vlada a resuscitace Johna Powella, šel bych ještě níž, byť to už ani moc nejde.(14.6.2008)

Průměrnej animák, kterej vůbec ničim neohromí. Příběh je nic moc, zábavnej tak napůl a z druhý půlky o ničem, ještě k tomu moralizující konec, Jim Carrey tady neni skoro vůbec znát, nechal na sebe vzpomenout tak akorát názvem malých lidí Kdovíků, který už se objevili v Grinchovi a animace, ač je v některých momentech perfektní, hlavně co se týče vody a tak, tak na sebe moc neupoutává kvůli vizuálnímu nenaročnýmu pojetí všech postav. Rozhodně sem se nenudil, spíš naopak a u některých scén sem se fakt pobavil, ale už sem viděl mraky lepších animáků. 3,5*(15.4.2008)

Mnoho současných animovaných filmů spadá do množiny, kterou charakterizuje několik atributů: výborná animace, výchovné moralizování a předvídatelný konec. Stejné prvky postihly i Hortona. Další odstřelený animák, řeknete si. Cha, ani náhodou, a bacha nebo odstřelí něco vás... nejspíš banány z opičích podpaždích... Horton je pestrý, zábavný, napínavý i dojímavý. Na nudu nezbyla ani kapka času. Úzkostlivě empatický slon pravidelně "vyrábí" ze svých plachťáků různorodé pokrývky hlavy, Katie je úžasně legrační, minisvět Kdovíků disponuje promakanými segmenty a když pak na oba světy zaútočí mrchožrout (skvělá postava), jsou scény až zapamatování si hodné. Finále sice trpí oběma v úvodu zmíněnými klišovitými nekalostmi, ale podáno je opravdu napínavě. Stopáž je více než ocenitelná, hudba parádní, a i když příběh ve své podstatě téměř absentuje, film mě oslovil. 75% 85 miliónů dolarů(rozpočet)/291 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(21.4.2008)

Děti si přičtou jednu hvězdičku, primárně pro ně je tento animák určený. Ale pobavil i mě, takže vůbec není špatný. Nejedná se však o klasiku, je třeba jej brát s nadhledem, proto vyhrabejte svou dětskost, ukrytou v sobě a podívejte se... na koho? Na Hortona a jeho smítko. Kdovíci jsou špica, tak hurá za slonem...:-) 65%(29.10.2008)

• Renton

Scénář: Ken Daurio, Cinco Paul .. Smutná sázka na jistotu kasovního úspěchu. Vzít slavnou knižní předlohu a přetavit ji do stylové animované podoby bez nějaké velké tvůrčí námahy. Americké peněženky se mohou zbláznit, ale ty české budou při otřásání jistě obezřetnější a ač se spousta českých recenzí nese v pozitivním (proč asi) duchu, skóre na naší db nezadržitelně míří do modrých, průměrných čísel. Tedy tam, kam Horton imho patří. ___ Snímek nabízí (obvyklý a zcela očekávaný) vytříbený vizuál, roztomilé zvířátka, skvělé hlasy dabérů. Jenže tím výčet kladů končí - nebo je vážně zábava "výpravný příběh" o záchraně civilizace ve smítku, honička se supem, umělé dýchání rybičce z plic do žáber anebo celý infantilní Kdosicov? I to, jak je na konci vše nuceně morální a dojemné? Jednu domněnku na závěr: děti, mimo pestrého, převážně do fialova laděného kabátku a roztomilé pralesní havěti, dění nejspíš příliš nezaujme ba ho nepochopí - dospělého/znalého diváka kýčovitý vizuál těžko dostatečně naplní a děj bude otravně nudit - byť k tomu John Powell tak dobře hraje a Pokemoní mezihra, jako jeden z mála momentů, loudí úsměv - na mě tak Horton působil.(14.4.2008)