Váhal jsem mezi trojkou a čtyřkou, ale nakonec se přiklonil k vyššímu hodnocení, ačkoli tři libovolné díly dokumentárního seriálu Letečtí stíhači v boji (z druhé světové) mi poskytují větší dvouhodinovou diváckou satisfakci.(25.5.2012)

Na konci 70. let se George Lucas - režisér nechal inspirovat leteckými souboji druhé světové války ve velkolepém finále prvního filmu ze ságy Star Wars. O několik desetiletí později je George Lucas - producent podepsaný pod filmem o prvních černošských letcích z Tuskegee. Kruh se uzavřel. Škoda, že tak melodramatickým způsobem. Scény na zemi jsou sbírkou více nebo (většinou) méně příjemných klišé a z příšerných dialogů vlastně až mrazí. Letecké souboje jsou ale jasná esa. Parádně natočené šarvátky ve vzduchu jsou technickým skvostem a zůstávají nejblíže tomu, co by se dalo nazvat Lucasovým návratem k X-Wingům.(22.2.2013)

• teutates

Černé chvosty, které pořád pláčou jak to mněli někdy těžké. Jelikož jejích dědové, pradědové bla, bla, bla tak tvrdě makali, začala jejích červená krvinka vázat o kyslík navíc, následně nato tak dobře létali, ej ha! Musím být konkrétní jak se na pseudomasturbanta patří. Taky dneska, základ HDP nejmenované země tvoří zpívající černá pleť, NBA černá pleť, NFL černá pleť.., toš kurva mají to v krvi. Krev není voda prostě. Nazval bych to strategické stehováni národu s výhledem do budoucna. A Jelikož tyhle červené bodáky točil běloch a já nechci nadávat, tak jenom hezky symbolicky 3/10.(24.5.2012)

• zipper111

ZKLAMÁNÍ. Fakt, těšil jsem se na to, podle traileru to vypadalo jako pecka... ale bohůžel, to, co film postrádá, je scénárista. Nechápu, kdo mohl vymejšlet tak kokotský dialogy, ale to co postavy vypouštěli z úst, to jsem už dlouho nezažil. Neskutečně tragický film, který je naštěstí dosti protkán leteckou akcí, která střídá horší momenty s těmi lepšími. Akce, ta to zachraňuje, od jinach neúprosných vod odpadu. Škoda, šlo to natočit asi tak bilionkrát líp, jenže to se nestalo...2*(18.5.2012)

• BadoXXII

George Lucas sa na staré kolená zbláznil. Ak je letka černochov jeho vysnívaný projekt, tak ten chlap asi nemá všetky kolieska pohromade (čo by dokazovali aj Jar Jar zo Star Wars alebo svište z Indianu Jonesa). Našťastie pre jeho dobro film aspoň nerežíroval. Sledovať ukecanú bandu patetických černochov 2 hodiny a počúvať po každom ich zostrelení nemeckých lietadiel hlášky ako - ježiš Ti odkazuje ahoj, čierny ježiš s vami, tak čo poviete na toto pán Hitler? - je utrpenie najvačšieho kalibru.(5.5.2012)