• Rattus Rattus

Přehánět se nemá, ale jako sci-fi to celkem ujde. :-)(12.5.2012)

Nu což, už delší dobu jsem neviděla žádný válečný film a tohle znělo dost dobře. Bohužel to tak ale úplně nedopadlo. Ne že by byl film výrazně blbý a nudný, ale nebyl ani opakem. Tolik afroameričanů jsem měla možnost vidět snad jen v Kokosech na sněhu. Vcelku tu byly i napínavé vzdušné bitvy, samozřejmě nechyběla ani potřebná oběť, aby film trošku apeloval na naše dojmy, že teď máme uronit slzičku. Takže to vidím na ty slavné průměrné 3*. P.S. Definice barevného tu dostala nový význam a zdá se mi to, nebo v některých okamžicích mi to vcelku připomínalo Tmavomodrý svět? Je fakt, že si ten film už moc nepamatuju, ale o podobnosti tu nebylo nouze.(27.8.2012)

• milka

Tuna klišé, nezajímavých postav a ještě nudnějších hereckých výkonů (Cuba Gooding Jr. tady celý film jen žužlá fajfku) okolo kterých občas prolétne nějaké to hezké letadélko. Scénár už nudnější a předvídatelnější být nemohl a rutinní režie, která se probudí jen při některých akčních sekvencích, tomu také přiliš nepomáhá. Lucas měl své peníze investovat lépe.(21.8.2012)

Je poznať, ž to stálo iba 30 mil. dolárov. Niektoré zvuky výbuchov, efekty a hlavne powerpointové titulky ma dosť zarazili. Veľmi laciné a jednoduché. Ale inak film pôsobí celkom fajn ale nejedná sa o žiaden trhák ani megadielo. Jednoduché ale konečne po dlhej dobe vojnový film vo vzduchu. Dlho tu nebola žiadna letecká bitka a to ma veľmi potešilo. Hudba by ušla ale mohla byť aj lepšia. V trailery bola omnoho lepšia hudba. Film má odomňa + už len za námet a prostredie a farby lietadiel. Slabé 3* - 60%(2.5.2012)

Moc nechapu ty komentare, film podle skutecnejch udalosti o cerny letce, ktera se za valky vyznamenala a najednou sou vsichni prekvapeny, ze je film predvidatelnej a plnej patosu. S timhle ja teda problem nemel. Trochu mi vadilo, ze je tu zbytecne moc kecu, nejde o to, ze by tu bylo malo akce a vzdusnejch souboju, je jich tu tak akorat, ale ty cernosi tu hubu snad nezavrou a neustale o necem melou. A jelikoz se furt tak nejak resi to samy, zacne to bejt za chvily otravny. Herci jsou celkem prirozeny a nikdo to nekazi, ale ani tu neni nikdo, kterej by vyrazne vycnival. A ucast Goodinga je naprosto zbytecna. Co se tyce tech leteckejch souboju, ackoliv me letadla nijak nezajimaj, tohle jsou naprosty orgie, misty sice trochu moc digitalni, ale je na to radost koukat. Takze za me spokojenost, dostal jsem vicemene to, co sliboval trailer a nemam duvod davat spatny hodnoceni.(11.6.2012)

• Ne-Yo