Podle zdejších komentářů bych řekl, že třetina lidí viděla jiný film, další třetina už z principu kritizuje vše, co jde z Lucasovy dílny (od konce Star Wars) a až teprve poslední třetina diváků viděla film bez předsudků a hodnotila ho podle skutečných kvalit. Je pravda, že trochu jsem se bál dvouhodinové stopáže, ale film je po dějové stránce tak pestrý, že jsem ani jednou nepohlédl na hodinky. Herecky bez větších vítek, souboje a digitální efekty bez jakýchkoliv vítek. Nebudu ani rozebírat, do jaké míry je film opravdu podle skutečných událostí (jeden fighter proti německému křižníku), protože to není ve výsledku až tak důležité. Celkově jsem z filmu opravdu lehce nadšen, protože podobně komplexní válečný film o slavné černošské letce (v rámci celkem skromného 30milionového rozpočtu) jsem zkrátka nečekal.(15.7.2012)

Rozpočet $58miliónovTržby USA $49,876,377Tržby Celosvetovo $50,365,498Tržby za predaj Blu-ray v USA $12,265,987 //počet predaných kusov 526,603Tržby za predaj DVD v USA $13,937,577 //počet predaných kusov 905,220║ letecké súboje vždy potešia a tu tomu nie je inak, trikovo zvládnuté, príbeh pútavý /75%/(15.7.2013)

Válečných snímků není nikdy dost a podobně jako to byli s Letci z Tuskegee, mám to i u Red Tails. Oba snímky si jsou natolik podobné, že rozdíl je skutečně jen těch 20 let od původního zpracování. Red Tails má skvělé souboje, hudbu a také orchestr, jsem pyšný, že měli tu možnost na takovém filmu pracovat Češi, jde to vidět!(15.11.2013)

Pěkný filmek o černé letce za 2, sv. války. Filmek má skvělé letecké souboje a pěkný příběh. V jedné scéně je vidět Karlštejn :D. Film se mi líbil a za mě 80% :)(10.5.2012)

Keď som videl trailer, začal som sa tešiť. No tento film zachránili len letecké súboje. Z tých zbytočných kecov, čo padlo na zemi a niekedy aj pri leteckých súbojoch mi padala sánka. Dúfam, že Lucas len vypísal šek a venoval sa niečomu rozumnejšiemu. Ako milovník histórie za tie staré P 40 Tomahawk bod, druhý za M 262 , tretí za nastratého nemeckého stíhača. Mýslím , že film Letci z Tuskegee, aj pri menšej akčnosti, bol o triedu lepší. Možno keby sa toto veľdielo jemne prestrihalo, tak na 90 minút........(26.6.2012)

• - Na letišti v Milovicích byly k vidění stíhačky P-40 a P-51, bombardér B-17 či dopravní letadlo Dakota. Stejně tak množství dobových aut. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Tři letouny P-51 Mustang, které se zúčastnily natáčení v Milovicích, byly přímo na místě opatřeny dočasnou kamufláží 332. stíhací skupiny, o které film pojednává. Jednotlivé letouny pocházeli ze soukromých sbírek ze 3. zemí, a to z Velké Británie (letoun s registrací G-HAEC, "Big Beautiful Doll"), Norska (N167F, "Old Crow") a Francie (F-AZSB, "Nooky Booky IV"). Všechny tři letouny se v minulosti zúčastnili leteckých dnů v ČR. (Foxhound#1)

• - Pokud by „Lightning“ (David Oyelowo) ve skutečnosti inkasoval při závěrečném čelním souboji s německým Me 206 byť jen jediný zásah, byl by roztrhán na kusy a pravděpodobně by okamžitě explodovalo celé letadlo. Me 262 byl vybaven čtyřmi 30mm kanony používajícími výbušné granáty - tři zásahy z této zbraně mohly zcela zničit celou létající pevnost. (Klot)