Pro mě byly Red Tails už dlouho před uvedením velkou očekávanou lahůdkou z prostředí letecké války v Evropě za druhé světové války v podání 332. stíhací letky složené z vojáků černé pleti. Ano, jeden takový film už byl natočen, byli to Letci z Tuskegee. Nicméně co by to bylo za válečný film, kdyby tam nebyly bojové scény. A v Letcích jich moc nebylo. Zato Red Tails jsou jimi přeplnění. Od Letců se zabývají výhradně až bojovému nasazení v Itálii. A bojové scény jsou vskutku rozmanité. Např. nálet na vojenský vlak, operace Shingle, nálet na německé letiště nebo bitevní křižník (i když tady se to s realitou trochu rozchází), obrana bombardérů a nakonec i souboje s proudovými letouny Me 262. A i když to místami vypadalo digitálně, rozhodně právě tyto bitvy jsou nejlepší na celém filmu, to ony jsou tahounem a pokud se to někomu nelíbí, budiš, ale ať si uvědomí, že v dnešní době by bylo nemožné sehnat všechny ty typy letadel. Vypadá to digitálně, ale co je důležitější, drží se to skutečnosti a technické autentičnosti. Jinak nechybí vsuvky ukazující život na letišti, rozepře s bílými vojáky, politické taškařice, jedna láska a dokonce i dojemné scény. A to vše dělá z Red Tails výborný válečný příběh, který musí potěšit většinu válečných nadšenců. A všechny tyto puzzle vypadají ve výsledku lépe než zmiňovaní Letci. 90%. Viděno v blu-ray, který vše vykresluje ještě v lepších barvách.(13.5.2012)

Vizuálně pěkné a hezky se na to dívalo, příběh a děj ovšem plytký a místy dost nudný, navíc postavy a zvraty očekávané bez známek nápadu, klišé. Hudba se celkem povedla, dialogy o poznání méně. Přesto mám filmy z WWII rád a na tenhle se dalo dívat, přestože šlo peníze určitě víc investovat do scénáristy a dramaturga.(10.5.2012)

Nebýt fantastických vzdušných soubojů, tak dám asi odpad. Po dějové stránce je film naprostá sračka a George Lucas jen potvrdil, že nebát Star War, tak se na něj nevychčije ani pes. Mimochodem na leteckých soubojích se podílelo i jedno české trikové studio.(22.6.2012)

Jedna sa o jeden z tych lepsich leteckych vojnovych filmov. Hlavnou devizou su kvalitne natocene bojove sceny. Triky su vzhladom na rozpocet kvalitne, ale stupen k dokonalosti, aby posobili realne im chyba. Horsie je to z dramaturgiou bojov. Clenovia Red Tails su vykresleny takmer ako neporazitelny hrdinovia protu ktorym Nemci nemaju najmensiu sancu hoci lietaju aj na modernejsich strojoch. Dokonca aj snaha vytvorit hlavneho zaporaka na Nemeckej strane zlyhava, kedze mu nie je umoznene, aby znicil aspon jedno lietadlo Red Tails. A scena ked jedno zaprdene lietadielko Red Tails kludne znici cely bojovy kriznik je uz totalne mimo a posuva cely film do oblasti Bayovych nerealistickych trikovych infantilit. V rozpore z nadnesene pojatymi bojovymi scenami su prilis vazne pôsobiace neakcne sceny plne patetickych plkov o tom, ze negri su rovnako dobri ako bieli. Nastastie väcsina postav, ktore hraju neznami herci su celkom sympaticke, takze sa to dalo prezit. Z postav je uplne mimo len Terrence Howard, ktory posobi ako z uplne z ineho filmu. Mam ho rad, ale tentoraz odporne prehrava a neuveril som mu ani jeden dialog. Zato Cuba Gooding Jr. je dost nevyrazny a nedostane ani jednu scenu v ktorej by mohol vyniknut. Skoda. Vysledkom je nadpriemerny film, ktory stoji za to vidiet, ale kedze sa chybam nevyhol, tak staci iba raz. 6/10.(10.5.2012)

Pokud odečtu špatné a ploché herce, patos a nudné dialogy a ponechám jen výborně nasnímané letecké souboje (kterých je více než dost) a zdařilé efekty jedná se o podařený snímek, který po dlouhé době představuje život letců v druhé světové válce. Dialogy jsem přetrpěl a souboje si vychutnával.(5.7.2012)